mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 20.05.2024 : 04:11:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 271 272 273 274 275 [276] 277 278 279 280 281 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 636295 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #4125 : petek, 12.03.2010 : 23:41:11 »

Jaz pa sem razumela, da lahko poda izjavo - razlago o spolnio zlorabi Veterinarski inštitut ali Inštitut za sodno medicino. Hm...
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #4126 : sobota, 13.03.2010 : 00:16:56 »

Aja, moj zgornji post se nanaša na Odmeve.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.322


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4127 : sobota, 13.03.2010 : 02:26:16 »

Tragedija Saša Baričevič: Po petih tednih je znano približno toliko kot prvi dan

A to so bili le indici, razlogov za sum, da je bilo storjeno kaznivo dejanje zlorabe psov, takrat še ni bilo. O tem smo lahko govorili šele 11. februarja, ko smo dobili prvo poročilo NVI,« je večkrat ponovil Japelj.

Toda Janko Goršek je na novinarski konferenci 11. februarja govoril drugače: "Med ogledom kraja dogodka je veterinarski inšpektor ugotovil, da so na psih najdene sledi, ki bi lahko bile v vzročni zvezi s predmeti, najdenimi na kraju dogodka. To pa so razlogi za sum, da bi lahko bilo strojeno kaznivo dejanje mučenja živali. Kriminalisti so posebej opozorili tudi patologa, naj bo pri raztelešenju pozoren na sum mučenja živali." Tudi prvi mož slovenskih kriminalistov Aleksander Jevšek je na isti novinarski konferenci med drugim dejal: "Že na kraju samem je kriminalist opozoril veterinarskega inšpektorja, da so na trupih psov sledi, na katere je potrebno biti zelo pozoren in ki kažejo na sum, da bi psi lahko bili zlorabljeni."

Kriminalisti se bodo torej morali odločiti, katera različica je prava.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042344645
Logiran

taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #4128 : sobota, 13.03.2010 : 10:36:41 »

Vurs: Dokaze za zlorabo psov bo iskala posebna skupina
Vurs že prej prejel prijave o spolnih zlorabah živali
21. februar 2010 ob 19:28
Ljubljana - MMC RTV SLO/STA
Vurs: Analize in do zdaj zbrani dokazi v primeru Baričevič kažejo, da gre za resen sum spolne zlorabe živali. Da bi bil ta dokončno potrjen, je bila ustanovljena posebna delovna skupina.
Naloga skupine je zbrati dodatne dokaze, s katerimi bi sum dokončno potrdili, je pojasnila prva dama veterinarske uprave Vida Čadonič Špelič in napovedala, da bo končno poročilo o domnevni zlorabi psov končano ta teden. Skupina se je po njenih besedah prvič sestala v petek, poleg veterinarskega inšpektorja Uroša Andrenška, ki primer vodi, pa jo sestavljajo še kriminalisti, tožilci in predstavniki nacionalnega veterinarskega inštituta. Sodelovanje je za preiskavo nujno, pravi Čadonič Špeličeva.
http://www.rtvslo.si/slovenija/vurs-dokaze-za-zlorabo-psov-bo-iskala-posebna-skupina/224149
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #4129 : sobota, 13.03.2010 : 10:40:58 »

Res je - kaj je sedaj s to posebno skupino?
Je bila samo omenjena kot izgovor in za lažje prenašanje časa in zavajanje javnosti?
Ali skupina ni želela napisati tega kar se je od njih pričakovalo/zahtevalo? Nekaj bo od tega, a ne....
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #4130 : sobota, 13.03.2010 : 10:44:06 »

Veterinarski inštitut bo ugotavljal morebitno spolno zlorabo
11. februar 2010 ob 19:19
Ljubljana - MMC RTV SLO
MMC je pridobil poročilo o opravljeni preiskavi treh bulmastifov, ki bi lahko kazalo na utemeljen sum njihove zlorabe.

Narejena so bila tri poročila, torej za vsakega psa posebej. Raztelešenje so opravili na Inštitutu za patologijo, sodno in upravno veterinarstvo. Pregledani so bili vsi organi, v oči pa bodejo navedbe pregleda črevesja, rektuma in anusa. V spodnji tabeli objavljamo poškodbe, ki so razvidne iz poročila (poročilo hranimo v uredništvu).

ATLAS, star pet let
- Sluznica rektuma in anusa je močno zadebeljena.
- V končem segmentu rektuma, tik ob anusu, je bilo več polmesečastih, temno rdečih raztrganin.
- Anus je bil širok šest centimetrov.
- Deli sluznice rektuma so bili brez epitela.
 
ATOS, star šest let
- V začetnem delu sluznice rektuma je bilo pet vretenastih raztrganin, velikosti 1 x 0,5 centimetrov s sivimi, razcefranimi robovi ter centimeter široko krvavitivjo.
- Analna odprtina je bila delno odprta (1,5 centimetra).
- Površina sluznice je bila na prehodu iz kutane analne sluznice v žlezno rektalno sluznico brez epitela.
- Proprija je imela mulitfokalne akutne krvavitve.
 
JOY, stara deset let
- Sluznica rektuma je bila blago zadebeljena in rožnate barve.
- Vzdolžno odprt rektum je bil enakomerno širok (8,2 centimetra).
- Anus je bil širok 6,8 centimetra.
- Površina sluznice je bila na prehodu iz črevesne v kutano sluznico brez epitela.
 
http://www.rtvslo.si/slovenija/bulmastifi-porocilo-razkriva-notranje-poskodbe/223353
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #4131 : sobota, 13.03.2010 : 10:53:55 »

Slovenske novice, tiskana izdaja, 13.3.2010
Ni bil umor, sum zlorabe ostaja
..."Klicaj je postavil generalni direktor policije Janko Goršek: "Izhajajoč iz varstva osebnih podatkov in dostojanstva ter preostalih stvari, tudi zaradi sorodnikov, se mi zdi zelo neprimerno, da bo gospod Japelj razlagal vse sočne podrobnosti iz teh mnenj. Vsa mnenja in analize so bili poslani na tožilstvo, to se lahko odloči za nadaljnje korake."
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #4132 : sobota, 13.03.2010 : 11:00:19 »

Ah evav...........UBOGI PSI!!!!!!!! Cry
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #4133 : sobota, 13.03.2010 : 12:00:59 »

Če tista slika z umetnim udom ne bi prišla v javnost, se o sumu zlorabe sploh nič ne bi vedelo, psi bi bili še vedno označeni za krvoločne zveri ki so napadle ubogega lastnika in bi kakšen zakon s prepovedmi pasem sigurno ''šel čez''.

JE važno ali so bili zlorabljeni ali ne! Pieteto je pokojni zgubil s tem, kar je počel in je nimajo kaj branit. Ni njihova naloga svojce zavijat v celofan ampak razkrit vse, kar meče slabo luč na te tri bulmastife, na pasmo in nasploh na vse pse, ki se jih ljudje zdaj bojijo, povsem neupravičeno. Naj Goršku nekdo razloži, da JE pomembno da se to razčisti, tudi če je storilec pokojni. Bi kakšen lastnik velikega psa šel pred kamero in razložil, zakaj je kljub smrti storilca zelo pomembno, da se razčisti, kakšen je bil povod za napad na lastnika?

Če mene nekdo posili in ga v samoobrambi s kamnom po glavi in umre, a tudi ne bodo ugotavljali ali sem bila posiljena ali ne? Saj vendar nočejo njegovi ubogi družini povzročat travm s sočnimi podrobnostmi, pa ker je mrtev ga tako ne morejo kazensko ovadit, zakaj bi se potem sploh ubadali s preiskavo?

bruham
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.322


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4134 : sobota, 13.03.2010 : 12:17:27 »

Policija afero Baričevič spremenila v hudo enigmo: spet nič ne vemo!
Kljub temu je treba jasno in glasno zapisati, da se je policija – pri pojasnjevanju preiskave afere Baričevič - resno zapletla v določena protislovja, ki objektivno burilajo domišljijo, spodbujajo raznorazne teorije zarote, vsekakor pa sejejo dvom v korektnost, profesionalnost in nepolitčnost policije, vsaj kar zadeva to preiskavo.

http://www.pozareport.si/?Id=mediji&View=novica&novicaID=15051

Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #4135 : sobota, 13.03.2010 : 12:43:40 »

In smo spet pri VURS-u.
Policija noče potrditi spolne zlorabe: zaradi pietete do mrtvega in zaradi tega, ker mrtvega več ne morejo obsodit in je zato za njih podatek (razlaga) o spolni zlorabi "nepomemben", ker tega podatka enostavno ne potrebujejo za nadaljne sodne postopke. Ok, to zadnjo razlago sprejmem, prve pa ne (se strinjam z Zalo). Če sprejmem zadnji del razlage, me to spet pripelje do VURS-a, kamor so bili poslani podatki obdukcije (isti podatki so bili poslani tudi državnemu tožilstvu), vendar jih takrat niso smeli interpretirati zaradi teka predkazenskega postopka. Zdaj je ta del preiskave zaključen in VURS bi lahko interpretiral, se pravi potrdil ali zanikal spolno zlorabo psov. Sprašujem se, kdaj se bo to zgodilo?  Huh
Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #4136 : sobota, 13.03.2010 : 12:44:39 »

A mogoče kdo ve, v katerem križišču naj bi bila tista kamera?
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #4137 : sobota, 13.03.2010 : 12:46:01 »

Sicer pa - če obstaja 6 za lase privlečenih razlag za poškodbe psov verjetno obstaja še kakšna za smrt lastnika - na primer da ga je napadel trop veveric ali kaj podobnega.
Logiran
taoin
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #4138 : sobota, 13.03.2010 : 12:54:24 »

24 ur - novice, 6.2.2010

Naši viri, ki želijo biti neimenovani, trdijo, da se vršijo pritiski na direktorico VURS in inšpektorja Andrenška,... še več, prišlo je celo tako daleč, da bi naj celo razmišljali, da bi naj trupla celo zamenjali in tako prikrili zlorabo psov...
02:06, 27:44

Upam, da se še vsi spomnite tega prispevka, če na pa si ga lahko za osvežitev spomina ogledate in poslušate tukaj:
http://poptv.si/multimedia/novice-602.html
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.322


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #4139 : sobota, 13.03.2010 : 13:10:24 »

Zala_, ti javljam, da vzrok za taksne poskodbe anusov ne more biti streljanje s strani policistov, saj bi sicer imeli tudi sami policisti (vsi tam prisotni) taksne poskodbe. Namrec, ustrelili so samo enega psa, poskodbe pa so imeli vsi trije. Iz tega se najbrz lahko sklepa, da so jih utrpeli tudi policisti. Ce temu ni tako, potem vzrok za poskodbe pri psih pac ne more biti streljanje Tongue.
T61 tudi ne, razen ce se ucinek "na daljavo" s psov, ki jih evtanazirajo, ne prenasa tudi na pasja trupla. Atos naj bi bil ze mrtev (od strelov), ko so dali T61 Atlasu in Joy. Undecided
Glede ostalih resitev tako zamotane uganke pa bi rekla, da mora VURS dobro raziskati, kaj je to zaena huda bolezen, ki je tako zdelala te pse, saj se glede na siritev z enega psa na drugega (vsi trije so imeli poskodbe anusov, psica poleg tega se noznice) lahko sklepa, da gre za eno novo nalezljivo pasjo zadevo, ki jo je prav VURS dolzan hitro, ucinkovito in strokovno zajeziti. Upam, da se ni ob meckanju vseh strokovnih sluzb bolezen ze prevec razsirila.

(da ne bo kdo zgornje resno bral)
Logiran

Strani: 1 ... 271 272 273 274 275 [276] 277 278 279 280 281 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines