mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 12.05.2024 : 05:24:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 147729 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
S_ara
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #615 : nedelja, 07.09.2008 : 22:16:09 »

Živjo!

Danes sem na moji psički (stara 5 mesecev) opazila klopa pribl. 1 cm stran od levega očesa. Ni bil še napihnjen. Vendar je nastal problem. Ko sem ji ga poskušala dati ven, sem ga ponesreči odtrgala. Tako, da ima sedaj en majhen košček od klopa še na koži, kot v nekakšni majhni jamici in se ga ne da dobiti ven. Ali ga lahko s čim spravim ven in ali je lahko nevarno? Zjutraj imam namen klicati veterinarja.

lp in hvala za odgovore.


Sara&Tashih
Logiran
kitekat
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #616 : petek, 20.02.2009 : 19:31:51 »

Letos so pa hitri tile klopi, sem že enega dol spravila  Sad. Se je prijel med sprehodom v gozdu, tik pred zadnjo porcijo snega (torek, se mi zdi). Bi človek mislil, da bo vsaj, dokler je pod nulo zunaj, mir ....
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #617 : petek, 20.02.2009 : 19:41:45 »

Jaz sem tudi klopa našla, vrjetno ga je dobil v torek na sprehodu v gozd.  Undecided Kljub advantixu, ki ga je dobil prejšen teden (v sredo). Ne pomaga čisto nič ali kaj? Vseh tok različnih ampul, ki sem jih že zamenjala?  Sad
 
Logiran
kitekat
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #618 : petek, 20.02.2009 : 20:27:35 »

Uporabljaš pač, kar misliš, da je najbolj učinkovito, + dobro oko Smiley Pri nas to kar uspeva. Damo ampule takrat, ko je višek sezone, kar vsak mesec (po priporočilu vet.), pa je kar znosno. Jo najmanj enkrat na teden nekdo fajn prečoha (neizogibno Tongue), pa se še tisti skriti najdejo.

Sem pa res čudno pogledala, kaj za vraga tipam takle čas Huh ...
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #619 : sobota, 21.02.2009 : 15:31:02 »

... Kljub advantixu, ki ga je dobil prejšen teden (v sredo). Ne pomaga čisto nič ali kaj? Vseh tok različnih ampul, ki sem jih že zamenjala? Sad

Jaz sem lani prvič začela dajati Advantix, ki je sicer proti klopom odlično deloval (za bolhe in ostalo golazen na srečo ne rabimo) in smo ga moralu dati zaradi prehoda v Anglijo.

Sedaj pa vprašanje, oz. moja opažanja, na kar se nanaša vprašanje Huh

Advantix smo dozirali ca 6 mesecev v 2008. V nov. sem pri kužki opazila, da je intenzivno izgubila dlako v predelu od lopatic pa v trikotnik proti nogama - kot bi imela dlage "zguljene" od oprsnice (ki jo samo občasno nosi, in smo to takoj izključili). Ko pa smo jo sedaj pred operacijo mično pobrili, in to tudi na mestu, kjer smo stiskali Advantix, smo opazili, da ima kožo vneto, temno obarvano in suho. Dermatologinja je sicer pogledala in rekla, da ni nič hudega in da je lahko tudi od Advantixa.

Ali imate tudi vi kakšne take negativne posledice? Jaz ga sigurno ne bom več dajala, kljub učinkovitosti - ni čudno, da uniči golazen, pri nas uniči tudi kožo Cry
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #620 : sobota, 21.02.2009 : 17:08:34 »

Jaz po novem uporabljam prac-tic, zaenkrat proti klopom še deluje.
Arieb, še vedno boljše vneta koža kot borelija in erlihija (mi smo staknili slednje - total šit).
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #621 : sobota, 21.02.2009 : 21:48:37 »

Arieb, še vedno boljše vneta koža kot borelija in erlihija (mi smo staknili slednje - total šit).
Hja, saj pred 9 leti smo tudi mi staknili le-to... vem, kako je. Ampak tudi ta "uničena dlaka" in čuden flek... ne vem... "buh-si-ga-vedi" kaj bi nastalo, če nadaljujemo še letos :-(

Me prav zanimajo vaše izkušnje, ali je samo moja takoooo občutljiva na ta vrag ;-)
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #622 : sobota, 21.02.2009 : 22:00:32 »

Mislim da je od sestricne psice imela tezave z Advantixom, jo bom pa jutri se zaziher vprasala in ti sporocim.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #623 : sobota, 21.02.2009 : 22:03:06 »

Niste samo vi tako občutljivi. Dosti shih tzujev je na advantix dobilo hudo alergijsko reakcijo, mehurjasto kožo, obupno srbečico itd. Veterinar mi je celo dejal, da advantix ni primeren za vse pse in da so shih tzuji vsekakor med tistimi pasmami, ki jim advantix dela štalo.

Tudi mi uporabljamo prac-tic. Sicer ni repelent ampak klope vseeno pobije (se pa morajo najprej prisesati). Hkrati z ampulami uporabljamo tudi elektronske repelente (obeske), ki sicer niso 100% ampak preverjeno zmanjšajo naval golazni na psa. Ko bo sezona na višku, bom posegla pa tudi po zyzek spreju. Kaj čem, živimo sredi host in zna biti res hudo.

Smo pa tudi mi že letos našli prisesanega klopa, tudi v tistih dneh pred zadnjim snegom.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #624 : sobota, 21.02.2009 : 22:05:32 »

Evo, da se tako bolj nazorno pokažem naš problem:


Z rdečo puščico kažem na flek, ki je lepo viden tudi na fotki, z rumeno pa je označen pas (ki je sicer na nasprotni strani psa) kamor se flek nadaljuje in je dlaka močno izpadla.

Nanook, me prav zanima kakšne težave Undecided
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #625 : sobota, 21.02.2009 : 22:08:36 »

Kalsang, v kakšni obliki pa je prac-tic?
Citat
Tudi mi uporabljamo prac-tic. Sicer ni repelent ampak klope vseeno pobije (se pa morajo najprej prisesati).

Ampak tega prav ne razumem - klop se mora prisesati in potem ga "knokautira"... pa ni nevarnosti, da v tem času že okuži Undecided
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #626 : sobota, 21.02.2009 : 22:10:39 »

prac-tic so ampule in ja, žal ni repelent, ampak strup, ki ga mora klop posesati

seveda obstaja nevarnost, da se pes okuži, je pa baje manjša, če klop hitro pogine

ma, saj ni prave rešitve, žal
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #627 : sobota, 21.02.2009 : 22:37:45 »

Ej, tega pa nisem vedela, da se mora pri prac-ticu najprej klop prisesati. Ni ni to nič všeč, smo očitno imeli srečo, da ga nismo fasali, sezona je bila že mimo.
Kalsang, kje pa nabaviš elektronske repelente?  Sem zelo zainteresirana, ker jo lahko kljub preboleni boreliji še enkrat faše. upam, da  bo Jana dovolila ta podatek, če je vsaj nekaj učinkovitosti, bi mi zelo odleglo.

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #628 : sobota, 21.02.2009 : 22:39:17 »

javi se mi na mail Wink
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #629 : sobota, 21.02.2009 : 23:13:29 »

Bom, najlepša hvala
Logiran
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines