mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 19.05.2024 : 00:47:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomoč pri izbiri pasme  (Prebrano 54325 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #135 : torek, 24.07.2012 : 22:00:35 »

Še tole vprašam: a pes iz zavetišča pa ne pride v poštev? In če ne, zakaj ne?  Huh

In če ti je tako vseeno glede pasme, pa res ne razumem, zakaj se ne odločiš za posvojitev psa iz zavetišča.

Že večkrat vprašano in neodgovorjeno pa me vseeno še zmeraj zanima. Roll Eyes
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.319


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #136 : torek, 24.07.2012 : 22:03:24 »

Hja, sili te zagotovo nihče v nič. Ti si prišel vprašat in dobil si odgovore. Če jih ne razumeš, nismo mi krivi.

Zahteva po odgovornosti je popolnoma enaka če psa kupujemo ali posvajamo. Če prave odgovornosti ni (posebej, če obdarjenec ne ve, kaj bo dobil za darilo), potem ni ok ne kupovati in ne posvajati psa, ne glede na to, kje.
Logiran

sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #137 : torek, 24.07.2012 : 22:07:47 »

Bi bilo primerno dati v posvojitev psa nekomu, ki je tako zelo zaverovan v svoj, en sam in edini prav, da je slep in gluh za vse nasvete?
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #138 : torek, 24.07.2012 : 22:10:57 »

Prosim, počakaj še malo. Sedaj še nimate psa, vzemi si čas in beri, beri... Sprašuj, glej in beri. Sploh, če bo pes za darilo, naj ima obdarovanec nekoga, na katerega se bo lahko obrnil po nasvet.  Moraš pa razumeti, da pes, "kupljen" pri takšnih vzrediteljih najbrž ni cepljen, ne k/s, ne razgliščen. Če želiš takšen strošek obesiti obdarovancu, sem vesela, da nisi moj prijatelj. Kje je potem še nakup obvezne opreme in hrane.

Vzemi si čas, bolje bo za vse, zate, obdarovanca in psa. Podari sedaj pliškota in razloži, ko bo čas in pravi trenutek, takrat dobiš živega. Če te ima rad, bo razumel.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #139 : torek, 24.07.2012 : 22:12:08 »

ješeš marija ... se bojim, da bi ti zelo težko dobil psa pri odgovornem vzreditelju ... s takim odnosom sigurno ne ...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #140 : torek, 24.07.2012 : 22:15:01 »

Tudi v odgovornem in zanesljivem zavetišču ne, ali pri skrbnem začasnem skrbniku.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #141 : torek, 24.07.2012 : 22:52:53 »

Mislim glej, tri strani pisanja, da naj kupim rodovniškega psa totalna bedarija. Imam rad živali, ampak toliko pa sigurno ne da zapravim plačo za nakup psa, ki ima rodovnik, ki lahko navsezadnje ravno tako zboli in umre, kot vsak drug, ki ga nima. Roko na srce, malo je takšnih ki bi sploh šli kupovat psa z rodovnikom. Je pač res, več bolezni se zve, manjša možnost za druge bolezni in podobno, ampak ravno tako zboli kot kateri drug pa če stane 50€ ali pa 500€, pa me nebo nihče prisilil da kupim psa z rodovnikom. Postavil sem preprosto vprašanje, dobil mogoče par korektnih odgovorov, drugo pa vse mimo, dobro da še ni kdo začel z oglaševanjem, da prodaja pse po forumu, ko ljudi tako postavljate pred neka dejstva.

Veš kaj jaz mislim da ti sploh psov nimaš rad in si ga ne želiš oz. nisem brala komu je pes namenjen, ampak tvoj odnos kaže samo na to da si ti psa ne zaslužiš ne od vzreditelja ne od zavetišča... moje mnenje.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #142 : torek, 24.07.2012 : 23:01:34 »

Ne obremenjujte se več z vsem skupaj, bom ga raje obdaril z bull terierom...

Saj on ga noče, išče samo poceni pa lepo darilo   huh

Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #143 : torek, 24.07.2012 : 23:14:43 »

Ja, a tudi to ne ve da se psov ne kupuje za darilo... za darilo se kupi uro, recimo, ne pa živo bitje za katerega je treba skrbet 10 do 15 let. huh
Logiran
scotty04
gost
« Odgovor #144 : četrtek, 03.01.2013 : 23:03:21 »

Živjo! Tako kot mnogi drugi, se tudi sam obračam na forum za pomoč in za vaše mnenje glede nakupa psa. Zavedam se, da mora biti nakup psa premišljeno dejanje, ki s seboj prinaša veliko mero potrpežljivosti in odgovornosti.

Sem mlad in ambiciozen fant, ki pri svojih 23-ih letih še ni imel psa. V večini zato, ker nanj nisem bil pripravljen, pa tudi življenje z njim sredi mesta bi mi predstavljalo (pre)velik izziv. Najstniška leta sem večinoma preživel sam, nisem želel biti v središču pozornosti, saj veljam za dokaj umirjeno osebo. Mnogi so mi dejali, da sem odstopal od svojih vrstnikov. Morda sem naredil napako, ker vsa ta leta nisem imel psa, ki bi mi delal družbo, s katerim bi se lahko ukvarjal, zanj skrbel, saj sem imel časa zelo veliko, veliko in še enkrat veliko preveč. Dogodkov za nazaj se ne da spreminjati, se pa da spremeniti in vplivati na mojo prihodnost.

Ko sem pred tremi leti spoznal svojo sedanjo partnerko, se je moje življenje obrnilo na bolje. Za razliko od mene je njo dolga leta spremljala Škotska ovčarka. Pri njej sem prvič prišel v stik s psom. S Škotinjo nisem imel slabih izkušenj, vzljubil sem jo od prvega dne, ko sem jo videl. Z njo sem se veliko igral, po nekem času sem jo tudi samostojno peljal na sprehod. Partnerka me je naučila nekaterih osnovnih stvari pri delu s psom, pri sprehajanju in oskrbi. Naučil sem se tudi pospravljati za njo, imel pa sem tudi željo pomagati pri negi (dlake, zob, krempljev, kopanju itd.) psa, saj sem od tistega dne dalje si rekel, da si tudi sam želim imeti nekoč psa. Tudi po treh letih mnenja nisem spremenil.

S partnerko se nama v bližnji prihodnosti obeta selitev na podeželje, kjer bova imela, poleg psov tudi nekatere druge živali (konji, mačke, kokoši, zajci, morda tudi ovca ...). Sem človek, ki ima velik prag tolerance oziroma potrpežljivosti. Znam biti zelo vztrajen, po drugi strani pa znam hitro popustiti. Sem aktiven, saj mi je šport način življenja. Zelo rad tečem, hodim na sprehode, v hribe, rolam, kolesarim. Želim si psa, kateremu ne bi bilo težko biti po uro ali dve na dan aktiven (ali več). Ne iščem psa čuvaja, saj to ne bo edini pes pri hiši. Si pa želim psa, ki bi bil poslušen in ubogljiv, ki bi imel čut tudi za ostale živali pri hiši. Stroka, za katero sem se izobrazil in služba, bi od mene zahtevala dopoldansko delo, popoldan pa bi imel veliko prostega časa. Tudi finančne težave nama s partnerko pes ne bi predstavljal. Psa si ne želim oziroma ne bo pri hiši jutri ali čez tri mesece. Na prihod psa v hišo se želim dobro pripraviti. Vem, da se bom moral veliko naučiti, prebrati veliko člankov, knjig in foruma (kar sicer že počnem). K sreči pa ne bom prepuščen samemu sebi, saj mi bo v veliko pomoč tudi moja partnerka, ki ima neprimerno več izkušenj, kot jaz.

Že nekaj časa imam v mislih potencialnega kandidata, to je Sibirski Husky.

Hvala za vaša mnenja in pomoč.
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #145 : četrtek, 03.01.2013 : 23:33:26 »

Husky je precej zahtevna pasma (po mojem mnenju, več ti bodo povedali tisti, ki dejansko imajo izkušnje s huskyi) za prvega psa.

Si kaj razmišljal o posvojitvi psa iz zavetišča ali katerega društva, ki imajo pse v začasnih domovih? Tam ti znajo veliko povedati o psu, kakšen karakter je, kaj potrebuje.

Drugače so pa meni zelo ljubi psi hrti Smiley
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #146 : četrtek, 03.01.2013 : 23:42:05 »

Tudi sama bi ti težko svetovala glede pasemskih psov, ker imam opravka s samimi miksi, vsekakor
pa je več kot lepo prebrati tvoj pogled in zrelo razmišljanje pred nakupom oz. izbiro psa  bravo.

Ne glede kaj boš v končni fazi izbral, verjamem, da bo tudi pes srečen, da ima takega lastnika  Afro

Srečno pri izbiri, predvsem pa veliko užitkov in skupnega zadovoljstva naslednjih 15 let  Wink
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #147 : petek, 04.01.2013 : 09:17:46 »

Če se boš odločil za huskyja, se boš moral (verjetno) odpovedati kokošim (razen če boš uspel zagotoviti, da bodo zanesljivo varne pred psom). Sicer bi ti bil pri teku zagotovo odličen spremljevalec. Morda bi bilo fajn, da se povežeš tu na forumu z Albo, ki se ukvarja s canicrossom in teče s huskyco ter madžarsko vižlo. Velika poznavalka polarcev (in psov sploh) na tem forumu pa je Lanabela. Mislim, da bo ona odličen naslov za vprašanja o polarcih Wink. Vsekakor bo morala prevladati tista bolj trmasta plat tvoje osebnosti, in ne hitra popustljivost. Doslednost in vztrajnost sta pri vzgoji psa bistvenega pomena (no, poleg nenasilja, seveda).

Vsekakor pa je za družabnika pri športu primernih ogromno psov oz. pasem, sploh delovnih. Vrhunske rezultate v pasje-človeških športnih aktivnostih dosega tudi npr. mešanec s sharpejem (in verjetno kakšnim lovcem), posvojenec pomurskega društva Klay Wink.

Zavedati se moraš pa tudi tega, da je delovni pes (sem prištevam tudi lovske) bitje, ki poleg (več ali manj) fizične potrebuje tudi precej oz. več umske zaposlitve. Odvisno od posameznega psa in njegovih pasemskih predispozicij, ampak tko na splošno ... včasih so tudi po uri teka "kot novi" ali pa se v nekaj minutah "regenerirajo" in čakajo na nadaljnjo akcijo, sicer jim je dolgčas.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #148 : petek, 04.01.2013 : 10:35:08 »

Največja verjetnost pri haskiju je, da se ne bo preveč prijatelsko razumel z manjšimi domačimi živalmi (zajčki, kure…). Prav tako, lahko pozabiš na to, da bi bil brezskorbno spuščen na neograjenem prostoru, sploh pa v gozdu. Ne pravim sicer, da je nemogoče, ampak v veliki večini je tako. Koliko ti to pomeni?
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #149 : petek, 04.01.2013 : 11:03:37 »

Ko sem se jaz odločala za našega bodočega psa (tudi moj prvi in za sedaj edini pes) sem si najprej postavila neke mejnike. Mogoče bo komu pomagalo, pa ker vidim, da si napisal husky... Sama sem bila tudi sprva zaljubljena v to pasmo.. Wink

1. Koliko imamo prostora?
Glede na to sem se odločila za manjšo pasmo, saj velikega psa res ne bi imeli kam dat. Poleg tega velikega psa mogoče ne bi obvladala.
2. Za kaj bo pes namenjen?
No za crkljat in za agility so bile moje primarne želje.. Ampak pogosto se dogaja da se te kasneje nadgradijo.. Tongue sem pa želela aktivno pasmo s katero bi brez problema šli na izlet v hribe, oz. prespali deževen dan.
3. Kdo vse sestavlja družino in okolje v katerem živimo?
Zaradi mlajšega brata sem pazila, da je pasma prijazna do otrok, lahka za vzgojo in odprta do ljudi.
4. Kakšne so moje izkušnje s psi?
Glede na to, da je bil to plan za mojega prvega psa lahko rečem da malo. Sem pa veliko delala z lovskim psom, ki ga je imel dedek in nisem bila popoln laik..
5. Mi je pasma vizualno všeč? Kaj pa ostalim članom družine?
Moja neizmerna želja je bila dolga dlaka, saj rada delam z njo in mi skrb zanjo predstavlja veselje. Zato je to bil 'a must' pri moji izbiri.

Zavedala sem se, da za prvo pasmo ne smem izbrati kakšnega hudega terierskega karakterja, ki mu ne bi bila kos, prav tako strogo lovski pes ne bi prišel v ožji izbor, saj zahtevajo veliko dela, ki mu ga ne bi mogla nudit. Glede na prostorske omejitve sem izbirala med psi srednje do majhne velikosti (torej tam okoli 13kg ne manj). V ta rang spada veliko terierjev, katere sem izločila, in pa veliko t.i. "damskih psov". Nekako se nisem videla s katerokoli od teh pasem, vseeno sem želela nekaj konkretnejšega, močnejšega..mogoče malenkost bolj lovskega ker sem tu že bila domača. In tako sem končala na angleškem koker španjelu. In ni mi žal, ker sovpada v naš način življenja.

Mogoče ti bo pomagalo zožiti seznam pasem.. Mi ga za tebe ne moremo izbrat, lahko pa ti pomagamo.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines