mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 08.05.2024 : 06:39:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 42   Dol
Natisni
Avtor Tema: havanski bichon  (Prebrano 121749 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #30 : ponedeljek, 05.03.2007 : 19:35:07 »

No pa da se še jaz malo oglasim. Najprej, luškan kuža Wink tako kot od najstnice.
Bom pa spet malo pokomentirala podobnost. No na sliki se ne vidi dobro samo se mi zdi, da ima Aysha kar kratek smrcek, tako da se mi poraja pomislek, kaj pa če je gospa sparila havančka in shih-tzuja in je enkrat prodajala havančke naslednje leglo pa shih-tzuje. Ker Aysha mi na hitro (res da se na sliki slabo vidi) deluje malo shih-tzuja, medtem ko Dino čisto nič ne spominja nanje, ampak čisto na havanče.

Kaj pa vidve menita?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #31 : ponedeljek, 05.03.2007 : 20:48:46 »

Hmm, če lahko povem svoje mnenje...

Mislim, da je veliko bolj verjetno, da je parila maltežana in šicuja, mladiče pa prodaja tako, kot si opisala. Močno dvomim, da ima res doma havanca, saj so pri nas zelo redki.

lp
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #32 : ponedeljek, 05.03.2007 : 21:13:09 »

No ja, to bo pa še bolj verjetno.
Res so redki tile havančki pri nas. Še na razstavah skoraj nikoli ni slovenskega kužka (ali je?). Se mi zdi, da ko sem malo brskala po preteklih katalogi, nisem zasledila nobenega iz Slovenije, tisto kar jih pa je, jih je pa še maj kot cotončkov. So razstave ko ni niti enega predstavnika te pasme. Škoda, ker bi res rada enkrat v živo videla črnega havančka Smiley
Logiran
AJŠA
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #33 : ponedeljek, 05.03.2007 : 21:32:14 »

aha pozabila sem ti še omenit daj pošlji sliko celotnega tko iz strani. hvala že vnaprej. Wink

Hja baterije so prazne, kupujem polnilec.. torej kmalu več slikic iz različnih položajev.
Podobnost z Dinom bi se ti verjetno zdela večja, če bi bila Aysha na slikah skopana in v enakem položaju (meni se je pri Dinu prvi trenutek zdelo, da gledam našo psičko, ko je bila še mladič). Kako pa je Dino obarvan po telesu in repu??? Veseli pa bi bili tudi novih slik!

Bom pa spet malo pokomentirala podobnost. No na sliki se ne vidi dobro samo se mi zdi, da ima Aysha kar kratek smrcek, tako da se mi poraja pomislek, kaj pa če je gospa sparila havančka in shih-tzuja in je enkrat prodajala havančke naslednje leglo pa shih-tzuje. Ker Aysha mi na hitro (res da se na sliki slabo vidi) deluje malo shih-tzuja, medtem ko Dino čisto nič ne spominja nanje, ampak čisto na havanče.

Kaj pa vidve menita?

Aysha ima izredno kratek smrček (tudi zelo majhno in nežno glavo), nasploh je zelo nežne konstitucije in se že v tem razlikuje od shih-tzujev, slika mogoče res deluje drugače kot pa je Aysha v živo, nima poddlake, njena dlaka pa je zelo mehka na otip (za havance je značilna "silky hair"). Po internetu sem našla res zelo dosti podatkov in slik o havanskih bišonih in enostavno se mi je zmeraj zdela bolj podobna tej pasmi, kot pa shih-tzuju - kaj pa vem, mogoče pa se jaz motim, ampak če bi jo v živo primerjali s shih-tzujem bi verjetno našli kar nekaj bistevnih razlik (glede na celotno zgodbo pa sigurno tudi razlike z bišonom). Se mi pa zdi, da ima tipično razigran bišonski karakter.

Ko bom uspela narediti več slikic, pa se lahko gremo igrico "komu sem pa jaz bolj podoben"??

Ali so Ayshino mamico parili s shih-tzujem?Huh Tudi to je možno in ker pač nimamo papirjev, lahko samo ugibamo, komu je naš "mešanček" bolj podoben.

Pa lep pozdrav

Darja
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #34 : ponedeljek, 05.03.2007 : 21:52:06 »

Ko bom uspela narediti več slikic, pa se lahko gremo igrico "komu sem pa jaz bolj podoben"??

Jaz sem za kombinacijo maltežan in shih-tzu. Maltežančki imajo pomoje bolj tako nežno konstrukcijo, tudi živahni so (bišonski karakter).
Kaj pa njena teža? Tudi po tem bi se dalo sklepat. Havančki so težji od maltežanov in tudi shih-tzuji se mi zdijo lažji od havančkov (čeprav sem ravno danes na eni strani gledala podatke in sem bila nad težo kar presenečena; Idealna teža: 4,5 kg do 7,3 kg; a ni 7 kg kar veliko za shih-tzuja, no vsaj jaz sem jih imela za manjše in lažje psičke).
Logiran
AJŠA
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #35 : ponedeljek, 05.03.2007 : 21:58:22 »

Hmm, če lahko povem svoje mnenje...

Mislim, da je veliko bolj verjetno, da je parila maltežana in šicuja, mladiče pa prodaja tako, kot si opisala. Močno dvomim, da ima res doma havanca, saj so pri nas zelo redki.

lp

Kalsang pozdravljena

Slikice mladičev so bile tudi na "moj album" prav tako pa tudi mamica (lahko bi bila maltežan ali pa tudi havanec, odtenek njene bele dlake je bil drugačen kot pri maltežanih), mladiči pa so bili vsi v barvnih kombinacijah.

Tej zgodbi kot kaže ne bomo prišli do konca, doma imamo pač mešančke, za katere smo plačali preveč denarja in če samo pomislim, kakšne namene sem imela pred nakupom (samo rodovniškega psa ali pa psa iz zavetišča) in potem končam pri nakupu na vrat na nos (zdaj je vsak izgovor dober, zato jih ne bom naštevala).

Lp Darja

Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #36 : ponedeljek, 05.03.2007 : 22:00:37 »

Šicuji so krepki, prej težji kot lahki kužki. Moja Tara ima na primer 8 kil, Pamo pa slabih 7. V bistvu velja, da te šicu preseneti, ko ga vzameš v naročje, saj je v resnici veliko težji kot se zdi na prvi pogled.

Glede razigranega karakterja - tudi šicuji so zelo razigrani in družabni kužki. Wink

Glede dlake - močno dvomim, da je v takšni paritvni sodeloval kvaliteten šicu, zato je težko presojati, kakšno dlako naj bi imel takšen potomec. Verjetno prej brez podlanke kot z obilo podlanke...

Vsekakor pa resnico pozna samo "vzrediteljica".

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #37 : ponedeljek, 05.03.2007 : 22:02:03 »

Ajša, saj v vašo odločitev in razmišljanje sploh ne dvomim. V resnici ste me presenetili, ko ste napisali, da ste vedeli, v kaj se spuščate, ko ste mladička kupovali.

Vsekakor je vaša psička vaša najbolj zlata in oh in sploh lubica in tako tudi mora biti. Wink

Tole je pa bolj ugibanje in debata kot karkoli drugega...

lp
Logiran
AJŠA
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #38 : ponedeljek, 05.03.2007 : 23:34:19 »

Ajša, saj v vašo odločitev in razmišljanje sploh ne dvomim. V resnici ste me presenetili, ko ste napisali, da ste vedeli, v kaj se spuščate, ko ste mladička kupovali.

Vsekakor je vaša psička vaša najbolj zlata in oh in sploh lubica in tako tudi mora biti. Wink

Tole je pa bolj ugibanje in debata kot karkoli drugega...

lp

Hja ta elektronska sporočila, ... s svojimi zadnjimi sporočili sem želela povedati, zakaj me je naša psička bolj spominjala na havance, kot pa na drugo pasmo (če ni rodovnika je pač lahko marsikaj).

Glede tega, da sem napisala, da sem vedela v kaj se spuščam... vedela sem, da je "čistokrven brez rodovnika" pač lahko samo mešanec podoben tej ali drugi pasmi in z bolj ali manj neznanim poreklom, nisem se pa takrat zavedala celotne problematike prodaje "čistokrven brez rodovnika". Sedaj malo bolj spremljam forume in vidim, da je za tem še kaj več in ne samo nakup "dragega" mešančka.

Ker kot kaže v tej paritveni kombinaciji ni sodeloval havanec, bo še najboljše, da se pridružim še temi Mešančki, tam pa se bom sigurno našla  Cheesy Cheesy Cheesy, še prej pa bom dodala še nekaj slikic naše psičke iz drugih kotov, mogoče se bo našla še kakšna kombinacija Wink Wink.

Lp Darja
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #39 : ponedeljek, 05.03.2007 : 23:37:58 »

Jah, več kot dve kombinacije itak ne bosta možni  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy (malo za hec Wink)
Logiran
AJŠA
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #40 : ponedeljek, 05.03.2007 : 23:44:49 »

Jah, več kot dve kombinacije itak ne bosta možni  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy (malo za hec Wink)

Zdaj pa si me spravila v smeh, sem si v živo predstavljala Grin Grin Grin....sta pa lahko kateri drugi kombinaciji ... čeprav, ko berem vaše poste ... mislim, da bo kar prava kombinacija.

Bi pa bilo zanimivo primerjati slike Ayshinih bratcev in sestric, ampak kdove kje so ... mogoče pa kateri lastnik kot gost pregleduje teme in se nam kdaj javi.

Lp Darja
Logiran
AJŠA
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #41 : torek, 06.03.2007 : 20:53:18 »

Z dovoljenjem avtorice fotografij sem malo dopolnila album, tako, da je naša psička zdaj na razpolago za dodatne komentarje glede njenega izvora - če se komu to ljubi  Wink Wink

http://anadarja.moj-album.com/ (mora delovati, ker sem se "prekleto" namučila, počasi že sovražim te novotarije Cheesy

Mi pa gremo zdaj na sprehod, drugače bo zjutraj kriza za lulanje.

lp Darja, Ana
Logiran
AJŠA
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #42 : torek, 06.03.2007 : 20:54:32 »

kot kaže sem vseeno pobrkala,,, popravljam
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #43 : torek, 06.03.2007 : 21:09:31 »

Ni slikc, no vsaj niso javne. Jaz bi pa slikce gledala
Logiran
AJŠA
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #44 : torek, 06.03.2007 : 21:37:53 »

popravljeno - banalna začetniška napaka

lp
Darja
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 42   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: havanski bichon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines