mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 19.05.2024 : 16:11:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Basenji - čvek
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Basenji - čvek  (Prebrano 53440 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #30 : sreda, 05.02.2003 : 16:19:44 »

Ja, pa eden od oglasov v Kinologu se začenja z: idealen družinski kuža... Bolj ko berem tele poste bolj razmišljam, da le ni tako idealen. No, bom poročala kako se je odločila. lp
Logiran

Erman_S.
gost
« Odgovor #31 : sreda, 05.02.2003 : 23:34:57 »

Ojla !!!!

Kaja glede basenji-ja je takole. Jaz imam basenija 1 leto in 2 meseca in če se mene praša je takole. Res da baseni ne laja in  je zelo čist.  Vendar ima napake in dobre lasrnosti. Napaka je da je  to zelo trmast pes, vendar se zelo hitro uči samo pokaže  pa takrat ko le on to hoče.

Sprva nisem bil zadovoljen in le malo besen ker sem ga kupil vendar sem se sedaj začel veliko  ukvarjati z njem in sem sedaj vesel ker če se veliko z njim ukvarjaš bo tudi on tebi pokazal kaj vse zna  tudi takrat ko ti hočeš.

Pa še nekaj ne vem  kaj je res, samo nekaj ljudi mi je reklo da če vzmeš najnižjega (po ranku) v leglu boš baje imela veliko manj težav s psom kot če vzameš 1 ali 2 v leglu. (ne me držatza besedo)
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #32 : sreda, 12.02.2003 : 17:14:27 »

Živjo!
Da spet malo obnovim temo. Za projektno nalogo v šoli pišem o pasmi basenji. Naredit mormo grafikon in nimam pojma kaj naj gor predstavim. Mislila sem število teh psov skozi zadnjih nekaj let, pa ne vem kje naj dobim podatke.
Če imate kakšne nasvete o čem naj naredim grafikon bi bila zelo hvaležna

Nadja
Logiran
marjeta
gost
« Odgovor #33 : četrtek, 13.02.2003 : 09:48:16 »

Haj!
Hm, grafikon - odvisno v kakšno razsežnost greš. Število basenjijev v RS je bolj majhno, verjetno se začne šele v letu
1998 2 ali 3 ( ***) in potem njena legla.  Po mojem jih je sedaj 31 ( basenjejev). Pokliči Kinološko zvezo Slovenije, ki ti podatke lahko da po izdanih rodovnikih v RS. Morda imajo pa tudi kake podatke za Evropo, če seveda kinološke zveze, kaj sodelujejo med seboj oz. najbrž si izmenjajo kdaj kake podatke!
LP
Logiran
Bas-LIZA
gost
« Odgovor #34 : sreda, 26.03.2003 : 15:16:12 »

Hoj!

Jaz imam pa cisto majhno psicko Basenji, staro dobre tri mesece in je pravi hec z njo. Prej sem imela dobermanke, pa to ni nic v primerjavi z besenjijem. Res je treba delati z njim prav na poseben nacin. Zaenkrat kar dobro furava, pocasi sem se ze navadila, kako moram z njo. so pa tudi zelje tega psa cisto posebne, moja namrec obozuje brokoli in se cel kup zelenjave. Pa sonce seveda. No, vsi ki te pse ze imate, veste, kako je z njimi, sicer pa - tudi moja noro rada zveci vse odvrsemne in prezvecene cikgumije. Celo s tal bi jih najraje spraskala.
Ce je pa se kak novi lastnik basenjija, naj se pa javi - moja Liza je pa iz legla od ***, akmor sem odsla ponjo, potem ko sem dve leti o tem psu prebirala vse mozno na internetu.
Logiran
Tibetanka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #35 : torek, 01.04.2003 : 12:52:58 »

Živjo!


Tudi moja sestra se je takoj zaljubila v to pasmo in tako imamo pri nas še malega Asa. Mislim, da je Liza njegova sestrica. Se bomo videli na kakšni razstavi?  Wink
Logiran
Bas-LIZA
gost
« Odgovor #36 : torek, 01.04.2003 : 13:28:28 »

Vesna - super!

Moja Liza je uradno Alisa, ja. Jaz sicer na razstave ne mislim hoditi, pa vendar - zdaj bova hodili v igralne urice pri Starihi, na Iliriji. Kje ste pa vi doma? Sej bi se lahko kdaj zmenili, da se pasja otroka srecata. Pa mate kej problemov z njim? Midve ziviva sami, pomaga pa mi mami (ker moram dostikrat dlje delati, pa zvecer, pa tko). Lizo je treba res velik crkljat. A Asa tudi?
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #37 : torek, 01.04.2003 : 14:04:47 »

Polona
v dveh zaporednih postih sva dve Vesni (vsaj tako predvidevam, da je tudi "Tibetanka" Vesna)

Sama nimam basenjija. Se pa poznamo - so se pa naši dobermani skupaj igrali  Grin!

Veliko veselja z malo "zvitorepko", pa prijetne igralne urice pri Sabini ti želim. V kratkem se bo pridružil na igralne urice še en "srčkan mladiček" , ga bom prišla pogledat, pa upam, da se srečamo.
Vesna
***


Logiran
marjeta
gost
« Odgovor #38 : sreda, 09.04.2003 : 14:59:07 »

3 leta imam psičko pasme basenji in sicer iz prvega legla ge.***. Ne spomnim se, da bi  le-ta pasmo samo hvalila, je pa res, da če ti je neka pasma všeč, določene lastnosti tudi zavestno prezreš. Basenji je atraktiven pes po videzu, karakterno pa tudi ne vidim, da bi bilo tako hudo, da ga ne bi moč primerno vzgojiti in prilagoditi svojemu življenju. Res je, da so živahni in jih moraš v bližini cest in prometnih poti, zaradi odličnega voha, imeti vedno na povodcu, ker jo mimogrede lahko ucvrejo za zadevo, ki privlačno diši. Drugače pa v naravi, travnikih imam jaz našo spuščeno in vačasih jo tudi malce zanese, vendar se vedno vrne nazaj in to brez občutka kake krivde, da počne kaj narobe. Z ostalimi psi se odlično razume, ima pa dve psički v bližini, ki jih pač ne mara, ker očitno tudi oni dve nje ne - se pač izognemo srečanjem. še nikoli ni nobenega ugriznila kot kača, res pa je, da zna "imenitno" renčat. Laja ne, jodla ne oz. nekateri poudarjajo njihovo zavijanje, jaz je še nisem slišala. Zajodla pa kvečjemu od veselja, predvsem ob snidenjih, doma je pridna in prav nič uničevalna. Je pa res grizla vse živo v času menjave zob - to počnejo psi vseh pasem, potrebno je pač poskrbeti za grickalice. Decembra lansko leto smo imeli leglo štirih mladičev, za tri smo našli čudovite nove lastnike, eno psičko pa smo zadržali, tako da sta sedaj mama in hči, ki je stara 4 mes. skupaj, je zadeva kar v redu. Obe sta razvajeni in mi zadovoljni. Moram še povedati, da tu na forumu sodeluje kar nekaj ljudi, skrajno negativističnih, zavistnih, da ne rečem celo nesramnih, ki se imajo za strašne poznavalce vseh pasem ( menda so nekateri celo sodniki na razstavah), ki pišejo vse kar se jim zljubi. Tudi meni so napisali, ko sem imela leglo, da sta dve legli basenjijev ( istočasno je imela leglo tudi ga .****) za Slovenijo čisto preveč in da hvalim pasmo samo za to, da bom kužke prodala , oz. da jih bom prodajala še dolgo po poteku dveh mesecev in podobne klobasarije... in to so bile same bosske iz foruma.
Ljudje imajo pač različne okuse, nekaterim so všeč hrti, drugim ovčarji, tretjim terierji. Meni je prav všeč, da ljudje spoznajo kako novo pasmo in se zanjo tudi navdušijo. Basenjijev je v RS po rodovnikih registriranih 31, ne vem seveda, koliko jih je res živih. Če se ljudje ne bi zanimali za nove pasme, bi v Sloveniji imeli itak samo nemške ovčarje, zlate prinašalce, bernske planšarke ovčarje, pudle in jorkije - pa ne mislim, da je z njimi kaj narobe, da ne bo kdo spet skakal po forumu.
Lahko pa si naše basenjike pridete tudi ogledat, po predhodnem dogovoru seveda.
LP
Logiran
darka
gost
« Odgovor #39 : torek, 03.06.2003 : 17:23:16 »

zivjo!

jaz imam basenjija in moram reci da je res zelo trmasta vendar pa je najlepsi in najboljsi kuzek kar jih poznam.kar nekaj ljudi na tem forumu sem izsledila ki se garajo o tem kako so ti psi grozno trmasti.ce bos psa vzgajal z ljubeznijo in predanostjo bo tudi pes nazaj odgovarjal z ljubeznijo in predanostjo.
neka gospa je tudi rekla da so trmasti in da rabis za njih veliko casa.moj odgovor na to je:za vsakega psa, cloveka, rozo in sploh vsako zivo bitje rabis cas. ce nimas casa kje je potem smisel sploh imeti zival oz rastlino.nekateri si kupijo psa zaradi vazenja kasneje pa se ga navelicajo.kdor kupuje psa pa ne pravim samo basenjija mora vedeti da z njim pride tuki zelo veliko tezav pa tudi radosti.psa je treba voziti na sprehod mu zagotavljati hrano in biti do njega ljubezniv.kdor tega ne more naj si pac ne kupuje psa.

se enkrat basenji je res enkraten pes vendar si moras zanj vzeti cas.

LP vsem
Logiran
_eva_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #40 : sobota, 07.06.2003 : 11:08:42 »

Po določeni strani se strinjam z vsakim izmed vas. Osebno nimam nič proti gospe **. Ko smo pri njej kupili našo Perlo, nam je naštela tudi slabe lastnosti, niti jih ni SAMO hvalila. Prav tako se strinjam, da se vsi vzreditelji trudijo prodati psa.
Sama ga imam prav tako doma. Najprej nisem bila prepričana, če se bi celo življenje ukvarjala z basenjiji, a zdaj sem sigurna. Dvomim, da bo basenji kdaj odšel iz mojega življenja. Ko tega psa enkrat res spoznaš, potem ne moreš več živeti brez njega. Seveda ima tudi slabe lastnosti! Bo zdaj kdo rekel, da obstaja idealen pes? Glede kačjega ugriza- zdi se mi, da gospa Barbka to ni mislila negativno poudariti? Ko basenji ugrizne, pusti na mestu ugriza dve majhni, a zelo boleči luknjici. Mar nito podobno kačjemu ugrizu?? A ne mislite, da zdaj "tlačim v ****" basenjije. To so moji psi in sploh si ne predstavljam življenja brez basenjija. So izjemno družabni, veliko se moraš ukvarjati z njimi. Poleg tega so tudi trmasti, a po pravici povedano, je meni prav to pri njih všeč. Ni pa res, da niso dvzetni za šolanje. Basenji je izjemno bister (vsaj po mojih izkušnjah) in ne rabiš prav veliko časa, da dojame stvar, ki jo mora narediti. Moja Perla zna "sedi", "prostor", "poleg", "hop", "tačko" in "sem", pa sem jo prav vse naučila sama, brez pomoči "strokovnih pasjih učiteljev".
Mislite si o basenjijih karkoli hočete, a zame je to čudovit pes. Je pa res, da ima vsak svoje mnenje.

Mimogrede, ima Phillys tudi rdeče- bele basenjije?? Tudi mi bomo dali našo psičko jeseni pariti (verjetno z njenim basenjijem). Pa da ne bo pomote, ne bom je dala pariti, zaradi denarja, ampak zaradi ljubezni do teh izjemnih psov!
Logiran
_eva_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #41 : sreda, 11.06.2003 : 17:02:22 »

Imam eno vprašanje za gospo Marjeto!  Smiley Ker ste imeli poleg ge. ***tudi vi leglo v Sloveniji, me zanima kam ste vi dali pariti vašo Dino?? Mi smo našo psičko hoteli pariti z enim od psov Phyllis Poduschke- Aigner, ampak ima samo črno- bele basenjije zaenkrat!  Roll Eyes
Najlepša hvala za odgovor!!
Lp,
Eva
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #42 : sreda, 11.06.2003 : 18:31:51 »

Men so pa crno beli prav lepi Smiley. Se mi zdi da je bilo nekje zapisano, da niso nasi (slovenski) basenjiji tako divji in, da so ze bolj "mestni". Mogoce bi pa lahko iz Afrike prinesli "svezo kri"
Logiran
_eva_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #43 : četrtek, 12.06.2003 : 17:08:18 »

Kar se tiče mojega basenjija, ni prav nič mestni, še preveč divji je!  Wink Cheesy Grin Wink Drugače pa čisto možno. Glede Afrike pa zaradi mene, samo jaz ne bom šla po tisto "svežo kri"....  Wink Wink hehe  Wink Aja, glede črno belih basenjijov, so tudi meni prav všeč in zelo luškani! Samo jaz rabim zdajle rdeče belega, da ga lahko parim s svojo psičko. Ker kmbinacija č/b + r/b ni dovoljena. Drugače pa razmišljam, če bi nabavili še enega črno belega basenjija, s Perlo bi bila lep par....  Wink Cheesy
Logiran
_eva_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #44 : četrtek, 12.06.2003 : 17:17:43 »


Citat

O psih gospe Phyllis sem slisala kar nekaj negativnih zgodbic. Ne vem sicer, ce bi jim verjela, saj so prisle iz ust ljudi, ki se prav tako ukvarjajo z Basenjiji in vsi vemo kaj in zakaj lahko potem take storije nastanejo. Veliko njenih psov sem tudi sama videla(na nasih in tujih razstavah) in moram reci, da so za moj okus, mnogo predrobni(sama sem velika ljubiteljica hrtov-ampak njeni psi so pa res suhljati) in to je ena izmed(morda celo "smesnih") zgodbic, da gospa svojih psov ne hrani toliko kot bi jih morala. No na lasne oci sem se pa prepricala, da njeni psi obozujejo prezvecene cigumije(ki jih na razstavah po tleh nikoli ne primankuje). V druge pravljice(ali resnice) se ne bi spuscala, ker se v kaksne  podrobnejse raziskave o njej in njeni vzreji nisem nikoli poglabljala.

LP


Hmm, vem da zelo pozno dajem odgovor na tale post, ampak vseeno. Sama takilem zgodbicam prav nič ne verjamem. Poleg tega so basenjiji že po naravi zelo suhljati, pa še nekaj. Če bi ga. Phillys svoje basenjije stradala, dvomim da bi dobivali takšne nazive. No ja, 1. mesto dobil podhranjen basenji.... Sami presodite.  Tongue
Če povem po pravici, pa tudi moja Perla obožuje prežvečene čigumije. Pa se ji sploh ne gre zato, da so to čigumiji ali celo samo prežvečeni. Sploh ne, z veseljem bi v gobček prijela vse, kar najde po tleh. Takšni so basenjiji, povsod vtaknejo svoj nosek. Močno dvomim, da bi psi ge. Phillys dajali tiste čigumije v gobček ravno zato, ker so to prežvečeni čigumiji. To je pač radoveden pes, ki bi rad poskusil prav vse.
Če je pa kdo podvomil o idealnosti tega psa, ko je bral nekatere poste, pa brez skrbi. Basenji JE idealen kuža, če izpustimo nekaj njegovih slabih lastnosti.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Basenji - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines