mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 06.05.2024 : 16:03:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 603 604 605 606 607 [608] 609 610 611 612 613 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1746885 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #9105 : ponedeljek, 13.06.2011 : 18:47:59 »

legvani plezajo v blazne višave.
ponoči mirujejo - spijo.
plavajo izredno dobro- tudi pod vodo.
z repom lahko fajn useka, če je ogrožen.
a v bližnji okolici doma je zagotovo ni?
 niti na strehi?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #9106 : ponedeljek, 13.06.2011 : 19:07:26 »

Hm, potem bom pa začela še po zraku gledat. Reva prestrašena...si mislim, kaj doživlja. Pa upam, da je nihče ne preganja...  Kiss
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #9107 : torek, 14.06.2011 : 11:30:00 »

a se je kuščarka že našla?

tole je zoprn teren za iskanje kuščarja zaradi zasebnih vrtov, kamor ne moreš vdirati  Undecided
kako staro mamo bi lahko še fršlok, če jo najde v solati  Roll Eyes

če bo kaka akcija v smislu sistematičnega prečesavanja terena v strelcih, napišite kdaj in kje se dobimo.
sva dva na razpolago.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #9108 : torek, 14.06.2011 : 11:57:26 »

Jst včeraj nisem nič videla. Res ne bi bilo slabo pogledat tako v skupinah, pa da ne bi preveč firbcov pritegnili, ker potem se še kakšen "nad pameten" najde in naredi kakšno štalo....  Wink (Moje mnenje...)
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #9109 : torek, 14.06.2011 : 12:04:00 »

hehe, se strinjam, samo še tapametnih se manjka  Roll Eyes
bolj sem mislila v takem smislu, da ne bluzi vsak zase, ker je pol en konc lahko pregledan 50x, 100 m stran pa nobenkrat.

Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #9110 : torek, 14.06.2011 : 12:51:02 »

aja, pa če slučajno obstaja interes, je pri naši hiši za pregled vode, grmovja in bregov z rečne strani, iskalcem na razpolago tudi opremljen mornariški divizion
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #9111 : torek, 14.06.2011 : 14:23:56 »

a letaki so razbešeni?
upam da ji kdo kaj ne naredi Angry
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #9112 : torek, 14.06.2011 : 14:40:35 »

aja, pa če slučajno obstaja interes, je pri naši hiši za pregled vode, grmovja in bregov z rečne strani, iskalcem na razpolago tudi opremljen mornariški divizion
Shocked Shocked Kakšen lep kapitan tudi?  Tongue Evil
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #9113 : torek, 14.06.2011 : 14:47:36 »

http://dzzz.si/sl/vabljeni-na-tretje-tematsko-predavanje-drustva-za-zascito-zivali-ljubljana.html
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,16758.new.html#new
Govora bo tudi o eksotičnih živalih, kar ta nesrečni legvan tudi je.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #9114 : torek, 14.06.2011 : 15:40:30 »

Shocked Shocked Kakšen lep kapitan tudi?  Tongue Evil

  glede na to, da kapitan izhaja iz iste vasi kot Fifi1, je čisto logično da ne more bit drugačen kot lep  Cheesy
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #9115 : torek, 14.06.2011 : 15:47:54 »

 Grin Grin Zdaj me pa res zanima, kateri sovaščan je to... Huh
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #9116 : sreda, 15.06.2011 : 08:36:38 »

Oho, konkurenca...  Tongue Evil Wink
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #9117 : sobota, 18.06.2011 : 21:16:16 »

Bom dala sem, navezuje se na Mirno.

Pupa je bila sprejeta 21.7.2010. Posvojila sem jo jaz, ker druge možnosti ni in je tudi ni bilo. Nalepila se je name in to mislim precej dobesedno. Prve tedne ni bilo mogoče niti osnovne stvari v kopalnici opravit brez nje, od takrat do danes sva prišli tako daleč, da "smem" na teren in v trgovino. Vsa ostala odstopanja od rutine predstavljajo popoln stres zanjo in za ljudi, ki ostanejo z njo. Bega po hiši, cvili, joče, laja, odpira vsa vrata (oziroma neumorno kljuka po njih, ker moramo zaklepat), ne da se spati, hiperventilira, ne pomaga nič, kar je meni znanega; poskusili smo vse mogoče.

Torej gre z mano, kamor je le mogoče. To zame pomeni popolno prilagajanje, ker ni sposobna prenesti vsega, kar prinaša svet zunaj doma. V neznanem nezavarovanem območju je na vrvici in ovratnici in na vrvici in oprsnici. Bega sem in tja in išče "izhode" (če jo imam na kratkem povodcu ob sebi, pa to pomeni, da se premakne le tako, da jo fizično naložim in odnesem). V avtu ji je kljub uporabi sredstev proti slabosti in postopnemu navajanju na smrt mučno in slabo. Nekaj ur vožnje pomeni, da je blizu dehidraciji od bruhanja in slinjenja, ne more piti vode v času potovanja. V novem okolju ji moram po 48-ih urah brez lulanja fizično iztisniti mehur, potem počasi gre na potrebo z veliko prepričevanja in seveda prilagajanja uram (ko ni ljudi) in iskanju terena (kjer ni ljudi). Ne sme biti niti prometa, ker potem obstane v pozi, s kakršno opisujemo "pohuljene volkove" in gleda v zrak, ker presodi, da od tam grozi velika nevarnost. Ne more se sprostiti, ves čas opazuje okolico in ko je totalno izmučena, kinka stoje ali sede. Ko se želiš usesti v gostilno in spiti kofe, jo je treba fizično prestavljati. Odpade čas dopusta v sezoni. Odpade sprehod ob stojnicah na morju ali kaj podobnega. Odpade druženje z ljudmi (ki jih v prostor, ki ga vzame za našega, ne pusti, ker čuva). Odpade odhod v trgovino, kadar želiš, ker je ne moreš pustiti "doma". Je pretirano navezana name in nisem našla načina, da bi to navezanost razpršila, kljub temu, da je vesela in sprejema moje prijatelje. Sem popolnoma odvisna od tega, koliko je ona sposobna prenest.
Torej, v tem skoraj letu, ki sva ga preživeli skoraj popolnoma skupaj (tudi spi v moji postelji, kar ni še nikoli noben pes, razen Blerčija, ki je spal v spalnici na tleh v svoji postelji - drugače ni mogoče, ker prav gotovo ne bi niti za minuto spal prav nihče v zavetišču), mi je uspelo, da me čaka pred vrati kopalnice in ne v kopalnici. In da grem lahko dopoldan za nekaj ur na teren. To je pa tudi edini uspeh. Enkrat mi je uspelo izmuznit se iz mačjaka, pred katerim me je čakala v kuhinji in se splazit pod oknom, opravit nekaj stvari brez nje, pa sem naredila napako, ker nazaj nisem prišla iz mačjaka, pač pa v kuhinjo. Od tedaj ves čas preverja, kam bi lahko izginila in se me temu primerno drži. Pupa je do konca psihično moten pes, jaz pa tudi, ker jo imam in jo imam povrh vsega še do nezavesti rada.
Mirna je bistveno hujši primer. Za razliko od Pupe, ki je takoj na začetku sama želela stik z mano, ga Mirna ne želi. Ne z mano ne s kom drugim, ki je človek. V tem ne popušča niti za malo, kakršen koli stik, ki traja predolgo, se konča z drisko, lulanjem pod sebe in tresenjem ter renčanjem. To je mučenje in to namerno - brez cilja, po mojem globokem prepričanju, zato bo uspavana.

Takole izgleda, ko hočem na kofe s svojim psom:

http://www.youtube.com/user/zavetisceChannel#p/u/0/NqBD4j1slM0

Takole išče izhod, ko ve, da gremo proti avtu:

http://www.youtube.com/user/zavetisceChannel#p/u/2/1at81UjrS3k

Takole ves čas "preiskuje teren":

http://www.youtube.com/user/zavetisceChannel#p/u/1/nPz0mTmBwK0

Takole je v avtu:

http://www.youtube.com/user/zavetisceChannel#p/u/3/3FLoufmvgdc
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #9118 : sobota, 18.06.2011 : 21:20:04 »

Koliko vas je, ki bi želeli 15 let preživeti tako?
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #9119 : sobota, 18.06.2011 : 21:32:06 »

http://www.youtube.com/watch?v=r9lxhBDirzw

Fajn, a ne?

http://www.youtube.com/watch?v=KD8VOjB9wBo
Logiran

Strani: 1 ... 603 604 605 606 607 [608] 609 610 611 612 613 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines