mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 22:15:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝  (Prebrano 81422 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #195 : četrtek, 05.05.2005 : 09:37:55 »

Hi,hi..Pol pa reces:"Muditi se nam danes,pes."In odpujsas domov.Mudi pa se ti glih vsak dan ne.Sem govorila o zdravem psu in za povprecen sprehod,ko imata oba cas eden za drugega.
(ker cenim tvoje preimerjave  z Star Wars,sem skusala napisat Yoga style...upam da je ratalo Wink )
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #196 : četrtek, 05.05.2005 : 10:04:26 »

sej nikamor ne pridemo Sad
ja Nanook zdaj pa mi se reci da je tvoj pes kot mladic imel 100% odpoklic, pa se lahko takoj zaposlis kot trener v kaksni pasji soli in zacnes ucit, ker nam so kot eno izmed prvih stvari povedali, da odpoklic se pri tako izsolanemu psu ni nikoli 100%. Razen.....ce imas robota (na japonskem prodaja lepo tece).

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #197 : četrtek, 05.05.2005 : 10:42:39 »

Citat
Hi,hi..Pol pa reces:"Muditi se nam danes,pes."In odpujsas domov.Mudi pa se ti glih vsak dan ne.Sem govorila o zdravem psu in za povprecen sprehod,ko imata oba cas eden za drugega.

Potem pa ni nic narobe, ane? Ampak se vedno JAZ odlocam s kom se bo moj pes igral, ne odlocas TI, pa ce je tvoj se tako prijazen in pripravljen na igro. In to vam poskusamo nekateri dopovedati zadnjih par strani.

Citat
ja Nanook zdaj pa mi se reci da je tvoj pes kot mladic imel 100% odpoklic, pa se lahko takoj zaposlis kot trener v kaksni pasji soli in zacnes ucit, ker nam so kot eno izmed prvih stvari povedali, da odpoklic se pri tako izsolanemu psu ni nikoli 100%. Razen.....ce imas robota (na japonskem prodaja lepo tece).

Moj pes tudi zdaj nima 100% odpoklica. Pa vseeno ne dovolim, da mi brez dovoljenja drugega lastnika zdirja k kakemu tujemu psu. Ali obratno.
In kaj zdaj, ker tvoj pes nima 100% odpoklica? Naj vsi ostali NE hodijo tam okrog, zato da TVOJ pes ne bo pritekel do koga? Ga pac poklices, primes, pripnes, imas oci na hrbtu, opazujes okolico in igras odgovornega lastnika, ane.

Tole:
Citat
Mislim, da je bolj fer, da ljudje, ki imajo pse, ki drugih ne marajo poskrbijo za to.

se mi zdi totalno mimo filozofija.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #198 : četrtek, 05.05.2005 : 10:44:46 »

Psi sodijo na povodec, pa je problem rešen. Basta!

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #199 : četrtek, 05.05.2005 : 10:51:31 »

S temle Fortuna se pa popolnoma strinjam..... VSI psi v urbanem okolju sodijo na povodec! Naša psica ni največji ljubitelj ostalih psov in zato jo imam vedno pod kontrolo. Ampak zelo velikokrat se najde kakšen lastnik, ki se sprehaja z odvezanim psom ki prihaja ovohavat mojo in pretep je tu. Ponavadi se sploh ne zmenijo, ko se od daleč derem naj poskrbijo za pse   Angry.

lp
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #200 : četrtek, 05.05.2005 : 11:27:03 »

Ponavadi se sploh ne zmenijo, ko se od daleč derem naj poskrbijo za pse Angry.

...kvečjemu vpijejo nazaj "saj naš nič ne bo naredil". In ta "njihov" ponavadi sploh ne opazi, da ima kakšno spremstvo s seboj......

Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #201 : četrtek, 05.05.2005 : 11:28:05 »

Ne govorim o urbanem okolju, kjer so pesci, avti, motorji... ampak o potkah, kot je nasa tukaj v Kp, ki je locena od vsega in jo uporabljajo samo sprehajalci psov.
Ja Nanook...to sem pisala par strani nazaj, da se mi zdi normalno pocetje...vedno je zraven povodec, oci na pecljih in ce je kaj sumljivega ali pes, ki ga ne poznas pripnes svojega...Slo se je samo za dve drugi stvari.
1. da ce se lastniki popadljivih psov odlocajo vozit ven pse ko vozijo drugi, naj jih imajo vsaj na vrvici, tako da drugi lahko vidijo, da je nekaj narobe in pripnejo svojega. Torej, da lahko clovek ki ima normalno igrivega psa dovolj hitro odreagira in ga pripne. Ne pa, da se ze od dalec treses in sprasujes, je dovolj da ga pripnem, naj grem s poti, bo tisti pes ostal spuscen in ne bo nic, ali bo mojega napadel...
2. nisem budalo, da bi puscala mojega psa do vseh psov in do psov, za katere nimam dovoljenje od lastnika. Ne zdi pa se mi fer, da tudi tam, kjer bi se lahko v miru igrala s svojim kuzonkotom, tega ne morem, ker se ves cas bojim, da bodo prisli mimo mladci s spuscenimi psi, ki jih dresirajo za borbe (tega je tukaj malo morje). Se je ze zgodilo, da smo imeli obojni spuscene pse in na sreco smo mi dovolj hitro odreagirali in nase pripeli. Potem pa se idiot dere na nas, da kaj si mislimo piiiiiip, da nas ni videl in da njegovi psi nase zmeljejo v prah.... A se ti zdi to normalno pocetje?Huh
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #202 : četrtek, 05.05.2005 : 11:31:23 »

Citat
...kvečjemu vpijejo nazaj "saj naš nič ne bo naredil". In ta "njihov" ponavadi sploh ne opazi, da ima kakšno spremstvo s seboj......

Ko recejo "saj nas ne bo nic naredil" zavpij nazaj "saj bom jaz!". Ce pa zavpijejo "Saj nas ni hud" pa ti zavpij "saj sem jaz". Wink

Ozzy, se enkrat pocasi in natancno preberi VSA moja sporocila.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #203 : četrtek, 05.05.2005 : 11:44:10 »

Ko recejo "saj nas ne bo nic naredil" zavpij nazaj "saj bom jaz!". Ce pa zavpijejo "Saj nas ni hud" pa ti zavpij "saj sem jaz". Wink

Tole je pa najbolj briljantna ideja, kar sem jih kdaj slišala. Komaj čakam, da jo uporabim.

Torej, da lahko clovek ki ima normalno igrivega psa dovolj hitro odreagira in ga pripne.

Ja, normalno igriv že. Tudi naše so. Ampak vedeti je treba, da včasih drugemu psu ni do igre in da se pred vsiljivimi mladiči sprva brani s kratkim renčanjem, če ne pomaga, pa ga tudi udari z gobcem. In TO potem nepoučeni in nevedni lastniki vsiljivcev pogosto jemljejo kot popadljivost. In vzamejo svojega ubogega kužka v naročje, od koder se potem korajžno dere in izziva. Posledice pa niso prav prijetne.....
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #204 : četrtek, 05.05.2005 : 11:56:51 »

nanook sem prebrala in ugotovitev: za vecino stvari sva imeli isto mnjenje. Idrijca Smiley
Ajej heheh do kje je prisla debata ki se je razvila iz ali malim psom pustiti druzenje z velikimi Smiley

Tag tu jaz mojemu pustim, da jih tudi opozorilno fase. Vceraj jih je od ene psice, ki se drugace igra z njim, pa ji pac ni blo do igre. Sej to nima nikakrsnih fizicnih posledic, samo pes se nauci, bolje razumet pasjo govorico. Sem pa odlocno proti dvigovanju psa v narocje, kot sem ze pisala s tem dajemu psu samo potuho in zacne izzivat.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #205 : četrtek, 05.05.2005 : 12:12:31 »

Mislim, da je večina naših psov (katerih oskrbniki se družimo na tem ali kakem drugem forumu in smo večno tako ali drugače zaskrbljeni zaradi naših psov, obiskujemo pasje šole, seminarje, itd.) ni neotesancov in da tudi mi nismo bebci. Mislim, da vsi postopamo enako: pes je prosto spuščen (govorimo o sprehajalnih poteh), ko vidimo, da se približuje pes sledi obvezen odpoklic, svojega psa na povodec, potem sledijo tri variante:
1. psa si nista zanimiva in gremo mirno mimo
2. psa sta si zanimiva, se povohata in gremo dalje (zaradi takega ali drugačnega razloga)
3. psa sta si zanimiva, se povohata, oskrbnika se strinjata, da se pesjanarja lahko igrata - sledi igra.

A se ne strinjate z mano?
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #206 : četrtek, 05.05.2005 : 12:16:19 »

Strinjamo  Wink
S tem, kako naj bi bilo  Roll Eyes.


Lp, maj
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #207 : četrtek, 05.05.2005 : 12:16:43 »

A se ne strinjate z mano?
Ne, obstaja še četrta varianta Tongue
4. en pes ne mara predstavnikov istega spola, zato ga lastnik malo težje zadrži na povodcu Cheesy Grin Srečanje mine v hrupu (beri: ta pes laja Cheesy), dokler ga lastnik ne odvleče stran Grin Grin

Lp Jana
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #208 : četrtek, 05.05.2005 : 12:17:22 »

Hehe, ne, ker ne poznam vseh lastnikov na tem forumu. Ce pa sodim ljudi po temu, kar napisejo na forum, se pa sploh ne strinjam. Wink Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #209 : četrtek, 05.05.2005 : 12:45:10 »

No naj bi bilo...  - pri meni je tako: zaradi varnosti mojega psa. Ker jo cenim  Wink 

Joj Nanook kako si kritična Wink in natančna! Jaz pa mislim, da je v večini primerov tako kot sem napisala - naši psi so dobro vzgojeni. Pa mi tudi. Problem vidim:
1. pri starejših ljudjeh, ki peljejo na sprehod svoje nesocializirane ljubimce (pasje seveda)
2. v kakih prepotentnih nabildanih frajerjih, ki imajo pse za obrambo (vsaj tako si oni mislijo)
3. kakih zafrustriranih ženah, ki so jim možje nabavili male bele igračke, da niso vedno same doma in ravno te vedno dvignejo svojega psa, ko vidijo mojo pesjanarko ker ima moja garje, gliste, bolhe, pa bela ni...

Ok dosti šale...  Grin

Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines