mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 07.05.2024 : 02:25:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 194 195 196 197 198 [199] 200 201 202 203 204 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1747007 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2970 : sobota, 02.08.2008 : 11:32:15 »

Na pse sem se omejila, ker me pac najbolj zanimajo. Z ribami se ne ukvarjam vec, tudi dvomim, da imajo rodovnike (razen mogoce kaksne fensi smensi tadrage).

Kakor vem APBT imajo rodovnike, samo ne FCI pozegnane?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #2971 : sobota, 02.08.2008 : 12:15:14 »

Ja, pomoje s tem, ko bi preprecil preprodajo nerodovniskih in na zalost s tem pogost tudi nezeljenih mladicev, bi bila zavetisca manj polna, drustva oziroma posamezniki bi se lahko bolj posvetili tistim, ki nujno potrebujejo pomoc. Vsekakor pa nisem zato, da izginejo mesancki ali pa kot pravis ti Sleepy APBT-ji. Samo manj bi jih bilo, morda bi bili zato bolj cenjeni in ne bi jih imel vsak idiot.

To lahko veliko preprosteje in bolj pošteno dosežeš tako, da morajo biti VSA legla v naprej prijavljena.

Na pse sem se omejila, ker me pac najbolj zanimajo. Z ribami se ne ukvarjam vec, tudi dvomim, da imajo rodovnike (razen mogoce kaksne fensi smensi tadrage).

 Smiley sej se lahko jaz tudi omejim na pse - kaj za vraga ma rodovnik veze z odgovornim odnosom do psa? In če je nekdo pripravljen dat 500 € za tipičnega mešančka - zakaj ne?

Kakor vem APBT imajo rodovnike, samo ne FCI pozegnane?

Ja sej! Torej nepožegnane tudi od KZS, jaz pa živim v slo.... torej je moj potencialni APBT oz APBTjevka in vsi njeni potomci samo mešanka, pa čeprav bi bila parjena z ultra rodovniškim APBTjem?
Hočem povedat, da po moje rodovnik v zakonu o zaščiti živali nima kaj iskat.


Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2972 : sobota, 02.08.2008 : 12:24:31 »

Tudi delitev na rodovniškega in mešanega psa ne.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2973 : sobota, 02.08.2008 : 12:42:35 »

Če bi se sprejemal zakon v taki obliki, bi bila odločno proti. Samo ena tona dodatne papirologije. Če še preprosto čipiranje ne laufa kot bi moralo...
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #2974 : sobota, 02.08.2008 : 12:56:51 »

 Huh od kje ti podatek o toni papirologije?

Če bi se sprejemal zakon v taki obliki, bi bila odločno proti.
In predlagaš  Huh kaj?
Logiran
Nota
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #2975 : sobota, 02.08.2008 : 13:16:31 »


Sem jaz morda prepovršno brala? .. ampak ne najdem kaj veliko zapisanega o mačkih oz. problematiki mačk ...
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2976 : sobota, 02.08.2008 : 13:26:25 »

Stanje pri mačkah je še slabše in zelo blizu neobvladljivemu. Mačji mladiči so najdeni v gozdovih, ob smetnjakih, zapuščeni v škatlah ali vrečkah pred zavetišči, stari od nekaj dni do nekaj tednov.

Občine plačujejo 30 - dnevno oskrbo v zavetišču za pse (za mačke je slabše poskrbljeno), ki so bili zapuščeni, četudi bi stroške za njihovo bivanje v zavetišču in kazen za zapustitev pravzaprav moral plačati lastnik psa.

Po oceni PS LIPA je »Izvorni greh« prevelikega števila mačjih in pasjih mladičev je v dikciji ZZziv, ki v 11. členu pravi, da mora skrbnik hišnih živali z zagotovitvijo osamitve, kontracepcije, sterilizacije ali kastracije živali preprečiti rojstvo nezaželenih živali.

V PS LIPA menimo, da bi bilo potrebno spodbujati odgovorno skrbništvo, uvesti sledljivost psov, ki bo omogočila izvajanje ZZZiv, osveščati o postopanju s prostoživečimi mačkami (hranjenje in kontrola sterilizirane oz. kastrirane mačje populacije), uvesti register mačk, kontrolirati populacijo prostoživečih mačk in ustvariti pogoje, ki bodo omogočali izvajanje ZZZiv.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #2977 : sobota, 02.08.2008 : 13:30:08 »

Kolikor jaz razumem, gre za pobudo. Torej... pobudo je mogoče spremeniti, ji kaj dodati, napisati novo. No?
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2978 : sobota, 02.08.2008 : 14:05:23 »

Citat
Smiley sej se lahko jaz tudi omejim na pse - kaj za vraga ma rodovnik veze z odgovornim odnosom do psa? In če je nekdo pripravljen dat 500 € za tipičnega mešančka - zakaj ne?


Huh Ne razumem od kje ti zdaj to? Seveda bi lahko dobila mesancka, pa ne za 500eur, saj bi se jih ne smelo prodajati. Dobila bi ga zastonj. Ce bi ti ga kdo hotel zaracunati, bi ga komot prijavila, ker se nerodovniskih pac ne bi prodajalo.

Citat
Ja sej! Torej nepožegnane tudi od KZS, jaz pa živim v slo.... torej je moj potencialni APBT oz APBTjevka in vsi njeni potomci samo mešanka, pa čeprav bi bila parjena z ultra rodovniškim APBTjem?

Ce bi imeli mladici rodovnik pozegnan od une njihove organizacije (ADBA?), potem ne bi bili mesanci, ali pac? Bi se jih lahko prodajalo. Sicer bi se jih pac podarilo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #2979 : sobota, 02.08.2008 : 14:19:47 »

Meni se je ob branju pobude postavilo nekaj vprašanj/razmišljan.

Pri tem odstavku, citiram (kopiram):

Občine plačujejo 30 - dnevno oskrbo v zavetišču za pse (za mačke je slabše poskrbljeno), ki so bili zapuščeni, četudi bi stroške za njihovo bivanje v zavetišču in kazen za zapustitev pravzaprav moral plačati lastnik psa.

Kaj pomeni, za mačke je slabše poskrbljeno?
A to pomeni, da občine ne krijejo stroške za mačke v zavetiščih? Zakaj ne? Za pse je predlagano, da bi moral stroške bivanja v zavetišču plačati lastnik psa. Kaj pa pri mačkah? Ok, trenutno niso registrirane in jim je skoraj nemogoče določiti lastnika. Ampak psi, ki trenutno pridejo v zavetišče, prav tako po večini niso registrirani. To bi se sicer s to pobudo lahko spremenilo. Kako bi pa bilo potem z mačkami? A ne bi bile potem mačke (po registriranju) v takem položaju kot so sedaj psi?

Seveda se pojavi spet vprašanje...kam s prostoživečimi mačkami? Če ostanejo prostoživeče in se jih čipira in s/k, a je potem njihov lastnik občina? Kar bi pomenilo, da če se jim kaj zgodi, plača stroške oskrbe občina.

Mogoče malo utopična misel za to stoletje....a ne bi postavili mačke ob bok (in ne na rep ali v oklepaj) psu? Ali pa se dela na tem, pa jaz samo nekaj bluzim Huh Wink.

Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #2980 : sobota, 02.08.2008 : 14:49:23 »


Huh Ne razumem od kje ti zdaj to? Seveda bi lahko dobila mesancka, pa ne za 500eur, saj bi se jih ne smelo prodajati. Dobila bi ga zastonj. Ce bi ti ga kdo hotel zaracunati, bi ga komot prijavila, ker se nerodovniskih pac ne bi prodajalo.

In to sodi v zakon o zaščiti živali? Če kaj, potem bi tja notri sodila kvečjemu popolna prepoved trgovanja z vsemi živimi bitji. Sem preprčina, da bi hitreje kot kapljica vode na razbeljenem štedilniku izginili vsi šteparji nekam v neznano....
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2981 : sobota, 02.08.2008 : 14:51:55 »

Em, ja. Zakaj pa po tvoje to ne bi sodilo v zakon o zasciti zivali? Prepoved trgovanja je pa... kaj? Kako bi to potem ti nadzorovala?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #2982 : sobota, 02.08.2008 : 14:57:45 »

Zakaj bi pa nadzorovala? Če v zakonu piše, da mi ne smeš psa oz. katerekoli živali prodat, potem ti pač ne dam denarja, a ne? Če ti ga pa dam sem pa najbrž strašno glupa in je itak boljše da ga nimam.  Undecided Denarja namreč.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2983 : sobota, 02.08.2008 : 15:00:02 »

Aja, potem bi se meso, zita, zelenjava, sadje, senkovalo na trgu, ker bi vsi vse dajali zastonj, ker z zivimi bitji se itak ne bi smelo trgovat. Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #2984 : sobota, 02.08.2008 : 15:04:22 »

Ej, pa nisem vedla da so meso sadje in zelenjava živa bitja  Huh

Logiran
Strani: 1 ... 194 195 196 197 198 [199] 200 201 202 203 204 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines