mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 07.05.2024 : 01:06:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 365 366 367 368 369 [370] 371 372 373 374 375 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1746989 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
arabrab
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #5535 : petek, 07.08.2009 : 15:10:03 »

joj, joj.  Se iskreno opravičujem - tako lastnikoma trgovine gali, kot tudi tistim, ki vozite stvari v horjul  Undecided Undecided Undecided Undecided. to sem pa jaz zamočila. ker sem sama trenutno brez prevoza, sem mislila samo na to, kako stvari spraviti do gali, kako bo šlo naprej pa nisem pomislila.... se ne bo ponovilo, sorry še enkrat.... sram
Logiran
vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #5536 : petek, 07.08.2009 : 18:00:15 »

Že prevzeto Smiley še tukaj hvala Arabrab. Za kdaj drugič samo oznani, lahko na forumu, če ne boš našla telefonskih, ki so na par straneh nazaj.
Logiran

arabrab
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #5537 : petek, 07.08.2009 : 18:36:33 »

vixi, res hvala !!!! sem se celo popoldne sekirala, ja za drugič bom vedela.....
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5538 : petek, 07.08.2009 : 19:00:15 »

Smo dobili, ful hvala.
Logiran

svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #5539 : petek, 07.08.2009 : 22:58:39 »

Smet maš ZS
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #5540 : ponedeljek, 10.08.2009 : 10:11:39 »

Ojoooj, prvi dan obratovanja po krizi pa cel naval...

 Undecided
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5541 : ponedeljek, 10.08.2009 : 14:25:48 »

Naše štiri mame so še vedno polno zaposlene...



V zavetišču smo šli letos daleč čez zmožnosti pri sprejemu mačk. Zato, ker:

- jih imamo zelo radi,
- ker imamo počasi dovolj znanja, da smo takšno število lahko sprejeli, pa se še vedno počutijo dobro in so ostale zdrave,
- smo jim želeli dati priložnost, da najdejo svoj dom.

Ne spomnim se, kdaj smo nazadnje sprejeli klic za posvojitev katere od naših mačk. Pogoji so takšni kot vedno: bivanje v stanovanju oz. hiši brez možnosti izhoda ven, kvalitetna hrana in veterinarska oskrba po potrebi. To je vse. Večina naših mačk je bilo ob sprejemu poškodovanih, ali pa so bili sesni mladiči. Za bivanje zunaj nimamo nobenega, za kar obstaja razlog... ali več njih.
Ne glede na to, da jih imamo neznansko radi, jih zavetišče 90 in več ne bo moglo dolgo preživljati ne finančno ne prostorsko. Za nobenega od njih nimam možnosti vrnitve v okolje zaradi že naštetih razlogov. Do 15.9. bo še šlo v takšnem obsegu, po 15.9. bo 30-40 njih evtanaziranih, v kolikor ne bo posvojitev.

Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5542 : ponedeljek, 10.08.2009 : 14:27:18 »

Vsi so sterilizirani/kastrirani, dvakrat ali trikrat cepljeni, večina je negativna na FeLV in FIV.
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #5543 : ponedeljek, 10.08.2009 : 15:17:23 »

Bunki  Kiss
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #5544 : ponedeljek, 10.08.2009 : 18:30:19 »

Brina... Cheesy Ful vesela!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #5545 : ponedeljek, 10.08.2009 : 18:32:48 »

Naše štiri mame so še vedno polno zaposlene...



V zavetišču smo šli letos daleč čez zmožnosti pri sprejemu mačk. Zato, ker:

- jih imamo zelo radi,
- ker imamo počasi dovolj znanja, da smo takšno število lahko sprejeli, pa se še vedno počutijo dobro in so ostale zdrave,
- smo jim želeli dati priložnost, da najdejo svoj dom.

Ne spomnim se, kdaj smo nazadnje sprejeli klic za posvojitev katere od naših mačk. Pogoji so takšni kot vedno: bivanje v stanovanju oz. hiši brez možnosti izhoda ven, kvalitetna hrana in veterinarska oskrba po potrebi. To je vse. Večina naših mačk je bilo ob sprejemu poškodovanih, ali pa so bili sesni mladiči. Za bivanje zunaj nimamo nobenega, za kar obstaja razlog... ali več njih.
Ne glede na to, da jih imamo neznansko radi, jih zavetišče 90 in več ne bo moglo dolgo preživljati ne finančno ne prostorsko. Za nobenega od njih nimam možnosti vrnitve v okolje zaradi že naštetih razlogov. Do 15.9. bo še šlo v takšnem obsegu, po 15.9. bo 30-40 njih evtanaziranih, v kolikor ne bo posvojitev.


Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #5546 : torek, 11.08.2009 : 23:49:07 »

Ker se nihče ne ''opogumi'' kaj napisat... gužva je že zdaj in nepredstavljivo je, kakšna bo gužva, ko bo v mačjaku en ogromen kup odraslih mačk. Da tega, kako se bodo v takšni situaciji počutile mačke, sploh ne omenjam. Situacija je res, čisto zares, kritična. Dajte se vsi tisti primerni, ki cincate, ali bi ali ne bi, odločiti čim prej.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #5547 : torek, 11.08.2009 : 23:58:23 »

...  takšno število ..., pa se še vedno počutijo dobro in so ostale zdrave,

Predvsem to. Dejte si to še enkrat prebrat.
Toliko mačk na kupu, katere dejansko sobivajo brez večjih težav.
Toliko lastnikov že kakšne mačke, ki "ne morejo posvojiti še eno mačko, ker je njihova tako ljubosumna", čeprav bi tako radi želeli. Pa vprašaš, če so poskusili?! Ah,... Resno, čim manj komplicirat, potem pa času dati čas. Mačke se prilagodijo in če je prostor za eno, je v bistvu tudi prostor za dve. V dvoje je vse lepše. Ali pa troje...  Cool
Logiran

Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #5548 : torek, 11.08.2009 : 23:58:49 »

Ker se nihče ne ''opogumi'' kaj napisat... gužva je že zdaj in nepredstavljivo je, kakšna bo gužva, ko bo v mačjaku en ogromen kup odraslih mačk. Da tega, kako se bodo v takšni situaciji počutile mačke, sploh ne omenjam. Situacija je res, čisto zares, kritična. Dajte se vsi tisti primerni, ki cincate, ali bi ali ne bi, odločiti čim prej.

Mene zanima, če je že v načrtu kakšna širša "akcija" informiranja novih, primernih potencialnih posvojiteljev, ki (še) ne berejo foruma. So se plakati do sedaj kaj prida obnesli in bi bilo smiselno razmišljati v tej smeri ali ne?
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #5549 : torek, 11.08.2009 : 23:59:20 »

Ni mi jasno, zakaj so se posvojitve mačk v Horjulu (pa tudi drugje) praktično ustavile. Mogoče je res težko izbirat mačko na daljavo in zgolj prek interneta in Smetkinih priporočil, katera bi karakterno spadala h kateremu posvojitelju, ampak dejstvo je, da z večino tehle nadebudnih mulcev težko zgrešiš. Neverjetno je, kako pogrešajo človeka, čeprav nekateri mislijo, da je mačkam družba mačk popolnoma dovolj. Ko prideš k njim, jih takoj dobiš en kup v naročje, na rame, če se dovolj hitro ne skloniš, pa začnejo plezat po tebi. In ko se vsaj približno namestijo, je slišati samo eno zadovoljno brnenje od vsepovsod, da ne omenjam kakšnega, ki v hipu, ko si izbori mesto v naročju, zadovoljno zaspi.

Tole se zgodi, če se usedeš na tla










Mačk je na žalost več kot preveč. Predvsem so to mladički, zdravi, živahni, scrkljani, neproblematični in vsi po vrsti ljubki. Raje si ne predstavljam, kako bi se znašli zunaj, ker so čisto preveč prijazni in zaupljivi do ljudi. Verjetno bi se nalimali kar na prve človeške noge, ki bi prišle mimo. Res bi bilo škoda, kot pravi frigga, da odrastejo v zavetišču, čeprav je tukaj dobro poskrbljeno za njihove osnovne potrebe, ampak vseeno rabijo skrbnika, ki bi se posvečal vsakemu posebej in jim namenil vso pozornost in ljubezen, ki si jo zaslužijo. Kiss


Logiran
Strani: 1 ... 365 366 367 368 369 [370] 371 372 373 374 375 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines