mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 09.05.2024 : 04:23:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Spletna baza živalskih krvodajalcev
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Spletna baza živalskih krvodajalcev  (Prebrano 3654 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« : ponedeljek, 08.01.2007 : 04:30:28 »



Spletna Baza Živali Krvodajalcev (SBŽK) služi kot posrednik med prostovoljci ki želijo pomagati živalim v stiski in klinikami ki potrebujejo kri za operativni poseg.

Na naši spletni strani boste lahko našli uporabne informacije povezane z darovanjem krvi pri živalih, lahko pa tudi postanete eden od prostovoljcev, tako da se registrirate.

Registracija Krvodajalcev je možna preko spletnega obrazca na povezavi "Registriraj Se!". Klinike se lahko registrirajo samo z obrazcem, ki ga natisnejo, izpolnejo in pošljejo na naš naslov.

Prostovoljci ki bi se radi registrirali v bazo a nimajo dostopa do spleta, tudi lahko natisnejo posebni obrazec, ga izpolnejo in pošljejo na naš naslov.

http://kri.pasji.net/

Upam, da bo s pomočjo vseh nas ta baza resnično zaživela in pomagala reševati pasja življenja.
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #1 : ponedeljek, 24.03.2008 : 09:57:36 »

Zanima me kako poteka krvodajalstvo pri psih.ali psa omamijo in mu vzemejo kri,in koliko krvi mu vzemejo',in kako se potem počuti pes.¨

lp.Majda
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2 : ponedeljek, 24.03.2008 : 12:05:41 »

Zanima me kako poteka krvodajalstvo pri psih.ali psa omamijo in mu vzemejo kri,in koliko krvi mu vzemejo',in kako se potem počuti pes.¨

lp.Majda
Moja psica je dala kri dober teden po operaciji, ker je bila kri nujno potrebna za nekega psa, torej odvzem ni nek bav bav... Je pa res, da mora pes ustrezati določenim pogojem in seveda predvsem- ne sme biti paničen Roll Eyes
Psica NI bila nič omamljena, kolikor sem jaz seznanjena s tem, mora biti pes blazno miren, da to prenese Roll Eyes   kako je drugje praksa tudi mene zanima Smiley
Koliko natančno so ji vzeli ne vem, pač eno vrečko Tongue

Verjetno se vsak pes drugače počuti, ampak moja izkušnja je bila takšna, da smo že v naslednjih minutah vsi skupaj pozabili, da psica nima več toliko krvi Grin Wink  psica je bila čisto normalna in aktivna, in moram priznat, da sem jo morala bremzat, ker je vseeno želela divjat  Shocked

lp
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #3 : ponedeljek, 24.03.2008 : 12:10:54 »

Teja hvala za pojasnilo,moja psička bo verjetno ta teden darovala kri klubskemu kolegu,ki ima raka in mu bodo odstranili eno ledvico. :'(Sama sem krvodalajalka že mnogo let,ne vem pa kako gre to pri psih ,zato sem spraševala. Shocked

LP.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #4 : ponedeljek, 24.03.2008 : 12:11:17 »

Če je pes dovolj miren, mu kri odvzamejo brez pomirjevala. Če je rahlo nervozen, ga pomirijo. Kri namreč jemljejo iz vratne žile. Počutje psa je odvisno od njegove splošne kondicije in tudi od tega, koliko krvi mu odvzamejo. Menda mu lahko vzamejo tudi do 1/6 krvi. Oba moja psa sta že dala kri in sta bila isti dan malo utrujena, šli smo samo lulat, veliko sta pila, naslednji dan je bilo pa vse v najlepšem redu. Ni pa to sploh nič kunštnega. Pes pa mora biti odrasel (nad leto in pol) in ne starejši od osem let.

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
kvisnar
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 392


« Odgovor #5 : ponedeljek, 24.03.2008 : 12:16:00 »

moja psička je bila dosedaj 1x darovalka, kri so ji vzeli iz žile v nogi. razen rahle užaljenosti posledic ni bilo. zelo pa ji je bilo všeč, da je iz rok veterinarke dobila slastno nagrado za svojo pridnost. Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #6 : ponedeljek, 24.03.2008 : 14:55:19 »

Kri namreč jemljejo iz vratne žile.

prvič slišim
??
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #7 : ponedeljek, 24.03.2008 : 14:59:28 »

prvič slišim
??


Res? To sploh ni tako nenavadno in nepogosto Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #8 : ponedeljek, 24.03.2008 : 15:02:18 »

Teja hvala za pojasnilo,moja psička bo verjetno ta teden darovala kri klubskemu kolegu,ki ima raka in mu bodo odstranili eno ledvico. Cry


Tako kot ljudje, tudi psi z eno ledvico živijo brez težav. Torej pogumno naprej ... in tudi jaz vam želim, da bo s psom vse ok.
Logiran
majda
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 165


« Odgovor #9 : četrtek, 27.03.2008 : 19:56:17 »

Včeraj sva bile na odvzemu,najprej so ji vzeli kri iz sprednje tačke ,eno ampulo,da so naredili test kako se ujema z prejemnikom.Na rezultat smo čakali eno uro,nakar so ji vzeli kri, in sicer iz vratne žile 3dl.in pol.Psička je bila izredno mirna,potrpežljiva,in po odvzemu in tudi danes ni nobenih sprememb na njej Cheesy.Na žalost pa ni bilo več pomoči njenemu kolegu,ker je bil rak tako razširjen,da bi kvečjemu živel še en mesec,zato so veterinarji predlagali evtanazijo,kar je bila najbolša rešitev za njega  Cry.Kolegica je bila zelo prizadeta in tudi jaz,saj je v roku enega leta zgubila dva psa zaradi raka. :'(Njen pes je bil vrhunski reševalec,star je bil 10 let,bolezen pa se je pokazala pred mesecem dni in tako hitro napredovala,da resnično ob vsem znanjem veterinarjev ni bilo več pomoči.Žalostno. Cry Cry Cry
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #10 : četrtek, 27.03.2008 : 20:15:29 »

Ojoj, uboga reva Cry
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #11 : četrtek, 27.03.2008 : 22:30:11 »

O boga ...  Cry
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Spletna baza živalskih krvodajalcev
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines