mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 12.05.2024 : 03:35:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 434249 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1290 : petek, 14.04.2006 : 22:35:34 »

Vožnja s kolesom sploh ni nevarna, če to obvladaš in pes ve, ko mu zaupiješ počasi, da ustavi konje.
Pa seveda sam moraš opazovati okolico.
Alba ni napadalna do drugih psov, samo ker ne vem, kaj bi naredila v primeru, če jo spustim v bližino majhnega psa, ki na vse pretege laja, greva pač mimo. Ona ne laja, ker pač hvala bogu tega čara ne premore, občasno pa malo zarenči.
Se pa strinjam pozornost psa je potrebno preusmeriti drugam, oziroma ga učiti tako, da ukaze uboga tudi ob motnjah v okolici.
Meni je celo uspelo, da Alba ne reagira tako močno ob vsakem mačku, ki ga vidi. Preprosto poleg zaleže, da ne vleče.
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #1291 : sobota, 15.04.2006 : 13:20:46 »

talyn mogoče mislijo ljudje na razstavne in delovne huskyje? ali pa celo miny huskyje samo teh pri nas mislim da še ni Smiley pa še ne vem če se ljudje tako spoznajo na huskyje saj jih večina zamenja za AM Wink
Kana tudi jaz počasi uvrščam med bolj dominantne pse Cheesy samo vsi pa vemo, da je med  Albo in  Kanom glavna Alba, ker se ji Kan stalno podreja Roll Eyes razen kadar je Alba že čisto na koncu z močmi zećne Kan malo bolj veselo skakljat okoli nje ona pa samo leži Grin
Lp
Logiran
talyn
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #1292 : sobota, 15.04.2006 : 13:42:17 »

glej glej, pa res : http://www.dogbreedinfo.com/alaskankleekai.htm   Roll Eyes

jst sm tud mnenja, da verjetno ne poznajo te pasme in mislijo na malamute. Včeraj sem na sprehodu srečal žensko, ki mi je razlagala, da imajo oni tudi haskico, ki jim je že večkrat ušla itd..., in potem grem mimo njene hiše in vidim malamutko  Grin nekateri še sami ne vedo kaj imajo doma  Wink
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #1293 : sobota, 15.04.2006 : 15:19:13 »

OMFG kwa za boga milega je pa tole???

Sorry, ampak Aljaski Husky ni priznana pasma. A to so civavo pa huskya parl? AJOJ...

Ne vem, mene ponavadi obvestijo, da moj husky ni pravi, ker nima en modr en rjav oko. Who cares... s takimi ljudmi se naceloma ne ukvarjam. K so itak sami najbl pametni. Tisti k jih pa zanima, jim pa povem razlike. Smiley
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1294 : sobota, 15.04.2006 : 20:29:21 »

Jup nad mojo so tudi razočarani, kako to da nima modrih očl. Smešno  Angry.
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #1295 : nedelja, 16.04.2006 : 09:52:19 »

pa sej Alba ma v sončnem dnevu skoraj polovico modrega učka Cheesy kdaj boste vi svoje kej konkretno našamponirali in sprali zimsko umazanijo iz njih?
Lp Wink
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1296 : nedelja, 16.04.2006 : 14:39:57 »

pa še ne vem če se ljudje tako spoznajo na huskyje saj jih večina zamenja za AM Wink

Hm mislim, da je ravno obratno, za mojo skoz mislijo , da je husky in celo pes, pa vsi se čudijo, da nima modrih učk pa tko. Mislim, da nepoznavalci teh dveh pasem jih ne ločijo, sej jih je za razumet, samo vseeno se mi zdi, da so jim husky jim bolj znani, mogoče ravno zaradi modrih učk, pa tudi več jih je v SLo, čeprav je zmeraj več tudi AM-jev....lp
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #1297 : torek, 18.04.2006 : 07:48:07 »

pa sej Alba ma v sončnem dnevu skoraj polovico modrega učka Cheesy kdaj boste vi svoje kej konkretno našamponirali in sprali zimsko umazanijo iz njih?
Lp Wink

Mi smo bili ob cerkniškem jezeru in se je sam umil, ko je zaplaval. Drugače pa psa ne umivamo, sploh ne s šamponom - šamponi niso za haskijevo dlako in kožo, ker vse maščobe sperejo iz dlake in kože, pa se pol ne more pred mrazom in dežjem branit nekaj časa. Na splošno nisem nobenega psa do sedaj umival. Če je bil umazan sva šla zaplavat pa se je umil. Tut pozimi sem pač šel do pasu v vodo(nepremočljive vojaške hlače in orenk čevlje) pa je pes šel za mano in se je umazanija sprala dol iz njega. Sicer še vedno vozimo občasno po snegu(v hribih ga je še nekaj) in tut zato nočem spirat vsega iz njegove dlake.

Poleti bo pa z nami na morju in bo tam sol vse dol sperala tko da tam bo pa potrebno potem s sladko vodo ga umivat.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1298 : torek, 18.04.2006 : 22:13:33 »

No mi nismo tako blaženi kot Nebivedu z Galom, blagor se ti, naš Lars če se le da se vodi, kakemu potočku, jezercu ali pa že rahlo malo večji mlakuži na daleč ogne, Da bi sam od sebe vanjo stopil se še ni zgodilo, ko se bo bom vedela da je po vsej verjetnosti bolan. Se bomo pa zato ob prvem toplem sončku malo oprali, vendar tudi tu ne bo šlo brez procedure, no sej pol je priden ampak se moramo držat določenih pravil voda mora biti obvezno topla, dovoljeno da nas vsake toliko stušira ko se otrese in pa seveda na koncu frotiranje, fena ne smemo videti v svoji bližini, pa če je slučajno bila trava sveže pokošena dovoljeno valjanje po njej da potem lepo dišimo.

"Cac; OMFG kwa za boga milega je pa tole??? " Tole so bile tud moje besede ko sem jih vidla, kaj naj rečem Američani imajo bogato domišljijo... Bodmo sam tolk veseli da so mini Aljaški Huskyi in ne mini Sibirski Huskyi, že zdaj ni smešno potem bi  bilo pa še toliko manj.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1299 : sreda, 19.04.2006 : 09:09:21 »

Ha so tudi mini huskyji Satin, je bil link že nekaj časa nazaj objavljen.
Drugače se pa tudi Alba izogiba vodi že na daleč. Jo je pač treba kar doma okopat dvakrat na leto, da je vsaj dva tedna v letu lepa, ker je pač večino bele barve, ki pa je itak večino leta siva.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #1300 : sreda, 19.04.2006 : 11:44:50 »

Gal ima kr velik bele barve na sebi in je vedno bela, le po zadnjih tacah in po repu počasi ratuje rdečkast. Tut če je blaten rata v pol ure čist vbel, ker se spuca sam. Liže se ko mačka.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1301 : sreda, 19.04.2006 : 14:31:32 »

Ma ja sej se Alba tudi umije, ampak če pogledam slike, ko je bila ravno skopana je razlika očitna. pozimi še gre, ker se v snegu umije, najhuje so pa ta prehodna obdobja.
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #1302 : sreda, 19.04.2006 : 14:33:17 »

He he, nas bo tut se skopan. Pa se druge zvalce morm spucat, bo zanimiv vikend, ce bo le lepo vreme Wink
Nas je kukr tolk navajen da se kopa, se od razstav. Tko da hujsga ni. Ampak bi se pa takoj povalju nekje ce bi lahk... he he he Smiley
Je pa smesn, das psa blatnega do uses v avto, prides dam, pes cist, avto pa blaten Smiley
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #1303 : četrtek, 20.04.2006 : 07:55:57 »

He he, nas bo tut se skopan. Pa se druge zvalce morm spucat, bo zanimiv vikend, ce bo le lepo vreme Wink
Nas je kukr tolk navajen da se kopa, se od razstav. Tko da hujsga ni. Ampak bi se pa takoj povalju nekje ce bi lahk... he he he Smiley
Je pa smesn, das psa blatnega do uses v avto, prides dam, pes cist, avto pa blaten Smiley


Pri nas ima on v terencu zadnje sedeže, tko da nam je vseeno kok so blatni, sej je še drugega pšrostora dost. Se pa zgodi da pride čist moker v avto - tist je hujš, ker vse sedeže zmoči, potem pa hoče še na prednje it, ker so zadnji mokri.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1304 : sreda, 26.04.2006 : 11:04:23 »

No da še tukaj sporočim, v ponedeljek 1.5. se dobimo na mini srečanju (po večini polarčki) in sicer v Trzinu ob 10-ih, gremo pa osvajat Dobeno. Vabljeni tudi postali, da se pridružite.

LP
Logiran
Strani: 1 ... 82 83 84 85 86 [87] 88 89 90 91 92 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines