mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 22:38:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 198   Dol
Natisni
Avtor Tema: kraški ovčar - čvek  (Prebrano 262807 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
evrosad
rad pišem
****
Sporočil: 283


« Odgovor #1485 : torek, 21.11.2006 : 18:18:50 »

Najboljša je usnjena - zatezna, ki ni toliko agresivna...   Wink
Logiran
otalež36
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 120


WWW
« Odgovor #1486 : torek, 21.11.2006 : 21:18:07 »

Z zanimanjem spremljam vaše razglabljanje o razstavni vrvici za Kata. Moja teorija je sledeča, da sama razstavna vrvica ne bo rešila kaj dosti razstavne drže psa.  Potrebno je mnogo treninga (  doma ) in seveda udeležba na mnogih pasjih razstavah, da pes in rastavljalec dobita potrebno rutino.  Le tako bomo psa lahko pokazali v njegovi najlepši razstavni drži, kar pa je pogoj za uspeh na razstavah. Wink
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #1487 : sreda, 22.11.2006 : 14:36:12 »

Psa se da marsikaj naučiti, če z njim živiš, če ga pa vidiš 1x na teden je pa malo težje.  Wink Zato tudi iščem alternative, da v bistvu sebi olajšam te zadeve. Vidim, da lepše teče, če ima navadno ovratnico, kot če ima zatezno, kjer začne bremzati. Tako da bova na ta način probala rešiti problem.

Kako pa kaj zdravje vaših kraševcev? Zdaj že nekaj časa razsaja kužni kašelj in ga je staknila tudi moja Kana. Na srečo se s Katom že nekaj časa nista videla, da se ni mogel nalesti od nje, ampak je vseeno treba malo paziti, ko se druži z drugimi psi.
Lp
Logiran
otalež36
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 120


WWW
« Odgovor #1488 : sreda, 22.11.2006 : 15:53:01 »

Bolhica ,se popolnoma strinjam s teboj in menim, da sta s Katom kar pravi tim. Pred soboj imata še veliko razstav in pravi čas za razstavljanje se za vaju šele začenja. Jaz sem imel zatezno vrvico samo za učenje razstavne drže psa,ko je pes to obvladal ,sem uporabljal samo kot praviš ti navadno ovratnico.Res težko gledam na raztavah, ko  nekateri psi  komaj lovijo sapo in ne tečejo sproščeno saj jih ovira zatezna ovratnica.
Kakor praviš vidiš Kata le 1x tedensko. Jaz mislim, da bo tudi to dovolj, če bosta s Katom dosledna pri učenju. Bi ti pa priporočal, da preden začneš z vadbo, tvojega Kekca pošteno utrudiš. Tako bo bolj poslušen in ne bo se mu ljubilo misliti na druge neumnosti. Smiley
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #1489 : četrtek, 23.11.2006 : 20:53:28 »

Sumim, da naš Kato ni ravno pri ta pametnih.  Angry Mi je kar slabo postalo, ko mi je mama po telefonu povedala. Včeraj je norc slišal sosedovo Brino lajat, ko je bil na terasi in je dol skočil!!! Še oče ga je videl čez okno kako dol pada.  Shocked Na srečo je pristal na nogah in je samo na prvo tačko malo zašepal, ampak je kmalu nehal, ko mu jo je mama zmasirala in razmigala. Sploh nočem pomislit, kaj vse bi si lahko naredil. Undecided Sem opozorila mamo, da naj ga gleda, če bo še kaj šepal, gremo takoj na slikanje. Ima naš kekec očitno srečo kolikor je neumen. Mama je takoj šla gor na teraso in dile okrog nabila (naša začasna ograja), nima da mrdne zdej.

Ok, pa še malo vesele novice. Na spletni strani društva se nekaj dogaja, se malo obnavlja in malo dodaja. Grin Pejte vsi malo pogledat. http://www.dlvkos.si/si/index.shtml

Lp
Logiran
evrosad
rad pišem
****
Sporočil: 283


« Odgovor #1490 : petek, 24.11.2006 : 00:12:25 »

Zatezna ovratnica na razstavi je pa malo prepozno... Za trening Kraševcev je usnjena zatezna okroglega preseka najboljša, ker jim ne trga dlak okrog vratu  Smiley. Pa tudi pasma ne mara "pretrdega" šolanja in je tako na blažji način z večkratnim treningom uspeh hitrejši.

Lp  Grin
Logiran
otalež36
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 120


WWW
« Odgovor #1491 : petek, 24.11.2006 : 09:47:48 »

Sumim, da naš Kato ni ravno pri ta pametnih. Angry Mi je kar slabo postalo, ko mi je mama po telefonu povedala. Včeraj je norc slišal sosedovo Brino lajat, ko je bil na terasi in je dol skočil!!! Še oče ga je videl čez okno kako dol pada. Shocked Na srečo je pristal na nogah in je samo na prvo tačko malo zašepal, ampak je kmalu nehal, ko mu jo je mama zmasirala in razmigala. Sploh nočem pomislit, kaj vse bi si lahko naredil. Undecided Sem opozorila mamo, da naj ga gleda, če bo še kaj šepal, gremo takoj na slikanje. Ima naš kekec očitno srečo kolikor je neumen. Mama je takoj šla gor na teraso in dile okrog nabila (naša začasna ograja), nima da mrdne zdej.

Ok, pa še malo vesele novice. Na spletni strani društva se nekaj dogaja, se malo obnavlja in malo dodaja. Grin Pejte vsi malo pogledat. http://www.dlvkos.si/si/index.shtml

Lp

Tukaj se moram postaviti Katu v bran.Taprav dec za svojo ljubico naredi vse in On je prav to naredu.Bolhica boš videla kaj bo pripravljen narediti Kato za Brino, ko se bo gonila.Zato vam ne preostane drugega kakor, da pazite nanj. Grin
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #1492 : petek, 24.11.2006 : 12:17:22 »

Ne, ne, ne!! Brina je sterilizirana! Grin Sem prav vesela, ker sta res ta prava prijatelja in ju ne bi mogli ločiti takrat. Celo Brina je že parkrat preskočila njihovo ograjo, da je do Kata prišla. Cheesy
Lp
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #1493 : nedelja, 26.11.2006 : 17:38:33 »

sem ravno brskala po spletnih straneh kraševcev. Sem malo gledala kje vse pričakujejo/te mladičke. Pa med njimi nisem opazila bodočega legla  Baje in Lema, kar me je zmotilo glede na to, da so sveži podatki!? Huh

Bolha2 Kato je pa res lep kraševec. Koliko točno je pa sedaj star?
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #1494 : nedelja, 26.11.2006 : 17:56:52 »

Kato ima zdaj 10 mesecev in pol.
Leglo pa je napovedano, samo je Baja pod rodovniškim imenom Bera navedena, če se ne motim.
Lp
Logiran
otalež36
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 120


WWW
« Odgovor #1495 : nedelja, 26.11.2006 : 19:58:12 »

sem ravno brskala po spletnih straneh kraševcev. Sem malo gledala kje vse pričakujejo/te mladičke. Pa med njimi nisem opazila bodočega legla Baje in Lema, kar me je zmotilo glede na to, da so sveži podatki!? Huh


Bolhica je kar lepo seznanjena s tem in vse drži kar je zapisala. V Bajinem- Berinem trebuščku že veselo poskakujejo mladički. Ko bo leglo vam sporočim. Cheesy
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #1496 : nedelja, 26.11.2006 : 20:07:21 »

Aha. Hvala za obrazložitev. Sem pomislila, da je verjetno kaj takega, samo nisem hotela biti preveč pametna Grin Grin
Kdaj pa ima Bera rok?
Logiran
otalež36
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 120


WWW
« Odgovor #1497 : nedelja, 26.11.2006 : 20:52:40 »

Bera ima rok 29. 11 ali 01.12 bila je namreč dvakrat parjena. Kakor sedaj izgleda je paritev uspela že prvi termin. Cheesy
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #1498 : nedelja, 26.11.2006 : 21:01:07 »

To bo pa ravnokar Smiley držim pesti, da bo vse tako kot je treba.
Logiran
Suzana
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 393


WWW
« Odgovor #1499 : nedelja, 26.11.2006 : 21:35:14 »

Jaz pa vas moram razveselit z novico, da ima mladičke Čita. Smiley Cheesy Pred cca 2 urama sem govorila z Mojco, takrat je skotila dva. Najnovejših podatkov pa še nimam.
Logiran
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 ... 198   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines