mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 17:52:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 118   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beli višavski terier - čvek  (Prebrano 217173 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #90 : petek, 30.09.2005 : 18:57:17 »

Še vprašaša?Res že neskončno čakam! Cheesy (morala bi ga dobiti že poleti, pa na žalost ni bilo nič,.. Tongue)
Samo mami nekaj teži in mori, da so višavci skrnobni psi in da zelooo bevskajo!Mene to ne moti, saj je to malo tudi odvisno od vzgoje in šolanja, kajne? Huh
Uma in vsi ki imate višavce... UŽIVEJTE! Cheesy
Lp, vaša pu ;)mma!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #91 : petek, 30.09.2005 : 20:24:43 »

Ja to glede bevskanja je res ful odvisno od vzgoje, Uma bi bevskala neumorno ce bi ji pustili oziroma ce mene ni zraven in ji pusti tisti ki je (vecinoma dedek in babica Grin) zraven pac laja, drugace pa ne. Jaz jo pac "skregam" kadar laja za brezveze, predvsem v stanovanju in to s kratkim ne ali pa psst in jo potem ful pohvalim ko utihne, pa je vse kul.
Logiran
petea
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #92 : ponedeljek, 03.10.2005 : 09:23:47 »

Pumma, če ne želiš, da bi ti višavc preveč lajal - dejstvo je namreč, da SO lajasti psi, boš res morala od začetka preprečevati priložnosti za lajanje - je zelo simpatično, ko mala kepa nadvse srčno oblaja vse, kar jo moti, kasneje pa je to dosti težje odpravljati.

Nas pa imajo tudi dobro naštudirane - podobno kot pri Umi je tudi pri nas zelo pomembno, kdo je v pasji bližini - če sem zraven jaz, ki me lajež dovolj moti, bo Rubi dosti prej utihnil kot pri ostalih članih naše družine.

Tako da, če tvojo mamo moti lajež, boste morali pač malo več časa vsi skupaj posvetiti temu, da bi tišina pri hiši  Wink
Logiran
puma
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1


« Odgovor #93 : sobota, 08.10.2005 : 22:45:22 »

men so tud višavci ful luškani ...
sam je problem v tem da mamo zj mešančka k je ful lubusumen ..  Undecided Undecided
in se mal bojim d bi westija prpelal zravn ..
tk d zaenkrat ga n morm met.. ampk enx ga bom pa sigurn mela =)  Smiley
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #94 : ponedeljek, 17.10.2005 : 15:22:58 »

na bolhi se zopet pojavljajo oglasi za prodajo višavčkov, ljudje ki jim gre samo za denar in ne dobrobit psov. Psička je imela konec junija mladiče in še iz tistega legla niso prodali vseh mladiče, sedaj je pa v začetku sptembra zopet skotila. GRrrr Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #95 : ponedeljek, 17.10.2005 : 22:12:52 »

Kaj ko pa ljudje vedno znova nasedajo takim  Cry Kolegica, ki pa bo zdaj parila in imela cez 2 meseca mladice, rodovniske in "drage" seveda, pa jih ne bo mogla prodat po moznosti.
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #96 : torek, 18.10.2005 : 07:28:07 »

Uma sej je vedn tak....S to punco, ki prodaja te westije sem imela ze konflikt pri prvem leglu. Zdej je pa tak sla iz tistega foruma....So pa podražil mladiče za 30.000 Huh Pa še psička zgleda meni zelo čudno...
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #97 : torek, 18.10.2005 : 07:49:39 »

na bolhi se zopet pojavljajo oglasi za prodajo višavčkov, ljudje ki jim gre samo za denar in ne dobrobit psov. Psička je imela konec junija mladiče in še iz tistega legla niso prodali vseh mladiče, sedaj je pa v začetku sptembra zopet skotila. GRrrr Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry

A si prepričana, da ista psička? Nisem vedela, da se višavke gonijo vsake štiri mesece Huh
Logiran
pia15
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 171


« Odgovor #98 : torek, 18.10.2005 : 13:13:30 »

TagTu ja ista psička, ker imajo samo eno psičko....ja jaz tud tega nism vedla
Logiran
taja75
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #99 : torek, 18.10.2005 : 20:49:47 »

HEj, vas berem že nekaj dni .. tokrat pa se prvič oglašam ... Undecided Undecided Undecided Undecided Undecided
Ve mogoče kdo za kakšno leglo višavcev? Kupujemo psičko.
Že cel mesec pregledujem oglase, vendar bi se rada izognila nakupu pri tistih, ki jim gre samo za zaslužek! Vsi ki jih kličem imajo po 2, 3, 4  psičke, na netu najdem (stare) oglase, da so letos že imeli leglo in imajo zdaj že drugega (predvidevam, da eno psičko parijo spomladi, drugo pozimi) ... Mar res ne obstaja kakšen, ki bi imel psička zase, res zase?
Sem imela pred leti psičko, ki smo jo parili enkrat samkrat in to zato, da smo pač doživeli imeti tiste male kepice doma Smiley nikakor zaradi zaslužka!
Obstajajo še kje takšni ljudje??
Logiran
taja75
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #100 : sreda, 19.10.2005 : 08:27:30 »

Glej .. ta psarna je bila prvo na kar sem naletela ob začetnem iskanju. Ne dvomim v kvaliteto njihovih kužkov, vendar se mi zdi cena močno pretirana in občutek imam, da se po njihovi ceni poskušajo ravnati tudi ostali rejci, kar pomeni, da je cena višavskih terierjev na našem trgu vse kaj prej kot realna! Seveda pa jim pri tem pomagajo/mo kupci, ki s(m)o to ceno pripravljeni plačati, le zato, ker so višavci zadnja leta nakako "v modi".
Brala sem stare poste g. Toneta in se v veliki meri strinjam z njim. Že 500 EUR je veliko!
Pred leti sem imela psičko in enkrat tudi rodovniško leglo, zato vem koliko je dela s kužki, kakšni so stroški ... in na stokanje in opravičevanje rejcev, da si komaj pokrivajo stroške, ne padam!
Če bi imela namen psičko voditi na razstave verjetno ne bi pomišljala ter jo kupila pri njih. Če že vzrejajo vrhunske višavce, potemtakem ne moreš zgrešiti. Vendar mi želimo rodovniško psičko zase, ne za razstave! Radi bi zdravega, ne razstavega psa po realni ceni! Pa je očitno v tej naši mali državici nekaj nemogočega! Undecided
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #101 : petek, 21.10.2005 : 20:01:16 »

taja 75... kolegica bo imela leglo, parili so ali bodo enkrat v teh dneh, tako da si zracunaj kdaj bodo mladici. Psicka je bo stara 2 leti in bo imela prvo leglo, je pa wooly, kar pomeni, da bodo verjetno nekateri mladici wooly, ce te to ne moti.

Je pa ful lepa psicka, J-Ch. SLO Brigoree Šila drugace.

Če hoces ti dam kontakt, samo mogoce je se malo hitro.
Logiran
taja75
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 96


« Odgovor #102 : torek, 25.10.2005 : 14:22:35 »

Wooly = volnen? To pomeni, da ima psička premehko dlako? Si prav razlagam?
Je ta psička kljub temu dobila vzrejno dovoljenje in gre za rodovniško leglo?
Mi bi namreč radi psičko z rodovnikom!
Od kje pa si oz. je ta tvoja kolegica?
Daj mi prosim njen mail, ja, bi jo rada kontaktirala ... :-)

Hvala in lp, taja

Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #103 : torek, 25.10.2005 : 15:24:55 »

Hei Uma(Tina) ali bodo wooliji čez 50.000 sit?!?Res me zanima! Huh
Logiran
petea
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #104 : sreda, 26.10.2005 : 13:56:39 »

Taja75, ne strinjam se s tvojim razmišljanjem, da je cena rodovniških psov pretirana.
Trenutno so višavci zelo modni psi, res lepih pa je malo, kar malo se razglej po pasjih sprehajališčih.

Odkar sem tudi sama skrbnica enega izmed njih, sem postala zelo pozorna na te male bele kepice, tako da jih pogosto videvam in priznam, da če bi nekatere od njih videla v času, ko sem sama kupovala višavca, se nikoli ne bi odločila za to pasmo.

Osebno vem tudi za dva 'višavca', torej za tista 'lepotca', ki so ju 'skrbni' vzreditelji prodali brez papirjev brez rodovnikov naivnim novim lastnikom. Posledice - oba psa izgledata malo čudno, prav tako sta več časa bolna kot zdrava, tako da zdaj njuni lastniki, zaljubljeni v višavce, dajejo več denarja za veterinarja in zdravila, kot so ga bili pripravljeni nameniti za kakovosten nakup dobrega rodovniškega mladiča, kupljenega pri resnih vzrediteljih.

Nakup psa je ZELO odgovorna naloga, ne zaleti se vanjo, preveč oseb trpi po napačnem nakupu!

Ni vsa cena mladiča samo pokritje stroškov, ki jih ima vzreditelj, del cene je tudi zagotovilo, da bodo pse kupili ljudje, ki mislijo resno in odgovorno ravnati s psom, torej da ga bodo znali ceniti.
Vrednost psa, ko enkrat z njim zaživiš in se na njega navežeš, pa je namreč NEPRECENLJIVA.

Še to - vzreditelji, ki imajo legla ene pasme večkrat (ne mislim na množične vzreditelje!), imajo kar nekaj prednosti proti enkratnim vzrediteljem, saj imajo že dovolj izkušenj, kako delati z mladiči v prvih tednih, vejo za vse kritične situacije in nevarnosti, pred katerimi morajo obvarovati mladiče in mamo.

Nikoli pa nisem razumela logike, da če kupuješ psa zase (ja menda ga pa ja ne kupuješ za sosede !?!?!), da pa potem ne rabiš rodovnika. Bistvo rodovnika ni v tem, da ga moraš voziti na razstave ipd., to je samo ena izmed možnosti, ki jih lahko z psom počneš. Rodovnik ti je zagotovilo, da so predniki tvojega psa točno določeni psi in točno določene pasme, ter da nima dednih bolezni oz. napak.

Če nisi pripravljena za nakup dobrega psa odšteti neke realne cene, potem ti svetujem, da se raje obrneš na najbližje zavetišče za zapuščene živali in osrečiš kakšno tamkajšnjo pasjo mrcinico. Naredila boš boljše delo.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 118   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Beli višavski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines