mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 14:37:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 30   Dol
Natisni
Avtor Tema: ČIP!  (Prebrano 85101 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #105 : sreda, 26.11.2003 : 15:40:27 »

bbluete,

ali lahko tole malo bolj podrobno pojasniš? kaj pomeni model a in model b in katera je služba, ki ji moraš novega psa prijaviti?

Ali je potem edino ENCI tisti, ki vodi register psov?

Zanimiv je recimo primer Švedske. Tam menda vodi SKK celoten register, neglede na to ali so to rodovniški ali nerodovniški psi. Pri nas bi bilo mogoče to malo nesmiselno, glede na to, da so razmerje med tema dvema skupinama precej drugačna.
Logiran
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #106 : sreda, 26.11.2003 : 17:09:56 »

ja model a pomeni prijava paritve in model b pomeni prijava legla. vse se poslje na enci in le enci vodi register legel in izdaja rodovnike. ima podatke o vseh rodovniskih psih.

vsakega psa pa najbo to mesanec ali uvozen pes z rodovnikom (pa ga npr. ne prijavis v LOI) pa moras prijaviti sluzbi nekaj podobnega kot neka veterinarska sluzba. tukaj jih ne zanima ali je pes cipiran ali tetoviran pac pa  samo koliko psov zivi v nekem gospodinjstvu oziroma kje se nahaja kaksen pes.

ta sluzba ne vodi nobenega registra o cipih oz. tet st. le o lastniku in st. psov.

kako se ta sluzba imenuje tocno ne vem je neka kratica ki je nimam v spominu.

zdaj vem kako gre in se nimam kaj odlocat. jih bo pac treba tetovirat. sem pac mislila da bi jih se cipirala in da bi sla stevilka cipa v rodovnik. glede nadaljnjega preverjanja  na morebitnih razstavah oziroma idetifikacije psa. pa ne gre. skoda.

hvala se enkrat vz in daisy za odgovore. ste mi pomagali da sedaj vem kako gre. sicer bo pa nas vzrejno tetovirni referent se kaj pojasnil.

HVALA!

ksenija
Logiran
Larsson
rad pišem
****
Sporočil: 382


« Odgovor #107 : četrtek, 27.11.2003 : 18:13:12 »

Zraven čipa dobiš še šest nalepk s črtno kodo, ki jih nalepiš v zdravstveno knjižico, eno na rodovnik , nekaj jih je pa za rezervo. Na žalost je pa potrebno tetoviranje in nato še čipiranje, tako da sta sedajv rodovniku dve številki, je pa tetoviranje v gubo bolj boleče kot pa čipiranje. (sem držal mladiča pri obeh posegih).

Larsson
Logiran
Era
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #108 : četrtek, 27.11.2003 : 18:25:06 »

A je čipiranje obvezno tudi za nerodovniške pse?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #109 : četrtek, 27.11.2003 : 18:35:37 »

A je čipiranje obvezno tudi za nerodovniške pse?

Ja, ker so čipirani VSI pri ne glede na poreklo. Čip dobi pes pri prvem cepljeju za steklino. Tetovirani so pa samo rodovniški psi, tetovažo dobijo pa dobijo okoli sedmega tedna!
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #110 : ponedeljek, 01.12.2003 : 12:13:12 »

čipirani bodo vsi psi, ki bodo letos skoteni in prvič prišli na cepljenje proti steklini.
 tetovira pa se v starosti med 7-8 tednom. vsaj tako jaz. odvisno pa je od pasme in velikosti, oziroma razvitosti mladičev, števila mladičev in moram prizati tudi od vzreditelja.
v bokser klubu pa imamo tudi v astrokovnem pravilniku, da če je v leglu več kot 6 mladičev se tetovira pri staorsti 8 tednov.
sem pa že videla psa (lovski seveda), ki je bil star 6 tednov.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #111 : torek, 09.12.2003 : 11:44:32 »

LP
Glede na to, da je nasa psicka uvozena iz Italije, je bila cipirana ze pri prvem cepljenju (pri 1 mesecu), ni pa bila tetovirana. Ali je to obvezno(vetrinar ni nic omenjal, pa tudi ob vpisu v SLR ni bilo nobenih problemov)?
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #112 : torek, 09.12.2003 : 12:01:11 »

Ne ni obvezno tetoviranje, ker v Italiji (vsaj ob meji) samo čipirajo in je št. čipa vpisana kot št. rodovnika.

Bodite veseli ker tetoviranje boli boli  Undecided

LP Noli  Grin
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #113 : torek, 09.12.2003 : 12:53:24 »

LP
Glede na to, da je nasa psicka uvozena iz Italije, je bila cipirana ze pri prvem cepljenju (pri 1 mesecu), ni pa bila tetovirana. Ali je to obvezno(vetrinar ni nic omenjal, pa tudi ob vpisu v SLR ni bilo nobenih problemov)?

Simon hojla! Wink

Tudi moja Nia je le cipirana (v UK so se zgrazali, ko sem vprasala zakaj je ne tetovirajo sram). Da pes ni tetoviran naj ne bi bil problem, ceprav bi po "zastarelem" PSD-ju po nekem clenu mogli biti psi, ki so uvozeni iz tujine in kasneje vpisani v SLR naknadno tetovirani s st., ki jo dobijo z vpisom v slovensko rodovno knjigo. Bedarija, drugace se zal ne morem izrazit... Lips Sealed

Ko sem ob prebiranju zahtev za opravljanje vzrejnega pregleda pri nasem SKBOP-u naletela na tocko "psi morajo imeti čitljivo tetovirno številko" in povprasala o tem nekatere odgovorne v klubu (glede na to, da je ena od mojih "dam" le cipirana) je prislo do manjsih komplikacij, saj niso tocno vedeli, kako naj bi postopali... V bistvu je dokaj logicno, ce klub nima citalca za mikrocipe... Kdo jim garantira, da je pes, ki je pripeljan na vzrejni pregled res "pravi"?! Undecided

Ob tem se vedno znova z nasmehom na ustih spomnem razstav iz Portugala Cheesy, kjer kljub slabsemu ekonomskem standardu drzave na vsaki pasji razstavi, v cisto vsakem ringu!!! na mizi stoji citalec za mikrocipe, s katerim se preveri (cipirane) pse, ki pridejo v ring. Verjetno bo pri nas (na zalost Undecided) minilo se veliko let, preden bomo dosegli tak nivo... Vseeno upam, da bo kmalu vsaj 1 citalec na voljo za nujnejse pasje zadeve - vzrejni pregledi, razstava, tekmovanja... Tongue
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #114 : torek, 06.01.2004 : 23:13:12 »

Celo temo sem prebrala in imam eno vprasanje...ce sem prav razumela se cipira le mlajse pse..(skotene lansko leto?) kaj pa starejsi?? In ce je recimo tetovirna stevilka neberljiva-kako potem poteka identifikacija?? Ce bi zelela cipirati starejsega psa-koliko stane tako cepljenje oz. cip? Hvala za odgovore!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #115 : sreda, 07.01.2004 : 00:01:17 »

.ce sem prav razumela se cipira le mlajse pse..(skotene lansko leto?) kaj pa starejsi??  In ce je recimo tetovirna stevilka neberljiva-kako potem poteka identifikacija?? Ce bi zelela cipirati starejsega psa-koliko stane tako cepljenje oz. cip?

Ob prvem cepljenju (to so ponavadi mladi psi) proti steklini se pse čipira. In to čipiranje je zastonj (vsaj spomladi je bilo, ko sem jaz vet. spraševala). Lahko čipiraš tudi starejšega psa, vendar to sama plačaš. Cena je okoli 5 tisočakov (spomladanski podatki).  

Tetovirna številka nima nič zraven čipa. Ponekod v tujini pse čipirajo namesto tetovirajo, vendar je v Sloveniji pes še vedno  Angry Undecided Lips Sealed obvezno  Angry dobi oboje Angry!! Kako poteka identifikacija? Nima pojma. Saj ga ne rabiš identificirat (razen mogoče na kakšnih tujih razstavah) Huh Huh.

Lp jana
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #116 : sobota, 10.01.2004 : 20:34:37 »

Oxa se čipira čez en teden Grin Grin

Kot sem danes razumela, je čipiranje pomembno oz. BO pomembno, ko bomo eno z Evropo Grin , če se bo pes gibal tudi izven SLO Roll Eyes
Logiran
bajki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 249


« Odgovor #117 : ponedeljek, 26.01.2004 : 20:19:13 »

Imam dva psa in oba sta dobila čip pri prvem cepljenju za steklino.Psa nista niti zacvilila, čeprav sta drugače precej občutljiva in rada cvilita in jokata kar tako, za preventivo.. Wink
Pa tudi jaz sem pomirjena, saj je večja možnost, da jih najdem, če bi se mi kdaj zgubila ali bi jih kdo odpeljal.Bog ne daj..
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #118 : sreda, 18.02.2004 : 22:36:13 »

Tole kar se je dogajalo danes je bolj podobno kaksni znanstveni fantastiki s srecnim koncem. Tisto kar pa je najvec vredno pa je to, da je to zame prvi viden rezultat cipiranja. Yes!
Ob 19.30 me je klicala Helena (spet vzreditelji hrtov z velikim srcem!) in mi povedala da je nasla labradorcka z rdeco ovratnico. Glede na njegovo starost smo z veterinarjem, ki dela v ordinaciji pri dr. Cepudru (Rok je njegovo ime) le pogruntali, da obstaja moznost, da je kuza cipiran in da me bo pocakal, ce ga pripeljem tja. Akcija! V avto, po psa, k Cepudru, iskat cip! Cipa pa od nikoder! Ko smo ze skoraj obupali pa je zadevica cudezno zapiskala! EVO CIP IN NA NJEM PODATKI O LASTNIKU!
Pa se zgodba se ni tako hitro zakljucila. Lastnik je bil po pripovedovanju sosedov ocitno na dopustu. Hisa temna in prazna, jaz pa v avtu utrujenega (in ze nafutranega Wink labradorcka. Ups! Pa smo zaceli klicat in morit sosede, sorodnike,.... Pa smo se obesili na internet, preklicali pol gorenjske in evo ti lastnika! He he he! V 5 minutah je bil tam skrbnik kuza, ki mu je le ta usel in ga je ze ves dan iskal kot nor.
Skratka! CIPI SO ZAKON! Jaz sem si prisluzila povabilo na kavo, lastnik pa izbruh mojega pametovanja, da naj TAKOJ psa opremi s telefonsko stevilko!

JUPI!   Grin Grin Grin
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #119 : četrtek, 19.02.2004 : 09:56:56 »

ČESTITAM, OSTRŽKICA!!!

ČIP JE BRIHTNA ZADEVCA, TEL. ŠT PA ŠE BOLJ - IN KER IMA OBESEK DVE STRANI, Wink, IMA MOJA BOJEVNICA NA ENI NAPISAN MOJ GSM, NA DRUGI PA CIFRO SVOJEGA ČIPA.

BRAVO ŠE ENKRAT - NA SREČO OBČASNO LE DOBIMO POTRDITVE ZA NAŠ TRUD, KAJNE? Grin

lP, Katarina
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 30   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines