mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 04:42:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 607 608 609 610 611 [612] 613 614 615 616 617 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1751777 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #9165 : torek, 21.06.2011 : 12:51:21 »

Olajšave ne dobi podjetje za nobeno donacijo, pa naj bo športu ali zavetišču. Nekaj malega se pozna pri davku, ampak je res minimalno. Zato pa se stvari reče donacija - daš in ne pričakuješ ničesar v zameno. Razlika s sponzorstvom je, da pri sponzorstvu dobiš v "zameno" reklamo recimo.

Bi pa bilo fajn videt tudi po TV kak osveščevalen spot, pa četudi ne tako ekstremno ekspliciten ...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #9166 : torek, 21.06.2011 : 14:07:27 »

se spomnite tiste ''reklame'' za afriko, otrok, shiran do kosti in mrhovinar ob njem čaka... ? Tongue mislim da so bili letaki, plakati v tem smislu...
Kevin Carter, Sudan, enkrat v devetdesetih. Čakal je kar nekaj časa, da bi mrhovinar razpel krila (...).
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #9167 : torek, 21.06.2011 : 14:46:31 »

Kevin Carter, Sudan, enkrat v devetdesetih. Čakal je kar nekaj časa, da bi mrhovinar razpel krila (...).

In kmalu po tem storil samomor
Logiran
an-ja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 255


« Odgovor #9168 : torek, 21.06.2011 : 15:06:28 »

Sem poguglala in samo vrgla uč na galerijo njegovih fotk.  Cry
Naj mi kdo prosim reče da so fotomontaže.  Sad Cry
Logiran
Pylango
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #9169 : torek, 21.06.2011 : 15:59:44 »

Uf, so se razvnele mal strasti. Sama moram žal rečt, da se tule čist ne strinjam z vami...in še zdaleč ne zato, ker bi imela mucke za brezpredmetne uničevalce zunanjih malih žvalc...imam štiri mucke in ne bi imela srca, da bi jih lahko prikrajšala tega užitka, da lahko prosto skačejo po travniku in gozdu. Imela sem sibirskega tigra, ki je bil skoraj dve leti skoz v hiši, dokler ni nekega dne skočil čez balkon...ne pretiravam, ko rečem, da sem mu videla v očeh, da je bil v tistem momentu najsrečnejši muc na celem svetu. Od tistega dne jim čez dan odpremo okno, da lahko same odločajo, kje bodo preživele dan, ponoči pa jih zapiram. Res je, da so sterilizirane in kastrirani in se zato zadržujejo bolj kot ne doma...ampak mene nihče več ne more prepričati, da je muckom bolje v hiši, ker jim ne more biti. Ravno tako pa so moji mucki deležni iste pozornosti, ljubezni in nege (nege morda celo zaradi gibanja v naravi malo več) kot mucki, ki so non stop v hiši Wink)
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #9170 : torek, 21.06.2011 : 16:03:32 »

Pylango,  Undecided Undecided
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #9171 : torek, 21.06.2011 : 16:22:58 »

Če smatraš, da živiš v varnem okolju, da jih ne bo noben avto povozil, noben sosed pokosil, da ne bodo pojedle kakega strupa...potem same pohvale za super lokacijo...ker zase vem, da ne živim v taki idili, bom imela pač mačko zaprto v hiši in če nas bo kdaj doletela sreča imeti hišo s kako travco okoli...no, takrat bodo dobile izhod...v mačjak Wink
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #9172 : torek, 21.06.2011 : 16:26:15 »


Če te niti ta slika ne prepriča, potem je nekaj hudo narobe. Takih slik je na forumu še ogromno, malo pobrskaj. Sad Mački niso ljudje, ki bi presojali, kaj je za njih nevarno in kaj ne. Vodi jih nagon. Pobijajo pa jih avtomobili, kosilnice, strupi, lopate, motike in še kaj. In ko bi se tvoj maček nekoč v takem stanju z zadnjimi mukami privlekel k tebi nazaj, da bi se še zadnjič pocrkljal preden odide na oni svet, bi hitro spremenila svoje mnenje. Ampak takrat je prepozno...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #9173 : torek, 21.06.2011 : 16:30:27 »

Pylango, jaz imam dve notranji (no, ena ima tu pa tam nadzorovane izhode, ker mi njena flegmatičnost to dopušča, pri drugemu pa to ne pride v poštev) muci in ne, nisem prepričana, da so notranje muce bolj ali manj srečne ali zadovoljne od notranje-zunanjih, vem pa, da so bolj varne in to mi je izredno pomembno. Domnevno pomanjkanje dreves, trave in ostalega zunanjega sveta jima skušam nadomestiti z igro in več ukvarjanjem z njima, se mi pa ne zdi, da sta z notranjim bivanjem za nekaj hudo prikrajšani. V daljni preteklosti sem imela notranje-zunanje muce in razen v enem primeru se res ni dobro izteklo (ta izreden primer ima danes 15 let). Res je tudi, da moji starši imajo še vedno notranje-zunanje in da so zaenkrat vsi živi in zdravi (povprečna starost cca 9 let), vendar jaz v to ne grem več, pod nobenim pogojem. Sicer pa so to večne debate, katerim ne bo nikoli konca, menim pa, da si noben muc ne želi stanja, kakršno je vidno par postov nazaj.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #9174 : torek, 21.06.2011 : 16:35:19 »

 Huh
če imaš žival boš pač pokrbel zanjo, boš muca peljal ven na vrvici, se z njim igral itd...
a potemtakem vsi tisti, ki imajo spuščene pse tudi bolje skrbijo zanje kot mi, ki jih imamo po nekaj ur dnevno zaprte, reveže, v stanovanju... Shocked

 današnji časi niso več primerni za takšno svobodo muc! (če smo že pri varnosti se niti več otroci nimajo kje igrat brez nadzora Tongue)
mislim a nihče ne pomisli kakšne MUKE doživlja žival ko ji nekaj odreže vse tace;
krvavitev ni tako močna da bi takoj umrla, premaknit se ne more več nikamor, joka do onemoglosti, nočem več razmišljat, pismo no!!!! Cry

pa btw, ravnokar imam v oskrbi mucka, ki mu je nekaj ''požrlo'' repek, star je bil takrat slabe mesec dni; si predstavljaš koliko časa bi jokal in se matral, preden bi umrl od okužbe, če ne bi imel sreče, da je bil slišen??


Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #9175 : torek, 21.06.2011 : 16:53:57 »

krvavitev ni tako močna da bi takoj umrla, premaknit se ne more več nikamor, joka do onemoglosti, nočem več razmišljat, pismo no!!!! Cry

V takem stanju se še precej daleč privlečejo; teh muk si res ni za predstavljat...
 
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #9176 : torek, 21.06.2011 : 17:14:10 »

Kot prvo, se s tabo ne morem strinjati, kot drugo smo o tem že toooolk predebatirali v drugi temi, da lahko tam prebereš vse kar imam za povedat, kot tretje me takšno filozofiranje tukaj na tem mestu, kjer se pobira ter flika toliko mačk, v podobnem stanju kot je prikazan na zgornji sliki skrajno neokusno.

Me pa zanima tole:

Imela sem sibirskega tigra, ...

Shocked



Huh
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #9177 : torek, 21.06.2011 : 17:28:12 »

ki je bil skoraj dve leti skoz v hiši, dokler ni nekega dne skočil čez balkon...

 Cool Prav zabavno bi bilo videt sibirca čez balkon skakat, ja.

Čisto možno je, da so nekateri mački bolj zadovoljni zunaj. Kot je verjetno, da gremo 2 leti starim otrokom fejst na živce, ko jim preprečimo samostojno pohajkovanje. Tudi psu ne dovolimo, da zgrize kavč, kable, čevlje... a ne? Prav vidim, kako so frustrirani od raznih prepovedi. Ne vem, če je kdo želel razpravo o tem, a so mačke bolj srečne zunaj ali v stanovanju; v bistvu to nima nobene veze. Zakon pravi, da moraš imeti svojo žival pod nadzorom, jaz osebno pa dodajam, da ni popolnoma nobene razlike med odgovornostjo do otroka, ki ni sposoben oceniti, kaj je zanj nevarno in do živali, ki si si jo omislil. V odgovornosti je finta, ne v sreči ali nesreči.
Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #9178 : torek, 21.06.2011 : 17:49:09 »

Jaz sem si prej probala predstavljat sibirskega tigra, ki leti čez balkon... To bi bilo ziher v časopisu  Tongue
Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #9179 : torek, 21.06.2011 : 17:59:29 »

Sicer pa, če varnost mačka skrbniku ni pomembna...jaz imam živali rada, kljub vsemu, pa me jezijo nevzgojeni, odvezani, kričoči in v moje noge zaganjajoči psi. Prav enako me motijo mačke, ki serjejo po mojem vrtu, uničujejo moje stole in markirajo po mojih oknih. Z vsiljevanjem naših živali okolici, še posebej če so preglasne oz. uničujejo, svinjajo tuja dvorišča spodbujamo nestrpnost in sami sebi pljuvamo v skledo. Pri nas so se v sosednji ulici povsem upravičeno pojavili papirčki na kandelabrih-če imate žival naj prosim serje po vašem dvorišču. Le zakaj?  Roll Eyes
Logiran

Strani: 1 ... 607 608 609 610 611 [612] 613 614 615 616 617 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines