mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 22.05.2024 : 12:24:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝  (Prebrano 81506 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #105 : torek, 03.05.2005 : 09:36:04 »

Citat
Mislim,da je naceloma potrebno verjet lastnikom,ce pa vseeno nisi preprican lahko opazujes psa in se hitro opazijo znaki,ki kazejo na kaksen napad.

Ja ja, verjeti lastnikom. Se dobro, da oni meni verjamejo...
Spuscen pes, jaz svojega primem bolj na kratko, ker je itak jasno, da ne mara, da drugi psi rinejo vanj. Pa pravi lastnik: "Saj nas ne bo nic naredil." Pa pravim jaz: "No, saj ce bo poskusal, ga bom pa cez gobec uzgala, ane." In kako hitro so svojega "saj ne bo nic naredil" cucka poklicali in pripeli... Se dobro-za psa, srecanje namrec ni minilo mirno.
Meni je popolnoma vseeno ali je cucek prijazen ali ne, brez mojega dovoljenja do mojega psa NE BO sel. Ce bo pa vseeno prisel, ste lahko prepricani, da bo ob kakih znakih agresije delezen sankcij. Pa mi je cisto vseeno kaj si ob tem misli njegov "vsemogocni" lastnik.
Govorim za neznane pse, pri znanih je stvar drugacna.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #106 : torek, 03.05.2005 : 09:58:10 »

Ja, pri neznanih psih, sem jaz zelo previdna in se obnašam glede na lastnika in psa. V kolikor sta mi sumljiva, ne dovolim stika.

Pri lastnikih ki so OK, in psih, ki ne kažejo nikakršnega znaka netoleriranja majših psov ali agresije, napadalnosti...pustim da se psa ovohata.

V kolikor spuščen pes, dirja proti mojemu, lastnik pa se obnaša kot da nič ni, pa priznam, da mi dvigne pisker Angry

LP

Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #107 : torek, 03.05.2005 : 10:20:07 »

Jaz se moram kar strinjati z Ozzy in Balu. Moja psica je na sprehodu odvezana. Ko opazim, da se nama približuje kak pes, ki ga ne poznam in ne zgleda "najbolje", dam mojo psico na povodec. Ali pa jo kako zamotim dokler ne vidim kako se obnaša drug pes. Do sedaj še nisva imeli slabih izkušenj, pa tudi drugi lastniki se niso pritoževali nad najinim obnašanjem. Bi me pa zelo razjezilo, če bi me nekdo "nalajal" tako kot je napisala Nanook (pa ne me vzeti osebno prosim, Nanook) - "da bo psa čez gobec užgala"  Shocked
Pa blazno mi gre na živce dvigovanje manjših psov. Moja psica ima tudi samo 10 kil, pa jo zato ne dvignem, če srečava večjega psa.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #108 : torek, 03.05.2005 : 10:21:10 »

Joj pol ce bos mene srecala Nanook bo tudi Klark delezen sankcij:(.Se je namrec od muc(vsaj tako zgleda) naucil plazit!!In ko vidi psa se malo plazi,pol pa z veseljem potece k njemu.Ce si predstavljas kako se macke igrajo.Mu pa ne pustim da zdirja k tujemu psu,da ne boste narobe razumeli.Raje vidim da se spoznavata in vohata na dosegu moje in lastnikove roke,ce bi kaj slo narobe.
Ce pa sama vidim lastnika ki takoj prime psa,ga tudi jaz primem-izkusnje mi pravijo da lastnik ve da njegov pes ne bo dobro reagiral.
Danes se mi je tako zgodilo malo neprijetno srecanje,sej podobnih je kar nekaj v tednu,pa vseeno nic taksnega.Klark je bil na vrvici in ob rekici je tekal spuscen dalmatinec.Gospa ga panicno poklice,vendar pes ne reagira.Ze to da ga je panicno klicala,ko je bil se pet metrov stran od naju prizge moj radar.Vendar pes maha z repom in nic ne kaze zob.Z mojim pesjanom se priblizava in psa se povohata.Nakar se dalmatinec odloci da mu Klark ni vsec,zacne rencat in kazat zobe.Mojega lepo dam poleg,mu recem da kuza danes ni dobre volje-Klark malo zajoka(se vedno se hoce igrat),drugi pride zraven in spet malo porenci nato pa gremo vsak v svojo stran.
To so neprijetna srecanja ki se nama dogajajo.
Lp
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #109 : torek, 03.05.2005 : 10:24:17 »

Ce bi meni kdo rekel da bo mojega uzgal po gobcu,kar tako brez konfliktne situacije,bi si pac mislila da je lastnik malcek zafrustriran.Verjetno je imel kaksne slabe izkusnje.Bi si ga pa zapomnila in vedno prijela mojega pesjana ko bi ga vidla.To je pa tudi vse. Wink
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #110 : torek, 03.05.2005 : 10:27:37 »

Ja pa moja Žiža bi bila najbrž tudi deležna Nanookinih sankcij  sram  Žiža je ista kot Klark. Psu se približa, potem se uleže na tla in čaka kaj bo naredil drug pes. Će je ne pripnem zdirja (rit ji kar nosi, ker rep dela kot propeler) k psu - na eno partjo igre. In to je to. Saj pravim, če mi je pes sumljiv, jo pripnem.
Se strinjam s teboj Balu  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #111 : torek, 03.05.2005 : 10:29:27 »

Bi me pa zelo razjezilo, èe bi me nekdo "nalajal" tako kot je napisala Nanook (pa ne me vzeti osebno prosim, Nanook) - "da bo psa èez gobec užgala" Shocked

Citat
Ja ja, verjeti lastnikom. Se dobro, da oni meni verjamejo...
Spuscen pes, jaz svojega primem bolj na kratko, ker je itak jasno, da ne mara, da drugi psi rinejo vanj. Pa pravi lastnik: "Saj nas ne bo nic naredil." Pa pravim jaz: "No, saj ce bo poskusal, ga bom pa cez gobec uzgala, ane." In kako hitro so svojega "saj ne bo nic naredil" cucka poklicali in pripeli... Se dobro-za psa, srecanje namrec ni minilo mirno.
Meni je popolnoma vseeno ali je cucek prijazen ali ne, brez mojega dovoljenja do mojega psa NE BO sel. Ce bo pa vseeno prisel, ste lahko prepricani, da bo ob kakih znakih agresije delezen sankcij. Pa mi je cisto vseeno kaj si ob tem misli njegov "vsemogocni" lastnik.
Govorim za neznane pse, pri znanih je stvar drugacna.

Citat
Joj pol ce bos mene srecala Nanook bo tudi Klark delezen sankcij:(.Se je namrec od muc(vsaj tako zgleda) naucil plazit!!

Citat
Ja ja, verjeti lastnikom. Se dobro, da oni meni verjamejo...
Spuscen pes, jaz svojega primem bolj na kratko, ker je itak jasno, da ne mara, da drugi psi rinejo vanj. Pa pravi lastnik: "Saj nas ne bo nic naredil." Pa pravim jaz: "No, saj ce bo poskusal, ga bom pa cez gobec uzgala, ane." In kako hitro so svojega "saj ne bo nic naredil" cucka poklicali in pripeli... Se dobro-za psa, srecanje namrec ni minilo mirno.
Meni je popolnoma vseeno ali je cucek prijazen ali ne, brez mojega dovoljenja do mojega psa NE BO sel. Ce bo pa vseeno prisel, ste lahko prepricani, da bo ob kakih znakih agresije delezen sankcij. Pa mi je cisto vseeno kaj si ob tem misli njegov "vsemogocni" lastnik.
Govorim za neznane pse, pri znanih je stvar drugacna.

Citat
Ce bi meni kdo rekel da bo mojega uzgal po gobcu,kar tako brez konfliktne situacije,bi si pac mislila da je lastnik malcek zafrustriran.Verjetno je imel kaksne slabe izkusnje.Bi si ga pa zapomnila in vedno prijela mojega pesjana ko bi ga vidla.To je pa tudi vse.

Citat
Ja ja, verjeti lastnikom. Se dobro, da oni meni verjamejo...
Spuscen pes, jaz svojega primem bolj na kratko, ker je itak jasno, da ne mara, da drugi psi rinejo vanj. Pa pravi lastnik: "Saj nas ne bo nic naredil." Pa pravim jaz: "No, saj ce bo poskusal, ga bom pa cez gobec uzgala, ane." In kako hitro so svojega "saj ne bo nic naredil" cucka poklicali in pripeli... Se dobro-za psa, srecanje namrec ni minilo mirno.
Meni je popolnoma vseeno ali je cucek prijazen ali ne, brez mojega dovoljenja do mojega psa NE BO sel. Ce bo pa vseeno prisel, ste lahko prepricani, da bo ob kakih znakih agresije delezen sankcij. Pa mi je cisto vseeno kaj si ob tem misli njegov "vsemogocni" lastnik.
Govorim za neznane pse, pri znanih je stvar drugacna.

Citat
Ja pa moja Žiža bi bila najbrž tudi deležna Nanookinih sankcij 

Citat
Ja ja, verjeti lastnikom. Se dobro, da oni meni verjamejo...
Spuscen pes, jaz svojega primem bolj na kratko, ker je itak jasno, da ne mara, da drugi psi rinejo vanj. Pa pravi lastnik: "Saj nas ne bo nic naredil." Pa pravim jaz: "No, saj ce bo poskusal, ga bom pa cez gobec uzgala, ane." In kako hitro so svojega "saj ne bo nic naredil" cucka poklicali in pripeli... Se dobro-za psa, srecanje namrec ni minilo mirno.
Meni je popolnoma vseeno ali je cucek prijazen ali ne, brez mojega dovoljenja do mojega psa NE BO sel. Ce bo pa vseeno prisel, ste lahko prepricani, da bo ob kakih znakih agresije delezen sankcij. Pa mi je cisto vseeno kaj si ob tem misli njegov "vsemogocni" lastnik.
Govorim za neznane pse, pri znanih je stvar drugacna.



Mimogrede, PEDANTNOST (NATANCNOST) pa ni ravno vasa VRLINA, kajne... Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #112 : torek, 03.05.2005 : 11:28:37 »

Mene pa res zanima, zakaj je tako strasno nenavadno, da se od lastnikov psov pricakuje, da bodo pazili, da njihov pes ne bo rinil v ljudi in njihove pse brez dovoljenja. Ali pa se nam morda zdi primerno, da se bomo sami ali celo nas pes odlocali, po kom bodo nasi psi tacali?

Lp, Mojca
Logiran
Katja K.
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 466


« Odgovor #113 : torek, 03.05.2005 : 11:41:14 »


Pa blazno mi gre na živce dvigovanje manjših psov. Moja psica ima tudi samo 10 kil, pa jo zato ne dvignem, če srečava večjega psa.


Jaz našega dvignem, ker je totalno navdušen nad vsakim psom, ki ga sreča in rine ter skače v vsakega. Je sicer vedno privezan ampak vleče da se skoraj zadavi... Zato ga raje vzamem v naročje. Je pa itak še mladiček, tako da je to"stanje" samo začasno.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #114 : torek, 03.05.2005 : 11:55:34 »

Očitno natančnost res ni moja vrlina - ponovno dokazano  Cool 


Logiran
vicio
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 205


« Odgovor #115 : torek, 03.05.2005 : 12:16:12 »

Če bi moje psice ble deležne kakšnih sankcij (samo hipotetični), bi bla rdeča pesa. V trenutku.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #116 : torek, 03.05.2005 : 12:22:37 »

Nanook,oprosti ampak moj cilj ni sploh bila taksna natancnost...sej sem razumela da nisi posast,ki takoj prebuta vsako pasjo duso...sem pa eden takih lastnikov ki rece "Sej ne bo nic"-1.ker vem da moj pes zaradi macje druzbe kaze cudne signale in skusam samo pomirit drugega                                                      2.mojega svicarja vsi zamenjajo za rotvajlerja in bezijo pred njim brez potrebe

Mene pa res zanima, zakaj je tako strasno nenavadno, da se od lastnikov psov pricakuje, da bodo pazili, da njihov pes ne bo rinil v ljudi in njihove pse brez dovoljenja. Ali pa se nam morda zdi primerno, da se bomo sami ali celo nas pes odlocali, po kom bodo nasi psi tacali?

Lp, Mojca

Jaz pa ne razumem zakaj moramo iz lastnega ega psa,ki je naravno krdelna zival,prikrajsati za njegove naravne vzroce obnasanja in igro,za katero se lahko se toliko trudimo,pa z nami ne bo nikoli enaka.Poleg tega se z razlicnimi interakcijami,mislim predvsem na mlade pse,naucijo razvozlati kaj mu drugi pes hoce povedati.Tako se po mojem mnenju v nadaljnem zivljenu sami lazje izognejo agresijam-saj se psa redko kdaj do krvi spopadeta,ko se ze s telesnimi pozami sporazumeta kako stvari stojijo.
To je samo moje mnenje,ne me "raztrgat".
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #117 : torek, 03.05.2005 : 12:29:07 »

2.mojega svicarja vsi zamenjajo za rotvajlerja in bezijo pred njim brez potrebe

Jaoooo, Balu, pa saj imajo naši švicarji res malo rotijeve krvi v genih! Pa med nevarne pasme tudi sodijo ...

Lp, maj
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #118 : torek, 03.05.2005 : 12:31:42 »

OK, samo nekaj vas pa ne razumem...Verjamem, da so vaši psi pridni, in da nobenemu nič nočejo..Toda ali se vam ne zdi, da je odločitev ali se bosta smela psa ovohati ali celo igrati odločitev LASTNIKA posameznega psa.

Poleg tega...Veliko oz. skoraj vsi lastniki psov rečejo: moj pa res nič ne bo naredil...Tudi meni je bilo tako rečeno, in v naslednjem trenutku, je bil moj pes napaden Angry. Torej je izključno moja odločitev, ali bom dovolila drugemu lastniku psa da mojega ovoha ali ne. Velja tudi obratno. To tako je, in konec.

Ne vem, zakaj je to tako nemogoče razumet, in zakaj toliko razprave o tem Huh Roll Eyes

Raje uživajmo na sprehodih Wink

LP

Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #119 : torek, 03.05.2005 : 12:42:49 »

Maj to pa to ...se spomnes kaj sem zadnjic rekla?Se vedno drzi...nekaj casa porabi za prezvecit  Grin Grin

Mel sej ne razpravljam...je bilo samo moje mnenje.Se zavedam da je pes lahko prijazen,pa se vedno agresivno nastopi proti drugemu.Zato sem tudi cisto zraven mojega,ko se spozna z novim psom-da mojega primem.Mi pa nekaj pravi da ni prav,da ne pustimo psu da se obnasa po pasje.Ce se moj hoce igrati z drugim psom in ce seveda drugi lastnik ni z kaksnim ostrim pogledov nakazal neodobravanja,ga pustim da se mu pribliza.Kaj bi morala vsakega lastnika vprasat ce se lahko igrata?Naj to tuilim na 20m razdalje?
Ne vem,tukaj v Rozni so vsi psi spusceni in mi se nobeden(lastnik mislim) ni pokazal da je moje ravnanje napacno.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: ˝Zelo zabaven sprehod˝
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines