mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 06.05.2024 : 19:43:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Strani: 1 ... 715 716 717 718 719 [720] 721 722 723 724 725 ... 779   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavetišče HORJUL  (Prebrano 1746920 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #10785 : torek, 02.04.2013 : 20:01:49 »

Kere ideje, sem rekla, če so mulce tudi šli zamenjat v porodnišnico...oz. reklamirat.

no ampak moraš priznat, da za mulce ideja ni slaba  Afro
za mačke in pse pa seveda ne pride v poštev.
Logiran
Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #10786 : torek, 02.04.2013 : 20:14:01 »

no ampak moraš priznat, da za mulce ideja ni slaba  Afro
za mačke in pse pa seveda ne pride v poštev.

Sej kakšnega bi...ok, sem že tiho Smiley
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #10787 : torek, 02.04.2013 : 20:19:46 »

 
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #10788 : četrtek, 04.04.2013 : 12:28:18 »

Bobi, my man -  Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10789 : sobota, 06.04.2013 : 14:26:17 »

http://www.mojpes.net/modules/pomoc/article.php?storyid=320
Logiran

mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #10790 : sobota, 06.04.2013 : 16:20:09 »

"Gazirančka"  Sprite in Stil, srečno Kiss
Logiran

Unikatne tablice in portretki
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #10791 : sobota, 06.04.2013 : 19:43:56 »

Srecno, otrocki.  Cheesy
Logiran
Tisa 1
otrok do 14 let
***
Sporočil: 112


WWW
« Odgovor #10792 : sobota, 06.04.2013 : 19:51:21 »

Srečno "Gazirančka" ! Kiss
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10793 : ponedeljek, 08.04.2013 : 11:31:24 »

Sem vesela, da je članek doživel odziv:

http://www.mojpes.net/modules/pomoc/article.php?storyid=318

Naj dodam, da je nekaj realnost (posvojiteljev je premalo, živali preveč, pa inšpekcija, ki pove, da bo odredila evtanazijo preštevilnih v zavetišču)) in da pri nas nikoli ne oddamo živali posvojitelju, katerega namen je samo rešiti žival pred evtanazijo in ni psihično stabilen skrbnik, ki ve, čemu zares posvaja.

Imam pa še milo prošnjo. Lahko lepo prosim delite tole, kjer in kolikokrat morete? Bilo bi namreč naravnost prelepo, ko bi nekatere vnebovpijoče krivice, ki se godijo psom, dobile pravi epilog. Hvala vnaprej.

http://www.mojpes.net/modules/pomoc/article.php?storyid=320

Logiran

Mačja
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.086


WWW
« Odgovor #10794 : ponedeljek, 08.04.2013 : 11:54:08 »

Listo preverjanj lahko kot pdf pošiljam, ker je gor naveden vir, a ne Jana?

ps.
V Horjulu so najboljše mačke  Kiss in še največ jih je!
Logiran
irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #10795 : ponedeljek, 08.04.2013 : 12:31:08 »

niti ni potrebna  neka mila prošnja za delitev......  urejeno  na fb
če bi vsak v svojem malem privatnem svetu ustrezno poskrbel za najbolj osnovno oskrbo svojega  ljubljenca , takšen Texas  že v osnovi sploh ne bi bil možen
in kaj sedaj?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10796 : ponedeljek, 08.04.2013 : 12:43:30 »

Dokler vsak v svojem malem privatnem svetu ne skrbi ustrezno za svojega ljubljenca, mora za to poskrbeti zavetišče. Med temi na linku je kakšno, ki ima vsa potrebna dovoljenja, pa jih ne bi smelo imeti - temu primerna je tudi oskrba. Torej bo potrebno v ne tako zelo privatnem svetu tudi poskrbeti za ustrezno oskrbo živali.
Logiran

irenat
rad pišem
****
Sporočil: 487


WWW
« Odgovor #10797 : ponedeljek, 08.04.2013 : 14:22:40 »

Ja, dojemam... In kaj zdaj?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.305


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #10798 : ponedeljek, 08.04.2013 : 14:43:33 »

Ja, Mačja, lahko.

Dodajam:
Ker vem, da je branje s strani nekaterih neznansko selektivno, bi še enkrat povdarila tole:

Naj dodam, da je nekaj realnost (posvojiteljev je premalo, živali preveč, pa inšpekcija, ki pove, da bo odredila evtanazijo preštevilnih v zavetišču)) in da pri nas nikoli ne oddamo živali posvojitelju, katerega namen je samo rešiti žival pred evtanazijo in ni psihično stabilen skrbnik, ki ve, čemu zares posvaja.

Okrog evtanazij še tole: Noben vodja zavetišča oz. lastnik, ki ni veterinar, ne more in ne sme sam evtanazirati živali. Poleg tega je strošek živali po 30. dnevu izključno na grbi lastnika zavetišča in nihče (ampak res nihče) nima nikakršne pravice od nobene osebe (ampak res od nikogar) zahtevati, da oskrbuje tuje živali v nedogled na svoj račun, v svojem času in v svojih prostorih. Če je zavetišče polno, pride inšpektor in reče: "spraznit", lahko da zraven še papir, kjer piše točno, kako in za koliko spraznit. Zato počasi nehajmo opletati o teh evtanazijah kot o največjem zlu slovenskih zavetišč, ker je tako izvajanje neresno in samo pove, da v resnici o zavetiščih pojma nimamo.

Razlika med 1. zasebnimi zavetišči in 2. zavetišči, ki so v javnem upravljanju (tudi s strani društev, taki imamo dve zavetišči) je tudi v tem, da gre po 30. dneh pri (1.) prvih vsa oskrba na račun lastnika zavetišča, ki je v isti osebi tudi skrbnik živali, torej ene točno določene osebe in iz ene točno določene denarnice, ki ji donatorji lahko pomagamo ali ne, kot sami želimo. Pri (2.) drugih pa lastniki zavetišča (običajno občine) nimajo popolnoma nič s skrbništvom živali, ker skrbništvo za živali z različnimi pogodbami naložijo nekomu drugemu (društvom, podjetjem - recimo Snaga MB). V pogodbah med obema (lastnikom zavetišča in skrbnikom živali) je običajno točno določeno, čigav strošek so živali po 30. dneh (v vsem, tudi strošek zaposlenih). Skrbniki v takih (2.) zavetiščih nimajo za živali (ne pred in ne po 30. dneh) prav nobene finančne obveznosti iz svojega žepa, temveč so popolnoma enakovredni donatorji, kot kdorkoli drug, ki nobenega zavetišča od znotraj še videl ni. Iz tega nam mora biti jasno, da je v 1. primeru zahteva, da zavetišče ne evtanazira živali, direktna zahteva, da neka oseba na svoje stroške, v svojih prostorih in v svojem prostem času oskrbi xy število živali v nedogled (se razume, da vsaj po zakonskem minimumu). V 2. primeru pa je taka zahteva naslovljena na imaginarne osebe, ker v resnici za te pse ne skrbijo ne finančno, ne prostorsko in ne časovno lastniki zavetišča, temveč skrbniki živali to počnejo v tujem prostoru, ob plačilu svojega časa s tujim denarjem (kdor jim izplačuje plače) in za tuj denar oskrbujejo živali v nedogled.

Kaj, ko bi se vendarle že enkrat usmerili na dobrobit živali in nehali opletati z ljudmi? Recimo, v zakonodaji piše povsem jasno (če dela branje zakonodaje težave, glej Liste preverjanj - leva siva kolona), kako MORAJO biti oskrbovane in nastanjene živali v VSEH slovenskih zavetiščih. Pa so res? A bi začeli razmišljat, kako danes (morali bi že 'včeraj' in ne 'jutri') zagotoviti vsem živalim v vseh slovenskih zavetiščih bivanje in oskrbo do 30 dni vsaj tako, kot veleva zakonodaja? Ker je to minimum od minimuma. Sama od nikogar ne zahtevam popolnoma nič več od tega. Moja pričakovanja nimajo zveze z zahtevami in so nekaj drugega. Za svoja pričakovanja tudi kaj naredim, ne sedim križem rok, zagotovo pa ne pomagam manj od minimuma za živali vzdrževati naprej nikomur. Niti z enim samim oglasom za oddajo ne, še manj z zbiranjem česarkoli. Ker s tako pomočjo v resnici ne bi pomagala živalim, temveč ljudem, da lahko živali še naprej zadržujejo v pogojih, ki so slabši od minimalnih po zakonodaji.

Še vprašanje za nas vse skupaj in vsakega med nami posebej: Če za trenutek odmislimo zakonodajo - ali lahko ljudi, ki s svojim delovanjem omogočajo, da živali še naprej preživljajo dneve in leta v pogojih, ki niti minimuma od minimuma ne dosegajo, ljubitelje živali? Je dovolj samo to, da so živali žive? Je to to? Ali ne poskušamo vsak dan znova in znova zahtevati od vseh lastnikov/skrbnikov živali, da omogočijo živalim vsaj minimalne pogoje? Je zlaganje živali po vseh kotičkih, združevanje nezdružljivih, omogočanje možnosti parjenj in agresijo, zadrževanje živali na mrazu in v pripeki ... to, kar pričakujemo od odgovornih skrbnikov?

Skrbniki živali v zavetiščih niso občine, temveč lastniki oz. upravljalci zavetišč. Če v zavetišču pogoji za živali ne ustrezajo vsaj tistemu, kar veleva zakonodaja, sama pričakujem od odgovornega skrbnika živali, da temu takoj naredi konec, ne pa da pomaga vzdrževati tako stanje naprej iz dneva v dan. Od nadzora pa pričakujem, da bo takoj naredil točno to, kar je potrebno - prekinil vsakršno nadaljnje nezakonito in z odgovornim skrbništvom neskladno ravnanje.
Logiran

Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #10799 : ponedeljek, 08.04.2013 : 14:47:11 »

Kdor drugemu jamo koplje... al kako že gre.

Upam, da bo tako zelo zabavno tudi tedaj, ko bodo tisti, ki opletajo s papirji dojeli, da se je kdo zares vtaknil vanje in pogruntal, da bo potrebno ponovno pridobivanje papirjev za DELOVANJE ZAVETIŠČA in odgovarjanje za izdajo točno določenih že obstoječih. Namreč - po pridobitvi gradbenega dovoljenja nastopi faza, ki se ji reče projekt izvedenih del. Ko to imaš, je potrebno vložiti vlogo za pridobitev uporabnega dovoljenja. Zahteve za pridobitev le-tega pa se skrivajo v posameznem delu zakonodaje. Uporabno dovoljenje za npr. lokal ne more biti enako tistemu, ki ga pridobiš za zavetišče. Kaj mora imeti zavetišče... o tem ptički čivkajo, pa ne bi še jaz. Bi pa o tem, česa zavetišče nima, ima pa papir.... in tudi bom  Smiley. Če torej SPLOH NIMAŠ prostora za namestitev živali, v katerem lahko zagotavljaš več kot 5 in manj kot 26 stopinj (o drugem sploh ne bi še sedajle), potem NIMAŠ uporabnega dovoljenja, ki bi zdržalo prevetritev, al kako bi človek temu rekel  Cool.
Če pa si upravljalec takega objekta, pa nimaš avtomobila, zahtevanih izobraževanj, predpisanih evidenc in še česa, ne moreš biti upravljalec. Al kako? Al si lahko? Pa da vidimo...
Logiran

Strani: 1 ... 715 716 717 718 719 [720] 721 722 723 724 725 ... 779   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Zavetišče HORJUL
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines