mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 04:07:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 91   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški ovčar - čvek  (Prebrano 270858 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #405 : četrtek, 21.07.2005 : 13:53:52 »

Zivjo!
Tudi moj nadobudnez do sedaj se ne kaze nikakrsnih tezav s kolki saj je za to se premlad da bi lahko kj ugotovila.Sem mislila da se ze kaj opazi ko ga opazujes (tako sem tudi Arsa opazovala za kolke) vendar se to lahko opazi sele ko je starejsi ali pa ga dam na rentgen ko bo star eno leto ali dve.Upam da bo vse OK Wink .Ella tudi tebi čestitke za novega kuza Roll Eyes
Sara tak problem je imel sosedov NO ko ga zadnje tace niso vec drzale in ni moral vec nadzorovati uhajanje urina zato ga je moral lastnik odstraniti saj je bil ze zelo bogi Cry

P.S.Ko kliknes smeska morajo vmes biti se presledki ko zacnes nov stavek za smeskom  Wink Drugace jih pa imas prikazane ko pises komentar oz odgovor nad okenckom  Wink

Lp
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #406 : četrtek, 21.07.2005 : 15:10:56 »

Hvala ::)Bom probala zrihtati tudi slikice Wink je čistokrven vendar brez rodovnika Sad je pa pravi lepotec Cheesy
Mislm,da sem že enkrat vprašala Roll Eyes...zakaj že si vzela takega brez rodovnika Sad...
aja saj res oni z rodovnikom imajo vsi uničene kolke Wink....oz to lahkoprbereš v rodovniku, kjer piše ,kakšne kolke so imeli starši Cheesy....
tisti,ki pa nimajo rodovnika,kjer bi to lahko preveril imajo pa dobre a ne???  Grin Grin Grin Grin
in kako že oni rodovniški so po 15 do 30 000 tolarjev- popust za slabe kolke je všet Shocked...
me prov zanima kolk je bil pole šele ta pocen   brez rodovnika Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
Sara.P
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #407 : četrtek, 21.07.2005 : 15:38:39 »

Klea.
V bistvu mi smeški niso delali, ker sem vedno kliknila na temo, ne pa spodaj na odgovor   Undecided . ?
Zdej upam da se bodo pojavli, ker so mi res kjut..
Am, uhajanje urina nima veze s kolki... Inkontinenca (uhajanje urina) se je zgodila tudi mojemu NO in je bila po vsej verjenosti (nič ni 100%)  Wink posledica degeneracije hrbtenjače in/ali lumbosakralne stenoze. Pri prvem obolenju skupaj s hrbtenjačo propadajo tudi živci, saj iz nje izhajajo, ane  Wink medtem ko pri stenozi pride do peštanja živcev ledvenega oz. križnega pleteža, ki inervirajo sfinkter mehurja. Ta mišica rata v končni fazi 'neuporabna'. Tako kot mišice zadnji nog pri takih NO.. , ki potem boge zadnje nogice zaradi totalno atrofične muskulature (posledica nezadostne inervacije) vlečejo za sabo..
Malo veterine za intermeco..
Lp, S.
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #408 : četrtek, 21.07.2005 : 17:34:47 »

Mislm,da sem že enkrat vprašala Roll Eyes...zakaj že si vzela takega brez rodovnika Sad...
aja saj res oni z rodovnikom imajo vsi uničene kolke Wink....oz to lahkoprbereš v rodovniku, kjer piše ,kakšne kolke so imeli starši Cheesy....
tisti,ki pa nimajo rodovnika,kjer bi to lahko preveril imajo pa dobre a ne???  Grin Grin Grin Grin
in kako že oni rodovniški so po 15 do 30 000 tolarjev- popust za slabe kolke je všet Shocked...
me prov zanima kolk je bil pole šele ta pocen   brez rodovnika Roll Eyes Roll Eyes

Ne nism rekla da sem vzela psa brez rodovnika zto ker imajo z rodovnikom vsi unicene kolke!!!Prosim ne obracaj besed ki so napisane!Ce ima eden od starsev rodovnik eden pa ne kako nej pol vem kasne ima kolke mladic...sej ti zihr ves mi pa razloz Angry Cene za NO so pa itq razlicne tko da nemors trdit ti da za malo denarja dobis slabega psa.Pa kaj se sploh tolk sekiras kolk je bil moj pes in ali je bil s popustom ali brez kai pa če so mi ga podarili Angry Naj te ne skrbijo stvari ki se te prav nic ne ticejo!Brez zamere in lep pozdrav
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #409 : četrtek, 21.07.2005 : 17:42:00 »

Klea, samo brez panike. Upam, da bo tvoj kuza zdrav in ne bos imela z njim nobenih tezav, ne zdravstvenih ne vedenjskih. Vendar smo tudi tu veckrat opozarjali na dolocene stvari, med katerimi je bila ena tudi prenagljen nakup psa, pomankljivo informiranje o pasmi, zdravju in vzrediteljih. Lp Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #410 : četrtek, 21.07.2005 : 17:52:18 »

Klea, samo brez panike. Upam, da bo tvoj kuza zdrav in ne bos imela z njim nobenih tezav, ne zdravstvenih ne vedenjskih. Vendar smo tudi tu veckrat opozarjali na dolocene stvari, med katerimi je bila ena tudi prenagljen nakup psa, pomankljivo informiranje o pasmi, zdravju in vzrediteljih. Lp Neza

Saj ni panike samo razjezi me ko se nekateri ponavadi prevec sopirijo Angry Sama imam nekaj izkusenj s to pasmo pa tudi pol leta sem ze iskala primernega NO tako da mislim da nakup ni bil prenagljen in bom s tem psickom kot ze sedaj se zelo uredu razumela saj nameravava septembra tako ali tako tudi v malo šolo Wink

Lp
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #411 : petek, 22.07.2005 : 09:15:01 »

Saj ni panike samo razjezi me ko se nekateri ponavadi prevec sopirijo Angry Sama imam nekaj izkusenj s to pasmo pa tudi pol leta sem ze iskala primernega NO tako da mislim da nakup ni bil prenagljen in bom s tem psickom kot ze sedaj se zelo uredu razumela saj nameravava septembra tako ali tako tudi v malo šolo Wink

Lp

Klea pozdravljena še enkrat med nami.
Opravičujem se ti, če so/smo te napadli, vendar to da poznaš pasmo in da hkrati daš kot pogojo za drugo pasmo to, da ima pokončna ušesa je malo smešno. Tudi tvoja izjava, da imajo letos vsi zanič kolke je malo smešna.
Konec koncev so vzreditelji že nekaj let eni in isti, torej bi bilo če bi že izhajala iz tvojih izjav bolje napisano, da imajo že nekaj časa vsi zanič kolke. No temu ni ravno tako.
Če si pol leta iskala primernega No-ja, bi tudi lahko vedela, da se da dobiti črno-rjavega z odličnimi kolki, a imama občutek, da nisi vedela da obstajajo, tudi sivi, črni in črno-rjavi iz "delovnih linij", ki imajo skoraj vsi odlične kolke.
Če bi pol leta iskala NO-ja, bi tudi zelo gledala na karakter in na nagone, ki so se s selekcijonirano vzrejo zelo spremenili.
A iskala si Rexa in si ga našla. Samo veš Rexa je potrebno narediti se ne skoti in ni Rex če ga pravilno ne vzgajaš in začneš z vzgojo že takoj, ko ga prineseš domov. Torej povdarjanje da greš septembra v malo šolo tudi ni ne vem kaj, ker mala šola, ja ok...ampak da boš lahko rekla da imaš Rexa se boš morala truditi kar tam okoli dveh let pa še vedno ne bo Rex.
Rex je prispodoba za izšolanega psa, ki samo da ga pogledaš ve kaj hočeš od njega.

To da si napisala v enem postu, da si se prepričala da ima tvoj mladič v redu kolke v drugem pa da ima eneden od staršev rodovnik, drug pa ne si tudi sama kriva, da smo se vsi spotaknili ob tvojo izjavo s katero si štaratala na tem forumu.
Kolkov se ne da videti in tudi ne preveriti drugače kot z slikanjem. Pri mladičku, ki skače naokoli in se kobaca se pri kobacanju tega ne da preverit.
Pa tudi slikanje pri letu dveh.....če te skrbi za psa oz. če hočeš poskrbeti da bo vse ok, greš slikat kolke pri 6-tih mesecih da vidiš kako je z njimi in potem veš koliko lahko psa obremeniš in koliko ne.
V končni fazi pa še podatek, da obstajajo psi z D kolki pa se jim na gibanju to nikjer ne pozna in takšne pse na uč ne moreš ocenit, da imajo slabe kolke.
Zato mogoče naši odgovori v istem tonu kot tvoje trditve in prepričevanja, ki so vsa iz tvojega prvega posta, da imajo letos vsi zanič kolke.
Na netu je čisto tako kot v življenju, kolikor daš toliko dobiš nazaj. Torej če začneš malo čudno dobiš tudi pričakovan odziv. Tako kot v življenju lahko veliko popraviš tako se da tudi tukaj čisto normalno komunicirat.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #412 : petek, 22.07.2005 : 09:27:14 »


Zanima me, zakaj vsi razglablate o kolkih kot največjem problemu pri NO, ko pa so za njih tipična predvsem obolenja hrbtenice (LSS in deg. mielopatija)?


Sara pozdravljena med nami.
Najprej držim pesti, da najdeš primernega psa zase.
Zakaj se vse vrti okoli kolkov? Moje mnenje je da zaradi tega, ker je to ednio kar je pogoj za vzrejno dovoljenje.
Tisti, ki gre pametno v nakupi in ki si želi No-ja, ki bi z njim delim naslednjih 12 let pa seveda pomisli še na kaj drugega. Celotno okostje je problem, tudi alergije in problemi s kožo so problem pa tega nihče ne omenja.
No saj bomo nekaj naredili za psamo, da bo nazaj to kar je nekoč bila.
Me pa veseli, da si se logirala in boš pripomogla tudi s svojim znanjem k temu, da bomo ostali kaj več vedeli še o čem drugem ne samo o o kolkih.
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #413 : petek, 22.07.2005 : 11:51:19 »

Hei! Wink

Citat
Upam da bo vse OK  .Ella tudi tebi čestitke za novega kuza

Ja, tudi jaz upam, da bo vse OK. Hvala za čestitke Wink Smiley.

Naši prijatelji imajo tudi NO(brez rodovnika), ki je približno toliko star kot Eta in že ima težave s kolki...ne vem kako so to ugotovili, ker je pes mlad in naj se še ne bi opazilo...na slikanje pa tudi ne vem, če so ga peljali. Huh Huh Undecided

Najbrž bomo mi Eto peljali slikati kolke že pri šestih mesecih da vidimo, če je vse OK.

lep pozdrav Wink Kiss

Logiran
Sara.P
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #414 : petek, 22.07.2005 : 11:52:58 »

Čau simi in ostali
Ma kaj so res samo kolki pogoj za pridobitev vzrejnega?  Shocked Z Orkom (mojim najboljšim frendom, ki ga žal ni več z nami) sva mislim da naredila vzrejnega brez kakršnihkoli podatkov o njegovih kolkih..  Huh Narejen je imel izpit, takrat se je imenoval A in B, in to je bilo to.. Je pa res, da je bilo to že več kot 10 let nazaj in mogoče mi je kaj ušlo iz spomina..  Smiley

Ja, res je, da imajo NOji po mojih izkušnjah sodeč, tudi precej težav s kožo.. Lojnice se jim pogosto zamašijo, kar otipamo kot podkožne bulice, ki pa lahko naknadno ulcerirajo, kar vidimo kot razjedeno kožo, iz katere se poceja (ni pa nujno) tekočina..

V pon. grem na morje, ko pa se vrnem, pa spet malo na lov za delovno linijo..  Wink In, SIMI: tvoja Ajša je nadčudovita in vsakomur, ki jo pokažem, misli enako!
Lp, S.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #415 : petek, 22.07.2005 : 11:56:05 »

In, SIMI: tvoja Ajša je nadčudovita in vsakomur, ki jo pokažem, misli enako!

Ajsa je res lepa in pridna punca. Samo ti se nisi videla njene hcerke Bajke. Ta je sele prava sarmerka. Karakter pa tak, da dol pades (in to dobesedno, saj ti da celno, ko ti lupcka prilima). Upam, da bo Simi prilepila kaksno slikico gor in opisala kako dogodivscino z Baljko (namig: kissin' the vet). Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Sara.P
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #416 : petek, 22.07.2005 : 12:04:55 »

Pa še to za vse, ki jih zanimajo kolki in njih težave..
Kolčna displazija je bolezen, ki nastane zaradi nesorazmerja med mišično maso in prehitro rastjo skeleta. Gre za dedno nagnjenje. Za razvoj bolezni so poleg dednih dejavnikov pomembni tudi stresni vplivi okolja. Kritično obdobje v razvoju in stabilnosti kolčnih sklepov je 60 dni po dnevu rojstva
Rentgensko slikanje pri 6 mesecih v manj kot 65% primerov pokaže morebitne displazijo. Z drugimi besedami: lahko dobite lažno negativen rezultat in se prehitro veselite. Zanesljive je slikati kolke pri 1 letu (70% pravilnost radiološke diagnoze), še bolje pa pri 2 letih, ko je diagnoza 'že' 95%.

 
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #417 : petek, 22.07.2005 : 12:09:16 »

Pa še to za vse, ki jih zanimajo kolki in njih težave..

Rentgensko slikanje pri 6 mesecih v manj kot 65% primerov pokaže morebitne displazijo. Z drugimi besedami: lahko dobite lažno negativen rezultat in se prehitro veselite. Zanesljive je slikati kolke pri 1 letu (70% pravilnost radiološke diagnoze), še bolje pa pri 2 letih, ko je diagnoza 'že' 95%.

 

Slikanje kolkov pri 6-tih mesecih je zgolj informativne narave, da veš kako se obnašat s psom.
Predvsem mislim tukaj na tiste, ki jih začnejo šolat in ponavadi od 6-tega meseca naprej začnejo tudi s treningi obrambe.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #418 : petek, 22.07.2005 : 12:14:13 »

Ajsa je res lepa in pridna punca. Samo ti se nisi videla njene hcerke Bajke. Ta je sele prava sarmerka. Karakter pa tak, da dol pades (in to dobesedno, saj ti da celno, ko ti lupcka prilima). Upam, da bo Simi prilepila kaksno slikico gor in opisala kako dogodivscino z Baljko (namig: kissin' the vet). Lp N.
Hvala, obema za pohvale pohvale Ajše. Ja res je lepa in posebna.

O Bajki pa ne dajem komentarjev, ker ni čisto nič po Ajši, pa kakor vem tudi po fotru ne.

Agnes, saj vem da vsakič ko jo vidiš uživaš ker od kar jo poznaš, veš kaj pomeni pravi francoski poljub Grin Grin Grin
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #419 : petek, 22.07.2005 : 12:22:40 »

Jez sem bla pri veterinarki in mi je dala take podatke da prej kot pri 1 do 2 let (takrat ga lahko dam slikati) nemorm vedeti kaksne ime pes kolke saj se njegove kosti sele razvijajo.Nisem pa iskala prav Rexa ampak psa ki ga bom lahko primerno izsolala in bo druzaben ter nas druzinski clan.Sem pa ze zacela z njegovim uvajanjem saj je to zanj vse nekaj novega in bo rabil nekaj casa da se na to navadi.
Vem da NO ni samo navaden hišni pes ampak so tudi takorekoc "delovni psi".Nevem zakaj ste dali sedaj tak poudarek na Rexa ampak jaz prisegam na to pasmo in me od tega mnjenja ne odvrne nihce(seweda pa smo si razlicni tako kot psi in ne mislimo enako!)

Pa lep pozdrav
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 91   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Nemški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines