mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 18:26:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Rdeca in suha koza
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Rdeca in suha koza  (Prebrano 2436 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ula
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« : torek, 28.03.2006 : 13:14:41 »

Zivjo!
Ker res ne vem vec kako in kaj naprej se obracam se na vas. Psicko sem dala v zacetku februarja sterilizirat in vse je potekalo normalno in ok. Zataknilo se je, ker mala ni in ni pustila sivov pri miru, neglede na to kaj sem ji dala cez. Zato sem v lekarni nabavla samolepilne gaze in koncno je dala mir. Tu pa se je pojavil problem.  Koza se ji je zaradi menjevanja teh gaz vnela. od zacetka je bila vneta samo tam kjer je bilo lepilo, sedaj je rdeca po celem trebuscku. Vmes smo zadevo uspeli pozdraviti, le na robovih, tam pri zadnjih nogah je bilo se rahlo rdece. V soboto pa je mala norela po snegu, ki je bil juzen in ves moker, in najbrz ji je ta spet tako razdrazil kozo, da je ponovno rdeca. Ze prej smo poskusali z vsemi mogocimi mazili in zdravili....na koncu, se je veterinarka odlocila da da Kuterid G. Ni ga hotela dati prej, ker baje lahko ima stranske ucinke na notranje organe, ampak cisto nic drugega ni pomagalo. No, danes sva ble spet tam, z istim rdecim trebuhom in spet dobile Kuterid in Orbenin  kapsule - antibiotik za kozo.  Kozo pa je imela oz se vedno ima tako suho, da se prav lusci v flakotih dol z nje. Izgubila je tudi ves pigment na trebuscku...drugot ga se vedno ima. V pretek imava spet kontrolo in MORA biti cisto ok, ce ne....ne vem kaj naprej. Nekaj je govorila o krvnih preiskavah.... 
Mene predvsem zanima, ce ima ze kdo pogobno izkusno oz ce je komu jasno kaj bi to lahko bilo....prosim za pomoc.


Tu je so se slike...in koza je na slikah namazana.

http://www.moj-album.com/slike/1493150/8xpxQwI6VxPX_iGw.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1493150/NwqRAF3DNQBTEwWy.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1493150/_DVaMs86zQ7z7LlV.v.jpg

Lp Tina

Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1 : torek, 18.04.2006 : 14:11:52 »

Tina,

tole izgleda kot alergija... Zelo verjetno na lepilo, ki je na gazi- poznam tudi par ljudi, ki so alergični na te gaze in se jim spodaj naredi prav tak izpuščaj. Pojdi do veterinarja- dermatologa...
Logiran
Ula
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 19.04.2006 : 12:58:09 »

Zivjo!

No, v tem casu smo mi naso babo ze pozdravili. Imas prav, res je bila alergija. In povod je bila tista gaza. Pika na i pa neka postelja, na katero je bila Ula alergicna. Znebili smo se postelje in s tem tudi alergije.

Hvala ti vseeno za tvoj odziv.
Tina
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #3 : sreda, 19.04.2006 : 14:47:24 »

Ula,

kako ste ugotovili, da je kriva postelja?

lp,
Diana
Logiran
Ula
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 19.04.2006 : 17:34:22 »

Hm ja, saj je dolgo trajalo, vec kot en mesec. V  bistvu mi je cisto slucajno kapnlo da bi lahko bila povezava. Prejsnjo soboto sva bile v Lj in psicka je bila v tej postelji samo parkrat in tudi tokrat v avtu. Pravzaprav sem jo za to uporabljala ker je taka fajna mehka z visokim robom, da je tja naslovnila glavo in da je ni premetavalo v ridah, doma pa tako ali tako nikoli ni sla vanjo, vedno je spala v stari postelji. No v nedeljo zjutraj pa sem opazila da se ji je alergija ponovno naredila in nikakor mi ni bilo jasno od cesa, saj je zunaj sijalo sonce, tako da sem morebitni dez in vlago in mraz lahko odpisala. Kar nekako mi je kapnilo in sem zacela povezovati. Najprej je imela samo razdrazeno od oblizev, naslednje jutro po tem ko sem ji kupila posteljo pa je bil trebuh cisto rdec. To smo pozdravili in je bil mir dokler nismo meli piknika in mala je spet spala v tej postelji...naslednje jutro spet rdec trebuh. Tudi to smo pozdravili...no potem pa ta sobota ki sem jo prej opisala. V bistvu sem imela sreco da sem pogruntala. Aja no, pa pri dr. Tini Kotnik sem bla v Mestnem Logu, vendar to po tem ko sem ze odkrila da je najbrz postelja. Pac, sla sem po potrditev, da slucajno ne bi kaj spregledala. In je tudi ona potrdila.

No, zdej mam pa to posteljo odvec...in me zanima ce jo kdo porebuje? Je pa prakticno nova...  Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #5 : sreda, 19.04.2006 : 21:15:42 »

Ajaj, pa si res imela srečo Wink Jaz imam tudi doma posteljico, pa je uporabna samo za pospravljanje Orijevih igrač na kup, drugače mu pa niti na misel ne pride, da bi šel spat v njo, ko je pa postelja tako fajna Wink

lp,
Diana
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Rdeca in suha koza
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines