mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 10.05.2024 : 01:59:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lastniki večjih / manjših psov  (Prebrano 74914 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #195 : torek, 09.08.2005 : 16:59:24 »

Hm, problemcek-veliki in mali psi. Kje so pa srednji? Wink Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #196 : torek, 09.08.2005 : 17:05:20 »

Ne ,ne  Mel.  Jaz ne  govorim  o malih vaških potepuhih.  Govorimo o razliki  majhna pasma  in velika pasma.( moj je srednja Wink)  Pa ne  pozabiti,    kateri psi  vse spadajo med  majhne pasme.  V tej skupini niso  samo družni psi.  Skupina  obsega  tudi  lovske pse  in še kaj Wink Smiley

No Mel   te bom pa drugače  vprašala.  Sedaj pa ti meni  pojasni  v čem je razlika  med tvojim in mojim psom.    Pa  pustimo sedaj  velikost in težo.

Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #197 : torek, 09.08.2005 : 17:54:57 »

nanook primerno socializiran pes male pasme se bo vecjemu podredil in ne bo prislo do pretepa.

Neumnost. Jaz mam 35 kilskega goldija, ki se vrže na hrbet, če ga grdo pogleda malo ščene s petimi kilami. Če se mu poskuša kdorkoli podredit, je problem, ker nima pojma, kaj bi.
Dominanca nima veze s kilami ali plečno višino. In tudi ne prav dosti z vzgojo. Med malimi in med velikimi najdeš dominantne pse.

Lp, 5ra
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #198 : torek, 09.08.2005 : 17:56:07 »

Hm, problemcek-veliki in mali psi. Kje so pa srednji? Wink Grin Grin Grin
He he, misliš Sharpejčke ipd.? Po moje bi jih večina dala direkt med ''ta velike''. Jaz bom ko bom b'la velika 'mela dva in bomo prava banda. *vstavi smeškota vražička* Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #199 : torek, 09.08.2005 : 17:59:40 »

Hehehe, "it's not the size that counts, it's how you use it". Ne morem verjeti kako ste/so nekateri obsedeni z velikostjo. Grin Grin Grin

Se malo, pa si bom sposodila se en citat iz risanke, potem bo sele hudic. Grin Grin Grin

Ne ne, ne mislim sarpejev, tako na splosno.
Zame so mali tam nekje do 35, 40cm; 35-40 je ze na meji. Potem so srednji od 40 do ene 60, 70, vse kar je nad 70 bi se pa teoreticno ze stelo za veliko, recimo. Ampak ta srednji razred dostikrat spuscam, ker se ful bolj fino slisi, ce recem, da je Tarija napadel en velik pes. Cheesy Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #200 : torek, 09.08.2005 : 18:04:53 »

Meni se zdi, da ste na 12. strani te teme prišli do neke ugotovitve, da je (predvsem) lastnikom manjših psov smešno, kako njihovi mali "ubožčki" podredijo psa, ki je 2x, 3x težji Roll Eyes
Jaz se pa tokrat strinjam z dogue de bordeaux (pa zakaj 'maš ti tak' dolgi vzdevek? Undecided Wink), ki je zelo lepo povzel tisto, kar piše v knjigah. Po "pravilih narave" bi se moral podrediti pes, ki je manjši oz. tisti, ki je fizično manj sposoben.
Mel, jaz ne mislim vaških pritlikavcev, ki se brez nadzora potikajo po vasi, ampak predvsem na mestne gospe, ki si psa omislijo namesto mačke (, da bodo lahko šle z njim na sprehod in 'preganjale velike "mrcine"'). 
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #201 : torek, 09.08.2005 : 18:11:02 »

Ja itak, kaj tebi ne bi bilo smesno, ce bi kar od nekje prilaufal 2x, 3x tezji pes in se butnil tvojemu pod noge, ces "tu sem, tvoj sem, naredi kar hoces". Grin Grin Grin Grin

Ja ja, po pravilih narave, ki smo si jih izmislili mi, da lahko ujckamo svoj ego. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #202 : torek, 09.08.2005 : 18:24:51 »

Ja itak, kaj tebi ne bi bilo smesno, ce bi kar od nekje prilaufal 2x, 3x tezji pes in se butnil tvojemu pod noge, ces "tu sem, tvoj sem, naredi kar hoces". Grin Grin Grin Grin

Hm ... V bistvu niti ne ... Enkrat, ko smo se s sosedovo "rottiko" srečali na sprehodu, se je obnašala čisto podredljivo, pa je lastnica butnila v krohot, jaz sem pa samo čudno zijala, kaj je zdaj to ... Pa je rekla, da se to še nikoli ni zgodilo in potem meni še bolj ni blo več nič jasno. Ker Sammy je tisti, ki se podredi 99,9% psom.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #203 : torek, 09.08.2005 : 18:25:25 »

Uh, mas pa suhega psa hehe, samo 13kg? Wink Grin Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #204 : torek, 09.08.2005 : 18:28:36 »

To je blo meni namenjeno Nanook? Sorry, ampak tega pa ne razumem. Ne, 26 kg.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #205 : torek, 09.08.2005 : 18:31:33 »

Uh, potem je pa rottika ogromna, 78kg? Wink Tukajsna je bila pomoje tam okrog 40 (se pravi 3x 13=39; 3x tezja) Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #206 : torek, 09.08.2005 : 18:40:34 »

LOL Grin V bistvu je bila res zelo debela, tisto je bil pač samo en primer. Dvakrat težja, pa je še vseeno lahko bla  Cheesy Wink Ne vem, pa kaj se je z ubožico zgodilo, ker so letos "dobili" dojenčka, ona pa je nekam izginila Undecided Angry
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #207 : torek, 09.08.2005 : 18:44:38 »

Meni se zdi tudi 52kg veliko. Wink Je bila potem 4x tezja od mojega, to bi bil sele smeh. Wink Grin Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #208 : torek, 09.08.2005 : 20:47:40 »

Sej moja tamala ko vidi bernardinca se začne spravljat in sopirit nad njim a kaj ko je tako majhna kaj če naredit Grin
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #209 : torek, 09.08.2005 : 21:23:59 »

Sej če že primerjamo kužke po velikosti, pa njihovo "hrabrost" dejstvo je, da tudi ena taka majhna, našopirjena mucka (mislim prav kakšno malo, iz letošnje sezone) lahko tudi pošteno prestraši kakšne velike pese (pa še prav imajo, če se jo bojijo  Wink  to me malo spominja na Holy Grail iz Monty Pytonov, ko je en majhen zajček napadel celo armado  (pa smo spet pri Napoleonu..)
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines