mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 14:34:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: vsi psi nezaželeni na vsakem koraku
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: vsi psi nezaželeni na vsakem koraku  (Prebrano 43294 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #75 : sreda, 06.09.2006 : 17:45:25 »

5rca: nisem mislil da nebi napisala nekaj kar ni res, ampak vem da so odvetniki zelo (ne spomnim se drugega izraza) lukavi, in bodo znali v svojo korist uporabit ze eno malo napako. Da si tu napisala besedico drugace kot jo bos na zapisniku. No sej verjetno pretiravam, ampav ves BETTER SAFE THEN SORRY Smiley
Drugace se pa drzi...
Nemorem si pomagat, da nebi imel ze razlicne spletke v glave. Bi sel enkrat na sprehod tocno tam kjer te ja ta tip napadel, ampak tokrat ne z kaksnim majhnim psom, ampak z pravo mrcino (pardon izrazu Smiley ). pa bi potem vidli kako bi odreagiral. Sam svoj mojster mi deluje kot tip za tako akcijo Grin hehe kaj pravis? Grin
Samo kaj ko sem iz Maribora, to pa je v Lj.
To gre po mojem zgolj za stresanje jeze kot karkoli drugega. Podobno kot je otrok v soli glavni pred sibkejsimi sosolci, ko pa kdo mocnejsi pristopi pa pogum izgine.
Ravno zaradi tega je vse skupaj se hujse in ni bolj nesramnega dejanja kot da se moski spravi fizicno obracunat z zensko.

Drugace pa...5rca a vse skupaj ze kaj napreduje?
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #76 : sreda, 06.09.2006 : 19:07:41 »

Nič ne vem, kako napreduje. Odbetnik je vložil še enkrat obtožnico pa poslal mu bo, da ga tozim, potem bomo pa videli, kaj bo. Bom poročala.

Glede tiste odvezanosti pa psa sem pa samo hotela napisati, da po členu, ko mene obtožujejo, se mi ne zdi, da bi bila kriva.

Še glede osebne. Me je vprašal policaj po imenu in priimku in rojstnem datumu (glede na to da je dobil potem EMŠO pravo, mislim, da so me našli). Sem mu res hotela iskat osebno ali poslati koga ponj, da se identificiram pa ni pustil. Bi bilo bolje, da bi šla domov pa ga od doma prijavila (kot je to naredi un tip, za katerega sem 100%, da ni imel osebne pri sebo ob dogodku). Zdaj vem, kako reagirati naslednjič, ko bom potrebovala pomoč policistov. Najprej poiskati osebno, potem pa poklicati.

In res se mi ne gre zaradi spuščenega psa. Gre se mi zaradi tega, ker so ljudje začeli jemati "pravico" v svoje roke. Zgleda da mislijo, da lahko.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #77 : sreda, 06.09.2006 : 19:59:43 »

Saj ves folku se trga,ti se pa odpravi nasproti gospodarskega razstavisca v army shop in si kupi solzivec.Stane 2000 sit,ter bos v takih primerih pripravljena.Lahko gres pa v lovca ob tivolski,ter tam kupis solzivec v obliki penkala.Zelo mocan,izprobano,je moj bratranec bil poskusni zajcek Smiley , je rekel , da je odlicen.Poskrbi za svojo varnost in ne provuciraj,saj je polno budal v teh casih.Lahko te potolazim,s tem da si jo zelo dobro odnesla.Ce si pa karakterno bolj ostra,pa uporabis zausnico direkt po usesu Smiley
lp  drzi se srce Smiley
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #78 : sreda, 06.09.2006 : 20:59:22 »

Solzivec v bistvu bi bolj imela zaradi mojega boljšega občutka. Da grem lahko brez skrbi na sprehod.

Ce bi bila karakterno bolj ostra, bi on zdaj mene lahko tozil.  Wink
Logiran
maja22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #79 : sreda, 06.09.2006 : 21:19:31 »

Kalsang hvala ti ker si me popravi/a, saj sem naenkrat brala dve temi in ko sem odpisovala sem ponesreči zamešala temi sram sram sram sram sram sram sram

Ja, upam da bomo kmalu doživeli miselni preporod nekaterih ki si sami ustvarjajo sovražnike in ne vem zakaj jih vidijo vedno v živalih.

Lp Maja
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #80 : četrtek, 07.09.2006 : 00:10:48 »

Tuki res ni bistvo, da pes ni bil na povodcu, tip je psihopat, na naju se je spravil, ker sva bili dve ženski z majhnima psoma, ki nista nevarna in njemu je bilo to jasno, ker če bi meli enga pitbula ali rotwilerja al pa enga tipa zraven močno dvomim, da bi se to zgodilo. Model je sovražno nastrojen proti psom in se je nad nama lahko mal izživljal. Jaz sem psa takoj pripela medtem, ko se je spravil na 5rco, pa se je še kar drl name, da naj ga pripnem, medtem ko je bil že ves čas pripet. Motena oseba pač.

Na žalost jih je vedno več.

Kar se zakonov tiče, pa jaz ne najdem tistega, kjer bi moral bit vsak pes pripet in tud zakon o osebni izkaznici predpisuje, da jo mora vsak met, ne pa, da jo mora sabo nosit in to, da dokler ne ugotovijo tvoje identitete, da te lahko priprejo je čist druga zgodba. POznam pa tud jaz delo policije in vem, da si od postaje do postaje, od policaja do policaja mal po svoje krojijo pravila. Zato pa  obstajajo potem ugovori.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #81 : četrtek, 07.09.2006 : 00:37:41 »

tip je psihopat, na naju se je spravil, ker sva bili dve ženski z majhnima psoma, ki nista nevarna in njemu je bilo to jasno, ker èe bi meli enga pitbula ali rotwilerja al pa enga tipa zraven moèno dvomim, da bi se to zgodilo. .

Torej resitev poznas Smiley
Sprehajajta se v spremstvu enega pitbulla ali rottija ali pa v spremstvu tipa Smiley,se boljse najdita si prijaznega oreng tipa z oreng psom Smiley   
Malo heca da vaju spravim v dobro voljo.
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #82 : četrtek, 07.09.2006 : 01:33:33 »

Ja hvala.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #83 : četrtek, 07.09.2006 : 01:52:45 »

To je bilo slisati bolj pesimisticno Smiley
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #84 : četrtek, 07.09.2006 : 10:16:42 »

Ah ne, jaz sem večni optimist in verjamem, da se bo vse dobro izteklo. Samo hudo mi je za 5rco, kajti tista sprehajalna pot, na kateri se je to dogajalo je res luštna in je škoda, ker si zdaj ne upa več tam sprehajat psa. Pa še kje drugje najbrž ne.

Svet se pač vrti v smer v katero se vrti. Jaz sem bolj take narave, da se sprijaznim s situacijo in živim dalje, tako bi sama tudi v tem primeru enostavno prijela psa in odšla čim dlje. 5rca se je "uprla" in ji dam čisto prav, zakaj bi se pa lahko zdaj vsak kreten zmišljeval in postavljal svoje zakone in jih po vrhu vsega še izvajal.


SEj jaz razumem, da niso vsi ljudje ljubitelji psov in se jih nekateri bojijo, zato psa vedno pripnem, kjer so ljudje in tud v tem primeru bi jih obe takoj privezale, če bi "gospod" lepo rekel, da se psov pač boji in če jih lahko primeva ko greva momo, ampak on je pač veliki frajer in more zganjat teror.

Ah brezveze škoda besed, se vidimo na sodišču.

Pa prijetne sprehode in čim manj takšnih izkušenj.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #85 : četrtek, 07.09.2006 : 10:43:37 »

Samsvojmojster, hvala z info, kje kupit solzivec!

Na žalost že dolgo tuhtam, da bi ga morala nositi s sabo, čeprav k sreči še nisem doživela napada na lastni koži. Jebiga, smo hotli Ameriko, zdej jo pa mamo!  Sad
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #86 : četrtek, 07.09.2006 : 10:51:30 »

Panda

ja, tukaj se pares ne morem bolj strinjati s teboj kot se, zakaj riniti v težave, ker res nikoli ne veš kdo ti stoji na drugi strani in veliko bolj je pomembna osebnostna zmaga nad samim seboj, kot pa konflikt, ki lahko dobi takšne razsežnosti, kot jih je ta.
Ljudje smo si vstvarili svet čisto zase in živali in ostala živa bitja so drugotnega pomena, tako da je res včasih bolje preslišati ali prezreti in iti naprej.

Pa da me ne bi slučajno, kdo napačno razumel niti najmanj ne podpiram fizičnega nasilja, ki se je zgodil 5rci, ta nima prav nobenega opravičila, bi se ga pa morda dalo preprečiti.

LepDan
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #87 : četrtek, 07.09.2006 : 12:58:31 »

5rca se je "uprla" in ji dam čisto prav

mislim, nisem se ravno uprla... sem mu rekla, da tudi blizu nismo prišli in da gremo po drugi poti in takrat je že začel z vleko in nadaljeval z vpitjem.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #88 : četrtek, 07.09.2006 : 13:08:03 »

5rca

saj vem, beseda je dala besedo in ker je bil na drugi strani nekdo, ki se ni znal obvladati se je zgodilo to, kar se pač je, za fizičen napad nate pa res ni imel prav nobene pravice Angry in verjamem, da bo zato tudi plačal.
Zato sem tudi napisala v svojem postu, da se je velikokrat bolje obrniti stran in si misliti svoje. Huh

LP.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #89 : četrtek, 07.09.2006 : 13:43:54 »

5rca

saj vem, beseda je dala besedo in ker je bil na drugi strani nekdo, ki se ni znal obvladati se je zgodilo to, kar se pač je, za fizičen napad nate pa res ni imel prav nobene pravice Angry in verjamem, da bo zato tudi plačal.
Zato sem tudi napisala v svojem postu, da se je velikokrat bolje obrniti stran in si misliti svoje. Huh

LP.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: vsi psi nezaželeni na vsakem koraku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines