mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 06.05.2024 : 18:04:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 408 409 410 411 412 [413] 414 415 416 417 418 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1746904 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #6180 : torek, 10.11.2009 : 14:48:17 »

Tole sem ravno hotela že včeraj vprašat, če morda misliš, da bi kakšna izvršba kaj pomagala (z izterjavo od občin načeloma ni problema, ker se itak vsedeš na račun, pri čemer občine večinoma niti niso blokirane ali pa le minimalno oz. kratkotrajno)?  Misliš, da bi občine potem kaj odpovedovale pogodbe, če bi zoper njih vlagala izvršbe?  Zna se sicer zgodit, da bi vlagale ugovore, samo utemeljenost ugovorov bi bila itak stvar presoje.  

Smetka, če boš kaj razmišljala v tej smeri, sem ti itak na razpolago pro bono (po potrebi kasneje lahko tudi uradno preko pisarne), tudi za kakšne bolj konkretne odgovore v zvezi s tem.

Tudi meni je drugače jasno, da je to samo kaplja v morje pri vsej situaciji, ampak nekaj pa le.

Drugače pa samo še toliko mimogrede sporočam, da je z Neli vse ok - pridna, zdrava in živahna dečva  veselje, brez katere si najinih dni sploh ne znava več predstavljat.  Cheesy Cheesy Cheesy Kmalu bo že tri leta kar je pri nama  Cheesy .... Kako čas beži ....  Smiley

LP
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6181 : torek, 10.11.2009 : 14:52:45 »

Tole sem ravno hotela že včeraj vprašat, če morda misliš, da bi kakšna izvršba kaj pomagala (z izterjavo od občin načeloma ni problema, ker se itak vsedeš na račun, pri čemer občine večinoma niti niso blokirane ali pa le minimalno oz. kratkotrajno)?  Misliš, da bi občine potem kaj odpovedovale pogodbe, če bi zoper njih vlagala izvršbe?  Zna se sicer zgodit, da bi vlagale ugovore, samo utemeljenost ugovorov bi bila itak stvar presoje.  

Seveda je zelo odvisno od situacije. V mojem primeru je trajalo 5 let od vloge izvržbe do izvržbe (in ponavljam - za mali denar). Kaj je kratkotrajno blokiran račun je pa tudi zelo raztegljiv pojem.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #6182 : torek, 10.11.2009 : 14:59:44 »

Mogoče streljam čisto mimo, ampak: kaj pa izvršba preko sodišča? Med podjetji včasih deluje, ne vem pa kako je z občinami - bi moral kak pravnik preveriti.
Pridna in Helena hvala za odgovore.  Smiley
To je ena pot. Druga je neizvrševanje obveznosti v odločbi višje stopnje..... Mislim, da se tudi da iti še naprej, a se na to ne spoznam... izredna pravna sredstva,... tu res mora nekdo svetovat, ki pozna pravo  bravo
Smet, kaj pa v tujini, misliš, da bi nam nudili svetovanje s tega področja, kako se v takih primerih "bojevat"?
Pridna je rekla, da zamrznejo proračun. Torej, ga (sklepam) zamrznejo tudi za kakšne druge potrebe občine, ki pa so za občane bolj pomembne  Azn. Potem se pa morda stvari lažje obrnejo.
Res moram razmislit, kako bi se to dalo vsaj zapeljati. Al se je morda že kaj v tej smeri peljalo?

Logiran
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #6183 : torek, 10.11.2009 : 15:05:01 »

Še toliko dopolnjujem. Izvršbe zoper občine niso noben bav bav, prav tako sploh ni nujno, da trajajo dolgo, pač odvisno do zadeve do zadeve (tj, tudi ali ugovarja ins  epotem nadaljuje pravdni postopek). Občina ima vedno premoženje, na katerega se lahko vsedeš - ne gre samo za sredstva na računu, temveč so tu (vsaj) še nepremičnine. Seveda pa pri vsakem primeru posebej presodiš, ali in kje se ti splača občino "zagrabit". Ni pa to takšen bav bav, da bi človek že apriori obupal.  Wink

Pridna, predvidevam, da je šla pri tebi zadeva v pravdni postopek, pa potem prva stopnja in nato še pritožbeno sodišče, pa potem po možnosti spet v izvršbo na podlagi pravnomočne sodbe. Seveda je treba vedno malce upoštevat, da se zadeva lahko zavleče, ampka ni pa potrebno zaradi tega že apriori obupat. Važno je, da imaš na koncu pravnomočen sklep o izvršbi ali pravnomočno sodbo, potem imaš pa na tej podlagi 10 let časa, da sterjaš zadevo, kar pri občinah sploh ni problem, drugo pa so kakšne fizične osebe brez vsega ali če gre pravna oseba v stečaj, pa še tam je nekaj možnosti, tako da dejanskih v celoti neuspešnih izvršb ni toliko, da zaradi tega človek ne bi šel v pravdanje ali izvršbo, če meni, da mu je nekdo dolžan in ima vsaj nekaj dokazov o obstoju terjatve.

LP
Logiran
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #6184 : torek, 10.11.2009 : 15:09:36 »

Pridna in Helena hvala za odgovore.  Smiley
To je ena pot. Druga je neizvrševanje obveznosti v odločbi višje stopnje..... Mislim, da se tudi da iti še naprej, a se na to ne spoznam... izredna pravna sredstva,...


Če imaš v roki celo pravnomočno sodbo  (tj, da se toženec ne pritoži ali pa višje sodišče potrdi sodbo prve stopnje), je izvršba še bolj enostavna kot na podlagi verodostojne listine (računa). Dolžnik v izvršbi na podlagi pravnomočne sodbe niti nima več kaj ugovarjat, morda le kakšne postopkovne nepravilnosti v izdaji sklepa o izvršbi, ne pa iz temeljnega razmerja. pa tudi če že ugovarja, je to na drugi stopnji hitro rešeno, ker ne gre v pravdo. In kot rečeno - terjaš ga lahko 10 let.

Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #6185 : torek, 10.11.2009 : 15:14:48 »

Če imaš v roki celo pravnomočno sodbo  (tj, da se toženec ne pritoži ali pa višje sodišče potrdi sodbo prve stopnje), je izvršba še bolj enostavna kot na podlagi verodostojne listine (računa). Dolžnik v izvršbi na podlagi pravnomočne sodbe niti nima več kaj ugovarjat, morda le kakšne postopkovne nepravilnosti v izdaji sklepa o izvršbi, ne pa iz temeljnega razmerja. pa tudi če že ugovarja, je to na drugi stopnji hitro rešeno, ker ne gre v pravdo. In kot rečeno - terjaš ga lahko 10 let.
Kaj pa če bi cepili neplačanje računa in spremembo zakona(ov) na podlagi pravne prakse s pomočjo evropskih sodišč?
(Bog mi pomagaj, jst sem samo gozdarka  sram....)
Počutim se kot, da plavam v velikem loncu idej in možnosti, samo ne znam sestavit dve pravi skupaj. Enkrat je padel predlog, da bi nekaj v tej smeri začeli migetat...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #6186 : torek, 10.11.2009 : 15:18:33 »

Še toliko dopolnjujem. Izvršbe zoper občine niso noben bav bav, prav tako sploh ni nujno, da trajajo dolgo, pač odvisno do zadeve do zadeve (tj, tudi ali ugovarja ins  epotem nadaljuje pravdni postopek). Občina ima vedno premoženje, na katerega se lahko vsedeš - ne gre samo za sredstva na računu, temveč so tu (vsaj) še nepremičnine. Seveda pa pri vsakem primeru posebej presodiš, ali in kje se ti splača občino "zagrabit". Ni pa to takšen bav bav, da bi človek že apriori obupal.  Wink

Pridna, predvidevam, da je šla pri tebi zadeva v pravdni postopek, pa potem prva stopnja in nato še pritožbeno sodišče, pa potem po možnosti spet v izvršbo na podlagi pravnomočne sodbe. Seveda je treba vedno malce upoštevat, da se zadeva lahko zavleče, ampka ni pa potrebno zaradi tega že apriori obupat. Važno je, da imaš na koncu pravnomočen sklep o izvršbi ali pravnomočno sodbo, potem imaš pa na tej podlagi 10 let časa, da sterjaš zadevo, kar pri občinah sploh ni problem, drugo pa so kakšne fizične osebe brez vsega ali če gre pravna oseba v stečaj, pa še tam je nekaj možnosti, tako da dejanskih v celoti neuspešnih izvršb ni toliko, da zaradi tega človek ne bi šel v pravdanje ali izvršbo, če meni, da mu je nekdo dolžan in ima vsaj nekaj dokazov o obstoju terjatve.

LP

 Cheesy Smiley Cool Smiley To sem hotela povedat, pa je MaxyTT že dobro napisala. Verjetno je neplačanih računov že kar en kupček, ki bi se lahko vnovčili enkrat kasneje.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6187 : torek, 10.11.2009 : 15:20:07 »

Jst se strinjam, da je treba terjat, ne glede na to, koliko časa traja (denar bo tudi čez 5 let prav prišel ali pride ali v katerem času naj govorim). In da se da (sem to tudi napisala, se mi zdi). Ampak to ni nikakor denar, na katerega se računa v bližnji prihodnosti (torej, da bi recimo rekli, da po novem letu bodo pa v ZH zadihali, če gremo v izvršbo ta trenutek). 
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6188 : torek, 10.11.2009 : 15:27:36 »

Odvisno od meseca sicer, ampak vsak mesec gre vsaj 10000 in ne več kot 15000 evrov za osnovne stvari. Do amortizacije/vzdrževanja še nisem prišla.
Pogodbenih občin je 16. Še štiri ali pet jih je po odločbah. Vsem občinam skupaj ne izdam računov za nekaj več kot 5000 evrov mesečno. V prejšnjem letu je bilo 139000 prihodka, če se ne motim, je bilo 69000 računov izdanim občinam, ostalo so prostovoljni prispevki. Vsak mesec sem v večjem ali manjšem minusu.
Si predstavljate, kaj bi bilo, če ne bi bilo prostovoljnih prispevkov?
Ob dejstvu, da občinam za razliko od ostalih zavetišč zaračunavam le realizacijo in ne tudi mesečne najemnine za pesjak, pa ob dejstvu, da kar malo tja v tri krasne na vse živo popuste dajem (v obliki manj oskrbnih dni recimo), se mi vseeno dogaja, da je kar naprej problem s plačilom in da so mi zadnjič iz občine Brezovica predlagali, da se domenimo za plačevanje 15-ih dni oskrbe in ne 30-ih.
Meni se zdi glupo, da se ubogih 10000 - 15000 evrov na mesec nikakor skupaj ne spravi. In to brez prostovoljnih prispevkov. Se zavedam, da je to veliko denarja, vendar ne za furanje v povprečju 40-ih psov (ki dobijo, kar rabijo) in 70-ih mačk (ki tudi dobijo, kar rabijo).
Še vedno imam 10000 minusa in nimam še plačanega računa za veterino za prejšnji mesec, ker nimam denarja.

A je to normalno? Pri mojih 38. letih ob dejstvu, da delamo ves čas kot pri norcih?

V praksi je tako. Nemški državljan, ki še angleško slabo govori, se preseli iz Nemčije v Loško dolino. Skorajda v hosto. Ima dva svoja psa. Pride psica, ki se ne pusti prijet. Začne ji hrano nastavljat, psica pride bližje in mu skoti 7 mladičev. Jo socializira, futra vseh osem in se jih trudi oddat. Uspe mu s tremi. Ko so stari pol leta (+ psica), ugotovi, da ne gre več nikamor. Potem še nekaj časa išče razne možnosti in naleti na nekoga, ki mu reče, naj pokliče mene. Jaz obvestim uradnega veterinarja, ta izda odločbo za sprejem in jaz mu psico mamo vrnem takoj po sterilizaciji rekoč, da nimam kam z njo in naj jo on vzame in pika. Mladiče obdržim, eni še zdaj iščem dom. Izdam račun, občina ga zavrne (odločbe o namestitvi v zavetišče pa niso zavrnili!), češ da so od gospoda psi, ker toliko časa ni javil. Gre reč na višjo stopnjo, kjer razsodijo, da niso gospodovi in da je kvečjemu v prekršku, ker prej ni javil, ne pa v lastniškem odnosu. Nazadnje bo revež še kazen plačal, občina pa računa ne   . Ker ga namreč še zdaj ni, kljub temu, da se na višjo stopnjo niso pritožili. Ok, enkrat bodo, menda. Če ne bi imela uradnih veterinarjev, ki ves čas na DURS dajejo za izvršbo, ne bi bilo še iz tega nič.

Večji problem so sprotne reči. Zdravljenja, antibiotiki in vse ostale reči, ki jih živali rabijo in bi jih morali kar v postavko "oskrba živali" stlačit. Bi jih z veseljem, samo ne gre.
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #6189 : torek, 10.11.2009 : 15:31:30 »

Pridna, se strinjam, ne zgleda veliko  sram. Ampak, licitacije tudi niso nek denar, pa se vedno kar nekaj nabere  Smiley.
Lahko pa pomislim, da bi se preko takšnih izterjav dalo "šolati" občine tudi drugače.... (da z nami ni šale...), morda bi se tudi v kakšni glavi več obrnilo (kritična masa leži kjerkoli). Pa da se preko pravnih poti zamenja tudi pogled občin in morda tudi Vursa.... No, malo razglabljam....
Vsekakor se mi zdi, da bi nam lahko izkušnje iz tujine pomagale. Bo morda Smet kaj več povedala....
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #6190 : torek, 10.11.2009 : 15:40:23 »

Imam pa še eno vprašanje: Kje piše, da morajo občine podpisati pogodbo z zavetiščem? In, koliko občin se tega drži, če je to obvezno?
No, to bi bilo za podrezat na kakšni višji stopnji. (Vem, da so občine zelo samosvoje  Evil in, da se jih težko kje zagrabi....a za vse se najde pot super.)
(Razmišljam....)

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #6191 : torek, 10.11.2009 : 15:42:35 »


V praksi je tako. Nemški državljan, ki še angleško slabo govori, se preseli iz Nemčije v Loško dolino. Skorajda v hosto. Ima dva svoja psa. Pride psica, ki se ne pusti prijet. Začne ji hrano nastavljat, psica pride bližje in mu skoti 7 mladičev. Jo socializira, futra vseh osem in se jih trudi oddat. Uspe mu s tremi. Ko so stari pol leta (+ psica), ugotovi, da ne gre več nikamor. Potem še nekaj časa išče razne možnosti in naleti na nekoga, ki mu reče, naj pokliče mene. Jaz obvestim uradnega veterinarja, ta izda odločbo za sprejem in jaz mu psico mamo vrnem takoj po sterilizaciji rekoč, da nimam kam z njo in naj jo on vzame in pika. Mladiče obdržim, eni še zdaj iščem dom. Izdam račun, občina ga zavrne (odločbe o namestitvi v zavetišče pa niso zavrnili!), češ da so od gospoda psi, ker toliko časa ni javil. Gre reč na višjo stopnjo, kjer razsodijo, da niso gospodovi in da je kvečjemu v prekršku, ker prej ni javil, ne pa v lastniškem odnosu. Nazadnje bo revež še kazen plačal, občina pa računa ne   . Ker ga namreč še zdaj ni, kljub temu, da se na višjo stopnjo niso pritožili. Ok, enkrat bodo, menda. Če ne bi imela uradnih veterinarjev, ki ves čas na DURS dajejo za izvršbo, ne bi bilo še iz tega nič.


Mhm. Takih primerov je za en kup, seveda. Bi malo lažje furali, če bi bili sproti plačani, ampak enkrat bodo. Bistveno večji problem je ta, da se ne plačuje niti za stvari, ki so v zakonu določene. Npr.: žival ima zlomljeno tačko. Veterinar oceni, da bi po posegu normalno živela in je ne želi evtanazirat. Občina tega ne plača, kljub temu, da je zapisano, da živali moramo zagotoviti veterinarsko oskrbo. Ko to poveš, rečejo: zamenjaj veterinarja. Oskrba je tudi evtanazija. Če si Perun, ni problema. Ker ni računice, ni popravljene tace, ampak je žival v skrinji. Trdim, da če bi delali tako pri nas, ne bi imeli minusa in imeli bi se fajn. Tako pa ne moremo na tak način, pol pa vsi rečejo: tvoj problem.

In seveda, ob polomljenih tacah se ne zatika, ker sploh nič ne rečem. Žal se ne zatika niti pri antibiotiku za mačko npr., ker tudi več ne rečem.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #6192 : torek, 10.11.2009 : 15:58:30 »

Imam pa še eno vprašanje: Kje piše, da morajo občine podpisati pogodbo z zavetiščem?

V zakonu.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #6193 : torek, 10.11.2009 : 16:10:41 »

No, vem, da v zakonu, samo v katerem  sram? Samo zakon, člen al pa povezavo na to (verjetno že obravnavano tematiko)...
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #6194 : torek, 10.11.2009 : 16:25:49 »

Prosim..... Smiley Bom potem sama pogledala....
Logiran
Strani: 1 ... 408 409 410 411 412 [413] 414 415 416 417 418 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines