mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 16.05.2024 : 06:36:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ali lovci lahko...?  (Prebrano 49615 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #75 : četrtek, 01.07.2010 : 23:02:39 »

preganjal lisice?

Citat
Medtem je Talian priznal, da psa ne bi smel spustiti, a je dodal:
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #76 : četrtek, 01.07.2010 : 23:03:21 »

Še vedno lovec ne bi smel ustrelit psa.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #77 : petek, 02.07.2010 : 07:24:40 »

Še vedno lovec ne bi smel ustrelit psa.

Pa ga je, ker ni poznal zakona... baje Roll Eyes.
Če mu bodo odvzeli orožje..... čist prav... tisti, ki hodi oborožen okoli , za moje pojme mora poznat zakone.
Toliko v tem primeru... lovca.

Iz strani lastnika...
... pa če tud je bil vrhunski pes... velja za vse enako, tud on ne bi smel psa pustit ,da ganja divjad.
Ostal brez psa...
Toliko v primeru lastnika psa.

Je pa nauk za vse ostale, kaj se lahko zgodi, če se psa prosto pušča po gmajnah.
Čist lahko ,da se naleti na lovca, ki ne pozna zakona.
Rezultat je mrtev pes.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #78 : petek, 02.07.2010 : 10:05:26 »

Je poznal zakon, se je pa zanašal na tovariški dogovor med lovci, da psa lahko ustreli, če trpinči divjad (pes je šel po sledi lisice in prišel do luknje, pred katero je sedel lovec in čakal na lisico. Pes naj bi ogrožal lisico, do katere sploh ni prišel - hm- itak namenjeno za ustrelit). In potem užaljeno ugotovil, da prijateljski dogovor očitno ne drži.
Lastnik psa je bil v bližini in je psa klical, pes je vlekel za seboj 10m jermen, lovec pa naj bi to opazil šele ko je bilo prepozno.
In ni se dogajalo v neki vukojebini ampak v bližini naselja baje.

Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #79 : petek, 02.07.2010 : 10:09:31 »

Tukaj bom napisala samo nekaj pa ne zagovarjam lovca. Ne glede na to kako vrhunski naj bi tale husky bil (tudi v poslušnosti), komur ni jasno, da je to pasma psa, za katero ti mora kmečka pamet dati vedeti, da se ga v gozdu ne spušča. Prav kapo mi dvigne, ko vidim, da je zaradi bedarije poginil nič hudega sluteči pes.

Tu jaz ne bi dala nobene odškodnine. Lovca bi sicer sankcionirala, ampak bi pa ornk kazen napopala tudi na lastnika!
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #80 : petek, 02.07.2010 : 10:10:55 »

Ne glede na to kako vrhunski naj bi tale husky bil (tudi v poslušnosti), komur ni jasno, da je to pasma psa, za katero ti mora kmečka pamet dati vedeti, da se ga v gozdu ne spušča, ta ni primeren lastnik za to pasmo.

Sem ugotovila, da sem zaradi jeze pozabila dokončati stavek
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #81 : petek, 02.07.2010 : 12:11:12 »

Jaz se pa še vedno sprašujem, če so lovci čisto posebna kategorija ljudi in lovski psi čisto posebna kategorija psov. Strokoven odgovor se bo glasil "ja, seveda so". Mojo nestrokovno vprašanje čisto naključnim (morebitnim) zagovornikom ali pa samo razumevajočih ljudi (torej, ki nekako razumejo, da lovec pač ustreli nelovskega psa, ki goni divjad) je pa naslednje: ali vsak lovec izsledi in pokonča obstreljeno divjad? Ali vsak lovski pes svoje delo strokovno opravi (karkoli to že pomeni)? Ne me basat. Ampak knjižica, opravljen izpit in vse kar spada zraven te najbrž spravijo stopničko više in ti podelijo legitimnost, kajne? In čisto mimogrede, sem absolutno proti spuščanju psov v naravi, razen izjemno redkih izjem, ki so pod nadzorom tudi brez povodca.
Pes naj bi ogrožal lisico, do katere sploh ni prišel - hm- itak namenjeno za ustrelit).
Hmm. Bi rekla, da je pes ogrožal lovčev plen.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #82 : petek, 02.07.2010 : 12:39:35 »

Moksa,ja, lovski psi so posebna kategorija psov.Pri lovskem psu tisti,ki jih poznajo, točno vedo ali pes goni zase ali goni za lovca.Poleg tega goniči ne bodo pokončali divjadi,to naredi kvečjemu barvar,da zaustavi ranjeno divjad-pa še ta redko.Sicer pa mislim,da še vedno traja lovopust,dovoljen je le odstrel gumbarjev.
Sicer pa je med lovci vedno določen procent takih,ki jih srbijo prsti,pa nimajo veliko prilike odstrelit kakšne živali.In takšni se najraje spravljajo nad pse.Pa tudi taki se najdejo vmes,ki odstrelijo psa samo zaradi hudobije.Se spomnim pred leti,da so na skupnem pogonu ustrelili Dalmatinca,ki je bil med drugim tudi državni prvak v delu po krvni sledi.Ne vem kaj je mislil tisti,ki ga je ustrelil.Da je na safariju in strelja zebro?Na veliko srečo je pes preživel in če se ne motim je živ še danes in ima dobrih 11 let.
Moji trije imajo vsi opravljene lovske izpite in PNZje in bi kot taki lahko šli v lovišče.Hvala,vendar ne hvala.Kadar so pri nas pogoni naši psi ne pomolijo niti smrčka iz ograje.Ziher je ziher.
Tjaša
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #83 : petek, 02.07.2010 : 12:58:52 »

Tudi lovski psi so samo psi. imajo kosmata ušesa, in lahko naredijo napako enako kot vsi ostali psi (sem na svoje oči ne nekrat  videla jagre, ko so se nemočno podili za ptičarji - resda še ne povsem narejenimi - ki so dvignili in gonili zajca)

Citat
Poleg tega goniči ne bodo pokončali divjadi

Načeloma. Pred leti sta dve istrski gonički poklali celo oboro damjakov. in podrli dolgoletni rekord, ki ga je držal nek husky.
Pa ne pozabi jamarjev, ki so namenoma  prav vzgojeni zato, da "roparico" zadavijo.

In prav nobeni cucki z lastniki vred ne naredijo takega kravala, kot ga naredijo lovci pri množičnih gonjah. Sprejemam dejstvo, da je odstrel nekaterih živali nujen. ampak ko si predstavljam, kaj doživljajo ob namernem kravalu živali, tiste, ki so namenjene za lov in ostale, me orenk stisne.

In potem se zgražamo nad huskijem, ki je pomolil glavo v lisičjo luknjo.



Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #84 : petek, 02.07.2010 : 13:46:57 »

Tudi lovski psi so samo psi. imajo kosmata ušesa, in lahko naredijo napako enako kot vsi ostali psi (sem na svoje oči ne nekrat  videla jagre, ko so se nemočno podili za ptičarji - resda še ne povsem narejenimi - ki so dvignili in gonili zajca)

Načeloma. Pred leti sta dve istrski gonički poklali celo oboro damjakov. in podrli dolgoletni rekord, ki ga je držal nek husky.
Pa ne pozabi jamarjev, ki so namenoma  prav vzgojeni zato, da "roparico" zadavijo.

In prav nobeni cucki z lastniki vred ne naredijo takega kravala, kot ga naredijo lovci pri množičnih gonjah. Sprejemam dejstvo, da je odstrel nekaterih živali nujen. ampak ko si predstavljam, kaj doživljajo ob namernem kravalu živali, tiste, ki so namenjene za lov in ostale, me orenk stisne.

In potem se zgražamo nad huskijem, ki je pomolil glavo v lisičjo luknjo.

No, natanko na to sem merila, pa je Lanabela več kot nazorno napisala. Sem lansko in letošnjo zimo najmanj dvakrat dobesedno padla v tako gonjo in to, kar sem videla in slišala je - če se zgolj poskušam dati v kožo zasledovanih - z eno samo besedo pošastno. Streljanje, vpitje, pasji lajež vsepovprek. In jaz kot mona pazim, da se kolikor se da izogibam brezpotij, da ja ne bi koga s svojo prisotnostjo motila. Iz tega in tudi iz drugih (tehtnih) razlogov, ob novici ustreljenega psa avtomatično pomislim, v najboljšem primeru, na ljubosumnost in bes lovca v stilu "a-a, ne boš ti mojega plena, majkemi".
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #85 : petek, 02.07.2010 : 13:51:20 »

Husky ni ogrožal lisice. Kvečjemu jo je rešil - po vsej verjetnosti jo je splašil in lovec je ostal brez plena.
btv - sprva se je zagovarjal, da je (sivo črnega) huskija zamenjal za lisico.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #86 : petek, 02.07.2010 : 13:56:13 »

In, če imel celo jermen pripet ni bil ravno spuščen. Me prav zanima koliko ljudem se še ni nikoli zgodilo, da ga je pes potegnil nepripravljenega in izpulil povodec. Na srečo se ponavadi takoj ustavijo par metrov stran, ampak nesreče se dogajajo, vsakodnevno spuščanje je pa drugo. S štrikom ga v gozd sigurno ni namerno spuščal.

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #87 : petek, 02.07.2010 : 14:05:07 »

Točno tako, meni se je ravno včeraj zgodilo, da mi je Pika v gozdu strgala iz rok fleksi, in se je hvala bogu ustavila nekaj metrov stran, in me pridno počakala. Jaz sem se pa še celo pot tresla od šoka, ko sem pomislila, da bi bilo lahko vse drugače... Undecided

Mi tudi vedno hodimo le po poti, oz. gozdni cesti. Ne zahajamo v notranjost gozda nikoli. Naj imajo ostale živali mir.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #88 : sobota, 03.07.2010 : 08:25:56 »

Ali vsak lovski pes svoje delo strokovno opravi (karkoli to že pomeni)? Ne me basat. Ampak knjižica, opravljen izpit in vse kar spada zraven te najbrž spravijo stopničko više in ti podelijo legitimnost, kajne?

Legitimnost je zgolj za  delo v lovišču Wink

Pa verjela ali ne.. legitimnost še ne pomeni da ti ga kakšen star prdec foušariten( ker je nesposoben svojega izšolat) ne zastreli.

Citat
Moji trije imajo vsi opravljene lovske izpite in PNZje in bi kot taki lahko šli v lovišče.Hvala,vendar ne hvala.Kadar so pri nas pogoni naši psi ne pomolijo niti smrčka iz ograje.Ziher je ziher.
Tjaša
Točno tako kot ima stališče Lunca imam tud jaz Grin
Kur* jih gleda pa njihove jage. Ne dam za nobenega roke v ogenj, da precizno strelja. Tongue
Tudi kar se prinašanja tiče.... mi imamo to za občasen športni dan. S tem da najprej oni streljajo...in ko je enkrat že na tleh in se rafali poležejo , potem pa naši to prinesejo.

Citat
Sem lansko in letošnjo zimo najmanj dvakrat dobesedno padla v tako gonjo in to, kar sem videla in slišala je - če se zgolj poskušam dati v kožo zasledovanih - z eno samo besedo pošastno. Streljanje, vpitje, pasji lajež vsepovprek.
Pogon bi moral biti označen. kolikor vem celotno območje pogona
Če ni bil ustrezno... in ti nisi videla, bi podala prijavo Wink
Husky ni ogrožal lisice. Kvečjemu jo je rešil -

Rešil, ali pa zgolj podaljšal agonijo.
Kar sem jih jaz letos videla so v večini vse garjave.

Sicer pa kot sem rekla, v tem primeru, ne zagovarjam nobenega.
Un bi moral poznat zakone.
Lastnik psa pa tud.

Kot sem že rekla... je pa tale primer v dober poduk, vsem tistim , ki spuščajo psa prosto v hostah.
Kdor ga ima rad  upam da bo v bodoče dodobra premislil predno ga bo spustil.

Zgolj primer... prejšnji teden sem šla na Mohorja po kratki poti ( steza skozi gozd)... med potjo sem srečala vsaj 4 pse... potem 10 minut ničesar in šele potem  lastnika z povodcem čez rame...
Toliko o tem kolk, je folk dosleden pri spuščanju psov v gozdovih Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #89 : sobota, 03.07.2010 : 08:29:53 »

Zgolj primer... prejšnji teden sem šla na Mohorja po kratki poti ( steza skozi gozd)... med potjo sem srečala vsaj 4 pse... potem 10 minut ničesar in šele potem  lastnika z povodcem čez rame...
Toliko o tem kolk, je folk dosleden pri spuščanju psov v gozdovih Roll Eyes


Podpis. Sicer pojma nimam kje je Mohor, ampak se je tudi meni ze zgodilo tole.
"Nan zakaj nisi poklicala policije/zavetisca/lovcev/svetga Petra?"
Ker mobi ni lovil in ker nisem imela pojma kje tocno sploh sem (pac zalutam, bla je potka, jst ne gledam kam zavijem in ...). En od teh cuckov je bil husky.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ali lovci lahko...?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines