mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 20.05.2024 : 02:06:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Strani: 1 ... 156 157 158 159 160 [161] 162 163 164 165 166 ... 303   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani  (Prebrano 636276 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #2400 : torek, 16.02.2010 : 12:33:46 »

Spet nas nekaj zanima....
...
Vprašanja Milanu Pogačniku, odgovornemu za zakonitost postopkov na Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano:
1. Ali je način vročitve, zapisan kot sestavni del odločbe, zavezujoč za izdajatelja odločbe?
2. Ali je vročanje odločbe v nasprotju z v odločbi zapisanim načinom vročanja zakonito in po vseh predpisih?
3. Ali se šteje odločba, ki je vročena v nasprotju z v odločbi zapisanim načinom vročanja, za vročeno?

In konkretno:
1. Kdo (ime in priimek, položaj) je odločil, da se Odločba MKGP št. 3449-13/2009/14 z dne 22.6.2009 ne vroči tako, kot je zapisano v odločbi?

Jaz bi dodala še vprašanje, v katerih primerih in po kakšnih kriterijih se v njihovih postopkih pri pridobivanju izvedenskih mnenj, upošteva načelo ekonomičnosti?? Kot so napisali v obrazložitvi o formiranju strokovne komisije oz. skupine izvedencev, v katero so bili kot vemo namesto sodnih izvedencev za področje kinologije, izbrani mednarodni sodniki iz liste KZS ter veterinar, ki ga NI predlagala veterinarska zbornica!
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #2401 : torek, 16.02.2010 : 12:37:16 »

A ni bilo rečeno da psi takrat kao niso šli v register nevarnih psov, ker še ni veljal nov zakon? Če me spomin ne vara je bilo v enem od medijev kmalu po tem zadnjem dogodku.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #2402 : torek, 16.02.2010 : 12:44:57 »

Psi niso bili evtanazirani zaradi tega, ker še  ni veljal nov zakon
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #2403 : torek, 16.02.2010 : 12:47:29 »

Mr. Pet je poziv k podpisu peticije objavil na svoji strani.

http://img688.imageshack.us/img688/9747/novice.jpg
http://img24.imageshack.us/img24/4250/strans.jpg

Zato mislim da je fer, da se isto objavi še na mojpes.net...
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #2404 : torek, 16.02.2010 : 12:56:36 »

Jaz bi dodala še vprašanje, v katerih primerih in po kakšnih kriterijih se v njihovih postopkih pri pridobivanju izvedenskih mnenj, upošteva načelo ekonomičnosti?? Kot so napisali v obrazložitvi o formiranju strokovne komisije oz. skupine izvedencev, v katero so bili kot vemo namesto sodnih izvedencev za področje kinologije, izbrani mednarodni sodniki iz liste KZS ter veterinar, ki ga NI predlagala veterinarska zbornica!
Zanimivo vprašanje bi tudi bilo, če so že želeli ravno veterinarja, zakaj npr niso zaprosili Stariha-Pipan,ki je kao neke vrste strokovnjakinja za vedenjske probleme psov oz ima (kolikor vem edina  iz vrst veterinarjev pri nas)opravljena izobraževanja na to temo v tujini. Glede na to da dela na Gorkičevi to ne bi bil posebno velik potni strošek.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #2405 : torek, 16.02.2010 : 13:00:41 »

In by the way- v skupini bi moral biti vsekakor zapriseženi sodni izvedenec, ne glede na to, če je iz Maribora, če pa ga ni v Sloveniji bi morali žal najeti tujca. Zakaj pa sicer obstajajo sodno zapriseženi cenilci in izvedenci raznih strok, če ne za potrebe sodnih postopkov ?
Vedno kadar ni ustreznega uradnega strokovnjaka v bližini si ga dolžan najt malo dlje ali v tujini, nikakor nimaš pravice zaradi tega pooblastik kar nekoga mimo vseh licenc in evidenc.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.322


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2406 : torek, 16.02.2010 : 13:01:34 »

Hm, Matejcha, fer ali ne fer, vendar na mailu nimam se nicesar, po spletnih straneh vseh slo stacun nimam casa brskat, ker imam kar precej drugega dela. Predvsem ni fer tvoj odnos do mene. Upam, da ne mislis, da nas je za te stvari stimat kaj vec kot eden, torej leti fer/ne fer name direktno.

Dajmo bit vsaj toliko fer drug do drugega, da upostevamo tisto, kar nekdo napise. Ce napisem, da rabim na mail podatke, potem je to to. Ce kdo pogleda podatke pri peticiji, to niso "v vseh stacunah neke firme", temvec je tam neko ime stacune, naslov in ev. obratovalni cas. Torej? Ce pa menite, da moram jaz iskat vse naslove in kje vse ima kdo stacuno, potem boste pac vsi skupaj pocakali, ker se moj svet ne vrti okoli enega vpisa, temvec je treba se kak kruh na mizo dat. Najbrz prav tako, kot vi vsi.

Pa brez zamere.

Pa se tole: zjutraj sem videla tukaj zapis, da SE BODO podpisovale tudi v poslovalnicah Mr. Pet, kar ne pomeni, da SE podpisujejo. Zdaj je zadeva ocitno stekla, kar pa ne pomeni, da bi jaz morala skakati v luft ali se metati ob tla ob neki nameri nekoga.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.322


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2407 : torek, 16.02.2010 : 13:03:26 »

Spet nas nekaj zanima....

Milan Pogačnik, minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, 24 ur.com, dne 05.02.2010:
Minister še danes trdi, da ni odgovoren. "Jasno sem pojasnil, da so vsi postopki, ki so bili vodeni glede vrnitve živali, zakoniti in da so bili strokovni," je povedal.
vir http://24ur.com/novice/slovenija/sls-minister-je-objektivno-in-politicno-odgovoren.html
Tanja Hofman, pravna služba na Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Info TV, oddaja Vroči stol, dne 10.2.2010, 2. del posnetka, 17. minuta,
vir http://www.infotv.si/?p=novica&id=4566
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Odločba MKGP o vrnitvi dveh psov
vir http://www.mkgp.gov.si/fileadmin/mkgp.gov.si/pageuploads/Aktualno/Bulmastifi/Odlocba_MKGP.pdf

NI DOVOLJ!

Prosimo novinarje, da povprašajo odgovorne namesto vseh nas:

okoliščina št. 2: Vročitev odločbe o vrnitvi psov

Vprašanja Milanu Pogačniku, odgovornemu za zakonitost postopkov na Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano:

1. Ali je način vročitve, zapisan kot sestavni del odločbe, zavezujoč za izdajatelja odločbe?
2. Ali je vročanje odločbe v nasprotju z v odločbi zapisanim načinom vročanja zakonito in po vseh predpisih?
3. Ali se šteje odločba, ki je vročena v nasprotju z v odločbi zapisanim načinom vročanja, za vročeno?

In konkretno:

1. Kdo (ime in priimek, položaj) je odločil, da se Odločba MKGP št. 3449-13/2009/14 z dne 22.6.2009 ne vroči tako, kot je zapisano v odločbi?
Logiran

Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #2408 : torek, 16.02.2010 : 13:07:18 »

Sem poslala na mail jana[afna]mojpes.net ob 10:37 in napisala post v temo. Sem mislila da je to dovolj. Je pa res, da nisem napisala naslovov podjetij, se oproščam.

Dobiš v kratkem vse. Peticije sedaj po obljubah odgovornega ŽE imajo, torej se že lahko podpisujejo.
Logiran
saba
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 153


« Odgovor #2409 : torek, 16.02.2010 : 13:09:41 »

Stariha Pipan je tudi sodna izvedenka za to področje kinologije, vendar je na seznamu navedeno, da je začasno na švedskem - poklicali in preverili seveda niso.
Logiran
zm4j4
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 50


WWW
« Odgovor #2410 : torek, 16.02.2010 : 13:10:14 »

Glede na klimo, ki vlada trenutno, mislim, da je idealen trenutek za predlog spremembe Kazenskega zakonika...

Trenutni Kazenski zakonik v opisu kaznivega dejanja mučenja živali. Hkrati vem, da Zakon o zaščiti živali vsebuje določbe o tem, da je spolna zloraba živali prepovedana, vendar je to le prekršek in ne kaznivo dejanje.

V KZ bi bilo treba vnesti člen, ki bi govoril o spolnem odnosu z živaljo kot kaznivem dejanju. Namreč, kot izhaja iz 173. člena KZ, se za spolni napad na osebo, mlajšo od petnajst let šteje vsako dejanje spolnega občevanja s takšno osebo. Torej KZ ne govori o "zlorabi". Gre za to, da KZ šteje, da so osebe, mlajše od 15 let pač toliko ranljive, da je vsaka njihova privolitev v spolni odnos vprašljiva. Ni torej potrebna uporaba sile (če se za to uporabi sila je zagrožena še strožja kazen). Menim, da bi enak standard moral veljati tudi za živali. Mirno se lahko sklicujemo na paralelo s poslovno sposobnostjo posameznika (poslovno sposoben je posameznik pri 18 letih) oz. na omejeno poslovno sposobnost (15-18 let) ali pa vsaj na deliktno sposobnost (14 let, če je razsoden). V vseh teh primerih se šteje, da gre za osebe, ki niso sposobne oblikovati volje tako, da bi se to štelo za veljavno v pravnem prometu oz. v primeru deliktne sposobnosti za storitev škodnega ravnanja. Enako lahko mirno rečemo za živali. Tudi za njih velja (kot za otroke), da so zanje po veljavni zakonodaji odgovorni lastniki...

kaj pravite?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.322


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2411 : torek, 16.02.2010 : 13:11:58 »

Matejcha, sem pravkar dobila mail in vpisala, kot je bilo na mailu. najbrz je to dovolj.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.322


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2412 : torek, 16.02.2010 : 13:14:25 »

zm4j4, kolikor vem, v Zakonu o zasciti zivali pise, kaj je opredeljeno za mucenje zivali (pri posameznih clenih spodaj) in to je potem podlaga za kaznivo dejanje.
Ali se motim in je presoja, kaj je prekrsek in kaj kaznivo dejanje prepusceno presoji posameznikov?
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2413 : torek, 16.02.2010 : 13:35:46 »

To, da psov iz hiše/garaže niso slišali sosedje verjetno ni nič čudnega (čudno pa je vsekakor, da kao niso bili nikoli zunaj). Predvidevam, da je bilo za odlično zvočno izolacijo dobro poskrbljeno, glede na to, kaj naj bi se vse tam notri dogajalo. Gotovo ni bil tako neumen, da bi dopuščal, da bi nenavadni zvoki prodirali na ulico.
To, da pa sosedje niso vedeli, da je pred kratkim pse dobil nazaj tudi mene bega. Ali pa ne, saj sosedska brezbrižnost včasih ne pozna meja. Zanimane se pojavi takrat, ko ima sosed nov avto, ali privoščljivost, ko mu krava crkne.
No, vsekakor je nenavadno, da bi trije ogromni, nevarni psi ob rednih sprehodih, ki naj bi se dogajali celo ločeno, ostali nezapaženi. Trikrat na dan prošetat tri pse, je kar konkreten časovni zalogaj. Ali jih vsaj spustit v vrt, kjer zagotovo občasno tudi lajajo. Če ne vsi, pa vsaj kateri od njih, da ne bo kdo rekel, jaz imam pa doma, psa, ki nikoli ne laja.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #2414 : torek, 16.02.2010 : 13:38:33 »

A ni bilo rečeno da psi takrat kao niso šli v register nevarnih psov, ker še ni veljal nov zakon? Če me spomin ne vara je bilo v enem od medijev kmalu po tem zadnjem dogodku.
Psi niso bili evtanazirani zaradi tega, ker še  ni veljal nov zakon

kakor sem jaz Špeličko razumela, naj bi bilo to zato , ker niti ena od vseh treh odločb ni bila pravnomočna. Roll Eyes
ker se je pravni zastopnik stranke v postopku pritožil Wink
Možnosti na njihovo pritožbo so pa...pfuuu pevka.... širokega aspekta

... sicer je to znana praksa pri inšpektorjih...Vsaj kar imam jaz izkušenj... npr gradbena.... ta pritoževanja se lahko vlečejo in vlečejo ( v našem primeru gradbene 12 let)
Torej so šli na zavlačevanje....in pri psih... če bi šlo vse po tem postopku...po 12 h letih bi bili kje?
( no sedaj so že prej tam Tongue)......
Logiran
Strani: 1 ... 156 157 158 159 160 [161] 162 163 164 165 166 ... 303   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Bulmastifi ubili lastnika na Oražnovi v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines