mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 03:09:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 69   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom  (Prebrano 192845 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #225 : ponedeljek, 06.02.2012 : 12:59:04 »

Ja, na to sem že davno pomislila, ampak brez elektrike ne gre.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #226 : ponedeljek, 06.02.2012 : 13:01:59 »

Ne bi bil problem, ker bi se stvar napajala na 12V, potrebni bi bili le dve bateriji, izolirani pred mrazom. Mogoče bi šlo.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #227 : ponedeljek, 06.02.2012 : 13:05:06 »

mogoče bo zvenelo butasto samo zastopite, da imam jaz pse, ki niso zunaj.

kaj pa če bi se posodo z vodo "namontiralo" v samo hiško? v njen notranji del. jaz imam ene posode hmmm izgleda kot ajmar





pa da se to "namontira" v zrak v en vogal?? v mojo posodo gre cca 1l ... obstajajo tudi večje....
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #228 : ponedeljek, 06.02.2012 : 13:14:17 »

V teh temperaturah zunaj zmrzne vse. Zamrznejo zunanje vodovodne cevi in po mojem bi tudi črpalka  Sad Jaz sem hodila s psom prejšnji teden vsak dan razbijat led na gozdni "bazenček" - napajalnik za srne, premera 3 m. Pa je bil v manj kot 24 urah vsak dan gor več kot 3 cm debel led. Zdaj je pa zamrznjeno do dna (pol metra), nimam več kaj razbijat ...

Če je možno posodo z vodo namestiti v kočo na kak nosilec za na steno, kot predlaga natis, bi morda pomagalo vsaj malo več časa, če seveda ne bi obstajala bojazen, da Ajša skledo prevrne in si polije ležišče ...
Po moje je edina možnost, da se lastnike opozarja, da hodijo na vsaki dve uri nalit novo toplo vodo.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #229 : ponedeljek, 06.02.2012 : 13:15:07 »

A lahko...
Ajša je bila žal dve leti več žejna in lačna kot karkoli drugega. Zdaj to ni več in to bi zaenkrat zadoščalo.
Logiran

Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #230 : ponedeljek, 06.02.2012 : 13:29:04 »

Tudi to je res. Pretiravamo.  Grin
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #231 : ponedeljek, 06.02.2012 : 13:41:48 »

Smetka ja ... samo .... jaz osebno, če se da pomagat potem pomagam ...

mogoče se res pretirava, ampak zakaj ji ne bi omogočili dokaj normalnega življenja, če ji lahko??

mamaf ... teh ajmarjev se skoraj ne da prevrnit, zato sem se tudi spomnila nanje.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #232 : ponedeljek, 06.02.2012 : 13:43:18 »

Ker že ima dokaj normalno življenje zdaj.

Koliko je še briketov, ki so tam in a je kdo videl tamala dva v zadnjih dneh?
Logiran

rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #233 : ponedeljek, 06.02.2012 : 13:51:44 »

jst tamalih še nikoli nisem videla spljoh, pa sem bila kar precejkrat tam.
zmeraj sta se drla od znotraj.

karkoli bi mi že v tehle dneh naredili z vodo, bi bila še zmeraj ful mrzla, kar je imho tut en šit za želodec, grlo itd.
pri teh temperaturah bi moral biti pes vsaj ponoči not z dostopom do vode, ki bi imela 10+ stopinj.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #234 : ponedeljek, 06.02.2012 : 13:53:19 »

Jst sem jih v petek slišala. Nikoli jih pa še nisem videla.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #235 : ponedeljek, 06.02.2012 : 13:54:54 »

A lahko...
Ajša je bila žal dve leti več žejna in lačna kot karkoli drugega. Zdaj to ni več in to bi zaenkrat zadoščalo.

Kolk sem jaz vesela, da si tole napisala, ker sem se že orng zasekirala, da sem pa res kruta, ker se mi zdi, da je to za Ajšo žal trenutni maksimum, ki se ji ga lahko nudi.

Ta mala dva psa sem pa tudi jaz samo slišala iz garaže sta v duetu nekaj pripovedovala.  Smiley

@Fifi1, en fizikalni info prosim - a sem prav razumela, da topla voda torej hitreje zmrzne kot topla ali se samo hitreje ohlaja, gledano npr. v stopinjah na minuto?
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #236 : ponedeljek, 06.02.2012 : 14:02:41 »

Smetka ja ... samo .... jaz osebno, če se da pomagat potem pomagam ...

mogoče se res pretirava, ampak zakaj ji ne bi omogočili dokaj normalnega življenja, če ji lahko??

mamaf ... teh ajmarjev se skoraj ne da prevrnit, zato sem se tudi spomnila nanje.

Saj smo pomagali. In še pomagamo. Več kot to pa žal ne moremo. Pa tudi pomislite na nas, ki ji vodo menjamo, kako bi menjali vrč vode, ki bi ga mela v koči... To pač ne bo šlo. Mislim, da ima kočo v redu, seveda pa bi jo lahko rihtali in dopolnjevali v nedogled. Tudi Fifi zunaj kdaj zmrzne voda, pa nisem zanjo inštaliral nobenega sistema, pa je moj pes. Če bi hoteli, bi lahko stali zraven naših psov in jih pazili 24/7. Pa ste prepričani, da ta trenutek, ko ste v službi, vaš pes ni prevrnil posode z vodo in je žejen? Pa bo vseeno preživel. Če je Ajša preživela prej, bo tudi sedaj, ko zanjo skrbi sedem ljudi.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #237 : ponedeljek, 06.02.2012 : 14:07:57 »


@Fifi1, en fizikalni info prosim - a sem prav razumela, da topla voda torej hitreje zmrzne kot topla ali se samo hitreje ohlaja, gledano npr. v stopinjah na minuto?

http://www.presek.si/20/1127-Bradac-Dobnikar.pdf

Tu si preberi eno krasno študijo, kjer je iz grafa razvidno razmerje med hitrostjo zmrzovanja tople in hladne vode. Zanimiva zadeva.  Smiley
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #238 : ponedeljek, 06.02.2012 : 14:16:23 »

jst gruntam, če bi ji danes nesla malo mlekca na eni sobni temperaturi, če bi ga hotela spiti pred mano, ki je obenem hrana in tekočina.
ali ji lahko dam KMR 2nd step za mačje mladiče ali mora biti prav "pasje" mleko?

Lori, kok ledu pa je na podestu? karkoli bi počeli, ne bi smeli poškodovati dil.
glede na to, da je terasa odprta na jug, bi znal tudi sonček stopit ta led.
Logiran
_lori
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 331



« Odgovor #239 : ponedeljek, 06.02.2012 : 14:22:48 »

Lori, kok ledu pa je na podestu? karkoli bi počeli, ne bi smeli poškodovati dil.
glede na to, da je terasa odprta na jug, bi znal tudi sonček stopit ta led.

Ja tam kjer posode stojijo je povsod, nekje več nekje manj. Ni krize no, leži še vedno lahko tam in da ni na ledu.  Smiley Lahko vzameš po domače rečeno "špohtl"  Grin s seboj, če se bo slučajno odkrušil stran, sicer pa ni treba ribat dol iz lesa.
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 69   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Ajša/Mama, vrnjena v nov dom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines