mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 10.05.2024 : 02:40:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 24   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lastniki večjih / manjših psov  (Prebrano 74914 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #240 : četrtek, 18.08.2005 : 11:35:47 »

dovolj za kaj?
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #241 : četrtek, 18.08.2005 : 13:09:49 »

Za obrambo?  Smiley
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #242 : četrtek, 18.08.2005 : 13:16:13 »

Odvisno pred kom. Proti ponorelemu psu mislim, da niti shocker ni dovol. npr. izkusen rott te lahko ubije z enim ugrizom in kaj ti tam pomaga shocker ali solzivec. Ce te napade nekdo z nozom ti solzivec ne pomaga.
Logiran
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #243 : četrtek, 18.08.2005 : 14:12:03 »

Po tej vaši razpravi imam občutek, da bi si vsi že kdaj morali nabavit pištole, da bi se počutili varne!  Angry Pa da se postreljamo vsi po vrsti ali kaj?!! Sad

Malo ste zavili s teme zraven tega pa s takimi izjavami nikakor ne pripomorete k boljšemu razumevanju med ljudmi in k omikanemu vedenju. Kajti če bi bili lastniki psov vzgojeni in kulturni bi bili takšni tudi njihovi ljubljenčki. In potem ne bi bilo težav, konflikti pa bi se reševali verbalno. Res razmišljam morda preveč utopično ampak nasilje še nikoli ni bilo rešitev temveč je vodilo le k večjemu nasilju.

Vesela bi bila, če bi vsi, ki sodelujemo na tem forumu, pripomogli k osveščanju pasjih lastnikov in tudi drugih, ki to berejo.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #244 : četrtek, 18.08.2005 : 14:22:36 »

Hm ... zelo pameten post. Se strinjam.
Samo čakala sem, kdaj bodo prešli nazaj na temo ...
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #245 : četrtek, 18.08.2005 : 15:14:59 »

Katya: se strinjam ampak v realnem življenju ni tako in doooooooolgo ne bo, če sploh bo. jaz pa ne mislim čakat da se vsi lastniki spametujejo, ker mi vtem času lako drug pes zadavi mojo tamalo.  mislim da če bi ti doživela napad bi tudi mislila najprej na svojega psa in na sebe ne pa da ne boš slučajno poškodovala napadalca(pes,človek). To so sekunde v igri in moraš se zbrat in  vedet kaj naredit v trenutku.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #246 : ponedeljek, 22.08.2005 : 16:20:58 »

Ah dajte no, pretiravajte. Nekateri se pa res počutite prav patološko ogroženi. Svašta. prov čudi me, da sem še vedno živa in zdrava, pa vsi moji psi tudi, pa mi še nikoli ni bilo treba braniti katerega koli svojega odraslega psa, za obrambo mladiča sem v edinih treh primerih ki so se zgodili v več kot 30 letih uspela z golimi rokami, v tistih nekaj primerih ko sem se sama branila pred ponorelim psom pa sem uporabila kar mi je ravno prišlo pod roke (najhujšae so bile granitne kocke)
Roti sicer lahko ubije človeka, ampak definitivno ne z enim ugrizom. Rabi kar nekaj časa.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #247 : ponedeljek, 22.08.2005 : 17:36:39 »

Ce je naucen, da ti skoci v vrat, ti z zobmi takoj predere arterijo. Taksni psi so se uporabljali za lov na veliko divjad in sem nekje bral, da bi naj bili sposobni vecjo zival od cloveka ubiti z enim ugrizom. Drugace pa ceprav je zelo majhen svet je v njem veliko razlicnih svetov in ocitno je moj svet drugacen(vsakic ko grem ven vem da lahko pricakujem napad).
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #248 : ponedeljek, 22.08.2005 : 17:39:21 »

Dobro saj ni treba paničarit vsakič ko greš ven ampak malo pozornosti in gledat okoli sebe ne škodi.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #249 : ponedeljek, 22.08.2005 : 17:43:20 »

Ce je naucen, da ti skoci v vrat, ti z zobmi takoj predere arterijo. Taksni psi so se uporabljali za lov na veliko divjad in sem nekje bral, da bi naj bili sposobni vecjo zival od cloveka ubiti z enim ugrizom. Drugace pa ceprav je zelo majhen svet je v njem veliko razlicnih svetov in ocitno je moj svet drugacen(vsakic ko grem ven vem da lahko pricakujem napad).

A  ti malo  veliko  filme  gledaš? Roll Eyes

Ne vem  od  kje ti  ideja  ,  da  bo  pa  nek  pes  ravno tebe  našel  , da te bo  požru....... Grin Grin
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #250 : ponedeljek, 22.08.2005 : 17:46:43 »

če ima kdo čas si lahko na butn.net  (brez www) pogleda "pse iz šole bruca leeja" res hudo!
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #251 : ponedeljek, 22.08.2005 : 17:55:42 »

Ne samo za pse ampak tudi za ljudi. Ne gledam filmov in ne panicarim in ce bi poznali ljudi in pse v mojem kraju bi razumeli, ker so samo v moji ulici non-stop spusceni vsaj 3 nevroticni psi. Bili so ze napadi, vem da se bojo in sem zato raje pripravljen.
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #252 : ponedeljek, 22.08.2005 : 23:39:18 »

Tale razprava je pa daleč zašla od zgoraj napisane teme???
 Smiley
Po mojih izkušnjah s klinike sem videla (na žalost) le nekaj lastnikov manjših psov, ki so z njimi ravnali kot s psi. In ti psi manjših pasme (ali mešanci manjše rasti) so se obnašali popolnoma normalno. Ostali pa ...  Sad
Je pa res da je vse odvisno od lastnika, koliko truda, volje, znanja bo vložil v to, da bo pes primerne za življenje v urbanem okolju.
Lp K
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #253 : torek, 23.08.2005 : 11:17:44 »

Damayanti sreco imas da je tvoj svet oz. tvoje okolje varno.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #254 : torek, 23.08.2005 : 12:24:32 »

Damayanti sreco imas da je tvoj svet oz. tvoje okolje varno.

Kakor se obnašaš do okolice , tako te okolica sprejema Wink...(  to je zelo pomemben dejavnik pri "varnem "okolju.......  "baje" Roll Eyes)
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 24   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Tema: Lastniki večjih / manjših psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines