mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 14.05.2024 : 11:02:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolhe  (Prebrano 97625 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #240 : petek, 19.12.2008 : 19:03:22 »

Je Prac-tic firma?
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #241 : petek, 19.12.2008 : 19:05:04 »

Prac-tic je preparat. Je pa tudi v ampulah..
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #242 : petek, 19.12.2008 : 19:05:58 »

aha. Hvala za odgovor Wink !
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #243 : torek, 28.07.2009 : 17:01:29 »

Meni ne zatre kombinacija Practica in Frontline spray-a nad bolhe sploh ne vem več kako ubit te male parazite Sad
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #244 : torek, 28.07.2009 : 17:50:18 »

Zato, ker so se zaredile v prostoru in jih pes vedno znova pobira.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.312


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #245 : torek, 28.07.2009 : 18:04:16 »

Lexy, zato, ker imas zalego v pasjih leziscih, tepihih, vsem oblazinjenem pohistvu, po kotih in vsepovsod, kjer ni bilo razkuzeno in pospricano z repelentom proti taki zalegi. "Razbolhanje" psa velja kot preventiva, pri kurativi (ko pes bolhe ze ima) pa je treba razbolhanju dodati se totalno razkuzevanje in razbolhanje celega stanovanja, se posebej podrocij, kjer se pes zadrzuje. Pri hujsih oblikah je treba "terapijo" ponoviti in ne zadostuje samo ena generalka. S tem se pobije zalega, ki pri prvi akciji se ni bila zrela za ucinkovanje repelentov.
Logiran

Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #246 : torek, 28.07.2009 : 23:17:46 »

Ni jih v takem številu, sem razkužila in oprala vsa ležišča in vse skupaj....mislim, da je problem ker imam še mačka doma in ko ni na mačku bolh je na psu in obratno...in mam oba našpricana z repelenti in sploh ne vem več š čim naj še razkužim ves stanovanje in da ni strupeno, kar bi lahko kje maček polizal (slučajno)?
Logiran
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #247 : sreda, 05.08.2009 : 20:37:32 »

Danes sem bila pri veterinarju, ker ima Maxi take rumene flekce, malce izbočene iz kože (nekaj pod vratom, par na trebuščku).. Jasno je, da sem zagnala cirkus ga odpeljala k veterinarju, nakar me je gospodič (lahko napišem kdo?) prav posmehljivo pospremilil domov z besedami, češ to je pa od bolh. Vzela sem frontline (do 10kg), ker je tega priporočil bolj kot stronghold (15 sem mu na kožo dala prav tega).. upam, da bo pomagalo. Sem tudi preprala stanovanje, ampak nisem uspela najti razkužila za stanovanje, ker ga veterinar ni imel v trgovini pa so mi zatrdili, da ga prodajajo le tam. Upam, da bo vse okej in da so res, če so pač bolhe in je kosmatko zgolj občutljiv.. na to kliniko pa ne grem več.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #248 : sreda, 05.08.2009 : 20:39:46 »

Za stanovanje kupi Desektin (v lekarni), samo drži se navodil!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #249 : četrtek, 06.08.2009 : 08:44:34 »

MiniMaxi, te bulice ni nujno da so od bolh. Lahko so maščobne bulice od hrane, reakcija na kakšno travo itd.

Stronghold redno uporabljamo na vseh naših živalih (trije psi in en maček), pa nobena od njih nima bolh. Problem frontline-a je, da se izpira in če imaš psa, ki ga je treba bolj pogosto kopati ali ki se rad namaka v potokih, se zna zgoditi, da popusti (to se je zgodilo na primer meni). Stronghold pa se ne izpira.

Takšne bulice, kot jih opisuješ, pa imajo občasno tudi moje psice in niso nič hudega. Pač reakcija na kakšno travo ali na hrano. Ne srbijo in hitro izginejo.
Logiran
MiniMaxi
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 89


WWW
« Odgovor #250 : četrtek, 06.08.2009 : 21:34:46 »

Hvala Yo!
Kalsang, vseeno sem uporabila frontline, razčistila vse. Bolhe sicer nisem zasledila nobene, a upam, da je vse tole zaradi bolhic, se pa kljub vsemu izogibam previsoki travi (kar je na Maxijevo višino kar težko Smiley ).. in res upam, da bodo hitro izginile! Hvala tudi tebi! Cheesy
Logiran
Linolej
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


WWW
« Odgovor #251 : sobota, 15.08.2009 : 08:16:30 »

Ko je že ravno govora o bulicah...Pri nas te dni velja pregovor "ko ima hudič mlade jih ima veliko".  Huh
Še vedno, že 14 dni,  smo v stanju nevednosti glede okužbe z mikrosporijo, potem sem opazila, da se pes nenormalno praska in enkrat se mi je zazdelo, da sem s pogledom ujela eno bolhico...kar je test z iztrebki kasneje potrdil...zdaj pa še male krastice, ki se občasno malo zagnojijo.
Mikroorganizme mislim, da smo pobili vse, saj noben nebi preživel takšnega sistematičnega iztrebljanja Smiley ....bolhe tudi ne kakajo več (tudi to je bilo sistematično odpravljeno s Frontlinom in BioKillom). Ampak zdaj mi pa ni jasen izvor teh krastic.  Shocked
Je možno da so samo reakcija na travo ali bi  lahko bile tudi od bolšjih pikov? Hrano ima namreč isto in nima nobenih problemov z njo.
Logiran
Linolej
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


WWW
« Odgovor #252 : sobota, 15.08.2009 : 08:47:18 »

še eno vprašanje...je možno da ima pes krastice zaradi kakršnekoli reakcije na čistilo Asepsol?
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #253 : sobota, 15.08.2009 : 09:20:34 »

Ok zdej mi ni več jasno....pospravila stanovanje, razkužila z desektinom, presesala, pomila, mačku in psu dala Frontline Combo in bolhe so še kar na psu, sem in tja kako najdem.... Kaj jih bo ubilo? Jaz sem že čist obupana....
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #254 : petek, 21.08.2009 : 10:40:59 »

Kolegica je 14 dni čuvala psa od žlahte. Očitno ampule proti bolham niso delovale in sedaj, ko psa že več kot 14 dni ni več pri njih, ima po stanovanju še kar bolhe. V tem času je prešpricala celo stanovanje s sredstvom proti bolham, vse spucala, neštetokrat sesala, vrgla stran stvari, kjer bi se lahko po njeno zaredile, pa še kar harajo.

Ima kdo kak nasvet, kaj narediti, da se jih iztrebi?
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines