mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 18.05.2024 : 00:24:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 291 292 293 294 295 [296] 297 298 299 300 301 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1750831 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #4425 : četrtek, 19.02.2009 : 10:37:33 »


  Nov zakon? Fajn.
  Samo kaj, ko se še starega ne izvaja.
  Ko sem že sama doživela, da se ti v fris režijo, če rečeš, da jih boš prijavil.
  In imajo seveda prav, ker zgodi se NIČ.

  Kako bi razen zakona spremenili še to, da bi ga ljudje začeli jemati vsaj približno resno?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #4426 : četrtek, 19.02.2009 : 10:52:04 »

O, ja se zgodi, velikokrat se zgodi.
Posebno takrat, ko vztrajaš in zadevo predstaviš višjim organom inšpekcije.
Ne zgodi se vsakokrat, se pa zgodi.
Zato je neukrepanje z izgovorom "saj se nič ne zgodi" izgovor tudi za tistega, ki za kršitve ve, pa nič ne ukrepa, oz.prijavi.
Ni pa prav nič zabavno se ukvarjati s prijavami, to je res. Ampak se je/bo treba, če bomo hoteli spremembe na bolje na živalovarstvenem področju.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #4427 : četrtek, 19.02.2009 : 10:53:50 »

To je edini način, da se zgodi kaj na bolje.
Samo od sebe se ne bo nič zgodilo. Prijava, prijava, prijava, težit, težit,....dokler se te inšpekcija ne naveliča in kaj naredi.
In ko nas bo veliko takšnih, bodo zadeve veliko lažje.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4428 : četrtek, 19.02.2009 : 10:55:19 »

Pa ocitno ne gre za spremembo zakona, temvec za spremembo pravilnika.
Razlika je (tudi) v tem, da zakon sprejemajo v parlamentu in se o njem lahko kaj pogovarjamo, se preden je sprejet, oz. vsaj vemo v naprej, kaj bo v njem, pravilnike pa sestavljajo na VURSu v tisini in ko jim je napisano vsec, ga pokazejo v javnosti.

V celoti se strinjam s heleno.
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #4429 : četrtek, 19.02.2009 : 17:50:53 »

Še nekaj na temo občine Ig...
Ker lobiranje nima smisla (ne ena ne druga stran si pogodbe ne želita), dobrobit živali pa ima vedno smisel, sem se odločila g. županu napisati pismo (oz. mail), ki ga bo opozorilo predvsem na nepravilnosti, ki se lahko dogajajo. Pozivam ga k skrbni sestavitvi pogodbe in predvsem k nadzoru dela zavetišča Meli, saj ima do tega kot naročnik vso pravico. V pismu sem se osredotočila v glavnem na nevarnost, ki jo neurejene razmere na živalovarstvenem področju predstavljajo za občane. Živali pač niso volilci, kaj č'mo...

P.s.: Če ima kdo kaj dodati / popraviti, z veseljem dodam, gre ven jutri. Pozivam, da se na občino obrnete tudi drugi (ne kopijo tega maila, ker teh 'verižnih pisem' potem nihče ne bere, ampak nekaj svojega v podobnem smislu). Ne vem, če bo ravno kaj haska, bi pa bil, če bi gospod uvidel, da je to tema, ki zanima volilce.
Morda je malo napihnjeno, ampak upam, da mu bo všeč Wink



Spoštovani gospod župan!

Pišem vam kot državljanka in volilka, ki redno spremlja problematiko zavrženih živali. Iz medijev sem izvedela, da je občina Ig pred kratkim sprejela odločitev o sklenitvi pogodbe za oskrbo zapuščenih živali z zavetiščem Meli.
Odločitev o izbiri zavetišča je seveda avtonomna izbira občine in je kot take ne želim komentirati, niti vam sugerirati katere druge izbire. Opozoriti vas želim le na nekatera dejstva, ki v so krogih, ki spremljajo to problematiko, znana že nekaj časa. Vsa žal niso preverjena z moje strani, so pa zato splošno znana, saj so (z nekaj niansami) v različnih primerih vedno znova opisani podobni problemi.

Ker si želim, da bi bil občinski denar, ki ste ga namenili za ta problem, kar najbolje porabljen, za živali pa ob tem kvalitetno poskrbljeno, vas prosim, da ste pri sodelovanju z omenjenim zavetiščem pozorni na naslednje:

- sprejem živali: zavetišče je dolžno sprejeti ne le pse, ampak tudi mačke - vsaj tiste, ki so premlade, poškodovane ali najdene v nevarnem okolju, v katerega vrnitev ni mogoča. V kolikor jih zavetišče ne bo pripravljeno sprejeti, bodo stroški za žival, ki bo ev. predana drugemu zavetišču, prav tako bremenili vaš proračun in vam povzročali še dodatne nepotrebne birokratske zaplete.

- redne kastracije in sterilizacije prostoživečih živali: kratkoročno pomenijo obremenitev proračuna, daljnoročno pa preprečujejo še dodatne stroške, ki bi nastali ob povečanem številu mladičev. Mačji aids, levkoza in mikrosporija so v porastu, nekatere od teh bolezni se prenašajo tudi na človeka, kar pomeni povečano ogroženost predvsem otrok, ki so ob igri največ v stiku z okuženo zemljo, peskom in napol divjimi živalmi. V primeru, da se izpadanje las zaradi mikrosporije (ki se po okužbi prenaša tudi s človeka na človeka) pojavi v katerem od Iških vrtcev, bodo stroški razkuževanja in drugega občutno presegli stroške omejevanja razploda prostoživečih živali. V zadnjih petih letih je bilo v Sloveniji zabeleženih med 5.000 in 10.000 primerov te zelo nalezljive bolezni.

- human in odgovoren pristop k svojemu delu: vkolikor zavetišče kljub evidentno slabemu stanju živali ne poskrbi za potrebno veterinarsko pomoč (ki bi v nekaterih primerih bistveno presegla stroške, ki ste jih kot občina še pripravljeni kriti), kljub temu pa se ne odloči za alternativo (evtanazijo), podaljševanje življenja posamezne živali do zakonsko določenega 30-dnevnega roka, ki ste ga kot občina zavezani kriti, njej predstavlja nepotrebno trpljenje, vam kot plačniku pa stroške, ki so povsem zaslužkarske narave.

- stalna dosegljivost: je po zakonu dolžnost zavetišča, za občino pa postane ključnega pomena, ko se na njenih tleh nahaja agresivna, bolna ali močno poškodovana žival. Odzivnost v takih primerih je pomembna ne le zaradi živali, ampak tudi zaradi varnosti okolice.

Da so proračunska sredstva omejena, je jasno - vendar pa je težko verjeti, da je zaradi tega dejstva potrebno sklepati kompromise, ki bi znali dolgoročno še bolj obremeniti občinski proračun, hkrati pa poslabšati varnost naših občanov in nenazadnje tudi živali iz občine Ig.
Prosim vas za dodatno pozornost ob sklenitvi omenjene pogodbe ter za redno spremljanje njenega uresničevanja v praksi, saj ste kot plačnik, naročnik storitev oz. upravljalec z denarjem občanov tega vredni. Ravno tako kot Ižanci in nenazadnje živali Iške živali.

Hvala in lep pozdrav!

Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #4430 : četrtek, 19.02.2009 : 18:17:56 »

Iške živali imas na koncu napisane dvakrat Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #4431 : četrtek, 19.02.2009 : 18:33:55 »

ups Wink
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #4432 : petek, 20.02.2009 : 09:31:31 »

Ena novička, ki je meni fuuuul polepšala dan:
Moja mama in njena Vanna sta včeraj v Tivoliju srečali Emi. Mala se počuti odlično, pridna je - zdravje tudi ok! Ful sem vesela za kosmatinko...

Lp, Maja Smiley
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #4433 : ponedeljek, 23.02.2009 : 17:38:54 »

Super za Trzinko,da ima tako skrbne in odgovorne lastnike. Lips Sealed

A je kdo z Gmajnic zadevo vsaj pokomentiral?
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #4434 : ponedeljek, 23.02.2009 : 17:44:00 »

Super za Trzinko,da ima tako skrbne in odgovorne lastnike.

in da je ostala nesterilizirana. Verjamem, da so lastniki danes slisali kaj novega in poucnega Smiley
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #4435 : sreda, 25.02.2009 : 07:49:45 »

Polona, kako si?
Samo na hitro se javljam in te pozdravljam, pa tamali dve tudi.  Kiss
tanja
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #4436 : sreda, 25.02.2009 : 11:37:21 »

Ah jaz sem tudi razočarana nad tole trzinko. Sem včeraj izvedela kje so doma lastniki psice in da je venomer tako prosto po prešernu naokoli. Bom namerno tja zahajala, da bom čekirala situacijo. Tu bi morali kaznovati tako gmajnice kot lastnike. Pa tako luštna in prijazna pupica je. Sem upala, da je ne bom več videvala v Trzinu, vsaj s temi lastniki ne.
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #4437 : sreda, 25.02.2009 : 14:06:37 »

Polona, saj ves Ticka je na kitajskem in tole je en zares doooolg pozdrav.
Me veseli, da sem ga tudi jaz videla
Lp Poloni, tamalima in Ticki, ce bo uspela se priti na mojpes. net  Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #4438 : sreda, 25.02.2009 : 20:11:07 »

Tanja, pozdrave nazaj, kjerkoli si že zdajle... sem se od svrke nalezla, pa me skrbi zate  Tongue, tko da se kar javljaj prosim.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #4439 : sreda, 25.02.2009 : 20:21:30 »

V zavetišču je stanje kritično, al kako bi se reklo. Psov je čez 40, mačk blizu 30. Zal se na kliniki že (pre)dolgo dobesedno bori za življenje, sprejemna teža je bila 3,9kg, danes ima še 2kg, za njim sta dve operaciji in nešteto prepiranj mehurja. Kljub temu gnije pri živem telesu, rana se ne celi, če bo preživel do jutri, ga čaka še ena operacija. Ace je kritičen in hospitaliziran, 10 psov je na antibiotikih zaradi raznoraznih stvari. Na kliniki me čaka še en maček, povožen, z zlomljeno tačko, ki je že bil operiran, pa še nima niti svoje teme. Še ena je prišla danes, ki ima tako zdrobljeno medenico, da se njeni koščki vidijo po celi projekciji rentgenske slike in zaenkrat le pesti lahko držim, da se bo dalo sploh kaj naredit. Lastniška mačka, ki je pristala pri nas zaradi tragedije v družini je hvala ne vem komu preživela, mene boli roka, ker me je pogizel pes. Zadnjih nekaj tednov letamo na vse konce in kraje, trudimo se čez vse meje, plačujemo račune na vse konce (med drugim tudi zaradi novih predpisov za zavetišča od 1.1.2009 dalje, da bomo ja imeli vse poštimano), spet se srečujem s totalno finančno stisko...

...in se mi ne da izgubljat energije z brisanjem brezveznih postov tistih, ki ničesar ne naredijo zato, da bi bila situacija v zavetišču ta trenutek vsaj malo bolj znosna. 

Zato bi vljudno prosila, da svojo negativno energijo usmerite kamor vas je volja in jo stresate na nas takrat, ko je bomo imeli mi tule nekaj več za takšne reči.
Logiran

Strani: 1 ... 291 292 293 294 295 [296] 297 298 299 300 301 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines