mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 13:29:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 61   Dol
Natisni
Avtor Tema: klopi  (Prebrano 147818 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #105 : ponedeljek, 26.04.2004 : 08:40:18 »

Oj,

po mojih izkušnjah ni nevarno...
Jaz sem itak bolj nerodna, in mi je že večkrat na psu ostala glavica v koži, pa tudi na meni je že ostala Lips Sealed
Pa ni blo nikoli nič...

(Čeprav sem nekje slišala, da če ostane glavica v koži, zraste iz tega nov klop - jaz ne vem, kako ljudje pridejo do tega Huh Roll Eyes Grin)

lp
Logiran
Kati
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #106 : ponedeljek, 26.04.2004 : 10:29:43 »

No pri nas uporabljamo Frontline in sicer se nas klopi vseeno primejo, a so taki čisto beli, to naj bi bil učinek frontlina, so mi pa rekli da lahko uporabljam tudi off, autan ali biokil. naša Ajka ne more uporabljat ovratnic, tudi ne zamislim si kako naj jo z oljem namažem, ker ima tako dolgo dlako in velika je. Kaj je še rešitev?
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #107 : ponedeljek, 26.04.2004 : 15:29:40 »

bajki & Co  Wink, iz izkušenj lahko povem, da je meni glava klopa pogosto ostajala notri (fuj, že prijeti ga nisem mogla, kaj šele vleči in vrteti…. fuj in fej Angry), a odkar sem perd mnogimi leti kupila PINCETO, ki je prav temu namenjena, se mi še ni zgodilo, da bi ostala notri, ne pri majhnem in ne pri velikem klopu.
Brez »gnusa« s pinceto primeš klopa, obrneš nasproti urinega kazalca (ca pol kroga) in že odpade, z glavo in nogami vred.
Pravijo, da je klop najbolj nevaren takrat, ko ga mrcvariš. Zato vsem res toplo priporočam pincetko!  Cheesy
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #108 : ponedeljek, 26.04.2004 : 18:15:07 »

Bajki!
Baje da pri psu ne smeš klopa mazati z oljem, ni zdravo Undecided Zato je najbrž tudi glavica ostala noter, ker kot je rekla ARIEB bolj kot mrcvariš slabše je. Nabavi si pinceto, dobiš jo v vsaki trgovini (Spar, Mercator( na oddelku za male živali Wink  In specializirane trgovine) in je res super. Smo mi tudi že z oljem poskušali pri prvem klopu ampak to ne deluje, z pinceto gre pa takoj vn, in nič ne stane notr.

LP nina
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #109 : ponedeljek, 26.04.2004 : 18:51:41 »

http://www.care2.com/channels/solutions/self/23

Meni je bilo receno, da se lahko vse skupaj zagnoji, vname,...kar zna biti precej zoprna rec. Ko je na Tarumanu del klopa ostal notri, smo sibali k dohtarju, kjer so mu zadevsno izpraskali.

Odkar uporabljamo pinceto pa kaksnih ostankov ni vec (top shop, kupite v naslednje pol ure in zraven dobite se...) Grin Grin.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #110 : ponedeljek, 26.04.2004 : 19:14:42 »

No, meni je le enkrat ostalo pol klopa med prsti, pol pa v psu! Sad Ven sem ga spravila s sivanko, lepo nezno. Kar pa se tice mazanja in spricanja pa se mi teh postopkov nismo nikoli posluzevali. To odsvetujejo vsi, saj klopa z oljem ali cem drugim dobesedno zadusis, med njegovimi zadnjimi vzdihljaji pa se izbruha vse kar je prej popil zraven pa doda se nekaj svojih tekocin. Tako se moznost okuzbe s katero od bolezni zelo poveca. S pinceto pa lahko klopa primes cisto ob kozi in ko ga zasuces njegov prijem popusti in tako ga brez tezav potegnes iz koze.
Bajki, pocakaj se kaksen dan, da se bo na ranici naredila krasta, potem pa s krasto vred lahko potegnes ven tudi kar je ostalo od klopa. Ce pa te prevec skrbi pa ga pelji k veterinarju. lp
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #111 : torek, 27.04.2004 : 12:44:10 »

Vceraj zvecer je imela Spela nabiralno akcijo klopov. Domov jih je prinesla kar 5. Tri sem pobrala z nje, ko so se lezli, enega sem pokoncala na tleh, zadnjega pa je ubil frontline. Ker se nam je to zgodilo prvic (toliko klopov naenkrat), me zanima, ce so te zivali ponoci kaj bolj aktivne, ali v cem je stos... Lahko, da je Spela "stopila v kaksno klopje gnezdo". Aha, mislim, da je bilo o tem enkrat nekje ze nekaj govora, vendar - kaksna je razlika med klopom s crnim zadkom in tistim, ki ima rjav zadek? Zdaj se pridno spricamo z biokilom, jutri pa grem se po olje, s katerim bom potem naredila, mesanico sivkinega olja, ki naj bi te posasti odganjalo...
m.
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #112 : torek, 27.04.2004 : 13:05:24 »

Maja!
Po nekaterih informacijah naj bi bili črni človeški rjavi pa živalski klopi. Sama se na to ne spoznam, vem pa da jaz oz. še noben človek ki ga poznam ni imel rjavega klopa vedno črne, tako da bo že držalo.  Cool
Zdaj je nekako res najbolj aktiven čas za klope, poleti jih je manj ker jim je prevroče tako da nič čudnega da jih je Špela dobila, dobro da si jih opazila glede na to da je črna.  




Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #113 : sreda, 28.04.2004 : 16:08:21 »

Pozna kdo Advantix od Bayerja?

Zadnjic sem vidla reklamo na italijanski TV in mislim, da ga bomo sprobali. Ucinkovit pa naj bi bil proti bolham, klopom in komarjem.

Ceprav se moram pohvalit - odkar smo nanesli Frontline nismo fasali se nic...

lp,
Urska
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #114 : četrtek, 29.04.2004 : 14:11:46 »

Tole zadeve od bayerja sem zadnjič videla pri veterinarju v Poreču...pa mi veterinar ni znal nič kaj preveč uporabnih informacij dati, ker je baje čisto nova zadeva!!! Sva pa kupila frontline sprej in se pošteno našpricala...upava, da uspešno! Roll Eyes
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #115 : petek, 30.04.2004 : 21:27:56 »

Lilit,

a se tale nova stvar Advantix od Bayerja ze dobi v Italiji? A v lekarnah?? A je v obliki ampul?
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #116 : petek, 30.04.2004 : 23:13:39 »

Flufi:

Ja; najbrz; ja.

(nisem sla se pogledat cez)

lp Wink
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #117 : petek, 30.04.2004 : 23:33:24 »


A je kdo že sprobal elektronski odganjalec klopov za ljudi na psih??

Se obnese??'
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #118 : sobota, 01.05.2004 : 08:36:53 »

ok ok tudi pri nas doma je dosti zanimanja za advatix in tukaj sem našla nekaj splošnih informacij, ki si jih lahko preberete. Wink

http://www.k9advantix.com/
Pa še malo podatko o ceni in pakiranju
http://nationalpetpharmacy.com/store/dept.asp?dept_id=4060&root_id=4000

Je v obliki ampul in se daje enkrat na mesec.
Kolko stane in kje naj bi se ga dobilo pri nas pa grem v akcijo naslednji teden (ker je danes pač praznik Roll Eyes) in bomo sigurno nabavli, da vidimo kako deluje (če ne za drugo vsaj za komarje). Cool

Mefisto o tisti napravi sem tudi jaz že razmišljala, da bi jo psu obesla okoli vrata....samo moji sestri (ki je skavtinja  Grin) ne pomaga kaj dosti  Huh
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #119 : nedelja, 02.05.2004 : 19:14:53 »

Evo, http://www.abshop.dogecat.it/index.cfm?marca=37, se link do ene italijanske on-line trgovine, kjer so navedene cene - sklepam, da so v trgovini priblizno iste (euro gor ali dol):

ADVANTIX SPOT ON 40 do 4 Kg  23.20 EU
ADVANTIX SPOT ON 40 4-10 Kg  24.20 EU
ADVANTIX SPOT ON 40 10-25 Kg  27.50 EU
ADVANTIX SPOT ON 40 nad 25 Kg  28.50 EU

(počasi bojo morali začet dajat na tipkovnice tudi znak za eure, ne samo $ Grin)
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 61   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: klopi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines