mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 20.05.2024 : 21:22:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 555 556 557 558 559 [560] 561 562 563 564 565 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1751679 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #8385 : četrtek, 27.01.2011 : 11:16:23 »

Hehe, Maja... meni je tvoj dragi cel teden polepšal Tongue. Komaj sem se zadržala, da nisem prej napisala, pa je rekel, da mu boš kaj naredila, če bo pisalo, da je šel v nov dom, pa boš mislila, da ne k tebi . Lepo se imejte; upam, da ne zganja kakšne drame tamau.
Da ne bo še kdo prišel do kakšnega nepravilnega zaključka Tongue... Ja, sem Maja, nisem pa Rujeva Maja (čeprav ne bi imela čisto nič proti). Tongue
mstar, komaj čakam vajino temo... Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #8386 : petek, 28.01.2011 : 00:47:27 »

Res je, da je tole rubrika o Horjulu, res pa je tudi, da se okoli (tukaj pač ne) pojavljajo zapisi (beri: lajanje) o velikanski odgovornosti Horjula za vse kranjske živali tudi za naprej. Kdor bere, zna tudi prebrati, da je zavetišč v Sloveniji 10 in vsa delujejo po isti zakonodaji. Vsak je odgovoren samo do tedaj, dokler traja pogodba in le-ta se v tem primeru danes ob polnoči menda izteka. Z mahanjem o horjulskih odgovornostih za naprej se ljudje pač smešijo, žal pa s seboj vlečejo gnev vseh ostalih, ki ne vedo čisto dobro, da je več zavetišč, zakonodaja pa ena. O kakšnih nadstandardih ne razmišljajo drugače, kot tako, kot jim sugerirajo "vodje": ta in ta mora, ta in ta je dolžan in podobno. Horjulu ni treba nič drugega, kot vsem ostalim zavetiščem - zadostiti minimumom zakonodaje. Vse ostalo je nadstandard, ki jim ga ni treba, ga pa želijo sami dodajati.

Za nazaj si lahko dogajanje z živalmi iz Kranja ogledate tukaj, za naprej pa jim boste sledili kje drugje. Tudi lokalna civilna družba se bo pač sedaj ukvarjala z nekom drugim in malo manj s Horjulom, pa bo. Ali bo z v prihodnje v Kranju najdenimi živalmi bolje ali slabše, kot je bilo, pa bo pokazal čas od jutri naprej. Civilna družba je zagotovo zelo dobro vedela, kaj dela in kam gre z živalmi z njihovega območja vred.
Pravkar videla na FB - profil PMP tole "pojasnilo", ki je (očitno - če prav sklepam?) prišlo od Občine Kranj.
Kopirano s FB:

"Mestna občina Kranj:

Mestna občina Kranj je imela do 26.1.2011 (vključno) sklenjeno pogodbo za opravljanje storitev pomoči, oskrbe in namestitve zapuščenih živali v zavetišču z Zavetiščem in hotelom za male živali v Horjulu, od 27.1.2011 pa z zavetiščem PERUN - DRESURA PSOV na Blejski Dobravi. Zavetišče v Horjulu je namreč zaradi preza...sedenosti oziroma povečevanja števila najdenih živali na tem območju pogodbo odpovedalo. Na podlagi zbiranja ponudb se je izkazalo, da ima na Gorenjskem dovoljenje za opravljanje dejavnosti zavetišča le zavetišče PERUN – DRESURA PSOV na Blejski Dobravi, s katerim smo 26.1.2011 podpisali pogodbo, ki se začne uporabljati 27.1.2011.

Občine zavetiščem financiramo oskrbne dneve (do 30 dni) in potrebne veterinarske storitve za zapuščene živali (cepljenje proti kužnim boleznim, cepljenje proti steklini, odprava parazitov, evtanazije neozdravljivo bolnih, težko poškodovanih, zelo agresivnih živali oziroma v skladu z zakonom, kastracije zapuščenih mačkov in sterilizacije zapuščenih mačk). Poleg tega se praviloma plačuje tudi pristojbina za določeno število mest v zavetišču, ulov in potni stroški.

Mestna občina Kranj je za opravljanje storitev pomoči, oskrbe in namestitve zapuščenih živali v zavetišču v letu 2010 porabila preko 33.000 EUR, kar vsekakor ni zanemarljiv znesek. Poskrbela je za 29 psov in 253 mačkov. Podoben znesek bomo namenili tudi v proračunu za letošnje leto."
Logiran

Unikatne tablice in portretki
vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #8387 : petek, 28.01.2011 : 09:04:42 »

MamaF tole je PMP skopiral s strani občine Kranj, kjer je uradna objava.
Na PMP strani na FB se je pod to objavo razvila tudi debata, ki vsebuje Polonine obrazložitve in odgovore. 

Ne kopirat celih besedil ali delov besedil brez linkov do vira oz. ne kopirat nekih objav, ki vsebujejo tudi odzive, brez le teh. Take stvari izzovejo samo en kup sklepanj, vršanja in nepotrebnih pojasnjevanj, ki so že napisana. Na sploh za vse vrste objav velja, da je edino prav preveriti kje je prvotni vir in ga navesti, tudi za to, da preden razširimo "novico" preverimo, če je skopiran tekst sploh resnica, na kaj se navezuje in če zadeva mogoče ni stara že več let (to še posebej velja za živali, ki iščejo dom, izgubljene/najdene živali, razne akcije donacij in pomoči... skratka vse kar je časovno omejeno). Google ima odgovor skoraj na vse  Wink
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8388 : petek, 28.01.2011 : 10:17:24 »

Pa dajmo še malo o Kranju, čeprav res res ne vem, zakaj bi bilo to komu v interesu.
Pogodba je bila sklenjena za nedoločen čas z možnostjo trimesečnega odpovednega roka. Odpoved se je torej "zgodila" 26.10.2010; in ker ne moreš napisat "Spoštovani, pogodbo odpovedujem", ne moreš pa napisat niti tistega, o čemer smo na občini in Vursu debatirali že nekaj mesecev pred tem, sem napisala tistole, kar sem, torej: "Zavetišče Horjul zaradi prezasedenosti oziroma povečevanja števila najdenih živali na tem območju pogodbo odpoveduje." Med drugim.
Glavni razlog odpovedi, ker tale ni edina, imam pa to srečo, da mi razlagat drugih ni treba, ker se večina pogodb izteče s koncem koledarskega leta in niso sklenjene za nedoločen čas, je ravno v nezadovoljstvu dela civilne družbe nad našim delom. Če je kdo mislil, da bom sodelovala tam, kjer se moramo z inšpekcijo slišat praktično na tedenski bazi zaradi prijav zoper zavetišče, se je pač zmotil. To 1. ni sodelovanje in 2. je kako se že reče drkanju v glavo (tko lepo, po slovensko?). Civilna družba lahko to brez posebnih zadržkov počne še naprej, ker gotovo vidi v tem kakšno prav posebno korist za tiste, zaradi katerih se pogodbe sploh sklepajo. Ampak ne ZH-ju, ker ga prav z lahkoto jutri tudi ni več. Lahko ostanem samo jaz, pa bom imela potem vsaj dovolj časa za razložit ljudem, kam kažejo ostali štirje prsti, od katerih je en uperjen v ZH. Brez problema.
31 psov in 66 mačk je na današnje jutro v zavetišču. Posvetili se bomo njihovi oskrbi in oddaji, pa seveda sprejemu, če bo potreben. Ampak če je kdo mislil, da bom spremenila mnenje, če se bomo tule al pa na pmp-ju  Smiley menili o odpovedi pogodbe s Kranjem o razlogih za le-to, živi v zmoti. Ta trenutek itak ni važno več prav nič drugega kot to, da ima Kranj sklenjeno pogodbo z drugim zavetiščem, ki sliši na 041-666-187. Za vse tegobe, ki bi utegnile pestiti civilno družbo, je zdaj to prava številka.

Logiran

Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #8389 : petek, 28.01.2011 : 10:21:51 »

 Kiss !
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #8390 : petek, 28.01.2011 : 13:52:28 »

Ojej, zdaj vidim, kako sem ga posr***  sram . Tisti moj "kopirano s FB" naj bi bil aktivni link na original stran, pa ne vem kako mi je ratalo zamutit da ni.
Uf, se opravičujem ...
Jana, lahko pobrišeš moj post, ker kot tak je res čisto brez pomena (kopirala sem samo zato, ker se je na  tule pač toliko o tem govorilo).
Logiran

Unikatne tablice in portretki
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #8391 : petek, 28.01.2011 : 22:26:25 »

Vesela za Ruja, ful Kiss
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #8392 : sobota, 29.01.2011 : 22:54:29 »

Zapis in številke se nanašajo na datum 25. 1. 2011.
Objavljenih je 30 psov, od tega jih je v zavetišču 6 manj kot 30 dni in 24 več kot 30 dni. Jun je v zavetišču že 1127 dni, kar je 997 več, kot plačajo občine. Imajo 49 mačk, od tega samo dve manj kot 30 dni. Najdlje je v zavetišču Muc, kar 1750 dni, kar je 1720 dni na stroške zavetišča. V Horjulu je tudi en kunec.
Če izračunamo vse oskrbne dni nad 30 dni samo za tiste živali, ki so ta trenutek, torej 25. 1. 2011 objavljene na spletni strani, dobimo približno take številke:

mačke - 16850 dni ali 46,16 let,
psi - 7048 dni ali 19,30 let
.

vir: Standard in nadstandard v slovenskih zavetiščih za živali
Logiran

vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #8393 : sobota, 29.01.2011 : 23:53:39 »

 
Logiran

aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #8394 : nedelja, 30.01.2011 : 13:22:26 »


Jana, Kiss tale tvoj prispevek je pa spet za "sedi, pet".  super   Res   f e n o m e n a l e n. bravo
Ce pa tole nekomu ne odpre oci, potem pa mu enostavno ni vec pomoci...
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #8395 : ponedeljek, 31.01.2011 : 20:22:16 »

Danes sem na mengeškem polju videla lastnico in nekdanjo varovanko Horjula Nike (tista prekrasna mešanka med polarcem in škotom). Psica izgleda krasno, čeprav ni pa podedovala talenta za vleči Wink.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #8396 : torek, 01.02.2011 : 11:33:59 »

Mandi Cheesy Svojo dekico pa le sabo vzemi Wink Kiss
Logiran
taradaška
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #8397 : torek, 01.02.2011 : 14:19:20 »

Polona, zelo v redu intervju danes v Delu, sem šla skoz pejle ob kosilu. Najbolj se mi zdi zadetek v črno naslov. "Država naj uzakoni empatijo, če že ne more zdrave pameti". Upam, da bo dosegel čim več bralcev. Lp. Maja
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #8398 : torek, 01.02.2011 : 14:21:13 »

Hvala za info TDČ (sicer praktično ne berem časopisja, tole grem pa takoj prebrat). Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #8399 : torek, 01.02.2011 : 14:30:33 »

Država naj uzakoni empatijo, če že ne more zdrave pameti
Maja Čakarić, delo.si | tor, 01.02.2011 09:09

http://www.delo.si/clanek/138713
Logiran

Strani: 1 ... 555 556 557 558 559 [560] 561 562 563 564 565 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines