mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 18:21:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: debata
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: debata  (Prebrano 87531 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #120 : sreda, 09.06.2010 : 12:11:50 »

helena,

o tvojem ponosu+Zonzani pa raje ne bi, sploh ker se mi ne da iskati po arhivih tega foruma. Ko si dala cez fazo kujanja potem ko smo ti leta nazaj stopili na prste (na tale forum si namrec prisla z namenom, da pomagas oddajati pse iz Zonzanija, ker je to ful fajn zavetisce in se trudijo po svojih moceh, pa ker si ponujala moznost izvoza psov v neka nemska zavetisca, drustva ali karkoli ze), si se zacela oglasati na forumu skesana, v stilu da sedaj ves bolje (torej koliko je Zonzani "dober in ful fajn") in ves, da si jim pravzaprav odnasala rit. Lepo prosim ne sedaj trdit, da si na tisto svoje delo ponosna. ali bom pa resnicno zacela sumit, da si trojna osebnost.

 
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #121 : sreda, 09.06.2010 : 12:12:55 »

Možno. Če tega ni opravil že prej (preden je nameraval psu/psici poslat po žili T61). Ampak renome je pa tako boljši.

A pa ti veš, koliko njega dejansko stane, da vse to opravi? 

Ne, nimam pojma koliko, verjetno pa več kot 36 eur.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #122 : sreda, 09.06.2010 : 12:22:41 »

Ok, torej omenjena zavetišča delujejo skladno z zakonom? Torej v bistvu nimamo težav? Torej se strinjate z njihovim delovanjem in samo poskušate izboljšati okoliščine, da bo zavetišče lahko delovalo na (še) višjem nivoju. Ok, recimo. Še vedno pa ne razumem, zakaj je potrebno posvajanje oziroma zakaj to ni rešeno z začasnim nameščanjem? Je kak dober razlog, ki ga jst ne vidim (namreč, če zavetišče dela dobro in se z njegovo politiko vodenja zavetišča z vsem kar paše zraven strinjate, potem sem jst brez argumentov proti začasnemu nameščanju)?

Ne, nimam pojma koliko, verjetno pa več kot 36 eur.

Škoda. Jst tudi ne.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.316


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #123 : sreda, 09.06.2010 : 12:30:38 »

Ocitno je moje navajanje zakonskih obvez in nadstandardov ostalo spregledano, zato upam, da bo kdo le pogledal in sprasujem heleno: Kaj, razen 2-3 mesece bivanja, je nadstandard (oz. "visji nivo") v oskrbi v tem zavetiscu? Daljse bivanje vsi zelimo, ceprav dejansko kaj konkretnega v zvezi s tem ne moremo narediti in sama priznavam pohvalo Meliju, da ne da psov na T61 31. dan. Nikjer ni zakonsko opredeljeno, da je treba psico sterilizirati pred tem, ko je znan posvojitelj, oz. tudi tiste, ki niso oddane. Tezko me kdo preprica, da ob interesu za posvojitev (pravo posvojitev imam v mislih), rece lastnik zavetisca (oz. si misli), da je stroskovno bolje psa evtanazirati, kot ga v skladu z zakonodajo oddati. Kar pa dejansko ni nikakrsen nadstandard, temvec je funkcija zavetisc prav v tem, da sprejemajo, skrbijo za in oddajajo zivali, uspavajo pa tiste, ki niso oddane. Kako morajo to opravljati, jim narekuje zakon. Kar pocnejo vec od tistega, kar zapoveduje zakon, lahko stejemo kot nadstandard, zapovedano z zakonom pa kot obvezo.

Se pa vsekakor strinjam, da samo pizdenje ne pomaga.

Se strinjam, ampak še vedno ostanejo tista, v katerih bi se lahko živalim boljše godilo, pa se jim ne. S prijavami ne gre, ker ne kršijo nič, torej? S čim potem?

Hm, tole ne razumem povsem. Ce ne krsijo nic, temvec kot pises nekaj prej samo izpolnjujejo zakonska dolocila in dodajo mesec do dva nadstandarda (daljse bivanje), kar so poceli ocitno ze prej (kot pisete, jih na splosno ne evtanazirajo in jih drzijo dlje od 30 dni) se zivalim godi bolje v cem?
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #124 : sreda, 09.06.2010 : 12:34:47 »

In s konstantnim kritizanjem in kritiziranjem in obsojanjem in zgražanjem močno dvomim, da bomo za živali v njih naredili kaj dobrega.

s konstantnim kritiziranjem slabih zavetišč tudi jaz dvomim, da bomo dosegli kaj dobrega.
 Ampak kaj drugega se je pa ze naredilo?
Razen nekaj prijav? Ki niso imele ucinka + se nobenemu ni dalo naprej pritiskat, pa je vse izpuhtelo. Marš na slaba zvetišča, ki se zgodi vsake pol leta, traja nekaj dni in potem spet vse izpuhti.
Ja, seveda razumem sedaj, da je logicen sklep tega (torej malo prijavljamo, malo obupamo, potem ni casa in poterm spet malo prijavljamo), da obupas (al kaj si zelela povedat) in zacnes zvali od tam posvajat. Mislim, kako je to lahko tako?

Ce so vse te prijave RES tako BREZVEZNE, zakaj niste posvajali iz Melija ze 5 let nazaj? Ce je ze vse tako vnaprej vedno obsojeno na propad in ne-efekt? Pa zakaj ustanavljate drustva spotem sploh? zakaj? Da onasate riti drzavi in slabi zavetiscem al kaj? Zato, da ljudi ucite, da so prijave brezveze in da naj hodijo posvajat v slaba zavetuisca, kjer zivali fentavajo? Zato, da obupujete?

Ma nimaš kaj za obupat - nimaš pravice. Če si obupala, se izčlani iz karkoli živalovarstvenega in obupuj kje drugje.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #125 : sreda, 09.06.2010 : 12:43:19 »

s konstantnim kritiziranjem slabih zavetišč tudi jaz dvomim, da bomo dosegli kaj dobrega.
 Ampak kaj drugega se je pa ze naredilo?
Razen nekaj prijav? Ki niso imele ucinka + se nobenemu ni dalo naprej pritiskat, pa je vse izpuhtelo. Marš na slaba zvetišča, ki se zgodi vsake pol leta, traja nekaj dni in potem spet vse izpuhti.
Ja, seveda razumem sedaj, da je logicen sklep tega (torej malo prijavljamo, malo obupamo, potem ni casa in poterm spet malo prijavljamo), da obupas (al kaj si zelela povedat) in zacnes zvali od tam posvajat. Mislim, kako je to lahko tako?

Ce so vse te prijave RES tako BREZVEZNE, zakaj niste posvajali iz Melija ze 5 let nazaj? Ce je ze vse tako vnaprej vedno obsojeno na propad in ne-efekt? Pa zakaj ustanavljate drustva spotem sploh? zakaj? Da onasate riti drzavi in slabi zavetiscem al kaj? Zato, da ljudi ucite, da so prijave brezveze in da naj hodijo posvajat v slaba zavetuisca, kjer zivali fentavajo? Zato, da obupujete?

Ma nimaš kaj za obupat - nimaš pravice. Če si obupala, se izčlani iz karkoli živalovarstvenega in obupuj kje drugje.

Ne mene, nisem nič posvojila. Prav tako še nikoli nisem v Meliju nič prijavila, niti fizično nisem bila nikoli tam in nimam nad čim obupat. Ne ti o pravici za obupanje, če čem, lahko tudi obupam. In nisem član česarkoli živalovarstvenega, tako, da se sploh ne morem izčlanit.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #126 : sreda, 09.06.2010 : 12:44:15 »

Lahko pa dam odpoved. Smiley
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #127 : sreda, 09.06.2010 : 13:43:17 »

Ne mene, nisem nič posvojila. Prav tako še nikoli nisem v Meliju nič prijavila, niti fizično nisem bila nikoli tam in nimam nad čim obupat. Ne ti o pravici za obupanje, če čem, lahko tudi obupam. In nisem član česarkoli živalovarstvenega, tako, da se sploh ne morem izčlanit.

pa se ti zavedas kaj pises? Mi je jasno, da nisi nic posvojila (sem pismena). In ker sem pismena, sem prebrala tole:

Ker zavetišča bodo imeli eni in isti, pa če mi še tako pizdimo.
In s konstantnim kritizanjem in kritiziranjem in obsojanjem in zgražanjem močno dvomim, da bomo za živali v njih naredili kaj dobrega. Za poskusit pa je, se vam ne zdi?
Ja, sej vem, ne briga vas za živali v njih, ker so pač obveznost in odgovornost zavetišča in blablabla, podpirat je treba tiste, ki že zdaj delujejo ok.
Se strinjam, ampak še vedno ostanejo tista, v katerih bi se lahko živalim boljše godilo, pa se jim ne.
S prijavami ne gre, ker ne kršijo nič, torej? S čim potem?

Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #128 : sreda, 09.06.2010 : 13:46:01 »

Lahko pa dam odpoved. Smiley

helena,
upam, da ti je jasno, koliko ljudi te bere. In karkoli dobrega naredis za/v MH (skupaj z ostalimi, ke se trudijo za zivali MH), podres ko
- odpres usta ali
- dobis pod roke tipkovnico.

Samo, da ti je jasno.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #129 : sreda, 09.06.2010 : 14:14:47 »

Čisto off topic Roll Eyes

Nikjer ni zakonsko opredeljeno, da je treba psico sterilizirati pred tem, ko je znan posvojitelj, oz. tudi tiste, ki niso oddane.
Tudi 19. člen pravilnika o zavetiščih pravi samo praviloma
Pred oddajo se psice praviloma sterilizira, mačke pa sterilizira oziroma kastrira. O izjemah odloča vodja zavetišča, ki mora v kartoteko vpisati utemeljitev svoje odločitve.

Je slučajno kje kak člen, za katerega ne vem oz. ga ne najdem, ki je "ukinil" besedo praviloma oz. ki jo natančneje opredeli? (Meni se to bere, da ni nujno, čeprav potem sledi zahteva po utemeljitvi ...) Ok, zdravstveni razlogi. Kaj pa starost? Je slučajno kje določeno, do katere starosti psice je lahko utemeljitev sprejemljiva?
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #130 : sreda, 09.06.2010 : 14:18:32 »

Ponavljam - ker se vedno ne razumem, octino sem prevec blond - torej, nimas nic s tem, hkrati pa se ocitno pocutis dolzno utemeljevati/argumntirati zakaj je resevanje v stilu posvajanja iz Melija ok in razumno. Torej kljub temu, da nimas nic s tem smo sedaj v tej debati prisli do argumenta, da je Meli ok in se te zadeve pocne zaradi visanja standarda v Meliju (ker po zakonu ne dela nic narobe).

In ce smo sedaj na tej tocki, tudi mene potem zanima tole:

Ok, torej omenjena zavetišča delujejo skladno z zakonom? Torej v bistvu nimamo težav? Torej se strinjate z njihovim delovanjem in samo poskušate izboljšati okoliščine, da bo zavetišče lahko delovalo na (še) višjem nivoju. Ok, recimo. Še vedno pa ne razumem, zakaj je potrebno posvajanje oziroma zakaj to ni rešeno z začasnim nameščanjem?

In se dodatek kar se obupavanja tice - nimas pravice (javno) obupavati oz. zagovarjati resevanje iz zavetisc, zato, ker TI menis, da se s prijavami nikamor ne pride. NIMAS. Ja, lahko obupas, das odpoved, krakoli zelis pravzaprav in jamras naprej kje drugje. ker ima zal zivalovratsvena/drustvena scena ze prevec jamracev, ki so se sprijaznili z obstojecim stanjem. Jaz se nisem pa najbrz se kdo drug tudi ne. In se ne bom. Ker zato smo drustva namrec tu - da poskusamo premknit kaj na bolje. In premikanje na bolje zagotovo ne vkljucuje nakupovanje psov pri prodajalcih, da se jih resi, posvajanje psov iz zavetisc, da se jih resi in krajo psov lastniskih psov, da se jih resi.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #131 : sreda, 09.06.2010 : 14:23:38 »

Čisto off topic Roll Eyes
Tudi 19. člen pravilnika o zavetiščih pravi samo praviloma
Pred oddajo se psice praviloma sterilizira, mačke pa sterilizira oziroma kastrira. O izjemah odloča vodja zavetišča, ki mora v kartoteko vpisati utemeljitev svoje odločitve.

Je slučajno kje kak člen, za katerega ne vem oz. ga ne najdem, ki je "ukinil" besedo praviloma oz. ki jo natančneje opredeli? (Meni se to bere, da ni nujno, čeprav potem sledi zahteva po utemeljitvi ...) Ok, zdravstveni razlogi. Kaj pa starost? Je slučajno kje določeno, do katere starosti psice je lahko utemeljitev sprejemljiva?


če prav štekam tvoje vprašanje Smiley je odg: ne.
zato je odprto interpretaciji in velikokrat dvoumno.

Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #132 : sreda, 09.06.2010 : 14:29:33 »

Gargamel, meni je pa tole že postalo precej preveč osebno in žaljivo in ne bom ti vračala z enako mero.
Logiran
monikab
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 117


« Odgovor #133 : sreda, 09.06.2010 : 14:30:54 »

Ej Helena, dej prosim tipkovnico vrzi skozi okno, da te ne bodo živo raztrgale.  Cool


Drugače pa, naj prvi kamen vrže tista, ki je brez takega "posredniškega" greha.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #134 : sreda, 09.06.2010 : 14:41:46 »

Gargamel, meni je pa tole že postalo precej preveč osebno in žaljivo in ne bom ti vračala z enako mero.

ne, ocitno se vedno ne razumes - ne gre za tebe, kdaj ti menis da prijave ne ucinkujejo, ampak za njih-zivali namrec. In cetudi spravljas gor 100 dudarjev ta trenutek in hkrati trdis, da je resevanje iz zavetisc ok, potem sama sebi kopljes jamo. In ker pises nebuloze, kopljes tule jamo poleg se celi MH. In me ne brigas ti, ampak zivali - zato se tule sploh oglasam.

In kaj je sedaj pravzaprav osebno? Tvoje resevanje psov iz Zonzanija? Teme si odpirala tkarat sama, ne vem zakaj bi bilo sedaj to osebno in zaljivo. Tule pises, da nimas nic poleg (ali MH) in potem taksno pocetje zagovarjas. Z argumentom, da špriojave ne zalezejo.

A ukinemo vsa drustva potem? Zakaj bi drustva sploh morala potem obstajat, ce 1. sploh ocitno ni problema z zavetisci in 2. lahko vse resimo z resevanjem zivali iz zavetisc (in soseodvega vrta). Meni je zaljivo to, da dajes s tem v nulo delo vseh drugih, ker TI menis, da prijave ne zalezejo - zato ti pravim - obupuj kje drugje, ne tule.

Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: debata
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines