mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 07.05.2024 : 05:56:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 197 198 199 200 201 [202] 203 204 205 206 207 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1747053 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #3015 : sobota, 02.08.2008 : 17:14:08 »

In zakaj ne bi bil podarjen tisti, ki mu uhe na zeleno preštrihajo?
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #3016 : sobota, 02.08.2008 : 17:16:15 »

Ne vem. Zakaj se pa rodovniških ne podarja? Nisem imela namena provocirat na noben način. Samo zanima me, zakaj ene tako in druge drugače?
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3017 : sobota, 02.08.2008 : 17:16:49 »

Ker je vzreja nekaj drugega kot stepanje.
In ja, se dobi tudi rodovniskega zastonj.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #3018 : sobota, 02.08.2008 : 17:29:35 »

Nerodovniške naj bi se podarjalo izključno zato, da odpade glavni motiv za štepanje in preprodajo. Če si kdo zares želi mladičke mešančke, bi jih imel lahko še vedno. Saj že sedaj ne dobi zanje nič, razen za kašne fensi šmensi bandoge in podobne križance. Ki bi jih bilo potem tudi bistveno manj. Cena rodovniških so pa, kako bi rekla večinoma daleč od vedno citiranih 1000€. Takole nekako od 200€ naprej. Večinoma pod 600€. Lahko bi se jih seveda tudi podarjalo, če bi bilo vse od vzrejnih pregledov, zdravstvenih testov, izpitov, skoka, rodovnikov...zastonj.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #3019 : sobota, 02.08.2008 : 17:53:48 »

Sleepy je dobro povedala:
ZZZiv med živali šteje PSE.

Vso ostalo nakladanje z večvrednostnim rodovniškim kompleksom je idiotizem.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3020 : sobota, 02.08.2008 : 18:04:05 »

A bereva isto temo? Kje ti vidis kaksen vecvrednostni rodovniski kompleks?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #3021 : sobota, 02.08.2008 : 18:59:43 »

Lanabela, danes sem videla oglas za zlate prinašalce, rodovnik- 600€  Smiley če že koga zanima... slučajno, v večje podrobnosti se nisem spuščala, ker nimam namena kupovati še enega psa Smiley
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #3022 : sobota, 02.08.2008 : 21:39:12 »

binulja: Zakaj se pa rodovniških ne podarja?

Nanook: Ker je vzreja nekaj drugega kot stepanje.



kot jaz razumem idejo tega tukaj obravnavanega prijavljana legel, bi se ravno s tem prijavljanjem vzreja obeh vrst psov (rodovniških in nerodovniških) izenačila v tem smislu, da bi z obemi bili nujno stroški. in s tem vzreja ne bi bila več nekaj drugega kot štepanje. in s tem bi bilo upravičeno povračanje stroškov legla s strani posvojitelja/kupca. tako bi se torej vsi psi izenačili in kot take bi jih zakon lahko enotno obravnaval. vsaj jaz tako razumem debato do tule. al sem kaj zgrešila?

če bi v zakonu o javnem redu in miru govorili o občanih, potem pa še izrecno o recimo Romih/gejih/črncih/ženskah s kosmatimi nogami/muslimanih, bi to bila diskriminacija. zakaj bi torej zakon, ki ščiti vse vretenčarje, pa tudi nevretenčarje glede na stopnjo njihove čutečnosti (zmožnosti zaznavati bolečino), delal neke tako pikolovske razlike med enimi in drugimi psi, ko gre pa v osnovi za njihovo zmožnost zazanavati bolečino (stres, strah, žalost)? tu razlike med psi verjetno ni?

v podzakonskih aktih komot naredijo kako razliko, če se zadev ne da drugače doreč. ampak na ravni zakona se mi zdi delanje razlik glede na rodovnik nepotrebno.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3023 : sobota, 02.08.2008 : 21:46:07 »

za njihovo zmožnost zazanavati bolečino (stres, strah, žalost)? tu razlike med psi verjetno ni?

v podzakonskih aktih komot naredijo kako razliko, če se zadev ne da drugače doreč. ampak na ravni zakona se mi zdi delanje razlik glede na rodovnik nepotrebno.

Velja tudi za mačke. Sicer me pa veseli, da še kdo razume napisano.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3024 : sobota, 02.08.2008 : 21:49:00 »

Hm, ce je misljeno tako kot si napisala ti sarabenji, pa se s predlogom sploh ne strinjam. Tudi ne vidim, kako bi to pripomoglo k zmanjsanju stevila psov nasploh.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3025 : sobota, 02.08.2008 : 21:55:06 »

Nekateri drugi tudi razumemo zadevo okrog prijavljanja legel in jo v celoti podpiramo, ceprav napisemo kje kaksno pripombo in vprasanje.
Se pa osebno po vsem prebranem in napisanem (tudi mojem) pocutim kot vesoljec, ki je padel v tole sredino.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3026 : sobota, 02.08.2008 : 22:15:13 »

Saj se tudi jaz. Kot zadnji kreten, ki nima pojma, kje je problem, predvsem pa kot nekdo, ki je s svojim mnenjem dregnil v neke rodovniške sfere, pa sploh nimam nobenih želja za tam biti.
Vsaka dejavnost mora biti prijavljena. Če ni in te dobijo, plačaš kazen. Le pri živalih ni treba... nič. In še tisti, ki jih imajo radi, se v takšnih situacijah začnejo vesti kot pravi lastniki, ki s svojim predmetom pač lahko počnejo kar si zaželijo.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3027 : sobota, 02.08.2008 : 22:24:33 »

Meni se je ob branju pobude postavilo nekaj vprašanj/razmišljan.

Pri tem odstavku, citiram (kopiram):

Občine plačujejo 30 - dnevno oskrbo v zavetišču za pse (za mačke je slabše poskrbljeno), ki so bili zapuščeni, četudi bi stroške za njihovo bivanje v zavetišču in kazen za zapustitev pravzaprav moral plačati lastnik psa.

Kaj pomeni, za mačke je slabše poskrbljeno?
A to pomeni, da občine ne krijejo stroške za mačke v zavetiščih? Zakaj ne? Za pse je predlagano, da bi moral stroške bivanja v zavetišču plačati lastnik psa. Kaj pa pri mačkah? Ok, trenutno niso registrirane in jim je skoraj nemogoče določiti lastnika. Ampak psi, ki trenutno pridejo v zavetišče, prav tako po večini niso registrirani. To bi se sicer s to pobudo lahko spremenilo. Kako bi pa bilo potem z mačkami? A ne bi bile potem mačke (po registriranju) v takem položaju kot so sedaj psi?

Seveda se pojavi spet vprašanje...kam s prostoživečimi mačkami? Če ostanejo prostoživeče in se jih čipira in s/k, a je potem njihov lastnik občina? Kar bi pomenilo, da če se jim kaj zgodi, plača stroške oskrbe občina.

Mogoče malo utopična misel za to stoletje....a ne bi postavili mačke ob bok (in ne na rep ali v oklepaj) psu? Ali pa se dela na tem, pa jaz samo nekaj bluzim Huh Wink.



Pri mačkah občine komaj pristajajo na s/k, cepljenje in vrnitev v okolje. Za vsak test posebej se moram pregovarjat. Kadar sprejmem v zavetišče mačko, izdam račun za teden dni bivanja pri nas, kljub temu, da je jasno, da NAJPREJ po treh tednih lahko odide v nov dom (zaradi karantene, če drugega ne). Če bi računali 30-dnevno oskrbo za vse sprejete mačke, bi izpraznila proračun samo za njih že do pomladi. Ja, v primeru, da je lastniška in jo pride iskat lastnik, on poravna račun ravno tako kot za psa. V vseh teh letih je k nam po mačko prišel en sam lastnik. Ja, njihov lastnik je občina, ki je dolžna poskrbeti, če se kaj zgodi, ampak v takih primerih najraje poravnajo strošek evtanazije in nikakor ne zdravljenja. Podobno velja za pse - vse morebitne potrebne operacije in zdravljenja občine ne plačujejo, pač pa pokrijejo evtanazijo.
Ja, seveda... močno se dela na tem, da bi muce prišle do drugačnega statusa.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #3028 : sobota, 02.08.2008 : 22:44:07 »


Ja, seveda... močno se dela na tem, da bi muce prišle do drugačnega statusa.

Da bi se le že kaj premaknilo.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #3029 : sobota, 02.08.2008 : 22:47:24 »

Logiran

Strani: 1 ... 197 198 199 200 201 [202] 203 204 205 206 207 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines