mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 23:12:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samček ali samička?
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samček ali samička?  (Prebrano 58811 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #195 : sobota, 25.08.2007 : 21:26:21 »

Nikoli neveš kakšen karakter ima pes.
Glede na to, da imas samičko bi morala v primeru nakupa samčka jo sterilizirati oz. samčka kastrirati.
Odločitev je pa seveda vaša.
Logiran
Leya19
otrok do 14 let
**
Sporočil: 52


« Odgovor #196 : sobota, 25.08.2007 : 21:35:20 »

jaa, vem ja bom pa vidla kaj bo vzrediteljica predlagala, pa se bomo tudi glede na njen odgovor odločili
Logiran
labradorka
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #197 : ponedeljek, 24.09.2007 : 12:41:14 »

Lep pozdrav! Doma imam še vedno psičko,ki pa je stara že 12 let in ko je ne bo več bom šla takoj po drugega psa. Ker mi je življenje brez njih dolgočasno.Zaljubila pa sm se v bokserjev značaj, imajo ga tudi pri prijateljih in so naravnost čudoviti Cheesy Samo ne vem pa ali vzeti psa ali psičko,ker do zdaj smo imeli dve psički,pa smo si želeli male spremembe.Mi lahko prosim kdo svetuje kaj je bolje? Cool
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #198 : ponedeljek, 24.09.2007 : 12:49:12 »

Ena tema o bokserjih je ze odprta, tako da bo tale tu zaklenjena ali prestavljena v pravo temo. Sem prepricana, da bi ti bokserasi najbolje znali pomagati.

Moj predlog je psicka. Nujno pa si preberi vse o preprodajalcih, o rodovnikih in vse ostalo ... NUJNO!!!

Na portalu imas kar nekaj psarn nemskih boserjev. Poglej si!

Lp, Ursa
Logiran
PETYCA
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #199 : sreda, 30.01.2008 : 21:30:02 »

Moje mnenje je, da je to precej odvisno tudi od pasme. Izkušnje imam s psi in psicami, posebi in skupaj Grin
Moji stirinozci so (bili) treh razlicnih pasem, pri enih so samci tisti "pobalini", pri drugi pa ravno obratno...



Kateri spol je pa pri Zlatem Prinašalcu boljši, če hočem imeti bolj mirnega psa?
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #200 : sreda, 30.01.2008 : 23:43:47 »

Hum...iz lastnih izkušenj povem, da naj bi bile psičke pasme ZP bolj umirjene kot samčki. Zlatkoti se tudi zelo radi potepajo,  psičke pa so bolj navezane na dom. Imamo zlatega prinašalca starega 9 mesecov, ki pa je pravi živc. Cheesy Seveda pa je čisto odvisno od posameznika.
Upam, da se boš odločila prav. Ta pasma je meni najljubša zaradi karakterja in pa igrivosti. Mi smo zelo zadovolnji z našemu zlatkotu.
lp teja. Wink
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #201 : četrtek, 31.01.2008 : 11:22:16 »

Kateri spol je pa pri Zlatem Prinašalcu boljši, če hočem imeti bolj mirnega psa?

Kolikor poznam zlate prinašalce, bi bilo bolje razmišjati o kaki drugi pasmi, ker to niso ravno mirni psi
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #202 : četrtek, 31.01.2008 : 16:03:03 »

Če iščeš psa, ki bo kar naprej poležaval in ne bo ušpičil nobene vragolije potem res bolje da se ne odločiš za zlatega prinašalca. Če pa hočeš psa kateremu se boš smejala ob njegovih vragolijah, psa, ki se bo zelo zasekiral če bo videl, da si jezna nanj in te bo potem poskušal na vse pretege razveseliti, psa z odličnim karakterjem,  potem pa ti priporočam zlatega prinašalca. Smiley
 Pozanimaj se o vseh možnostih in se odloči za pasmo , ki ti najbolje odgovarja.
V prejšnem  postu sem hotela povedatt predvsem to, da je pri zlatih prinašalcih po živahnosti, razlika med psičkom in psičko zelo očitna. Psičke so veliko bolj mirne.  Smiley
lp Teja.
Logiran
PETYCA
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #203 : četrtek, 31.01.2008 : 22:16:56 »

Miss Teja,
Hvala za zelo koristno informacijo Smiley
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #204 : četrtek, 31.01.2008 : 23:42:32 »

Ni problema, saj sama vem kako težko se je odločiti ali bo samček ali samička. Sporoči kako se odločiš. Smiley
lp Teja.
Logiran
kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #205 : sobota, 09.02.2008 : 21:39:46 »

moji starši doma imajo zlato prinašalko in moram rečt, da je zelo pridna..ni pa kaj mirna dosti..vse bi rada povohala, primla..in vse vedla..je radovedna kot rit..hehe..Smiley
edino kar mi gre na živce pri njej je to, da ima preveč moških hormonov..ko vidi samca, ona skače po njemu in ga naskakuje..tako zadaj kot spredaj..ajejjjjj..Tongue
drugače je pa kar mila..
jaz se zdaj odločam za Aljaškega malamuta in bi raje imela samčka, čeprav znajo bit dosti bolj muhasti od samic..ma nočem imet problemov z malimi..a sterilizirat- NIKAKOR NE..s tem bi uničla psa..to ne pride nikakor v poštev!!!!..
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #206 : sobota, 09.02.2008 : 21:52:01 »

moji starši doma imajo zlato prinašalko ... edino kar mi gre na živce pri njej je to, da ima preveč moških hormonov..ko vidi samca, ona skače po njemu in ga naskakuje..tako zadaj kot spredaj..
To niso hormoni, gre za dominantno vedenje.
Citat
a sterilizirat- NIKAKOR NE..s tem bi uničla psa..to ne pride nikakor v poštev!!!!..
Halo??? Vsi psi in vse psičke morajo biti kastrirani/streilizirane, razen če imajo poleg rodovnika tudi vzrejno dovoljenje, kar pomeni, da so namenjeni za razplod rodovniških mladičev. Z nekastriranimi/nesteriliziranimi psi je preveč "UPS-ov", da bi si to lahko privoščili, sploh glede na število psov v zavetiščih, ki brez upanja čakajo na skrbne lastnike, dočakajo pa samo evtanazijo.
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #207 : sobota, 09.02.2008 : 23:10:13 »

Za našega tudi načrtujemo kastracijo. Malo me je sicer strah, da se ne bo spremenil... ampak prehudo je gledat mlade kužke pol po zavetiščih.  Undecided
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #208 : nedelja, 10.02.2008 : 00:08:10 »

Te je strah, da se bo spremenil, ali te je strah, da se ne bo (če je tako, kako nej bi se)?  Wink
Logiran
NusaInKlaj
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #209 : nedelja, 10.02.2008 : 15:29:51 »

Strah me je, da se bo spremenil. Predvsem do psov naprimer. Zdaj je zeloooo živahen, hiperaktiven, razume se z popolnoma vsemi psi ( star je 10 mesecev). Strah me je, da se mu ne bo zelo porušilo ravnovesje hormonov.

Glede prvega psa pa priporočam, da se ne izbira po spolu, ampak predvsem po obnašanju v leglu. Nekako srednje živahen... ker takšni tudi kasneje, ko dozorijo prej "pridejo k sebi". Za najinega zagotovo vem, da bo zmeraj en velik otrok.
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samček ali samička?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines