mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 17:43:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili
Strani: 1 ... 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167 168 169 ... 174   Dol
Natisni
Avtor Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili  (Prebrano 371198 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2445 : sreda, 29.10.2014 : 09:47:56 »

Hahahahhaha, mamaF, to sceno si pa živo predstavljam Grin Azn Revež, kako bi naj vedel! Tongue

Jaz imam očitno več sreče kot pameti, kar se bolh tiče, saj se z njimi na svojih psih še nisem srečala, vsaj od kar sama skrbim za psovje, tj. kakih 20 let. Huh Spomnim se jih iz otroštva, to ja ... Drugače mi pa nekako ni jasno, da dandanes folk ob vseh preparatih, ki so na voljo, še kar vzdržuje to golazen na svojih psih.  Huh So bili pa praviloma bolhasti ciganski začasniški pasji mladiči, ki jim pri 7-ih, 8-ih tednih nisi mogel kar vehementno stisnit za vrat česarkoli Undecided; vsaj za dva se spomnim, da se jim ampule nisem upala dat, tako da sta bila izdatno deležna samo Biokilla in MrSD-jevega neizmerno potrpežljivega Kiss Shocked obiranja vsake bolhice posebej dolgo v noč. In res jih bilo malo Lips Sealed. Ampak nikoli nobena ni preskočila nikamor, ne na ostale 3 odrasle pse ne po stanovanju, kljub temu, da se nisem lotila paničnega pucanja. Predvidevam, da zato, ker smo jih očitno uspeli takoj zatreti na cuckih. Pa seveda z nekaj sreče. Roll Eyes Tongue
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #2446 : sreda, 29.10.2014 : 09:48:52 »

Drugače mi pa nekako ni jasno, da dandanes folk ob vseh preparatih, ki so na voljo, še kar vzdržuje to golazen na svojih psih.  Huh

Tule so mišljeni psi iz soseščine kot prenašalci.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2447 : sreda, 29.10.2014 : 13:21:15 »

Hahaha mamaF, za poscat od smeha 
Ja, sem že videla ježa polnega vseh možnih stvari, prav gomazelo je po njem. Fotr ga je kar s Pantakanom posul pred leti, ker drugega ni bilo pri roki, upam, da jež zato ni krute smrti storil kje v grmovju  sram Undecided
No, danes nadaljujem odisejado pucanja, včeraj sem Micke pogledala in ne kaže, da je še kaj gor, ampak pri vsej tej dlaki nikol ne veš, bom danes še gledala Wink
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #2448 : sreda, 29.10.2014 : 13:23:15 »

ampak pri vsej tej dlaki nikol ne veš, bom danes še gledala Wink
Ojej. 
Pridi k nam. Garantiram, da boš potem pisala, da imaš goliče doma.  Grin Grin
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2449 : sreda, 29.10.2014 : 13:38:14 »

Hehe, itak  Cheesy
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #2450 : sreda, 29.10.2014 : 14:03:26 »

Drugače mi pa nekako ni jasno, da dandanes folk ob vseh preparatih, ki so na voljo, še kar vzdržuje to golazen na svojih psih.  Huh

Če mu futraš pomije z mize, ga nikoli ne pelješ na sprehod, nikoli ne počešeš, 2x v življenju cepiš (pod grožnjo), a potem bi se pa naj ubadal s tem kaj je v njegovem kožuhu ??  butnglavc. Poleg tega pa je pes alergičen na bolšji pik in mu mesto pika tudi oteče, nakar si ga zliže/spraska do golega  sram. Ti povem, da eni niso nič boljši kot cigani  bruham, ampak tem se v devetih letih da vsaj 10x kaj dopovedat, dokazano  Afro
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #2451 : četrtek, 30.10.2014 : 10:33:16 »

Kocka, nč ti nisem fouš  Shocked.
Ampak morda si marsikoga spomnila, da je poškilil na koledar, kdaj je nazadnje dal antiparazitik.....  Evil
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2452 : četrtek, 30.10.2014 : 14:01:18 »

Trkam na les - mislim, da smo kar na dobri poti  Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2453 : četrtek, 30.10.2014 : 14:08:53 »

Je pa hecno, kako sem že nekaj mesecev opazovala kavč in se spraševala, kaj vse se skriva pod njim slaba prebava bruham sram. Kavč je namreč tako težak, da ga nisem nikoli sama šla premikat, ker je res gromozanski in noro težak. In stvari so se spodaj pridno nabirale, ker je bil vedno kak izgovor, da ga nismo stran vlekli.
No, včeraj, ane, ko je bilo treba zatirat bolhe, sem kavč lahko premaknila kar sama, a si morte mislit  Roll Eyes Roll Eyes. Sem se sicer namatrala k strela, ampak se očitno da, zdaj vem za drugič predaja. Je pa bilo spodaj.... da ne naštevam. Od psov kocine so se pa že skor filcat začele, tolk jih je blo. Po podrobne inšpekcijskem pregledu ni bilo hvalabogu nič živega videt Afro Afro.
Skratka - vsaka stvar (še bolha v kožuhu Angry) je za nekaj dobra, ane, pa napol poln kozarc, pa to dopust.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #2454 : četrtek, 30.10.2014 : 14:17:45 »

Baje, da je letos leto bolh... Lips Sealed
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2455 : četrtek, 30.10.2014 : 14:20:11 »

A res?
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2456 : četrtek, 30.10.2014 : 15:07:31 »

Ja, to je tudi moj veterinar zadnjič razlagal. Ampak ga ipak malo z rezervo jemljem, mislim, ne njega, te sorte novic "leto bolh", "leto miši" (ki mu ni sledilo "leto kač" kot so napovedovali).
No, vsekakor je pa, ravno ko sem nov Advantix kupovala, pravil, kako dosti strank nori, ker so našli bolhe, pa da je kriza, ker se baje Desektina ne da več kupiti (za čiščenje stanovanja), pa da je koncentracija permetrina v Biokillu premajhna (2,5% ali nekaj takega, nisem šla gledat), da bi bila resna grožnja, če so se bolhe že zaredile v stanovanju, bi moralo biti nad 3% po njegovih izkušnjah. In da je letos zaradi vlažnega vremena bolh več. Kaj pa vem ...
Čeprav verjetno v primerih, kot sta Micki, ko je stanovanje redno čiščeno in si bolhe šele zdaj opazila in takoj odreagirala, po moje ni strahu, da bi imela kaka večja legla po hiši. Ker res je, da se izredno hitro množijo, samo, če sta bolhe oz zunaj prinesli, dvomim, da bi bilo trenutno razen prostorov, kjer se oni dve zadržujeta, "okuženo" še kaj več. Upam, no.
In rekel je, po njegovem v teh primerih vsekakor najboljše, da so psi in mački zaščiteni ne samo z repelentnim sredstvom (ki bi bolhe samo odvračalo, bi pa drugo žrtev našle), ampak s katerim od sredstev, ki odrasle pobije, če ugriznejo. Kar je slišat povsem logično.
Torej v primeru te nadloge (ko imamo živali pač v stanovanjih) razni odganjalci in eterična olja ter bio-ampule, ne pomagajo prav nič. Tisto je uporabno kot preventiva, če že.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #2457 : četrtek, 30.10.2014 : 17:09:39 »

Letos je bolh res ogromno, sploh zdajle v tem toplem jesenskem vremenu so prav izbruhnile, ker vsaka tretja stranka, ki stopi k nam v trgovino, pride po "nekaj" proti bolham, ki  se jih samo z ampulo ne morejo znebiti, ker so se seveda že "zaredile" v stanovanju.

Jaz moram tudi potrkat, pri vseh naših živalih, nismo imeli v osmih letih niti ene bolhe, z morebitnimi ciganskimi začasniki smo se pa spopadali tako kot je SD napisala, torej takoj ko so prišli čez vrata, če je bila kaka bolha, se jih je odstranilo takoj.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2458 : sobota, 08.11.2014 : 14:21:07 »

A ima kdo izkušnje z dezinsekcijo? Pravkar sem poslala povpraševanje, ker teh klinčevih bolh kar ne zmanjka in nenormalno težko je imet pod nadzorom in čisto vseh 200m2 (naše in še od starčev) dokler tale golazen ne pocrka, sploh ker tiste larve preživijo do 6 mesecev v najtemnejših špranjah...  predaja kdo
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2459 : ponedeljek, 08.12.2014 : 10:17:54 »

Ko tudi najbolj skulirani (beri: nepanični) pasji Šefli pade srce v hlače:
- v soboto po jutranjem sprehodu, ko je običajno čas za hrano, obe pridrvita v kuhinjo (hrano imam pripravljeno že v naprej, ker se seveda ne da čakat, da še natresem brikete) in jima dam vsaki svojo skledo. Lila začne jest, Mica pa odkoraka v dnevno. Jaz takole   Shocked Shocked  wtf, jo pokličem nazaj, ona nič...
Ji nesem skledo pod nos, ona gre stran.
Jaz se v mislih že pogovarjam z veterinarjem o evtanaziji zaradi hude, neozdravljive in izčrpljujoče bolezni in tolažim jokajoče otroke, ker kaj takega se v zgodovini še nismo doživeli. Ta pes mora bi res na smrt bolan....
Ji dam briket iz roke (tudi neviđen scenarij pri nas doma), ga vzame v gobec in pljune ven. Tukaj mi že herc mal nabija, Mica gre ležat na kavč, medtem ko druga drgne po skledi. Normalna situacija bi bila, da Mica rine še v Lilino skledo, dokler jo kdo ne nahruli in potegne iz sklede ven  Undecided
Pol probam še enkrat z briketom - isto, pljune ven.
Pol grem odpirat hladilnik in šumet z embalažo, Mica ne trza. Ok pol si končno priznam, da s psom nekaj ni ok in da mora bit fuuuuuul grozno.
Končno pribremza moj iz kleti in pove, da je Mica srala ko doga, vse sluzasto, smrdelo je pa tolk, da je skor bruhal. In da se je nažrla trave do vrha. Ga pošljem po probiotike, Mica jih dobi in nam pol take smrdi, da smo ostali od smradu omamljeni do večera, zvečer pa požre svojo (iz varnostnih razlogov sicer zmanjšano) porcijo, iz službe pa panično kličejo našo zlato Cats kar domov, da naj prileti hitro, ker so zaznali en precej čudaški potres, da mal pogleda kaj in kako, po tem, ko se meni odvali kamen s srca. Ker mi je padel na mezinček, so potem zabeležili seveda še nekaj popotresnih sunkov, ko sem poskakovala po bajti gor in dol z bolečo nogo.
Mica zdaj že dva dno je povsem normalno, pa tudi obnaša se čist kul  huh ljubezen
Logiran
Strani: 1 ... 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167 168 169 ... 174   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Missy, Horjulska jazbečarka in njena vajenka Lili
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines