mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 11.05.2024 : 17:18:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Navidezna brejost
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Navidezna brejost  (Prebrano 42195 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #45 : sobota, 29.01.2005 : 13:10:42 »

Vprašano drugače: če se prica goni na 6 mesecev

Napaka sram: mišljeno je psica in ne priča  Grin Grin Grin

Lp jana
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #46 : sobota, 29.01.2005 : 19:04:48 »

Area_51
Posvetuj se še s kakšnim veterinarjem.
Tudi Shait je dalmatinka in jo zaradi razlogov, ki si jih naštel, nismo dali sterilizirati. Stara bo 3 leta in je že imela dvakrat navidezno brejost.
Zdaj jo že hitro pogruntamo in jo zaposlimo. Pomaga, če se jo zaposli s sprehodi. Pa non-stop jo je treba pazit, da si ne liže seskov.
Vet. nam je svetoval da naj seske hladimo če bodo otekli in se bo izločalo mleko. Zaenkrat tako daleč še ni prišlo.
 
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #47 : sobota, 29.01.2005 : 19:52:18 »

Area_51 -
 tudi pri naši punci se je kmalu po sterilizaciji razvila inkontineca, je tudi non-stop na kavču, postelji, vendar tudi uporabljamo ( po mojih inf. edino najbolj učinkovito zdravilo proti tem ) sirup Propalin in moram potrkat, da zaenkrat 100% deluje, saj je od takrat dalje "suha". Wink
Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #48 : sobota, 29.01.2005 : 20:04:19 »

Zivjo!

V današnji oddaji O živalih in ljudeh na TV Slo1 so imeli debato o navidezni brejosti. In je vet. povedal, da ko se 1x pojavi navidezna brejost, je velika verjetnost, da bo pojavljala stalno (glp Lips Sealed). In da pomaga samo sterilizacija, ker drugače je psica 2x na leto v stresu in še veliko se poveča možnost za raka na seskih.

Lp jana
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #49 : sobota, 16.04.2005 : 13:54:10 »

Ali je možno, da se med navidezno brejostjo psica začne tudi ponovno goniti?

Lp, Yo
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #50 : sobota, 16.04.2005 : 14:12:18 »

Moja, sedaj že pokojna, psička je imela od desetega leta starosti dalje po vsaki gonitvi navidezne brejosti, ki so se nato zavlekle v neke vrste čudno stanje, ki je bilo podobno ponovnemu gonjenju, vendar brez izcedka.Z gonitvijo smo tako imeli vsakič skoraj mesec in pol opravka, če še vštejem njene nabrekle seske, iztiskanje mleka, obkladke in včasih tudi tablete proti bolečinam, ker od nabreklih seskov in bolečine ob tem ni mogla več hodit, ter ponovni izpadi gonjenja(kar naprej je bežala od hiše ob vsaki priliki, kar ni nikoli počela v "normalnem" stanju).
Veterinar nam je takrat odsvetoval sterilizacijo zaradi starosti. Po treh letih takšnih gonitev in navidezne brejosti je dobila tudi tumorje na seskih.
Če bi imela sedaj še enkrat psičko in bi opazila ponavljajoče navidezne brejosti že v zgodnjih letih, bi resno razmislila o sterilizaciji, kljub možnosti uhajanja urina...mogoče raje to in da v stanovanju nosi hlačke, kot pa tumorji in rakavost.

LP, Tina

Logiran
Gringo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 141


« Odgovor #51 : torek, 10.05.2005 : 13:06:47 »

No tudi naša psička(ta mala), je imela navidezno brejavost (2x)!
In sem se pozanimala pri veterinarju kako in kaj...in itak je omenjal samo sterelizacijo!
No veterinarju zaupaš in tako sem jo naročila za sterilizacijo.

Vse skupaj mi ni dalo miru in sem spraševala naprej in prišla do naslednjih informacij:
Navidezna brejavost je normalen pojav,sploh za pičke,ki živijo v "krdelu"...saj naj bi baje psice že v preteklosti doživljale to iz razloga,da če "kolegici" psici zmanjka mleka za mladiče,da jo lahko nadomesti ona.

Baje pa je se to dogaja tudi zato,ker psice živijo z nami in jih crkljamo in razvajamo in zaradi tega pride do stanja navidezne brejavosti(hormoni)!
Navidezna brejavost ni direktno povezana z rakom.Se pa lahko pojavi, saj so seski obremenjeni in čim opazite na njih kakšno spremembo pojdite k veterinarju!
Navidezna brejavost, po besedah dveh priznanih veterinarjev ni razlog za sterilizacijo.
Citiram dr.Mitja Ostrmana(Ojstermana?):"Če bi šlo za mojo psičko je zaradi navidezne brejavosti nebi steriliziral."

No tako sem jo spet odjavila in punca je "rešena"...

Je pa spet odvisno od posamezne psice tako da me ne držite za jezik.Nočem pametovat al pa kakšne čudne informacije posredovati...
Napisala sem kar sem izvedela in želim da tudi tisti,ki se trenutno ubadajo s tem problemom dobijo čimveč informacij in mnenj glede tega problema in ne grejo(njihove psice) na prvo žogo pod nož.


LP
Eva


Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #52 : torek, 10.05.2005 : 13:12:26 »


Citat
No tudi naša psička(ta mala), je imela navidezno brejavost (2x)!
In sem se pozanimala pri veterinarju kako in kaj...in itak je omenjal samo sterelizacijo!
No veterinarju zaupaš in tako sem jo naročila za sterilizacijo.

Vse skupaj mi ni dalo miru in sem spraševala naprej in prišla do naslednjih informacij:
Navidezna brejavost je normalen pojav,sploh za pičke,ki živijo v "krdelu"...saj naj bi baje psice že v preteklosti doživljale to iz razloga,da če "kolegici" psici zmanjka mleka za mladiče,da jo lahko nadomesti ona.

Baje pa je se to dogaja tudi zato,ker psice živijo z nami in jih crkljamo in razvajamo in zaradi tega pride do stanja navidezne brejavosti(hormoni)!
Navidezna brejavost ni direktno povezana z rakom.Se pa lahko pojavi, saj so seski obremenjeni in čim opazite na njih kakšno spremembo pojdite k veterinarju!
Navidezna brejavost, po besedah dveh priznanih veterinarjev ni razlog za sterilizacijo.
Citiram dr.Mitja Ostrmana(Ojstermana?):"Če bi šlo za mojo psičko je zaradi navidezne brejavosti nebi steriliziral."

No tako sem jo spet odjavila in punca je "rešena"...

Je pa spet odvisno od posamezne psice tako da me ne držite za jezik.Nočem pametovat al pa kakšne čudne informacije posredovati...
Napisala sem kar sem izvedela in želim da tudi tisti,ki se trenutno ubadajo s tem problemom dobijo čimveč informacij in mnenj glede tega problema in ne grejo(njihove psice) na prvo žogo pod nož.


LP
Eva



Grin Grin Grin
Super novicke, Eva. Pozdravi Lilly!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #53 : torek, 10.05.2005 : 13:17:21 »

No, jaz bi pa resno premislila o sterilizaciji, če bi se pri psici redni pojavljala in to v hudi obliki.

Lp Jana
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #54 : torek, 10.05.2005 : 13:29:57 »

Vse je odvisno od definicije. Psice po gonitvi čisto normalno in gredo skozi obdobje ko se nekoliko povečajo seski, malce spremenjen apetit, nekoliko bolj lena za delat... torej "navidezna brejost" v zelo blagi obliki in to ni nič hudega. Občasno se pojavijo bolj resni znaki (požrešne, se zredijo, dobijo mleko, kopljejo brloge, skrbijo za "mladičke") in to je zame prava navidezna brejost. Sploh ni nujno da se ponavlja,  če pa se, je treba psico ali pariti ali pa sterilizirati. stres je za psico zelo velik, zaradi mastitisov, do katerih pride zelo pogosto pa nastajajo v seskih razne zatrdline in tumorji, ki sicer navadno res niso rakasti, so pa vseeno zoprna nadloga.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #55 : torek, 10.05.2005 : 17:50:54 »

naša je imela hudo obliko, bilo je nesprejemljivo. Bila je popolnoma depresivna, nepredvidljiva, neješča, lena, jokava...

ni nam preostala drugega kot sterilizacija in zdaj je spet takšna kot mora bit!
Logiran
Gringo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 141


« Odgovor #56 : torek, 10.05.2005 : 18:12:50 »

Ojeje.....to je pa res hudo..
Naša dobi malo mleka,je bol mirna in se stalno umiva po seskih...
Hujšega zaenkrat ni...

LP
Eva
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #57 : ponedeljek, 01.08.2005 : 12:40:14 »

Eno malce hecno vprašanje; naša Bejba se bo počasi nehala gonit, pred tremi dnevi pa smo našli mladega mucka in tamala mu izkazuje veliko ljubezen. Mucko bi na vsak način rad sesal pri njej, Bejba pa ga samo čukavo gleda, na koncu jo jaz umaknem stran.
Bi lahko psica začela dobivati mleko?
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #58 : ponedeljek, 01.08.2005 : 12:52:51 »

Moja rotvajlka je bla parkrat navidezno breja. Večinoma takrat ko sem zmanjšal obrok hrane  zaradi prevelike teže. Takrat je vedno postala navidezno breja, da bi dobila več hrane. No takrat sem jo potem ponavadi vozil na 6 in večurne sprehode, pa ni mela več cajta razmišljat o neumnostih. Mela je pa 75 kg.
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #59 : ponedeljek, 01.08.2005 : 12:55:26 »

Andi- pri moji prijateljici so našli dva mlada mucka,ki sta pri psički iskala seske,da bi dobila mleko.Psička je dobila mleko,in za mucka skbela kot za svoja mladička.

LP
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Navidezna brejost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines