mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 17.05.2024 : 17:44:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema  (Prebrano 85870 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #90 : sobota, 22.01.2005 : 15:19:04 »

Ali imajo rodovnik?  Smiley

LP Anja

Pogletje si spletno stran njihove psičke Tie! Wink


Lp, jessy&Bingo
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #91 : sobota, 22.01.2005 : 15:27:30 »

Anja, če si si ogledala stran od te Tie, je očka od mladičev od tiste Zagrebčanke, o kateri sem ti danes govorila... iz razstave......

Samo tudi mene zanima, če so uredili rodovnike itd.

LP
Logiran
JasminaN
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #92 : sobota, 22.01.2005 : 18:06:43 »

Mladički dobijo napisane rodovnike ko so stari 7 tednov in so tetovirani.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #93 : sobota, 22.01.2005 : 18:47:47 »

No, super, torej jih bodo imeli....to smo hoteli vedet... Grin..da vidim, če je smiselno razmislit....

Sicer čakam na informacije o Korijini brejosti, je pa fajn vedet, da je še eno leglo na razpolago), če bi se kaj zalomilo....(upam, da ne bo )

Vso srečo pri malih nadebudnežih in čimmanj neprespanih noči... Grin na slikici so totalno srčkani, kar vzela bi jih....hehhe  Wink
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #94 : sreda, 09.02.2005 : 14:29:37 »

majchi: Če še nisi dobila odgovora glede gumic, lahko prebereš ali še povprašaš v tej temi:
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=11;action=display;threadid=1284;start=15#msg84952

JasminaN: Kako pa so kai mali shih-tzujčki? Cheesy

LP Anja
Logiran
JasminaN
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #95 : četrtek, 10.02.2005 : 23:59:53 »

Kuzeki so zelo dobro in hitro rastejo. Sedaj ze skoraj sami jejo, saj so preveliki, da bi jih mamica lahko sama prehranila, ceprav jim mamicin mlekec se vedno zelo tekne. Sicer pa so pravi mali pretepaci, vsi brez izjeme - tudi punce.
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #96 : torek, 01.03.2005 : 15:01:42 »

Oi!

Mene zanima s kakšnimi glavniki in krtačami se češejo mladički shih-tzuji? Meni so v zooticu svetovali samo glavnik.

LP Anja
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #97 : torek, 01.03.2005 : 16:33:33 »

Zelo slabo so ti svetovali. Za Shih-Tzuja potrebuješ poleg glavnika predvsem dobro krtačo s kovinskimi zobci brez bunkic na konicah in slicker za dlako na tačkah in reševanje morebitnih vozljev. Nasvete glede nege in pripomočkov bi ti lahko dal že vzreditelj, sicer si pa lahko navodila prebereš tudi na internetnih straneh. V eni od lanskih številk revije Moj pes (morda marec ali april) je pasma tudi predstavljena.

Ali imaš mladička?
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #98 : torek, 01.03.2005 : 16:56:24 »

Zelo slabo so ti svetovali. Za Shih-Tzuja potrebuješ poleg glavnika predvsem dobro krtačo s kovinskimi zobci brez bunkic na konicah in slicker za dlako na tačkah in reševanje morebitnih vozljev. Nasvete glede nege in pripomočkov bi ti lahko dal že vzreditelj, sicer si pa lahko navodila prebereš tudi na internetnih straneh. V eni od lanskih številk revije Moj pes (morda marec ali april) je pasma tudi predstavljena.

Ali imaš mladička?

Torej bom še šla kupit krtačo in slicker. Saj sem hotela kupit, pa sem vprašala prodajalko pa mi je rekla naj še nena kupujem ampak je dovol samo glavnik Undecided , ker je še mladiček.

Nimam ga še. Dobim ga nekje 15. marca.

Bom se še pa pozanimala pri vzrediteljici.

LP Anja
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #99 : torek, 01.03.2005 : 17:07:49 »

Ja, le pripravi si vse pripomočke in krtačo začni uporabljati TAKOJ, ko mladička dobiš. Sprva bo to le nekajminutno vsakodnevno nežno božanje, s katerim se bo navadil(-a) na krtačo. Prosi vzrediteljico, naj ti na svojih pokaže, kako to izgleda in tudi pripomočke naj ti pokaže, preden kupiš.
Želim ti veliko veselja z bodočim kosmatinčkom in pridi 26. marca v Domžale na srečanje članov Kluba za tibetanske pasme, če imaš možnost.

Lp
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #100 : torek, 01.03.2005 : 23:03:55 »

Anja - jaz sem najbolj zadovoljna s kratačami od firme All systems; kupiti jih je mogoče le na razstavah, ampak se res splača. Prvih nekaj mesecev lahko uporabljaš predvsem glavnik, potem pa je dobra krtača obvezna (pa tudi veliko potrpežljivosti in vztrajnosti).
Pa tudi vsak glavnik ni dober; konice ne smejo biti preveč tope,  morajo dobro razčesati podlanko ...
Kot so že povedali - NUJNO je mladička vsakodnevno navajati na česanje: prevsem po glavici (zaradi čopka), po tačkah, trebuščku ...  Moja Luna med enournim česanjem lepo spi in smrči, s prvo psičko (pred leti) sem pa zaradi moje nerednosti imela veliko problemov in "prepirov".
Lp
Tia
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #101 : petek, 08.04.2005 : 17:01:51 »


A že imate vse potrebne glavničke ? Tudi sama prisegam na  All system -velika izbira in kvaliteta. Moj ši-cu ima več glavnikov ko sama - na česanje pa ga čimprej navadit.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #102 : nedelja, 10.04.2005 : 18:25:24 »

Zanima me v čem je fora teh kvalitet glavničkov? Meni se vsi zdijo z lesenim ročajem in iglicami na gobici...mi lahko kdo to razloži, da bom v bodoče pri nakupih pazljiva?
Moj mladiček ima sicer glavnike primerne svoji pasmi, me pa vseeno zanima, kaj je tako posebnega pri All-system firmi.  Huh Se to potem odraža na lepši dlaki? Ali pa za lažje razčesavanje? Undecided
Aja, pa še to...kdaj naj začnem malega privajat na nosenje čopka, oziroma kdaj je sploh potrebno začet nosit čopek....sedaj ima na glavi samo še nekaj pododbno perjanici...mali indijanec... Wink

Lp, Tina
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #103 : nedelja, 10.04.2005 : 21:47:58 »

na čopek ga začneš navajati takoj ko ima dovolj dlake - za čisto majhen čopek, da se nanj navadi - (3-4 mesec)  glede glavnikov pa ugotoviš kvaliteto ,ko ga že češeš kakšno leto ali dve -  ostanejo enaki , kovinski glavnik pa najde vse vozle, ki jih je krtačka izpustila
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #104 : ponedeljek, 11.04.2005 : 17:32:25 »

Zanima me v čem je fora teh kvalitet glavničkov? Meni se vsi zdijo z lesenim ročajem in iglicami na gobici...mi lahko kdo to razloži, da bom v bodoče pri nakupih pazljiva?
Moj mladiček ima sicer glavnike primerne svoji pasmi, me pa vseeno zanima, kaj je tako posebnega pri All-system firmi. Huh Se to potem odraža na lepši dlaki? Ali pa za lažje razčesavanje? Undecided
Aja, pa še to...kdaj naj začnem malega privajat na nosenje čopka, oziroma kdaj je sploh potrebno začet nosit čopek....sedaj ima na glavi samo še nekaj pododbno perjanici...mali indijanec... Wink

Lp, Tina


Na čopek navajaj čim prej-ko se da. Wink

Kvalitetna krtača veliko pripomore k kvalitetni dlaki. Lažje se razčesava, manj lomi dlako, dlako tudi bolje razčese...


lp

Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: shih-tzu - čvek - arhivska tema
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines