mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 20.05.2024 : 19:59:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 395 396 397 398 399 [400] 401 402 403 404 405 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1751660 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #5985 : torek, 03.11.2009 : 14:59:00 »

Ker sem zamudila kapitalni del debate, se oglasam malo z zamudo, ceprav sem bila ze sezanjena z "razdelitvijo" horjulskih macjih mulckov Smiley

Izpustiti ven macko, ki jo oskrbujes xy mesecev je...pac ni (zame). Sem mnenja, da je bolje izpustiti ven takoj (max po parih dneh), kot po 3 tednih, 3 mesecih, pol leta, enem letu toplih posteljic z dekico, Royal Caninu v vseh moznih izvedbah, mleti govedini, kozjem mleku, kuhanemu piscancu. In kako bos za take iskal (izkljucno notranji) dom? Razumem, da se da vsakemu moznost in se ga vzame v zavetisce ampak potem pride do tega, ko vec ne gre. Razumem tudi to, da ne mores vrniti nazaj prijaznih, da das sanso Bruni itd. - ker jst nikoli ne bi mogla vrnit ven prijazne macke in te cist podpiram v tem, da das sanso prav vsaki macki/psu in da ne delas selekcije mladi sprejeti/odrasli ven ali po barvah...s tem se popolnoma strinjam (in bom vneto to vedno zagovarjala, da je prijazna 5 let stara tigrasta macka povsem enakovredna 2meseca staremu oranznemu puhku).
Ampak to je fenomenalna logika zacasnega namescanja, ki pa na zalost v vecini primerov ne gre z roko v roki z zavetisko logiko, kjer je bolj pomebna kvantiteta kot kvaliteta. Kar se mene tice, zaenkrat uspesno zdrzujes oba vidika, ampak najbrz vedno ne bo oz. se podpira sistem ze letos in ti ze kako leto pred tem.

Sistem "razdelitve" med zacasne skrbnike je super sistem, ki ustreza predvsem zivalim (saj bo z njimi nekdo 24/7), je pa (zal) le zacasen ukrep, ki trenutno resuje le posledice in nikakor ne odpravlja vzroka.
Pri tem bi napisala, da se ne strinjam da primerni posvojitelji so, le najti jih je treba (oz. se s tem ne strinjam v celoti), temvec sem mnenja, da primernih posvojiteljev niti podrazno v tem trenutku ni toliko, kot isce mack (torej pod primernimi pogoji oddaje) dom pa naj si bo to v ZH ali po drustvih v SLO. In se tisti ki so,ima polovica njih doma ze macko ali dve ZH/drustev/morda drugih zavetisc.

Vecanje macjaka, dograditev macjaka, izpust xy mack v okolje, morda tudi evatanzija mack, razseljevanje po namestiteljih so vsi povsem mozni ukrepi, vendar vsi le zacasni. Problem bi bil v celoti resen (vzrok), ce bi se pojavila vsaj 2 primerna posvojitelja mack na teden. Slo bi sicer pocasi, ampak bi slo. Tako pa je lahko razseljenih/evtanaziranih/spuscenih 50 mack, pa bo stanje cez nekaj mesecev v macjaku lahko spet enako-ce ne prej pa spomladi (in to kljub vec kot 1-letnemu obvestilu na spletni strani, da se macke sprejema le ce gre za nujen primer, drugace se jih s/k in vrne).

Ne pisem tega, da bi kogarkoli kritizirala, le poudariti zelim, da gre za zacasen ukrep (kar Polona ve, kakor sklepam da tudi vsi skrbniki, ki so do sedaj prevzeli 15 mack ZH). "Delo" je torej daaallleeecccc od opravljenega dokler ne bodo dejansko zivali posvojene. Spomlad bo kmalu tu, zdajle pride se val jesenske runde, skrbniki zafilani, ZH pa najbrz spet. In potem bo spet vprasanje: kaj sedaj?

Lahko zacnete torej s tem (vsak, ki to bere in zeli pomagati), da oglasujete zivali (z predhodnim dogovorom z vodjo ZH), iscete posvojitelje, izobrazujete vse, kar hodi  okoli vas (niso vsi neprimerni posvojitelji vedno tudi slabi-nekaterim je treba le obrazloziti).

Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #5986 : torek, 03.11.2009 : 15:09:18 »

Aja,če se je slučajno kdo zgubil med mojim nakladanjem, je bila poanta:

Zavetišče Horjul išče/nujno potrebuje primerne POSVOJITELJE .
Tel: 051 30 44 35
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #5987 : torek, 03.11.2009 : 15:09:59 »

Gargamel, se z vsem strinjam, ampak na en vidik si pozabila. Ko je maček v začasnem domu, nastajajo krasne slikce; človek se za oddajo enega (ali dveh, treh) mačkov lahko veliko bolj potrudi, kot se lahko vi tam gor na hribčku za 80+ mačk. Morda se najde posvojitelj za enega mačka celo med znanci namestitelja (80 primernih znancev je pa žal malo težje najt).

Če seveda sploh ne omenim dejstva, da je že nekaj začasnikov (ne bi o imenih   Azn) ostalo za stalno, pa se je akcija začela šele par dni nazaj.  
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #5988 : torek, 03.11.2009 : 15:17:18 »

Gargamel, se z vsem strinjam, ampak na en vidik si pozabila. Ko je maček v začasnem domu, nastajajo krasne slikce; človek se za oddajo enega (ali dveh, treh) mačkov lahko veliko bolj potrudi, kot se lahko vi tam gor na hribčku za 80+ mačk. Morda se najde posvojitelj za enega mačka celo med znanci namestitelja (80 primernih znancev je pa žal malo težje najt).

Če seveda sploh ne omenim dejstva, da je že nekaj začasnikov (ne bi o imenih   Azn) ostalo za stalno, pa se je akcija začela šele par dni nazaj. 

Petra, seveda.

Nisem nastevala vseh plusov zacansega skrbnistva, zelela sem le poudarit, da gre (kakor je zapisala ze pridna v drugi temi) za gasenje pozara, zacasne ukrepe. In zelela sem povedat, da se gre Polona tudi "zacasno skrbnistvo" kljub 80+ mack na hribcku, kar jo bo nekega dne po domace povedalo fentalo (ker Polona ni zacasni skrbnik ampak zavetisce).

Predvsem sem pa napisala, kar sem za vse tiste (pa res ne mislim nic slabega), ki ste sli spat mirne vesti, da jih je 15 ze razseljenih po zacasnih skrbnikih in ste si rekli "vse je urejeno, vse stima". Ker pac ne stima. Ne stima dokler zival ni v novem domu (!!!!!!).

Polonino vprasanje: kaj sedaj? se vedno ostaja, cetudi 15 mack ni vec v macjaku.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5989 : torek, 03.11.2009 : 18:42:47 »

Z 10.000 evri minusa in vsaj 60-imi mačkami za oddat sem po dolgem času kljub vsemu čisto malo optimistična. Če drugega ne, sem dobila občutek, da vas je vsaj nekaj, ki vam je zares mar... je takoj lažje. Hvala za vse posvojitve in začasne namestitve v teh nekaj dneh.
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #5990 : torek, 03.11.2009 : 19:01:59 »

Lahko zacnete torej s tem (vsak, ki to bere in zeli pomagati), da oglasujete zivali (z predhodnim dogovorom z vodjo ZH), iscete posvojitelje, izobrazujete vse, kar hodi  okoli vas (niso vsi neprimerni posvojitelji vedno tudi slabi-nekaterim je treba le obrazloziti).
A sem spada tudi mail poslan prijateljem, s prošnjo/posredovanjem posvojitev? Če ja, se posipam s pepelom sram. Lahko pa rečem, da ne bo brez glavo spaman.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #5991 : torek, 03.11.2009 : 19:53:21 »

Bruuuna  Cheesy
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #5992 : torek, 03.11.2009 : 21:16:01 »

Z 10.000 evri minusa in vsaj 60-imi mačkami za oddat sem po dolgem času kljub vsemu čisto malo optimistična. Če drugega ne, sem dobila občutek, da vas je vsaj nekaj, ki vam je zares mar... je takoj lažje. Hvala za vse posvojitve in začasne namestitve v teh nekaj dneh.

Jst pa v bistvu ne. Sem res mislila, da nas je več. In da smo bolj pogumni. In da bo več zagona. Več akcije (pa ne mislim samo začasne namestitve). V bistvu se mi zdi, da kadar se objavi težava, je bolj kot ne vse tiho. Vem, da sem s tistim hitrim "izračunom" hudo pretiravala, ampak 10? Cca samo 10 ljudi? Resno?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5993 : torek, 03.11.2009 : 22:29:41 »

Jaz sem tudi pravzaprav upala, da bodo šli tisti, ki so najdlje tu, ker jih meni očitno nikakor ne uspe oddat. Polo, pa Angelca, pa Domžalčani, pa... ampak sem vseeno zadovoljna, ker nekaj jih je pa vseeno našlo dom.
Logiran

Ilona
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 107


WWW
« Odgovor #5994 : sreda, 04.11.2009 : 11:35:31 »

Šele sedaj ugotovila da je Želvovinka v novem domu! Full vesela za Haubo!  ;dNaj ima dolgo zdravo in srečno življenje kjerkoli pač že je! Pa veliiiiiiiiko "čoh terapij" Grin
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5995 : sreda, 04.11.2009 : 15:05:08 »

Upam, da se ni ustavilo... je še kje kdo, ki bi začasno namestil katerega od naših mačkonov ali posvojil koga?
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #5996 : sreda, 04.11.2009 : 15:23:52 »

A lahko prosim ta trenutek se preseli vsaj še 10 mačk v svoje začasne domove? Vsaj še 10? 20 je bila itak že v štartu premajhna številka za razselitev.

A nas je res tako malo? A res ni nobenega junaka več? Začano namestit zdravega mačka - sej lahko za promocijo tudi sami veliko naredite (plakati, forumi, časopisi, na različnih spl str društev), uporabite svojo iznajdljivost... Več glav več ve, v slogi je moč itd. Al ne?

Jst sem žalostna. Res. Ker smo ostali na polovici. Ker so se oglašali in oglasili samo "ta stalni". Sej sem vesela za vsakega posameznega mačka, ki gre/je šel/bo šel, ampak...

Pogrešam nekaj akterjev oziroma tistih, ki znajo tako pametno povedat kaj in kako je/bo/bilo z mačkami (in seveda tudi s psi in zavetišči na splošno), da kakšno stvar tudi naredijo. Tko, konkretno.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #5997 : sreda, 04.11.2009 : 15:38:46 »

Bi enega zaklela, pa nočem zvezdic v mojem postu.
OK, pa bom vprašala kar me že nekaj dni muči: konkretno, imam možnost zbasat še eno mačko v stanovanje, ampak dejstva so naslednja: od doma grem ob cca 07:30, vrnem se ponavadi okoli 18. ure.
V mojem stanovanju sta dve mački (13 let+cca 10 let, obe rahlo zoprni  ), v zgornjem štuku pri mojih starših sta dve psici (od tega ena moja, sirota) in trije odrasli mački in en dudar. Zdaj pa vprašanje, tisto konkretno: jaz bi mačka vzela pa me niti ne briga kako izgleda, ampak nimam šanse v naslednjih dneh vzet dopust za uvajanje novinca ta starima dvema, zato bi rabila eno res mirno mirno mačjo zadevo, pa da zna tudi nazaj udarit, če ga bo katera ustrahovala  Roll Eyes
Za hranjenje čez dan ni problema, je moj oče doma, ampak jaz se še z obstoječimi ne utegnem ukvarjati toliko kot bi hotela, da o psici ne govorim... Prosim za nasvet, res prosim - kaj naj naredim? A ga/jo pridem vseeno iskat...? Ne vem pa, če je fer do mačke (nove in tistih dveh starejših gospeh ki se zdajle doma itak grdo gledata med seboj).
Če mi lahko katera od vas da pameten in ne preveč emocionalen nasvet, bom zelo vesela.
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #5998 : sreda, 04.11.2009 : 15:50:31 »

Mislim, da imaš vse pogoje. Horjulski mački so vajeni mačje družbe vseh vrst, oblik, velikosti in stopenj tečnobe. Tudi človeške družbe večina nima non-stop, hrano imajo pa pač ves čas na voljo in je. V čem je torej težava? Glede na izkušnje ostalih "začasnic" je bilo potrebno cca. 5 minut uvajanja, toliko si jih pa že lahko vzameš, ne? No, sicer pa itak odloča Smetka, zato se pogovori z njo. In nič bat! Azn Afro
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #5999 : sreda, 04.11.2009 : 15:56:38 »

Nič bat?! Sem se spotila, čisto. Pa še skogkatt me je zdajle našla z enim - ajoj... Počakajte malo da si zbistrim ideje. Se javim za kako minuto.
Logiran
Strani: 1 ... 395 396 397 398 399 [400] 401 402 403 404 405 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines