mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 15.05.2024 : 08:16:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: debata
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: debata  (Prebrano 87505 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.315


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #225 : sreda, 09.06.2010 : 21:08:34 »

Zala_, ce Mel garjavcka postima in oddaja sama, je za gozd izgubljeno drevo. Ce ga oskrbi tako, da bodo vedeli zanj tudi drugi (beri: po predpisih, zavetisce, dogovor z zavetiscem, obcina, blabla), bo prav ta garjavcek eno drevo v gozdu. V obeh primerih je lahko postiman.
Logiran

nazgul
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #226 : sreda, 09.06.2010 : 23:43:50 »

Da še enkrat podrobneje pojasnim moje vprašanje, saj se mi ni zgodilo prvič, da je moj post ostal nerazumljen. Če gre skratka za tako skrajno škodljivo dejanje za VSE živali v zavetiščih etc, zakaj se niso, kar bi bilo po moji pameti bolj logično, vsi rafali v zvezi s posvojitvami za kasnejše oddajanje vsuli ob PRVI ali pa vsaj v prvih nekaj takih posvojitvah, so se pa ravno sedaj? In z malce pretiravanja izpostavili ravno te punce kot grešne kozle, ki bodo s svojim dejanjem uničile vse, za kar so si drugi že leta prizadevali. Kakor bi rekla, bi bilo pametneje zadevo v kali zatreti ter izpostaviti na takoj začetku ob prvih tovrstnih posvojitvah z namenom za oddajanje. Popolnoma nobena taka posvojitev doslej ni bila deležna tako velikega streljanja in postavljanja ob zid. Ali se pač motim? Na to sem želela odgovor. Torej še enkrat - zakaj ravno sedaj, ne pa prej?
Generalno gledano v to kategorijo "reševanja" in "sodelovanja" nenazadnje spadajo tudi pomurski psi (pa nimam nič proti njim in se o problematiki strinjam z Jano) in objektivno gledano tudi z njihovim reševanjem "odnašamo nekomu riti". Po tej logiki se namreč to ne bi smelo. Torej - žival se posvoji, vzame stran možne mladiče etc., oskrbi na lastne stroške ter nato posvoji naprej odgovornemu posvojitelju. Objektivno gledano gre za isto stvar pa najsi bodo romske, lastniške živali ali živali iz Dubravice ali iz zavetišč. Okej, edina razlika je torej ta, da je ponekod problematika oh in sploh grozna ter se lahko reši LE na ta način, grožnje z evtanazijo, obupne razmere... Ponekod pa je žival popolnoma zdrava, ji zaenkrat še nič ne manjka in ji posvojitelji le želijo priskrbeti boljše lastnike, kot bi jih lahko dobila, če bi se oddajala pod onim zavetiščem? To je torej edina razlika in razlog za pribijanje na križ? (to je vprašanje, povsem možno, da sem v obilici pisanja še kak razlog spregledala)
In mimogrede, glede na to, da sem navedla Dubravico, izjava, da je to pač za mejo in nas zato posvojitve iz tamkajšnjega zavetišča/šinteraja (se strinjam s tem, da gre za šinteraj) ne zanimajo, se mi ne zdi kaj bistveno produktivna oziroma mi nikakor ne pride v tako opevani kontekst gledanja gozda.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #227 : četrtek, 10.06.2010 : 00:07:59 »

Razlika je v tem, da s(m)o vsi enakopravni, ampak nekateri bolj, drugi manj (je nekdo že napisal v tej temi).
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #228 : četrtek, 10.06.2010 : 00:34:43 »

nazgul!

pomurski psi NE spadajo v isto kategorijo!!
mogoče bom bolj razjasnila z enim primerom reševanja problematike romskih psov; nekaj psov se je potalalo med začasne skrbnike, nekaj psov je šlo v zavetišče. tiste pse, ki so pristali v zavetišču se iz zavetišča ni reševalo, kljub temu da so bili vsi psi enaki, iz iste lokacije... torej, grdo rečeno- kar je prišlo v zavetišče je tudi tam ''ostalo'' in se ni delilo med začasne skrbnike in reševalo konkretno iz zavetišča.
upam da nisem preveč zakomplicirala Roll Eyes

mi je res žal ampak mešanje jabolk in hrušk (torej metanje romskih in zavetiških psov v isti koš) je nekonstruktivno Tongue
pa ne bi sedaj o problematiki romskih psov, lastništvu teh psov ter pristojnostih vursa ali zavetišča glede njih. je preveč za pisat


Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.315


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #229 : četrtek, 10.06.2010 : 02:01:43 »

- Društvo za zaščito živali Pomurja
- Akcija zbiranja opreme in sredstev za Pomurske pse
- Zbiranje sredstev za STERILIZACIJE ciganskih psičk in muc

Upam, da so razmere, razlogi in ucinki na zgornjih linkih dovolj jasno predstavljeni.
In za primerjavo še pravilnik o tem, kako mora biti v zavetiscu.

- Pravilnik o pogojih za zavetišča za zapuščene živali
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.315


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #230 : četrtek, 10.06.2010 : 03:14:57 »

nazgul, kdaj prej oz. ob katerih prvih takih posvojitvah? Kdaj se je tukaj od tvojega prihoda (recimo lanska pomlad) naprej objavljala kaksna "blank" posvojitev iz zavetisca? Dopuscam moznost, da sem kaksno zadevo spregledala ali nanjo pozabila, ali pa gre za kaksno Jadrankino gmajnisko resitev.

Bilo pa je kar nekaj resevanj iz (predvsem dveh) zavetisc pred leti. Teme so najbrz se vedno nekje na forumu (ena je tule - 2006, je v arhivu in dostopna clanom). Resene so bile nekatere polomljene in neoskrbovane zivali iz enega od zavetisc, vendar so, ce se ne motim, ostale pri prvih posvojiteljih (vsaj tale - 2006). Potem je bil nekaj casa mir oz. tu in tam kaksna osamljena akcija (recimo tole - 2007) in kolikor se spomnim, je bila zadnja helena, ki je poskusala resevati probleme tako, da je sibala (kot drustvo) zivali v tujino in o tem pisala tukaj - 2007.
Logiran

cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #231 : četrtek, 10.06.2010 : 07:42:17 »

Kaj pa če bi društva/društvo oblikovalo javni poziv/peticijo (objavljen na internetu, v časopisih, ...) VURSu za koordinirano akcijo čipiranja, kastracij/sterilizacij na terenu (od vasi do vasi). Razlog - prenatrpanost zavetišč, ki so posledica nespoštovanja zakona o čipiranju. Lahko tudi s predlogom za veterinarsko polsko bolnišnico (morda tudi s prostovoljci veterinarji), ki bi se lahko selila od vasi do vasi in s/k.
Samo predlog.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #232 : četrtek, 10.06.2010 : 08:51:17 »

Resene so bile nekatere polomljene in neoskrbovane zivali iz enega od zavetisc...

Nekateri taki primeri so bili tudi prijavljeni inšpekciji. Torej ponovno - reševanje dreveščka z jasnim namenom koristi za cel gozd. A se zdej razumemo?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #233 : četrtek, 10.06.2010 : 09:00:17 »

nazgul, zelo dobro te razumem. Res, že pri tvojem prvem vprašanju, samo razložit ti ne znam očitno tako, da boš štekala.

Popolnoma nobena taka posvojitev doslej ni bila deležna tako velikega streljanja in postavljanja ob zid. Ali se pač motim? Na to sem želela odgovor. Torej še enkrat - zakaj ravno sedaj, ne pa prej?

Na tole ti je odgovorila že Jana, pa ti bom vseeno še jst (čeprav imam razlog, da sledečega nisem želela pisat na forum). Nikoli se nisem strinjala s takimi posvojitvami in sem vedno to povedala. Sporadične posvojitve poškodovanih psov iz zavetišč lahko s prijavo razmer pristojnim (sej bom objavila primer, samo čas moram imet, da zberem vse skupaj) koristijo vsem živalim tam. Ja? Se strinjamo do sem? Torej rešiš polomljeno žival, torej en drevešček, ki v zavetišču ni oskrbljena tako kot bi morala, in poskrbiš, da se drugim to ne bo več dogajalo, torej deluješ za gozd. A prav? No, zdej mi potegni vzporednico s tem konkretnim primerom, zaradi katerega se je debata začela. Daj, prosim, ker jst je ne vidim in to že ves čas sprašujem.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #234 : četrtek, 10.06.2010 : 09:11:40 »

Generalno gledano v to kategorijo "reševanja" in "sodelovanja" nenazadnje spadajo tudi pomurski psi (pa nimam nič proti njim in se o problematiki strinjam z Jano) in objektivno gledano tudi z njihovim reševanjem "odnašamo nekomu riti". Po tej logiki se namreč to ne bi smelo. Torej - žival se posvoji, vzame stran možne mladiče etc., oskrbi na lastne stroške ter nato posvoji naprej odgovornemu posvojitelju. Objektivno gledano gre za isto stvar pa najsi bodo romske, lastniške živali ali živali iz Dubravice ali iz zavetišč. Okej, edina razlika je torej ta, da je ponekod problematika oh in sploh grozna ter se lahko reši LE na ta način, grožnje z evtanazijo, obupne razmere... Ponekod pa je žival popolnoma zdrava, ji zaenkrat še nič ne manjka in ji posvojitelji le želijo priskrbeti boljše lastnike, kot bi jih lahko dobila, če bi se oddajala pod onim zavetiščem? To je torej edina razlika in razlog za pribijanje na križ? (to je vprašanje, povsem možno, da sem v obilici pisanja še kak razlog spregledala)

Ne, ne in še enkrat ne. Jst vidim veliko razliko med:

 1) izobraževanjem ljudi (v tem primeru Romov), osvešanjem in prikazovanjem dobre prakse (tukaj je za gozd pomembno znanje ljudi, njihovo vedenje in odnos do živali - gozd so torej vse naslednje živali, ki jih recimo da ne bodo imeli ali pa bodo z njimi delali veliko pravilneje/lepše/korektneje), hkrati pa rešuješ posamezna dreveščka (torej pse, mačke, karkoli pač že ti je prekrižalo pot in veš, da rabi pomoč). Verjetno ti je jasno, da to niso nikogaršnji psi (a ne, šogunka), ampak imajo svoje lastnike, zatorej zavetišče ne bo sprejelo teh psov brezplačno. Zatorej se jim po podpisu izjave od lastnika, da se ji odpoveduje, najde začasno namestitev (iz večih razlogov) .

2) posvajanjem neznanih živali (ponovno: izbral jih je vodja zavetišča, srce parajoče zgodbice odpadejo) iz (zame) neznanih razlogov iz zavetišča, ki... (tukaj so sledila moja vprašanja, ki jih cititram že 16 strani, pa ni odgovorov)

A sem dovolj jasno povedala?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #235 : četrtek, 10.06.2010 : 09:13:57 »

Aja, za posvojitev iz zavetišča samo zato, da bo konkreten drevešček imel boljši dom, je verjetno jasno, zakaj ne štima, ne? Za vsak slučaj:

Nisi zaštekala, kaj je hotla Mel povedat. Delat je treba tako, da bodo rezultate čutili tudi tisti, ki jih mi ne vidimo. Temu se reče gozd.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #236 : četrtek, 10.06.2010 : 09:41:44 »

In mimogrede, glede na to, da sem navedla Dubravico, izjava, da je to pač za mejo in nas zato posvojitve iz tamkajšnjega zavetišča/šinteraja (se strinjam s tem, da gre za šinteraj) ne zanimajo, se mi ne zdi kaj bistveno produktivna oziroma mi nikakor ne pride v tako opevani kontekst gledanja gozda.

To se nanaša konkretno name, ker sem mejo omenila jst (in ne posplošuj na druge). Nisem napisala, da me ne zanima (tema je občutljiva, malo glej, kaj pišeš), pač pa, da mi prepričanje ne dovoljuje, da bi se ukvarjala s tujo problematiko, medtem ko je v naši državi stanje kakršno je. In res, ampak res, ne razumem, kako bi moje vmešavanje v hrvaško politiko upravljanja z zapuščenimi živalmi pomenilo izboljšanje zadev pri nas (to bi bilo recimo produktivno)? Tvoje teženje s produktivnostjo v tem konkretnem primeru je približno ravno toliko relevantno, kot pripombe ljudi, da zakaj se ne ukvarjamo še z brezdomci/žrtvami nasilja/zlorabljenimi otroci/vstavi po želji, če smo že tako dobri in skrbimo za nemočne. Ker konec koncev - globalno gledano bi šele to pomenilo reševanje celostnega sistema - velikega gozda, v katerem smo dreveščka mi, psi, mačke, delfini, tigri, agave, orhideje, reke, koralni grebeni...

Druga stvar, torej poleg nepovezanosti reševanja problematike v naši in v tuji državi, pa je, da če bi se jst želela vplest v omenjene težave, bi to naredila z vsem mojim bitjem. Nekaj delat na pol ni moj stil oziroma ni nekaj, kar bi mi moje bistvo dovoljevalo. In problematika zapuščenih živali (pa ne samo to, da smo si na jasnem, Hrvaška ima tudi mnogo drugih "težav", ki mene osebno bodejo v srce - na področju naravovarstva in drugih živali, poleg psov in mačk) južno od naše meje (torej ne samo na Hrvaškem) bi zahtevala močno akcijo, veliko časa (torej, ves razpoložljiv čas), veliko dela, tako na področju zakonodaje, kot izobraževanja in osveščanja, kot konkretne pomoči živalim. Konkretno zam bi to pomenilo, da bi pustila problematiko tukaj in se ukvarjala s hrvaško problematiko (verjetno ti je jasno, da smo na različnih nivojih, da je zakonodaja drugačna, da je politika drugačna, da so ljudje drugačni, da... in zato pristop k rešitvi ni enak). Zato tem nisem niti pogledala. Oziroma drugače povedano - pojma nimam, kaj se je dogajalo v tistih temah, upam samo, da so punce naredile čim več za reševanje problematike na večih nivojih, ne samo pobiranje psov. Oziroma, da so imele kak plan, kaj se bo delalo (ne glede na to, koliko so bile dejansko uspešne, ker če ni dobre prakse, pač nekje probaš in ti ali uspe ali ne) in kako se bo delalo in da so ga speljale.

A je zdaj dovolj jasno, nazgul? Nekaj pavšalno delat ali nekaj pavšalno brat in komentirat je za moje pojme izguba časa. Mojega in tvojega.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #237 : četrtek, 10.06.2010 : 09:52:20 »

Kaj pa če bi društva/društvo oblikovalo javni poziv/peticijo (objavljen na internetu, v časopisih, ...) VURSu za koordinirano akcijo čipiranja, kastracij/sterilizacij na terenu (od vasi do vasi). Razlog - prenatrpanost zavetišč, ki so posledica nespoštovanja zakona o čipiranju. Lahko tudi s predlogom za veterinarsko polsko bolnišnico (morda tudi s prostovoljci veterinarji), ki bi se lahko selila od vasi do vasi in s/k.
Samo predlog.

cicibesika, ideja bi bila čisto fajn, če bi VURS taka akcija kaj ganila. Ampak ga ne bo  Smiley Tudi, če bi uspeli dovolj veliko množico ljudi prepričat, da je vse to dovolj pomembno, da se vmešajo in zahtevajo od države (in ta posledično od VURSa) več truda na področju problematike zapuščenih živali, bi se ustavilo pri razpoložljivem proračunu. Ko bi VURS rekel - ok (pa že tukaj mi gre fajn na smeh, ker jih kar vidim, kako bi rekli ok), ni problema, samo potem bomo zaposlili več inšektorjev, zato rabimo višji proračun, kar pomeni, da je treba dat več denarja v njihovo kaso... Vemo, kaj sledi, ne?

Je pa tako, da se v tej smeri tudi že pripravljajo akcije (zaenkrat še v povojih). Ne tako obširno in z drugo publiko, ampak se. Tako, da ideja res ni slaba, samo preobsežna in z napačnimi orodji za trenutno stanje v tej naši ljubi državi Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #238 : četrtek, 10.06.2010 : 09:52:29 »

Sporadične posvojitve poškodovanih psov iz zavetišč lahko s prijavo razmer pristojnim (sej bom objavila primer, samo čas moram imet, da zberem vse skupaj) koristijo vsem živalim tam. Ja? Se strinjamo do sem? Torej rešiš polomljeno žival, torej en drevešček, ki v zavetišču ni oskrbljena tako kot bi morala, in poskrbiš, da se drugim to ne bo več dogajalo, torej deluješ za gozd. A prav? No, zdej mi potegni vzporednico s tem konkretnim primerom, zaradi katerega se je debata začela. Daj, prosim, ker jst je ne vidim in to že ves čas sprašujem.

To je to. Tudi jaz nimam nič proti posvojitvam neprimerno oskrbovanih psov iz zavetišč, če jim sledi tudi prijava. Le tako se lahko dolgoročno kaj spremeni, pomagamo dreveščku in rešujemo gozd. Ampak še enkrat, v tem primeru so bili psi, kakor sem prebrala, dobro oskrbovani.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.315


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #239 : četrtek, 10.06.2010 : 09:58:20 »

Kar se mene tice, cicibesika, odlicen predlog, vendar lahko o posluhu zanj na VURSu z gotovostjo dvomimo. Razlog?
VURS ima premalo kadra, pa se ta je razporejen na "zascito zivali" le z 2% delovnih obveznosti. Posreden odgovor na taksno pobudo je bila izjava vodje v javnosti, da so lastniki dolzni oznaciti in cepiti pse, da je to njihova odgovornost (ne direktno, vendar posredno je bilo povedano, da to ni odgovornost VURS) in podan je bil javni poziv lastnikom, naj cepijo in cipirajo pse. Z akcijo "zival ..." in po medijih.

Pred kratkim so imeli akcijo, ki jo je narocil predsednik vlade. Inspekcijski nadzor so morali narediti nad 598 nevarnimi psi, casa so imeli en mesec in ze to jim je povzrocalo kup tezav. Jaz ocenjujem (po uradnih in neuradnih izjavah v malo daljni in bliznji preteklosti), da je v Sloveniji cca 100.000 psov neoznacenih, torej verjetno tudi necepljenih, na terenu bi bilo smiselno preveriti vse, torej cca 300.000. Kako? Ce je ze s 600 psi problem. Posebej pa, ce ne vidijo svoje dolznosti v iskanju "prestopnikov".
Sicer pa imajo cepljenja in cipiranja vsako leto tudi po sistemu polske bolnisnice, pa se ze od leta 2003 ni spremenilo prakticno nic.

Zgornje je del razloga, da se sama ne ukvarjam vec z VURS v povezavi s cipiranjem neoznacenih psov v Sloveniji. Pritisk je po moje treba zastaviti drugace - preko financerjev zivali v zavetiscih. Zal ne pricakujem posluha med nami tukaj, k cemur prispeva tudi tale tema. Sprijazniti se bo treba z zakonskimi obveznostmi in ne s tistim, kar si zelimo, ker za nase zelje je treba spremeniti zakon. Ta pa ne bo se tako kmalu, saj so na VURS ze povedali, da spremembe zakona in pravilnika o zasciti zivali zaenkrat nimajo v nacrtu. Konsenza o tem, kaksen naj bo nov zakon, med zivalovarstveniki tudi ne bo kmalu (tudi delno dokazuje ta tema). Prav tako ni pricakovati podaljsanja roka bivanja zivali v zavetiscu, ker do sedaj se nisem naletela na cloveka (se veliko manj pa na zivalovarstvenika), ki bi imel idejo, kako financirati daljse bivanje in kaj "potem", ko se tudi daljsi rok iztece, vsi pa vpijete, da se ne sme evtanazirat. Bi predlagala kaj zelo radikalnega za vase druzinske proracune, saj je vsak med nami dolzan dati tocno toliko, kot katerikoli lastnik zavetisca, tako tisti najboljsi, kot tisti najslabsi. Pa se bojim, da boste odsli s portala. Posebej pa se vsak posameznik, ki obsoja zavetisca zaradi evtanazij po 5. odstavku 31. clena. Dokler ni nacrta financiranja in se o tem ne doseze konsenz med vsemi, ki se jih zivalovarstvena zakonodaja tice (vurs, obcine, zivalovarstveniki, stranke, vlada, parlament ...), tako dolgo bodo taki predlogi brezpredmetni, ne glede na nase zelje.

pridna, sem vedela ponoci, da sem hotela se nekaj napisat, pa ... hm ... Smiley
Torej, kot je ze pridna napisala, je slo pri nekaterih resevanjih psov v preteklosti za resnicno resevanje neoskrbljenih poskodovanih psov, kar pa nikakor ni slo brez posledic za krsitelja, torej za "blank" posvojitev psa iz normalnih zavetiskih razmer, temvec je vsako tako posvojitev spremljala prijava.
Logiran

Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: debata
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines