mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 23:41:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 195 196 197 198 199 [200] 201 202 203 204 205 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1750823 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #2985 : sobota, 02.08.2008 : 15:06:14 »

Citat
Vsak skrbnik nesterilizirane psice bi bil tako dolžan prijaviti načrtovano leglo na predpisanem obrazcu v določenem roku (pred gonitvijo psice) pri pooblaščenem veterinarju (veterinarji, ki vodijo register psov). Psica bi morala biti veterinarsko pregledana, veterinar bi pa s podpisom na obrazcu jamčil, da je zdravstveno stanje psice tako, da omogoča varno kotitev. Zaznamek o načrtovanem leglu bi se vpisalo v register.

Super, ampak spet so tu omenjene samo psice. In spet imam občutek, da so mačke manj vredne.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #2986 : sobota, 02.08.2008 : 15:07:01 »

Pa saj ni pomembno, če je pes rodovniški ali ne. Če moram obvezno prijaviti leglo (še preden pripuščam) med - recimo - pudljico in zlatim prinašalcem (ali med mešanko in mešancem, ni pomembno), potem s tem garantiram, da so mladički tako zaželjeni kot pričakovani. Potem moram mladiče peljati na zakonsko določena in obvezna cepljenja, kar se da preverit, ker je leglo prijavljeno. "Upse" je treba recimo prijavit v prvih dveh dneh po kotitvi, z določeno nekajkrat višjo takso, kot če leglo prijaviš pred parjenjem.
Potem lahko take mladičke prodajam za miljon evrov, če mi paše in če jih bo kdo kupil.

Utopično, ampak če bi bil zakon tak, bi se dalo zadeve veliko lažje nadzorovat. Ko bi recimo moje leglo našli na bouhci, bi me lahko poklicali in povprašali po papirju, ki dokazuje, da je leglo prijavljeno. In če ga ne bi imela, bi poklicali inšpektorja, ki bi mi naložil velikansko kazen + prepoved vzreje psov do konca življenja.

Lp, 5ra
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2987 : sobota, 02.08.2008 : 15:08:02 »

Super, ampak spet so tu omenjene samo psice. In spet imam občutek, da so mačke manj vredne.

Pa dajte, dopolnite pobudo, napišite še kakšno.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2988 : sobota, 02.08.2008 : 15:09:42 »

Wink Krava, jablana in embriji pac so, kajne. In ce jih ne smes prodat, jih lahko edino senkas. Grin In potem smo seveda v eni taki fajn dezeli, kjer se imamo vsi med sabo radi, se ne kregamo in kjer je vse zastonj in ni onesnazevanja in je oh in sploh fajn.

In zakaj po tvoje tisto o podarjanju ne spada v zakon o zasciti zivali? Meni se zdi da spada glih toliko kot kontrola rojstev ne/zazelenih ne/nacrtovanih mladicev.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2989 : sobota, 02.08.2008 : 15:10:21 »

Brezveze debata, nima nobene veze s čimerkoli. Spravila si se drkat, pa je čist brezveze. Povej, kak naj bi bil zakon, da bi imel tudi na terenu težo.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2990 : sobota, 02.08.2008 : 15:14:22 »

Huh A ti to meni?

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #2991 : sobota, 02.08.2008 : 15:16:22 »

Pri mačkah je po moje to precej večji problem, ker nimamo registra in imamo prostoživeče mačke. Mislim da ne gre za manj vrednost ampak prej za pomanjkanje instrumentov s katermi bi se dalo kaj nardit  Undecided


Kolikor jaz razumem, gre za pobudo. Torej... pobudo je mogoče spremeniti, ji kaj dodati, napisati novo. No?

Hehe, smet me je prehitela. No, da bo še bolj očitno:

Pa dajte, dopolnite pobudo, napišite še kakšno.

Ej Nanook, do pojutrišnem se lahko greva o tem da na tržnici pač še nisem zasledila jablan in embrijev, pa se strinjam s Smetko.

Povej, kak naj bi bil zakon, da bi imel tudi na terenu težo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2992 : sobota, 02.08.2008 : 15:20:41 »

Wink Krava, jablana in embriji pac so, kajne. In ce jih ne smes prodat, jih lahko edino senkas. Grin In potem smo seveda v eni taki fajn dezeli, kjer se imamo vsi med sabo radi, se ne kregamo in kjer je vse zastonj in ni onesnazevanja in je oh in sploh fajn.

In zakaj po tvoje tisto o podarjanju ne spada v zakon o zasciti zivali? Meni se zdi da spada glih toliko kot kontrola rojstev ne/zazelenih ne/nacrtovanih mladicev.

Ja, tebi. Ne živim v pravljici, kjer je vse krasno in lepo. Prej obratno. Se da pogovarjat o predlogih, kako bi lahko bilo drugače, da se pa tudi drkat z embriji in jablano in zelenjavo, ni panike. Samo da je meni to brezvezna debata, ne pripelje nikamor drugam kot k nadaljnjemu drkanju ali prekinitvi t.i. debate, ki je še sploh ni.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2993 : sobota, 02.08.2008 : 15:22:10 »

Ja, Sleepy, se strinjam. Nisem jaz zacela s prepovedjo trgovanja, napisala sem, da naj bi se nerodovniske pse podarjalo in ne prodajalo. Pa je spet ogenj v strehi zaradi mesanci versus rodovniski. Precej zalostno po eni strani, popolnoma pricakovano po drugi.

Smetka, se strinjam. Bi bilo lepo, ce bi enkrat za spremembo folk bral kaj napisem. Pa je ocitno to utopija.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2994 : sobota, 02.08.2008 : 15:23:36 »

Ne, te razumem. Ampak trenutno je debata o preštevilni populaciji psov in mačk in kako to omejit. Preštevilno populacijo omejit in ne rodovniške in nerodovniške delit.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2995 : sobota, 02.08.2008 : 15:27:37 »

Ja, sej o tem razmisljam. Ce pogledas koliko legel " iz ljubezni" za "simbolicno ceno par sto eur" je, pa ce bi jih lahko potem samo senkvali, vprasanje, ce bi njihova "ljubezen" ostala. In ker bi pac samo glupi placal za nekaj, kar bi po zakonu dobil zastonj,... Razen ce je toliko glupih.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2996 : sobota, 02.08.2008 : 15:35:36 »

Ja, ampak temu ljudje pravijo ekstremizem. Če bi moral prijaviti leglo iz "ljubezni", bi moral za to kaj naredit. Bi rekla, da to ni ekstremistična prepoved, ker ga še vedno lahko ima (tako leglo); in me prav zanima, koliko šteparjev bi še to počelo. In me tudi zanima, koliko inšpektorjev bi ob takem določilu ostalo v pisarni ob prijavi, da ima nekdo neprijavljeno leglo.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2997 : sobota, 02.08.2008 : 15:42:17 »

Ja, saj, to bi slo ob bok temu o prijavljenih leglih. Nacrtovano itd..

Cist neznanstvena fantastika: mas seznam legel (prijavljenih). Ce gres po rodovniskega mladica, placas. Ce je nerodovniski, dobis zastonj.

Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2998 : sobota, 02.08.2008 : 15:46:34 »

O tem govorim: zame je pes pes in si zasluži v okviru zakona o zaščiti živali enako obravnavo. A je morda tisti, ki ima zeleno v ušesu, več vreden? Kdo zdaj dela razlike med mešanci in rodovniškimi? To mi res ni jasno. Hošeš zakonsko podlago za to, da se rodovniški plačajo, mešanca si pa ne smem kupit, če čem? Zakaj?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2999 : sobota, 02.08.2008 : 15:47:22 »

Ali pa naj bodo vsi zastonj, pa da vidimo, koliko jih bo še "ljubiteljsko" vzrejalo.
Logiran

Strani: 1 ... 195 196 197 198 199 [200] 201 202 203 204 205 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines