mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 03.05.2024 : 01:20:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA  (Prebrano 55399 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #60 : nedelja, 29.05.2005 : 10:38:25 »

Nevem, zakaj bi dekle in psica tekli za srno.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #61 : nedelja, 29.05.2005 : 10:45:58 »

Saj verjamem,da nista.Ampak tistega lovca bi pa res...Pa kam gre ta svet?

lp
Logiran
miki
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #62 : petek, 03.06.2005 : 15:34:30 »

Zanima me koliko od vas, ki ste proti lovu živi v mestu? Ker, če si doma z vasi ti mora biti jasno , kaj se zgodi v primeru, da ni lovcev. medved na vhodu, srne na vrtu, lisice pri pasji hrani itd. Da ne govorim o boleznih, ki jih prinesejo s sabo. Ko bi se pa navadili vasi, bi se verjetno podali tudi v mesto in verjemite, da ni prijetno srečati kako garjasto lisico ali pa izgubljenega medveda. Malo pomislite, da ima skoraj vsaka divja svinja cca.10 mladičev sedaj pa računajte. Medvedka ima tudi cca.2 mladiča. Kdo bo samo ti dve vrste živali v naravi uravnovesil? Ali ste že videli njivo, na kateri so bili divji pujsi ali pa čebeljnak in sadovnjak po katerem je hodil medved? Če si iz mesta si to ne predstavljaš ampak iz fotelja poslušaš program v katerem govorijo o moriji živali ljudje, ki so istočasno oblečeni v usnjeni jakni, z usnjenim pasom in v usnjenih čevljih. Malo pomislite.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #63 : petek, 03.06.2005 : 16:11:27 »

Upam,da je vsem jasno zakaj sem jaz tako zagovarjala lovce.Je Miki vse povedal.
Sicer upam,da težav z njimi ni.Saj vsi želimo tako.Ampak je pa fino,če je kateri od lovcev blizu,saj je pri nas pred cca.Huh leti stekla lisica ugriznila psa.Pa je bil lovec res blizu.Tako da hvala mu Wink.

Lep vrooooooooč pozdrav
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #64 : petek, 03.06.2005 : 20:25:41 »

Saj cepimo pse proti steklini...celo vsako leto. Wink

PS: Glede mladicev-a vsi prezivijo in se naprej razmnozujejo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #65 : petek, 03.06.2005 : 20:54:43 »

Vem Nanook,vem.Ampak bilo je pred približno 25 leti in takrat psa pri nas niso cepili Angry.

Lp,Tjaša
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #66 : sobota, 04.06.2005 : 15:09:15 »

Zanima me koliko od vas, ki ste proti lovu živi v mestu?
A jaz štejem? Nisem iz mesta, medvedov in divjadi je pri nas kar precej, pa sem vseeno proti lovu Wink
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #67 : sobota, 04.06.2005 : 18:25:01 »

A  pa  ste  prepričani,  da  se  vse  pse cepi  proti  steklini? Roll Eyes Roll Eyes

Jaz  osebno  si  upam  sedajle  roko  v ogenj  vtaknit   vsaj  za  tri,  ki  niso  bili   še  nikoli  cepljeni  proti  steklini.(  okolica)   Veterinarsko.

Z  izgovorom    "  saj  se  dost  po  gmajni  lajha  bo  že  požru  cepivo  za  lisice..... če  je  za lisice  dobr  po pa še  za  psa." Wink   in  "  klinc  ga  gleda   pa  še cepljenje,  to je  strošek."

        Brez  heca!   sem  na  lastna  ušesa  ujela  tako debato. 

Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #68 : sobota, 04.06.2005 : 21:04:06 »

Ja Damayanti jaz sem tud ziher,da se ne cepi vseh Wink.Čeprav ne vem kaj je bilo takrat z našim.Se mi ne da brskati po tej zgodovini,čeprav ponavadi izvrtam vse kar je zanimivo Grin.
Sicer je pa lovec takrat najprej pihnil lisico pa psa mislim da tudi :'-(.
Bom enkrat šla vrtat v zgodovino našega NO.

Lp,Tjaša
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #69 : sobota, 04.06.2005 : 23:25:49 »

Brez zamere hehe, ampak o cepljenjih bom pa jaz raje kar lepo tiho, je cisto prevec delikatna zadeva. Wink Bi pa vsakemu, ki ga zadeva glede stekline zanima, priporocala, da si na VURS strani malce pogleda zakonodajo, ukrepe itd. glede stekline. So precej zanimivi. Uzivajte.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #70 : nedelja, 05.06.2005 : 00:15:54 »

kdor  ima  zdravo  pamet  ve  , da  obstaja  zakon. Wink

Nuki,  tukaj  kjer  pa jaz  živim,    nas  je  pa  15%  pasjeljubcev  ki  smo  pripravljeni  dat  vse za psa,  60%  takih  ki  je  pes - pes,  in  25%  takih  ,  ki  je pes  za na ketno  da čuva  štalo,  veterinar je pa za krave  pes  ga pa ne rabi.......  če  crkne  pač  crkne.... pa  drugega  "voukuca "dobijo,  namesto  alarmne  naprave  , da  čuva novega  fergusona  za (cca)  25  miljonov.

obstajajo  tudi  taki  kraji.   Zato  pa  pogrešam,  moje  staro  rodno  okolje. Huh

Cepljenje,  pa  zakoni  jih  pa   boli  briga........  kdo  mu  pa kaj  more,  če  mu  bo  pa  kdo  hotel  kazen  nabit  bo  pa   čez  noč  alarmna  naprava  eliminirana.
Logiran
miki
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #71 : ponedeljek, 06.06.2005 : 08:41:06 »

Nanook glede mladičev je tako. Nekako 10 jih je maksimum, skoraj sigurno jih je 8 in v večini vsi preživijo. Sedaj pa računalnik v roke in računat.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #72 : ponedeljek, 06.06.2005 : 15:41:19 »

No miki, hehe, potem pa pridemo na 6 milijard in se malo...aja, ne, caki, to so ljudje... Wink Uh, nas je se pa jos. Smiley

Damayanti, tudi ljubezen ubija.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
marjetkica
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #73 : nedelja, 07.08.2005 : 16:46:08 »

spomnim se, da smo se še v šoli učili, da narava sama skrbi za ravnovesje. če je več plena je tudi več plenilcev, ko je plena manj je tudi plenilcev manj... hehe Grin

ne vem zakaj bi moral zdej človek skrbet za vse to. od kje?! kaj pa v preteklosti, ko je bila populacija na svetu manjša.. kdo je to rihtal?

ok verjamem da je panika, ko pride medo v naselje, pa lisice vse pitke pohamsajo, ampak medo ni hodil v medvedjo šolo, kjer so ga naučili, da nekaj iz asflata pomeni cesta in se tja ne sme, ravno tako za vas, hišo.. ipd.

sem imela srečo in naletela samo na srne (še teh me je bilo strah) in na eno lisičko, ki pa je že imela rep med nogami... mogoče bi bilo slabše, da bi naletela na lovca in action, saj tej ciljajo kar se premika.. torej tudi moje kužke, mene... buh ne dej!
mislite da se ni še nikoli zgodilo, da je človek šel na sprehod v gozd in ni prišel več nazaj, ker ga je en lovec po nesreči pokončal? kaj šele psi....

frendici z vremske doline so že več psov postreljali, saj velja neko pravilo (tako je pravila)- če se preveč oddalji od naselja, ga lahko bum-bam-bem! juhuuu!!!

samo naj pomislim, kak folk z naše vasi je v lovskih vrstah...  policist( oni so radi ja!), en ki je slep na eno oko(halooo?!?! in če mu kej pade v druzga?), en čuden ki res ni pri pameti (sem vzela psičko pri njih, ker oni se lahko hitro znebijo, če ne morejo oddat!).. ma bulši da ne razmišljam!

če je že potrebno, da postrelijo tiste nevarne cuzi buzi medvede in stekle lisice (itak so vse, a ne?).. zakaj vedno streljajo najlepše primerke? in jih potem dajo našopat in napičijo na zid?

enkrat z mojim na žalost pokojnim psom, na sprehodu bolj iz vasi... kar naenkrat zaslišim strele... in to ram pam pam... ko mitraljez! so streljali ko zmešani! me je kar pri srcu stisnilo! sploh ne vem več, kam lahko grem na sprehod, ker nikoli ne veš, kam si bodo zelenci zmislili it na jago! porka svet!!!
najbolje da celo pot pojem, mogoče bom imela srečo, da me prej slišijo....

ne maram lovcev.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #74 : nedelja, 07.08.2005 : 18:13:09 »

miki torej je tvojo mnenje, da je treba vsako zivo bitje, ki vstopi v tvoj prostor ubiti??
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: PRIMITIVNOST LOVCEV IN IZKORIŠČANJE POLOŽAJA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines