mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 04.05.2024 : 14:09:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hrana za mladička  (Prebrano 73562 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lex D
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #90 : ponedeljek, 15.05.2006 : 14:24:57 »

mene pa zanima kolk ste kej dodajal kislega mleka pa skute mladičku ?? Slišal sem,da se baje ne sme prevelik dodajat ampak moj psiček ma skuto pa kislo mleko fuul rad  Smiley
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #91 : ponedeljek, 15.05.2006 : 15:08:59 »

Moja ma pa rada sladoled, meso, čebulo, čokolado...pa je samo brikete. Drugače bi pa pojedla vse česar ne dobiva. Enkrat je celo sunla celo čebulo, pa da ne boste mislili, da je ni z veseljem glodala Grin Grin Cheesy
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #92 : torek, 16.05.2006 : 15:54:28 »

Ce ima nekaj ful rad to se ni razlog, zakaj bi moral to potem dobivati v velikih ali vecjih kolicinah...

Jaz dodam mleko na vsake toliko casa (mogoce 1x na teden, malo za okus... Smiley ), k enemu obroku...ce bi mu ga nalila cel liter, bi ga pa cel liter popil....
Logiran
Lex D
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #93 : torek, 16.05.2006 : 19:36:05 »

Jz mu dam vsaki dan 3 žličke kislega mleka na briketih pa pred tem 2 žlički skute Smiley...Zanima me sam al to kej škodi al Huh
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #94 : torek, 16.05.2006 : 21:04:26 »

Lex D, če tvoj pesjan to vse lepo prenaša je vredu, če pa ne, pa rajši mu ne dajaj. Glede moje izkušnje, če mu drugače daješ brikete, mu ne dajaj dodatkov, ker s tem ga samo razvadiš, če pa itak nameravaš mu vedno kaj zraven dajati, pa mu dajaj različne stvari, kar ima pač rad. Kislega mleka moji nisem dodajala, samo navadno mleko, ker ga dobro prenaša in nima posedic dobiva občasno tu pa tam, samo ne skupaj z briketi, ker moja ne mara namočenih briketov...lp
Logiran
Pehta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 124


« Odgovor #95 : sreda, 17.05.2006 : 08:00:19 »

Citat
Lex D, če tvoj pesjan to vse lepo prenaša je vredu, če pa ne, pa rajši mu ne dajaj. Glede moje izkušnje, če mu drugače daješ brikete, mu ne dajaj dodatkov, ker s tem ga samo razvadiš, če pa itak nameravaš mu vedno kaj zraven dajati, pa mu dajaj različne stvari, kar ima pač rad.
Mislim pa, da kvalitetni briketi vsebujejo vse, kar nas pesjanarček potrebuje. Včasih lahko nekatere stvari, ki jih naš pes z dobrim namenom uživa tudi škodujejo. Dandanes ni več problem v pomanjkanju kalcija npr., ampak je problem lahko v preveliki količini kalcija. Čisto odvisno pa je s kakšno hrano se tvoj psiček drugače prehranjuje. Če ta hrana vsebuje vse stvari, potem ne rabi dodatka vitaminov, kalcija... Tudi iz tega razloga obroke hrane odmerimo.

lp, p&P
Logiran
Lex D
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #96 : sreda, 17.05.2006 : 19:28:41 »

aska2005 hehe on to dober prenaša skuto poliže od šuba Smiley)...Am papa brikete brez ali z dodatki pa kruheka včasih papa pa sirčka pa ah itak bi vse pojedu ka bi mu dal...Hvala za nasvete  Tongue
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #97 : sreda, 17.05.2006 : 20:14:46 »

Lex D je drugače pa tako kot je že Pehta napisala, psu naj ne bi mešali briketov. 
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #98 : nedelja, 21.05.2006 : 12:28:26 »

pri nama se je končalo tako, nehala sem ji mešati brikete z raznimi dobrotami, mlada dama je sicer protestirala, na koncu pa le pojedla svoje brikete. sicer jih je jedla le 1x na dan, ko je bila že kriza.

zdaj pa kake 3 dni mešam brikete adult s puppy... to bom delala kak mesec, potem pa le še adult. le-te pa ima zelo rada!
Logiran
Zami
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #99 : četrtek, 25.05.2006 : 07:35:44 »

Oj!

Jaz imam trenutno doma 5 mladih huskijev in jih ze hranim z raznovrstno hrano, ker bodo kmalu sli od doma. Dajam jim v treh obrokih in sicer zjutraj mleko. Dajem jim mmleko v prahu za mladice od Royal canini, notri pa dam malo kruha, pa malo sladkam, ker drugace ne jejo. Opoldne jim dam namocene brikete za mladicke in zvecer dobijo kak mesek v juhici. Za enkrat nimajo tezav s kako drisko in so prav veseli inn zadovoljni.

Obcasno zamesam v mleko malce kravjega, ampak res malo, le zaradi okusa ker jim je boljsi. Sam se bojim da ce ze ne oni, da bo mama dobila drisko, ker se vedno pospravi drekce za njimi, ce je ne prehitim. Wink

lp
Logiran
bilka
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #100 : sobota, 27.05.2006 : 19:59:05 »

Pozdravljeni,jaz pa imam eno uprašanje,ki mi ne da miru,pa se obračam na vas,se vam zahvaljujem v naprej..no,doma imamo 10 mladičev,ki so danes stari 17 dni,pasme labrador,no vidli smo,da naša psica počasi beži stran in jim noče dajati dosti mleka,verjetno jo izčrpajo,pa tudi je uboga pokrampana do krvi,hranim jo dobro,zjutraj dobi skuto z rumenjakom in žličko medu,nato 12,16 porcijo riža ali pašte z mesom in zelenjavo ob 20 še kruh ali riž z sadjem ali jogurtom..no težava pa je v tem,da so mladički še vedno lačni in se bunijo ko zizajo,očitno niso zadovoljni,kaj bi jim lahko pri tej starosti začela dajati jesti,da ne bom naredila več škode kot koristi..hvala
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #101 : nedelja, 28.05.2006 : 21:14:10 »

Kot prvo, psičke ne hraniš dovolj kvalitetno! Najbolje boš naredila, če boš kupila brikete za mladiče kakšne zelo kvalitetne znamke (npr. Arden Grange) in jo hranila z njimi. Potrebuje veliko bolj bogato hrano, kot to, kar ji daješ. Zato je tudi shirana in nima dovolj mleka. Nujno moraš poskrbeti zanjo. Kvalitetni briketi za mladičke in doječe psičke naj bodo njena glavna hrana, daješ ji pa lahko še jajca, skuto (če prebavlja kravje mleko, drugače priporočam kozjo), ovsene kosmiče, kvalitetno meso in drobovino. Mladički so še premajhni, da bi kar sami jedli. Dohranjuješ jih lahko po steklenički z mlekom za pasje mladičke (dobiš ga v bolje založenih trgovinah za mlae živali). Nikakor ne s kravjim, ker povzroča drisko!!!!  Iz skodelice se lahko začnejo hraniti šele med 24. in 27. dnevom. Zdaj nujno potrebujejo mamino mleko, tvoja odgovornost pa je, da poskrbiš za mamo. Ko bodo zreli, da ob maminem mleku začnejo jesti še kaj drugega, lahko začneš s skuto (najbolje kozjo) in speštanimi namočenimi kvalitetnimi briketi za mladiče (speštaj jih v kašico, da jo bodo lizali).

Predvsem pa potrebuješ veliko več kvalitetnih informacij. Nujno v knjižnico po knjigo Moja psička - tam boš izvedela veliko o negi za mladičke in njihovo mamico!

Čimprej ukrepaj, da ne bodo shirali mladički in mamica. Predvsem pa, zdaj ne varčuj z denarjem. Psički in mladičkom moraš nuditi najboljše!!!!

Če je psička popraskana od mladičev, je čas da jim postrižete krempeljčke. To lahko storite z navadnim ščipalnikom za nohte. Mladičem je treba redno striči nohtke (kar vsak teden), da mame ne popraskajo med dojenjem.

Pa hitro ukrepajte! Ne čakajte! Psička potrebuje vašo pomoč!!! In takoj ji začnite dajati kvalitetnejšo hrano. 10 mladičev je hud napor zanjo. Od vas je odvisno, ali bodo preživeli vsi mladiči in ali bo mamica ostala pri dobrem zdravju.
Logiran
bilka
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #102 : ponedeljek, 29.05.2006 : 18:50:36 »

joj,najlepša hvala za pojasnila,sem jih dobila tudi od ene druge na drugem forumu podobne..jaz knjigo o psički imam,ma ko sem govorila z veterinarko,je rekla da jo dobro hranim,nič mi ni omenila brikete,ma bomo probali tudi to,da bo ja vse dobro,mladiči pa mi zgledajo dobri,no vsakršno mnenje pride prav,ko so se skotili so imeli med 480 in 500,sedaj 19 dan pa 1350 do 1450 se mi zdi kar dobro,no nevem kaj mislite??malo sem dala skute mladičem danes,pa so jo pojedli v momentu,jim je prav pasala,saj doji jih še vedno,ma ona je tako požrešna,da skozi prosi za hrano in takoj ko gre nekdo v kuhinjo jih kar spusti in hitro prilafa,da bo kaj dobila,no labradorci so že tako zelo požrešni...krempeljce pa bomo postrigli,božica..drugače pa sem jih peljala k veterinarki in mi je rekla da so uredu..no jaz sem taka,zmeraj delam paniko tudi ko ni treba..se pa bom vsekakor držala vaših nasvetov da bo mladičem in mamico čim bolje,najlepša hvala in lep pozdrav..
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #103 : ponedeljek, 29.05.2006 : 19:38:02 »

Super! Držim pesti, da bo družinica še naprej rastla in se razvijala, mamici in tebi pa čim manj stresa.

lp

Logiran
bilka
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #104 : torek, 30.05.2006 : 18:07:41 »

najlepša hvala za prijaznost,sem bila registrirana na enem drugem forumu,pa sem se odločila ga zapustiti,ker so me samo skritizirali,in grajali,češ kako mi je ušla in sedaj imamo mladiče,ma se zgodi,to nam je bila šola in takoj ko bomo lahko jo peljemo na sterilizacijo..me veseli,da vsaj tu niste tako kruti,ker kaj takega res nisem še doživela...upam,res da bo tu bolje,saj za to pa je forum,da si pomagamo z nasveti..lep dan vam želim  bom pa pri prehrani upoštevala vaše nasvete in da bodo vsi lepo rasli in bili zdravi..
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines