mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 20.05.2024 : 14:10:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 367 368 369 370 371 [372] 373 374 375 376 377 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1751566 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #5565 : sreda, 12.08.2009 : 12:00:57 »

Mislim, da se vsi (predvsem tisti, ki se ukvarjamo s problematiko zavrženih živali) strinjamo, da je žival luxus, ki si ga (lahko) privoščiš ali pač ne. Vendar, če ima kdo možnost, pa je prepričan, da mora bit mačka sama, ker so samotarska bitja, in da ne moreš posvojiti dveh, ker se potem ne crkljajo več ali pač verjame v kateregakoli od mitioloških prepričanj, potem se vse navedeno zgoraj nanaša nanj. In to je realnost.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #5566 : sreda, 12.08.2009 : 17:06:28 »

Dva mucka staneta mesečno pod 50€. Če kupuješ ta velike žaklje hrane, je v tej ceni že tudi osnovna vet. oskrba, surovo meso ali piščanec za popestritev jedilnika. Fensi konzervice, lososovo olje, stajliš posteljice ali kake druge 'preserancije', ki nanesejo še dodatno, tudi pri odgovorni oskrbi sploh niso nujne, ampak so stvar izbire. Tak znesek si lahko privošči skoraj kdorkoli in če na mesec da na stran še 10€ do 15€, si v dveh letih mirno prihrani tudi za kak potencialen dražji poseg. Ni tako velika vsota, je pa res vse stvar prioritet in ljubezni. In Horjulskih mačkov ni težko imeti rad Tongue.

Se pa delno strinjam s Pmaxi - sem tudi zaradi nepričakovanih dogodkov, izpada dohodka, bolezni... osebno proti temu, da si človek navleče kup živali - sploh v primerih, ko je že redna oskrba nekje na meji njegovih zmožnosti. Kaj naredi izguba službe, nenadna bolezen ali pa en hud virus, ki napade recimo vseh pet ali šest domačih psov, si ni težko zamislit. Je treba pač vedno računat z nekaj rezerve in ne napolnit hiše čisto do konca.

Je pa res, da pretiran strah spet ni potreben, za vsako žival imeti na strani vsaj 500€ tudi ne.
Če ti otrok recimo zboli za sladkorno boleznijo, se cena inzulinske črpalke giblje nekje okrog starega miljončka sit, ki ti ga zavarovalnica sofinancira ali pa ne. V primeru, da ti ga ne, imaš z aparatom mesečno še kakih 300€ stroškov. Da ne pomislim, kako je v primeru res hudih bolezni ali trajne invalidnosti... Potencialni bankrot za vsako družino - pa je še vedno večina toliko pogumnih, da si upa pomislit na dva, tudi tri otroke. Spet stvar prioritet. Če ni interesa, je pa vse predrago, čeprav se na drugem koncu denar čez okno meče.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #5567 : četrtek, 13.08.2009 : 11:42:02 »

Ali bi vam prav prišla ena 15 kg vreča Nutro Gold Lamb and rice? Starejši seterc, ki bivakira pri prednikih, namreč je samo kuhano papico in je ne bo pojedel. Vreča je originalno zaprta, bi jo bilo pa treba porabiti do septembra.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5568 : četrtek, 13.08.2009 : 11:42:44 »

Bi, hvala.
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #5569 : četrtek, 13.08.2009 : 11:44:34 »

Super, v nedeljo se privlečem v civilizacijo in jo lahko takrat pripeljem.

LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #5570 : sobota, 15.08.2009 : 18:52:26 »

Največ posvojitev je preko spletne strani. Torej skoraj nič, pri ostalih načinih pa manj kot skoraj nič.

Hvala za odgovor, Smetka. Očitno torej plakatna akcija nima ravno smisla  Undecided

Potem imam en predlog glede spletne strani - bi bilo možno, da bi se v sredinskem stolpcu odprlo eno posebno temo o horjulskih mačkah s kakšno fotografijo iz mačjaka, ki bi, potem ko bi obiskovalec nanjo kliknil, vodila do dodatnih fotografij horjulskih mačk (in povezave v horjulsko temo na forumu) ter parih podatkov o tem, koliko in kakšne mačke iščejo domove in v kakšne pogoje se oddajajo, tako v treh stavkih?

Zakaj ta predlog - ker so v desnem stolpcu "Prišli so zadnji" pogosto skoraj samo psi, ker ti pač večkrat prihajajo in jih nato pridejo lastniki iskat, ostajajo pa med aktualnimi objavami, mačke pa posledično pogosto padejo z aktualnega dela strani na dno in morda kdo izmed obiskovalcev na to, da so v Horjulu tudi mačke in ne samo psi, sploh ni pozoren ali pa je vsaj premalo pozoren.

Se opravičujem, če je predlog res do konca bedast in neuporaben  sram



Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #5571 : nedelja, 16.08.2009 : 13:28:36 »

Khm, ja, tudi jaz sem od ljudi že nekakrat slišala začudeno vprašanje: A v Horjulu imajo tudi mačke? Shocked
Očitno se ljudem ne da klikat in vidijo le tisto, kar jim najprej pade v oči.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5572 : nedelja, 16.08.2009 : 13:43:30 »

Očitno se ljudem ne da klikat in vidijo le tisto, kar jim najprej pade v oči.

Takšni so prav gotovo moji sanjski posvojitelji.
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #5573 : nedelja, 16.08.2009 : 15:20:52 »

Takšni so prav gotovo moji sanjski posvojitelji.

Ujej, takšnih s svojim predlogom res nisem mislila  Smiley

Mislila sem na ljudi, ki so potencialno primerni posvojitelji, vendar med
zavetiškimi stranmi ne brskajo ali pa to počno zelo na hitro, ker so (ne
vem od kje) dezinformirani, da se zavetišča večinoma ne ukvarjajo z mačkami,
ampak psi.



Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #5574 : nedelja, 16.08.2009 : 15:29:10 »

Jaz tudi nisem mislila takšnih. V mislih sem imela le malo več reklame, da bi se mogoče našel tudi kakšen primeren posvojitelj. Sicer pa nimam pojma o marketingu in podobnih stvareh. Samo razmišljam, kako spravit vse tiste mačke (ali pa vsaj nekaj) iz zavetišča in na kakšen primeren kavč. Je pa najbrž vse zaman, dokler je ljudem škoda dat nekaj evrov za posvojnino zdrave in porihtane mačke, če jo lahko zastonj dobijo na bolhi  Lips Sealed.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #5575 : nedelja, 16.08.2009 : 20:19:22 »

MUCE NUJNO IŠČEJO DOM! Kontakt 051 30 44 35.

Ni mi jasno, zakaj so se posvojitve mačk v Horjulu (pa tudi drugje) praktično ustavile. Mogoče je res težko izbirat mačko na daljavo in zgolj prek interneta in Smetkinih priporočil, katera bi karakterno spadala h kateremu posvojitelju, ampak dejstvo je, da z večino tehle nadebudnih mulcev težko zgrešiš. Neverjetno je, kako pogrešajo človeka, čeprav nekateri mislijo, da je mačkam družba mačk popolnoma dovolj. Ko prideš k njim, jih takoj dobiš en kup v naročje, na rame, če se dovolj hitro ne skloniš, pa začnejo plezat po tebi. In ko se vsaj približno namestijo, je slišati samo eno zadovoljno brnenje od vsepovsod, da ne omenjam kakšnega, ki v hipu, ko si izbori mesto v naročju, zadovoljno zaspi.

Tole se zgodi, če se usedeš na tla










Mačk je na žalost več kot preveč. Predvsem so to mladički, zdravi, živahni, scrkljani, neproblematični in vsi po vrsti ljubki. Raje si ne predstavljam, kako bi se znašli zunaj, ker so čisto preveč prijazni in zaupljivi do ljudi. Verjetno bi se nalimali kar na prve človeške noge, ki bi prišle mimo. Res bi bilo škoda, kot pravi frigga, da odrastejo v zavetišču, čeprav je tukaj dobro poskrbljeno za njihove osnovne potrebe, ampak vseeno rabijo skrbnika, ki bi se posvečal vsakemu posebej in jim namenil vso pozornost in ljubezen, ki si jo zaslužijo. Kiss



Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #5576 : nedelja, 16.08.2009 : 20:22:40 »

MUCE NUJNO IŠČEJO DOM! Kontakt 051 30 44 35.

Naše štiri mame so še vedno polno zaposlene...



V zavetišču smo šli letos daleč čez zmožnosti pri sprejemu mačk. Zato, ker:

- jih imamo zelo radi,
- ker imamo počasi dovolj znanja, da smo takšno število lahko sprejeli, pa se še vedno počutijo dobro in so ostale zdrave,
- smo jim želeli dati priložnost, da najdejo svoj dom.

Ne spomnim se, kdaj smo nazadnje sprejeli klic za posvojitev katere od naših mačk. Pogoji so takšni kot vedno: bivanje v stanovanju oz. hiši brez možnosti izhoda ven, kvalitetna hrana in veterinarska oskrba po potrebi. To je vse. Večina naših mačk je bilo ob sprejemu poškodovanih, ali pa so bili sesni mladiči. Za bivanje zunaj nimamo nobenega, za kar obstaja razlog... ali več njih.
Ne glede na to, da jih imamo neznansko radi, jih zavetišče 90 in več ne bo moglo dolgo preživljati ne finančno ne prostorsko. Za nobenega od njih nimam možnosti vrnitve v okolje zaradi že naštetih razlogov. Do 15.9. bo še šlo v takšnem obsegu, po 15.9. bo 30-40 njih evtanaziranih, v kolikor ne bo posvojitev.


Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #5577 : nedelja, 16.08.2009 : 21:41:06 »

V zavetišču čaka tudi veliko odraslih muc, ki (že predolgo) iščejo dom.
Vse socializirane, prijazne, vajene mačje družbe, nekonfliktne, super muce...ne spreglejte jih. Vse primerne za nekoga, ki bi imel 1. mačko, neproblematične in super družba.
Naj ne ostanejo spregledane...

NUJNO IŠČEJO DOM. Kontakt 051 30 44 35.


ZLATE MAČJE MAMICE...

...Truja sprejeta 24.5.2009. Mirna, prijazna, super muca.


...Duška sprejeta 10.5.2009. Prav tako izjemno prijazna, zgovorna, crkljiva.


...Maza. sprejeta 18.3.2009. najbolj nezahtevna cofka, razume se z vsemi.


...Brunika. sprejeta 21.4.2009. Sprva malo nemirna, vendar danes mirna, prijazna, nekonfliktna muca.


...Darma. sprejeta 3.6.2009. Mama muca je izjemno tolerantna, zgovorna, crkljiva in željna pozornosti. FIV pozitivne muce niso noben bav-bav (več o FIVu najdete tukaj)


...Čokolada. sprejeta 3.6.2009. Še vedno pridno skrbi za vse mačje mladiče v mačjaku, zlata muca, izjemno nežna.



RADOVEDNEŽI...

...Tuška. sprejeta 24.5.2009. Navihanka, ki ti vedno polepša dan, živahna in prijazna, najbolj vesela časa "kosila".


...Borči. sprejet 27.4. 2009. Takrat shiran in poškodovan, danes prelep in izjemno crkljiv  muc, ki še vedno misli, da je star 2 meseca.


...štirje bratci. Sprejeti davnega 11.8.2008. Izjemno prijazni in navezani na ljudi - več časa v naročju kot na tleh!


SPREGLEDANI...

...rekorderka Mici. sprejeta 7.10.2007 (!!!!!!!!). Najbolj zlata muca pod soncem. Mirna, izjemno prijazna, tolerantna, pridna muca.


...lepotec Uni. sprejet 18.5.2009. nezen muc, popolnoma nekonflkiten in precej miren.


...Adica...kdo je ze to?. sprejeta 15.11.2008 (!!!!!). Se vedno v zavetiscu caka na svoj kavc. Do novih ljudi je bojeca, vendar bi bila nekomu super druzba. Prijazna, nekonfliktna, pridna muca.


...ovčka Nice. sprejet 30.4.2009. Nekoč se nas je gorozno bal (ljudi namreč), potem pa ugotovil, da nismo vsi tako slabi. Popolnoma socializiran, simpatičen muc.


...srebrn Bob. sprejet 17.6.2009. Prijazen, nekonflikten, družaben muc, ki pridno vzgaja mačje mladičke.


...radoveden Kastro, nežna Minka in zgovorna Ninika. sprejeti 29.11.2008 (!!!!!). Šopek najbolj normalnih, prijaznih, družabnih in simpatičnih muc! Kastro se parkira v naročju, Nini te nagovarja, Minka pa čaka, da natreseš brikete. FeLV pozitivni mucki so povsem normalni muci in si zaslužijo svoj dom kot vsi ostali...

Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #5578 : nedelja, 16.08.2009 : 22:28:54 »

Karton je vedno žur Smiley



Iščejo dom!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5579 : nedelja, 16.08.2009 : 23:38:58 »

Jaz sem obupala, hvala, ker se drugi trudite... Poleg naštetih sta tu še vedno Angelca in Polo, pa Mimi, pa še koga smo gotovo pozabili. Vsi mačkoni, posvojeni v zadnjih dneh, so ostali v "familiji", pri prijateljih. Nobenega "neznanega" posvojitelja... to je nerazložljivo in nerazumljivo. Jaz osebno sem dala vse od sebe, kolikor sploh zmorem, kar se tiče oskrbe in pokrivanja stroškov. Posvojiteljev ni. Zaenkrat še gre, ker je velika večina še majhnih, vendar rastejo in se bo kmalu podrlo ravnovesje, takšno in drugačno. V slabih pogojih jih ne bom imela, rešitvi sta točno dve: posvojitelji ali evtanazija. DRUGE NI. Ponavljam še enkrat, da ne bo potem.... nismo vedeli, da je res tako....
Logiran

Strani: 1 ... 367 368 369 370 371 [372] 373 374 375 376 377 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines