mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 06.05.2024 : 14:34:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 402 403 404 405 406 [407] 408 409 410 411 412 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1746869 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6090 : petek, 06.11.2009 : 10:04:32 »

No, vrata so bila malce priprta in Merlinka je hotla v drugo sobo in se je zataknila med podbojem in vrati. In potem je na vsak način hotla mimo in se je zaletavala med vrata in podboj      Pač hotla je za ostalimi mački, ki so se preganjali v in iz sobe (pa verjemi, da noben od Garginih mačkov ni ravno suh).

P.S. Graga, mam priče, da ne bi slučajno... 
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #6091 : petek, 06.11.2009 : 10:04:53 »

Zdaj pa eno resno vprašanje!

Po sprejemu zadnjih nekaj začasnežev, naš Pajo zopet demonstrira svojo "moč" in jih terorizira po malem. In to na tak grd način, da je do njih lepo prijazen, potem jih pa zahrbtno napade, da reveži vreščijo.

Cricket in Ranson sta prvi dan to ponižno prenesla, včeraj pa je, ko je Pajo spet nekomu težil, Ranson šel lepo počasi direkt do Pajota in pri tem spuščal tako čudne glasove, neko zavijanje, kar pri nas še nisem slišala (podobno kot ko se mački gonijo). Pri tem je gledal vstran, prišel do Pajota in šel lepo počasi mimo njega in konec. Pajo je sedel čisto pri miru, zazrt v prazno in se ni niti ganil. Vsem (mačkom, psom in ljudem) je zledenela kri v žilah.

Vprašanje pa je, kaj mu je povedal? In kako si je mladič to upal? In zakaj se je Pajo "usral"? In zakaj se zdaj še Janko boji teh dveh horjulcev?

Moj mož je bil čisto preč in je rekel, da naj ju takoj zamenjam (kar seveda ne pride v poštev, saj ni nič hudega). Wink
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #6092 : petek, 06.11.2009 : 10:33:54 »

Ena o Azrotu....

On je en tak poseben mačkon, pa ne mislim v fizičnem smislu. Običajno sem morala, kadar sem se gibala v njegovem prostoru, vedno malo paziti.... da ga nisem prevečkrat pobožala, da ga nisem preblizu gledala ali celo preveč ogovarjala, v glavnem je bilo vedno v smilsu: "Pazi, Azro te bo...". No saj me v resnici nikol ni ampak to verjetno izključno zaradi mojega upoštevanja vseh navodil. Afro

Pol ti pa zadnjič čepim ob Smetkini mizi in pride on, ter se mi najprej tko usede, da nisem nič na PC vidla.... kar seveda ni bilo težko, ha ha... pol pa začne buce dajat pa bit ves sladek. Hmpf?? " A me bo zdaj pojedu?" tiho vprašam Smetko, pa ona odvrne: "Ne, ni za videt.... in nadaljevala: "Čeprav zadnjič pa je .......  klofnil"! Grin

Zaključek: Ne vem, če INTELIGENCA tisto, s čemer je "polnjen", so pa zagotovo te mehke obline omehčale tudi njegovo unikatno mačje srce. Kiss

Katarina
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6093 : petek, 06.11.2009 : 10:48:01 »

vis in nox, je že v redu. Mu je končno nekdo povedal, naj se ne izživlja. Pri nas tega ne pustimo, se vmešavamo v njihove odnose, v kolikor niso ok. Jih tudi spodbujamo, da se postavijo zase, če je treba.
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #6094 : petek, 06.11.2009 : 10:56:21 »

Pri nas tega ne pustimo, se vmešavamo v njihove odnose, v kolikor niso ok.

Saj mi tudi posežemo vmes in npr. Pajota osamimo. Ponoči in dopoldne, ko nas ni, so "tastari" v svoji sobi. Ampak naslednjič je spet isto.

Jih tudi spodbujamo, da se postavijo zase, če je treba.

Kako se pa to dela? Nimam pojma, kako naj to izvedem? Imamo namreč ubogega odraslega Jakca, ki se nad njim izživlja Vis in to samo zato, ker se ne brani. Če ga osamim, je nesrečen, zato spravljamo Vis (s Pajotom in Nox) posebej. Tole Vis in Jakec se dogaja ves čas, odkar smo preseljeni, prej sta bila prijatelja. Jakec zdaj stanuje v omari in ima notri hrano, vodo, dekce in stranišče, da se počuti varnega.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6095 : petek, 06.11.2009 : 11:03:55 »

To je grozno težko za razložit. Je pa zelo podobno kot pri psih. Poveš, kdo je šef (ti, jasno da) in da se določenih stvari ne sme počet. Meni do sedaj samo pri Tigru ni uspelo. Vsi ostali živijo v sožitju z zelo redkimi in manjšimi "prekrški".
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6096 : petek, 06.11.2009 : 11:11:23 »

Mački so zelo učljivi in želijo ugajat. Tudi moji se kar pridno učijo kaj lahko in česa se ne sme (seveda v mejah normale, iz torbe mi bodo še vedno vse ven potegnili, pa če se na trepalnice mečem) in ni hujših problemov. Jst sem naletela na težavo v navezi Gunci - Kusasi, ker sta skupaj harala okoli (tko, dobesedno, tiščat se z ramo ob rami in razbit vsakega, ki pride na pot). Ko sem bila jst zraven, je bilo vse ok (je bilo jasno, da se ne sme), ko pa me ni bilo, so bili pa ločeni.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #6097 : petek, 06.11.2009 : 11:32:11 »

Mi imamo eno tezakinjo, Mici, ki res tezi cisto brezveze. Najprej je bila edinka, dudarka, ker ji je mama (skupaj z bratci in sestricami) umrla, ko je bila stara komaj 3-4 tedne. Torej so jo imeli veliko po rokah, hranili so jo, vlacili po narocjih itd. Ful se je rada igrala z vsemi. Smiley Potem je prisel Zorro, ki ga je najprej napihala, ampak je bilo menda po nekaj dnevih cist OK. Spala je v hisi, celo zimo ni sla ven. Nobenih problemov. Poleti je prisel Miki. Katastrofa. Lips Sealed Uzaljena do vesolja, par dni se sploh ni prikazala, iskali smo jo povsod. Sele po nekaj dneh je prisla jest na balkon. V hisi je ponorela, divjala, rencala, plezala po oknih dokler ni nasla izhoda. Sele kak mesec nazaj je zacela prihajat v hiso jest, ampak bognedaj, da je srecala Mikija ali Zorrota. Klofala ju je kot zmesana, zraven pa spuscala taksne glasove, da si mislil, da se bodo pobili. Ce si jih poskusal locit ali pa Mici dat kaksno vzgojno, je napadla se tebe. Roll Eyes Ravno vceraj je bila spet besna kot ris, ker ji je Miki zacel nagajat nazaj, jaz pa sem bila odlocena, da bo ostala v hisi (res me moti ker hodi ven, ampak....). Pred nosom sem ji zaprla vrata in ko sem sla mimo nje, se mi je zagnala v noge, da sem skoraj padla. Priznam, hudica crnega se ze resno bojim. Evil Sad
Bom vesela vsakrsnega nasveta. Meni je sicer vseeno, ce imamo doma hudica, problem je ker so v hisi otroci in se je ze spravila na enega izmed njih. Upam seveda, da se bo pomirila, ko bosta Zorro in Miki odsla. Jaz bi bila sicer vesela, ce bi sla z nami tudi Mici, ampak je macka totalno divja. Se bi resno bala za mojo Bagi. Kiss
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6098 : petek, 06.11.2009 : 11:36:57 »

Se bi resno bala za mojo Bagi. Kiss

Ok, ko Kaja tole napiše za svojo Bagi, potem pa veš, da je resno  Roll Eyes
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #6099 : petek, 06.11.2009 : 11:37:59 »

Pri nas delamo to napako, ker se obnašamo kot mačji služabniki in imamo že vnaprej slabo vest, ko pride še kak novi. In mački niso neumi, seveda. Z razliko od psov, so res oni šefi.

Sva ravno včeraj imela z možem debato o tem, če je fer do naših mačkov, da imamo začasnike. On pravi da ni in bi morali misliti samo na blagor stalnih. Jaz pravim, da za reševanje življenj, se lahko malo prikrajšajo tudi stalni, da to pač odtehta.
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #6100 : petek, 06.11.2009 : 11:40:15 »

Ja ves, Bagi je ostra samo navzven.  Se tolk boji sestrine siamke, da se prav dela, da je ne vidi. Ampak ce se macka slucajno obrne in zacne teci v drugo smer, se pa moja zver zazene za njo....ko se macka ustavi pa Bagi bremza kot zmesana. Roll Eyes Mici bi jo pa raztrgala, ce bi samo nakazala, da ji hoce kaj narediti.... Angry
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6101 : petek, 06.11.2009 : 11:46:16 »

Pri nas delamo to napako, ker se obnašamo kot mačji služabniki in imamo že vnaprej slabo vest, ko pride še kak novi. In mački niso neumi, seveda. Z razliko od psov, so res oni šefi.

Sva ravno včeraj imela z možem debato o tem, če je fer do naših mačkov, da imamo začasnike. On pravi da ni in bi morali misliti samo na blagor stalnih. Jaz pravim, da za reševanje življenj, se lahko malo prikrajšajo tudi stalni, da to pač odtehta.

Stalna debata in stalne dileme. Jst ravnam tako, da imajo moji vedno prednost (ampak je njim kristalno jasno kaj lahko in česa ne). Čisto banalen primer: če se mi moj in začasnik rineta v naročje, potem ima moj prednost in vzamem njega. Če moram ločevat, je moj tam, kjer je več prostora, več udobja - tam kjer je najraje.

Kaja, ne vem, če prav razumem, ampak Mici ni tvoja mačka?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6102 : petek, 06.11.2009 : 11:48:49 »

Pri nas delamo to napako, ker se obnašamo kot mačji služabniki in imamo že vnaprej slabo vest, ko pride še kak novi. In mački niso neumi, seveda. Z razliko od psov, so res oni šefi.

Sva ravno včeraj imela z možem debato o tem, če je fer do naših mačkov, da imamo začasnike. On pravi da ni in bi morali misliti samo na blagor stalnih. Jaz pravim, da za reševanje življenj, se lahko malo prikrajšajo tudi stalni, da to pač odtehta.


Jaz seveda navijam za začasnike, hehe. Ampak ne na račun stalnih. Stalni in začasniki se ne bi smeli mešat.
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #6103 : petek, 06.11.2009 : 11:55:51 »


Stalni in začasniki se ne bi smeli mešat.

Nemogoče! Ne moreš imeti v eni sobi zaprtega mačka, ki si želi na vsak način ven (po hiši), na začasnem je pa skoraj stalno... Poleg tega se odrasli veliko pozitivno ukvarjajo z mladiči in so jim kot nadomestne mame. Cuc npr. se dosti bolje počuti z mladiči in se stalno druži z njimi, kot s Pajotom, ker se Pajo večkrat tudi nanj spravi.
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #6104 : petek, 06.11.2009 : 11:59:08 »

Mici, Zorro in Miki so vsi od mojega fanta in vsi zivijo pri njemu, skupaj z njegovo druzino. Miki in Zorro pa bosta sla z nama, ko se seliva.  Smiley
Logiran

Strani: 1 ... 402 403 404 405 406 [407] 408 409 410 411 412 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines