mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 08:52:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Strani: 1 ... 289 290 291 292 293 [294] 295 296 297 298 299 ... 474   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI  (Prebrano 969182 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #4395 : sobota, 11.09.2010 : 14:49:46 »

Če je to to (http://www.celeia.info/upload/doc/517_Mesecnik_september.pdf, str. 5), gre za nekakšno sodobno umetnost. Hm, ni mi čisto jasno... Bomo pač firbci dokler nam moonbeam ne izda kaj več... Smiley
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4396 : sobota, 11.09.2010 : 14:54:18 »

Zakaj so ovce oblečene? Da si ne umažejo dlake ali so na sveže pobrite? Ali kar tako malo, za turiste?
To je dvodnevni projekt - živa instalacija -kiparja Gregorja Kregarja, ki živi in ustvarja na Novi Zelandiji. Ovčke so v Celju v sklopu razstave "Kiparstvo danes".
Bom kopirala kar pojasnilo, ki sem ga že Flipiju na FB napisala  Wink

To je projekt Gregorja Kregarja. On je bil moj "šošolc" eno leto mlajši, na akademiji in je cel čas govoril, da gre na Novo Zelandijo živet, zato, da bo lahko surfal. In mi smo se mu samo smejali ... No, in potem je res dobil vizo in vpisal...  podiplomsli študij tam dol. Zdaj pride pribl. 1x letno v Evropo in vsakič znova nam vzame sapo. Totalno raztura tam dol - eno leto je dobil nagrado za najbolj perspektivnega NZ umetnika! Slovenc, ki je šel dol zaradi surfanja Smiley
NO, kar pa se ovc tiče - to že nekaj let star projekt, mislim, da je bilo vse narejeno v sodelovanju z neko živalovarstveno organizacijo (tam so standardi glede "izrabljanja" živali v umetniške namene zelo striktni), projekt pa je narejen v čast NZ ovcam, ki jih je na tem "otoku" 20x več kot prebivalcev in so omogočile pomemben vir preživetja ljudem skozi stoletja. Ovčkam so spletli puloverčke iz domače, doma pobarvane volne, jih oblekli in tako so opozarjale gledalca na tisto, kar ponavadi "pozabimo" - torej na dejstvo, da brez teh krasnih živali tudi naše obleke oz. zaslužka ne bi bilo.
Je pa Grega povedal, da so veljali povsod, kjer se je "razstava" pojavila zelo strogi standardi glede začasnega življenjskega prostora ovc in njihove oskrbe, kar je zelo pozitivno.
Obstaja pa tudi serija majhnih keramičnih skulpturic ovčk v puloverčkih.
Skratka, zanimiv fant, če vas še kaj zanima, bo z veseljem povedal sam - je tudi na FB.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4397 : sobota, 11.09.2010 : 15:05:55 »

Hvala mamaF  Wink Sem upala, da se bos oglasila, ker ves malo vec o tem kot jaz  Tongue

Ampak, veste kaj? Ovca je ovca. Oblecena ali slecena  Cool

lp, pticar Flip, ki je bil nadvse vesel ovc za zajtrk  Cheesy
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #4398 : sobota, 11.09.2010 : 15:30:43 »

Ful mi je všeč sporočilo:
Ovčkam so spletli puloverčke iz domače, doma pobarvane volne, jih oblekli in tako so opozarjale gledalca na tisto, kar ponavadi "pozabimo" - torej na dejstvo, da brez teh krasnih živali tudi naše obleke oz. zaslužka ne bi bilo.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #4399 : sobota, 11.09.2010 : 15:31:30 »

Sporočilo razstave, se razume Smiley.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #4400 : sobota, 11.09.2010 : 15:34:44 »

Znimivo. Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4401 : nedelja, 19.09.2010 : 22:47:56 »

Kaj češ delat, ko zunaj dežuje in vode poplavljajo? Ostaneš doma in čuvaš mačke, da jih ne odnese, glede na to da sem na pol novufurlanc, se spodobi, da to delo opravim tako kot je treba... Roll Eyes



Flip, a si ti ziher, da znaš plavati?



Hja, najbolj varno bo v čolnu  Tongue





No, ko se je Savinja malo spustila, smo jo šli špegat  Cool  Tolk hlodov za rešit, jaz pa na povodcu  Shocked



Srečal sem enega in edinega goloba  Shocked  Nimam pojma, kje so vsi  Cry



Po dneh vegetiranja, so me končno peljali v hrib, na Mrzlico k Rokiju  Cheesy



Ma, ni da ni, itak, da sem ga žural na polno  Cheesy  Šefica pa skoz, Fliiiiiiiiiiiiiiiiiip, počaaaaaaaaaaaaaaasiiiiiiiiiiiiiiiiii   Angry   



In ko že misliš, da si že vse videl, se pri koči na Mrzlici naselijo koze  Shocked 



Kljub temu sem si prislužil svoj piškot  Cheesy



In mmmmm čaj  Smiley



Končno lahko zaspim, tko kot se spodobi  Azn predaja




Ma, lahko noč  Wink

Flipi
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4402 : ponedeljek, 20.09.2010 : 00:00:45 »

Flip, kako srčkan si na zadnji slikici... Kiss Tebi se pa res veliko dogaja. Cheesy Wink
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #4403 : ponedeljek, 20.09.2010 : 10:32:58 »

Kako je majhen, kot kakšen kokeršpaniel zgleda, hehe. Naša se tudi tko majhno nardi, kadar se zvije v klobčič.
Bi jo komot lahko v mačjo posteljco namontirala.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4404 : ponedeljek, 20.09.2010 : 11:52:39 »

Sej mora biti majhen, da je prostora še za Mišo in Mušija  Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4405 : ponedeljek, 20.09.2010 : 12:18:45 »

Muri se je končno sprijaznil, da dobi spet 3 obroke za jest   Cool   Bila sem priča groznemu, ampak res groznemu dvotedenskem prepevanju v kopalnici  Lips Sealed Grin  Žal mi ni ratalo posneti, ampak, kaj takega pa še ne  Cheesy Grin  Zdaj smo spet na normalni tonaliteti  Cool  Drugače je pa Muri zdrav k riba. Očitno mu vso to dretje ne škodi  Smiley  Pa moram še poudarit, da je pravi lepotec, najlepši črn maček daleč naokrog, kr sprijaznte se  Azn    Tongue
 


* muri_muri.jpg (12.06 KB, 300x300 - pogledano 284 krat.)
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #4406 : ponedeljek, 20.09.2010 : 12:19:58 »

Vsaj eden črn pri vas.  Tongue
Muriju  Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #4407 : ponedeljek, 20.09.2010 : 12:24:59 »

Resnično je lep  Kiss Kiss Kiss
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #4408 : ponedeljek, 20.09.2010 : 12:35:45 »


No, iz cisto ocitnih razlogov (ker imamo pac mi doma najlepsega crnega macka), ne moremo reci, da je Muri najlepsi, je pa definitivno prvi spremljevalec  Evil


Muri pa vsekakor pomete z vso konkurenco na podrocju slovenske popevke in bi bil definitivno absolutni zmagovalec  Grin Tongue Wink
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #4409 : ponedeljek, 20.09.2010 : 12:38:34 »

Ti, po današnji noči ne bi stavila na to s popevko, ker imamo tudi mi enega močno nadarjenega in glasovno obdarjenega kantavtorja Wink pa še na Maučija od alexx ne smete pozabit, un je sploh bolj operetno nadarjen  Cool
Logiran
Strani: 1 ... 289 290 291 292 293 [294] 295 296 297 298 299 ... 474   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines