mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 10.05.2024 : 13:09:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Vročinski udar
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vročinski udar  (Prebrano 34926 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #75 : nedelja, 01.07.2012 : 22:06:48 »

V vodo pa ne bo namočil niti krempeljca.  Wink


Njegov bratec pa se, po novem, vsak dan neprostovoljno vsaj 3x znajde v bazenčku in za čuda
se tudi vsakič manj upira, ob zadnjem namakanju je celo prostovoljno stal in držal polivanje tudi
po hrbtu  Tongue .
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #76 : nedelja, 01.07.2012 : 23:38:59 »

Tako, da že šparam za tisti plašček.  Afro

Ne bo ti žal.  Afro

Njegov bratec pa se, po novem, vsak dan neprostovoljno vsaj 3x znajde v bazenčku in za čuda
se tudi vsakič manj upira, ob zadnjem namakanju je celo prostovoljno stal in držal polivanje tudi
po hrbtu  Tongue .


Tudi jaz bom za Fifi naročil tole:


Baje ima trde stranice, samo ne vem, kaj je ta obroček zgoraj - upam, da ni napihljiv. Je pa razlika v ceni med tem in pasjim bazenom očitna, bomo videli, kako se bo obnesel.

Potem imava pa res hlajenje poštimano. Ko bom delal se bo lahko hladila v bazenu, za na sprehod ima pa plašček.  veselje
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #77 : ponedeljek, 02.07.2012 : 00:09:08 »

mene pa zanima pri teh plaščkih - sem si jih včeraj pobliže ogledala - pod njimi je ne samo hladno
Lahko povem kar sem opazila pri moji, ki je tudi zelo odlakana in verjetno si včeraj tudi njo videla s tem plaščkom. Lahko rečem, da ji je zelo koristil. Pod dlako je bilo samo hladno in ne izredno hladno. Dlaka ni bila nič mokra. Skratka res super zadevica Cheesy
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #78 : ponedeljek, 02.07.2012 : 06:45:41 »


Baje ima trde stranice, samo ne vem, kaj je ta obroček zgoraj - upam, da ni napihljiv.


Tudi mi smo imeli podobnega, manjšega. Obroček zgoraj je bil napihljiv, a nič hudega, tudi če je
prazen  pevka, bazen drži formo, problem pa se je izkazal v kombinaciji Bindi - dno bazena.
Slednje, žal, ni preživelo  Angry 
Logiran
lumpi13
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #79 : ponedeljek, 02.07.2012 : 11:55:58 »

pozdrav
jaz sem za svojega psa nabavila hladilni ovratnik in sem razočarana,zato me zanima,če ta plašček deluje na isti sistem kot ovratnik;namreč ovratnik namočiš v vodo za cca.30 minut potem pa naj bi 6 ur hladil,do tukaj vse lepo in prav,samo,da se ta ovratnik napije tekočine,volumen se poveča in postane občutno pretežek za pasji vrat,poleg tega pa je pes okoli vratu moker,čeprav naj ne bi bil.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #80 : ponedeljek, 02.07.2012 : 12:00:46 »

No, tole je tudi mene zelo zanimalo: koliko kilaže ima en tak plašček, ko je namočen? saj ima Sančo 13 kg, ampak vseeno ...
Fifi, a boš lahko preveril, prosim?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #81 : ponedeljek, 02.07.2012 : 12:09:24 »

V ovratniku je gel/kristalčki, zaradi katerih se poveča volumen, v plaščku pa ni nobenega polnila, zato se ne napije ful vode in ni neke teže, ki bi bila problematična.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #82 : ponedeljek, 02.07.2012 : 12:21:29 »

No, tole je tudi mene zelo zanimalo: koliko kilaže ima en tak plašček, ko je namočen? saj ima Sančo 13 kg, ampak vseeno ...
Fifi, a boš lahko preveril, prosim?

Ti bom danes stehtal suhega in nato še mokrega, da boš videla razliko. Ni pa to neka prevelika cifra, brez skrbi. 
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #83 : ponedeljek, 02.07.2012 : 13:06:41 »

Hladilni plašček je mnogo boljši in učinkovitejši od tega obratnika. Deluje pa na isti način, da sejih namoči v vodi, potem ožame in da jim gor. Na vsake toliko časa se jih polije z vodo ali pa če je možnost, ponovno ga zmoči in seveda ožame potem.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #84 : ponedeljek, 02.07.2012 : 14:03:23 »

Uf, samo da ste bolje... Mene pa nekaj drugega zanima in sicer kako je s kopanjem psov v rekah? Če se gre iz normalno ohlajene hiše direkt v avto in do reke, ko pes še ni pregret, je to lahko vseeno nevarno ali se lahko pes ohlaja ob užitkih plavanja? Naj omenim še to, da je plavalni prostor pozno popoldne v senci
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #85 : ponedeljek, 02.07.2012 : 14:09:56 »

Fortuna, uporabis enako pamet kot pri ljudeh.  Wink
Ok ni samo, ce povsem pregretega psa fliknes v mrzlo vodo. Vse ostalo (razen, ce je s psom tudi sicer kaj hudo naroe), ni neko blazno tveganje.

Nekaj razlike v tezi mokrega in suhega plasca (tega, ki nima gela) sigurno je, ni pa to ne vem kaksno povecanje, kot npr. mokra majica z dolgimi rokavi, ki jo vzames iz pralnega stroja (ki je imel vkljuceno centrifugo). Sicer pa, naj Fifi stehta, je bolj za te fizikalne stose. Cheesy
Pri tistih z gelom je razlika seveda vecja.
Logiran
lumpi13
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #86 : ponedeljek, 02.07.2012 : 14:50:35 »

Ker sem ugotovila,da zadeve z gelom na našem psu ne pridejo v upoštev,mu bom raje nabavila tega brez.Sem pa v rahli dilemi katero številko..obseg ima 58cm...ali je zanj potem dovolj xs ali raje vzamem s?Naj samo omenim,da je kuža star 9 mesecev
Logiran
lumpi13
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #87 : ponedeljek, 02.07.2012 : 14:52:21 »

mali popravek...obseg ima 54cm
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #88 : ponedeljek, 02.07.2012 : 15:16:52 »

Ker sem ugotovila,da zadeve z gelom na našem psu ne pridejo v upoštev,mu bom raje nabavila tega brez.Sem pa v rahli dilemi katero številko..obseg ima 58cm...ali je zanj potem dovolj xs ali raje vzamem s?Naj samo omenim,da je kuža star 9 mesecev

Katera pasma? Če še raste, se to poletje še ne splača kupovati plaščka, ker je predrag (oziroma je predrag zato, ker bi mu bil prav le to sezono).  Drugače imata pa še kar nekaj rezerve. XS je primeren za obseg od 43-61 cm obsega prsnega koša. Nimam pa pojma, kako in koliko psi rastejo, ker sem svojo Fifi dobil že odraslo. Tako da tukaj bo verjetno maja01 znala kaj več povedati. Je pa pomembno, da mu plašček ni prevelik (se nebi popolnoma prilegal telesu), ker bi tako zgubil svojo funkcionalno vrednost hlajenja prsnega koša, kar je pa zelo pomembno. Smiley
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #89 : ponedeljek, 02.07.2012 : 15:24:53 »

Katera pasma?

Nikoli se ne spomnim prebrati predstavitve... Mešanec s koker španjelom praviš. Naj pove Maja. Smiley

Ps: sori Maja, sam ti toliko veš o teh rečeh, da tudi jaz ne vem, na koga drugega naj se obrnem, kot nate.  Tongue
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Vročinski udar
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines