mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 18.05.2024 : 01:21:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 594 595 596 597 598 [599] 600 601 602 603 604 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1750831 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tafi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #8970 : torek, 03.05.2011 : 20:26:10 »

Smetka, oseba, ki je pri HKS-u zadolžena za rodovnike, je na bolniškem. Če si pisala na njen mejl je vprašanje, če ga je sploh kdo prebral in je zato boljše pisati na hks@hks.hr .
Duplikat rodovnika lahko zahteva samo vzreditelj ali lastnik - mora poslati prošnjo, obrazložiti kaj se je zgodilo, zakaj nima rodovnika itn. in mu potem komisija odobri duplikat (formular je na internetu). Lastnik je tisti, ki je vpisan v rodovniku (vsako spremembo lastništva je potrebno prijaviti pri HKSu in vpisati v rodovnik), zato načeloma ti, kot lastnik zavetišča, ali morebitni posvojitelj ne morete zahtevati in dobiti duplikata.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8971 : torek, 03.05.2011 : 20:32:38 »

Sem pisala na oba maila. Po tej poti, ki jo opisuješ, gotovo ne bo šlo, vzreditelj se ne javlja več, podatkov o domnevnem lastniku mi pa tako ni hotel dati.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #8972 : torek, 03.05.2011 : 22:59:08 »

Če mene kdo vpraša (ok, čeprav me ne), bi morda morala biti funkcija teh kinoloških zvez tudi v iskanju kakšne variante, da se v vseh njihovih famoznih pravilih (da smo si na jasnem, da zagovarjam samo delovanje po pravilih) najde tudi izhod iz takega primera - v dobro psa. Saj vendarle tetovaža le nečemu služi ... Ali pač ne ...
Logiran

AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #8973 : sreda, 04.05.2011 : 08:04:12 »

žal je dostikrat sama sebi namen.
Logiran
Tafi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #8974 : sreda, 04.05.2011 : 10:14:32 »

Piši še enkrat ali pokliči tajništvo (Bojana Matakovića). Mogoče lahko nekako pomagajo, npr. kontaktirajo vzreditelja (me prav zanima, če bi si upal ignorirat HKS Evil ).
Pri duplikatih so baje zelo strogi, ker je veliko kraj psov. Zato imajo tako pravilo - samo lastnik ali vzreditelj. In če enkrat naredijo izjemo, bo prej ali slej spet nekdo to zahteval.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8975 : sreda, 04.05.2011 : 21:01:16 »

Ta dva "prostoživeča" mulca smo nekajkrat izselili, pa sta se vsakič vselila nazaj. Zdaj smo s tem početjem prenehali; če kdo želi dva, ki se ne pustita prijet, nista pa nikoli prav daleč, ju dam z veseljem.

http://www.youtube.com/watch?v=WtJ5UGCCLl8

Mulc ni tako naporen Smiley.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8976 : sreda, 04.05.2011 : 21:12:04 »

Piši še enkrat ali pokliči tajništvo (Bojana Matakovića). Mogoče lahko nekako pomagajo, npr. kontaktirajo vzreditelja (me prav zanima, če bi si upal ignorirat HKS Evil ).
Pri duplikatih so baje zelo strogi, ker je veliko kraj psov. Zato imajo tako pravilo - samo lastnik ali vzreditelj. In če enkrat naredijo izjemo, bo prej ali slej spet nekdo to zahteval.

Sva dogovorjena, jutri se slišiva. Nisem ne lastnik in še manj vzreditelj, bi le rada spravila psa v prave roke. Če je vzreditelj neresen, lastnik pa z njim vred, tudi ne morem pomagat. Še manj imam kaj s krajami ali s tistimi, ki bi za mano nekaj zahtevali. Situacija pač je specifična in jaz nisem kak šalabajzer, ki bi s psi dilal... tako da upam, da se bo dalo kaj dogovorit v dobro psa. Kar seveda sploh še ne pomeni, da bo, tudi če uspe, to kaj dobrega pomenilo. Še vedno je treba videt, ali uhaja, ali tiho goni, ali je streloplah ali kaj tretjega... jaz sem še najmanj vesela, ko je treba lovske pse oddajat. Imamo še eno španjel bretonko, starejšo Italijanko, pa bo tudi cela reč oddat jo, se mi zdi.
Papirje dobit po "legalni" poti je pa itak cela znanost.
Logiran

sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #8977 : sreda, 04.05.2011 : 21:24:18 »

A kar tako,  samo za družne pse pa niso primerni, razen tega, da bi morali verjetno ves čas biti na povodcu, pa saj je takih psov še nekaj.
Konec koncev so kar veliko psov, ki so danes skoraj izključno spremljevalci, nekdaj vzrejali in uporabljali kot lovske.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #8978 : sreda, 04.05.2011 : 21:28:19 »

Pri raznih goničih je lahko problem, ker se derejo kot jesharji. In ti za bloke to res ni preveč simpatično. Sicer so pa razni bretoni (in sploh sedma grupa) tiho ko riti. Res pa je, da jih je treba predvsem psihično zaposliti, ker sicer bežijo. Ampak se da načeloma lepo z njimi zmenit. Breton, praviš, Smetka?  Shocked Shocked Cheesy
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8979 : sreda, 04.05.2011 : 21:32:54 »

Se da ja, samo tegale si ne predstavljam za družnega. Z brazgotinami od merjascev po celem telesu pa res ne... naporen je, skoz bi delal, zdaj se je zaradi teže razmer celo v strastnega žogarja spremenil  Tongue. Če ne bo šlo drugače, potem pač... ampak zanj bi bilo najbolje, da je tam, kjer mu je mesto.
Bretonka, ja  Cool. S po vsej verjetnosti italijansko tetovažo, stara baba.
Logiran

sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #8980 : sreda, 04.05.2011 : 21:37:42 »

Aha, štekam, taki z zelo močnim nagonom in zato z delovno zgodovino  verjetno niso primerni. Undecided
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8981 : sreda, 04.05.2011 : 21:42:38 »

Če živi v zavetišču in kot kaže, bo še nekaj časa, potem bi se seveda prilagodil tudi kje drugje, samo nadvse srečen pa pač ne bi bil. Gre bolj za kvaliteto njegovega življenja kot kaj drugega, umrl na kavču pa ravno ne bi  Tongue.
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #8982 : sreda, 04.05.2011 : 21:48:39 »

Se da ja, samo tegale si ne predstavljam za družnega. Z brazgotinami od merjascev po celem telesu pa res ne... naporen je, skoz bi delal, zdaj se je zaradi teže razmer celo v strastnega žogarja spremenil  Tongue

V sili hudič (ups, jager) tud žoge žre, ja Cheesy. Je pa res, da umrl na kavču ne bi, samo bi ga moral pa kar precej mrcvart (v smislu zaposlovanja itd), a ne?

Bretonka, ja  Cool. S po vsej verjetnosti italijansko tetovažo, stara baba. 

Mini šekasti seterc <3, hjoooooo.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #8983 : sreda, 04.05.2011 : 21:51:55 »

samo bi ga moral pa kar precej mrcvart (v smislu zaposlovanja itd), a ne?

Ja. Je poln samega sebe, pogumen in tak zaresen težak, če nima kaj za počet.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8984 : sreda, 04.05.2011 : 22:29:21 »

ljubezen
Zdaj pa še čisto resno. Za četrtek predviden teren bi moral rezultirat v odvzemu nekaj čez 20 glav solčavk. Nekaj več kot 5 je sesnih. Bi vzela Tončka za družbo še kakšno? Rada bi poskusila vsaj nekaj njih spravit v nove domove namesto v klavnico. Zaenkrat samo sprašujem, če obstaja možnost... 

Sam sprasujem, ce je ze kaj novega, da javim naprej. Bekici ze delajo novo stalo za prijateljice. Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 594 595 596 597 598 [599] 600 601 602 603 604 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines