mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 10.05.2024 : 02:19:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 29   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kastracija  (Prebrano 105887 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #135 : ponedeljek, 13.02.2006 : 13:02:16 »

Pri nas doma so pred dobrim mesecem dali kastrirati psa zaradi vse večje dominance in agresivnosti do manjših živali (pes je star malo manj kot dve leti in zelo velike, čuvajske pasme). Karakter se mu je počasi spremenil na bolje. Zdaj moji doma z velikim veseljme ugotavljajo, da je tudi domači maček končno varen pred njim, saj se lahko zdaj mirno sprehodi mimo njega. Prej kaj takšnega ni bilo mogoče, čeprav je bil maček že pri hiši, ko je kot mladiček prišel še pes.

No, upam, da bo tudi do mojih psičk zdaj prijaznejši. Ker so majhne rasti, jih je z največjim veseljem nadlegoval...

Drug razlog za kastracijo pa je bil, da je pes razbil pol hiše in dvorišča, ko so se gonile sosedove psice, vso noč zavijal v luno, zavračal hrano, etc.

Čeprav je mojemu očetu še vedno žal, ker ga je dal "objajcat" (moški, pač), se je psu življenje neprimerno izboljšalo po posegu, da ne omenjam, da so so oddahnili tudi vsi v njegovi bližnji okolici.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #136 : ponedeljek, 13.02.2006 : 13:23:17 »

Jaz sem absolutno za kastracijo, če človek ravno ne namerava razstavljati in vzrejati. Nikoli še nisem imela samca (in ravnokar ugotavljam zakaj ga nisem imela  Roll Eyes) in sem z zdajšnjim ugotovila kaj vse potegne to za s sabo. Markiranje po stanovanju (pri drugih ljudeh, ko smo na obisku), ignoriranje lastnika, ko je na prizorišču goneča psica, postavljanje pred samci in če bi se kaj našlo...... sama bom videla, kako uspešen bo na razstavah, in se na podlagi tega odločila kako naprej.....

lp
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #137 : ponedeljek, 13.02.2006 : 13:31:46 »

Jaz sem s svojo veterinarko v Lescah zelo zadovoljna in ga bom peljala tja. Kaj ve蠰a zaenkrat iz lastnih izku?enj te?ko povem. Bom pa sporo詬a kako bo z mojim ravbarjem.
Meni s tam "objajcali" 2 mucka  Grin
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #138 : ponedeljek, 13.02.2006 : 19:42:13 »

Jutri ob takem času, bo pa že kastriran.
Kastracija je preložena na četrtek. Pa komaj sem čakala torek. No, pomembno je, da bo v četrtek pa cisto zares Wink.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #139 : petek, 17.02.2006 : 19:42:19 »

Vceraj je bil bucko kastriran. Vceraj je cel dan spal, danes pa že veselo miga z repkom.
Takole pa je spal včeraj: http://lejca.moj-album.com/album/2248924/?os=2248945
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #140 : sreda, 22.02.2006 : 16:20:22 »

Huh, odlično!
Pa počohljaj ga v mojem imenu!

Katarina
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #141 : sreda, 22.02.2006 : 17:27:27 »

. Markiranje po stanovanju (pri drugih ljudeh, ko smo na obisku),
lp

Zanima me to pasje markiranje v stanovanju, se to zgodi na neznanem terenu, na to do sedaj nisem pomislila, ker se še ni zgodilo.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #142 : sreda, 22.02.2006 : 23:38:05 »

Huh, odlično!
Pa počohljaj ga v mojem imenu!

Katarina
Ga bom pocohala Wink. V ponedeljek se znebiva še šivov in ovratnika, potem bo pa vse po starem in se bova lahko pošteno zletala, do takrat bova pa preganjala dolgčas s klikanjem in crkljanjem.
Logiran
maja1980
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #143 : sreda, 08.03.2006 : 11:29:28 »

a mi lahko kdo  prosim pove ceno kastracije-kok tak poseg stane.  hvala za odgovor
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #144 : sreda, 08.03.2006 : 12:53:20 »

Odvisno od teže psa, drugače pa so cene zelo različne. Poseg se da opraviti že od 15 tisočakov pa tja do 45, kakor kje.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #145 : sreda, 08.03.2006 : 13:21:04 »

Pri nas smo letos prvič opazili,da se naš Bond ženi aprila bo star tri leta, sicer ga obkrožajo same psičke, on je pravi ginekog takoj ugotovi -pred lastnikom da bo gonitev, takrat hodimo po drugih poteh,da se ne srečujemo, letos je imel pa srečanje s psičko ravno v njenem  najbolj občutljivem obdobju. Doma je zavijal kot sirena, pri oknu gledal samo v njeno hišo, na sprehodu vlekel, skoraj nič jedel, potem smo ugotovili, da en velik šnicl pomaga pregnati željo po psički - za določen čas. O kastraciji zaenkrat še ne razmišljamo, bomo videli kako bo jeseni,ko bo spet ženitev pri psičkah. Smiley
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #146 : ponedeljek, 01.05.2006 : 13:26:22 »

Zanima me to pasje markiranje v stanovanju, se to zgodi na neznanem terenu, na to do sedaj nisem pomislila, ker se ?e ni zgodilo.

Nam se je že zgodilo.
Doma v hiši ne markira, ko pa pridemo drugam (kjer so samice), pa polula vsak vogal  v hiši  Angry
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #147 : ponedeljek, 01.05.2006 : 21:52:10 »

Pri psičkah smo sicer že bili na obisku, pa ni markiral,verjetno zato ker jih dobro pozna.Se je pa zgodilo, da je na sprehodu poznačil lastnico psičke potem pa še psičko Tongue. Smo imeli srečo,da je bila lastnica  ljubiteljica in poznavalka psov in ni nič komplicirala Smiley
Logiran
spisek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #148 : torek, 02.05.2006 : 10:33:39 »

Pri nas je isto; vedno markira v prostoru, kjer so psičke pa čeprav jih zelo dobro pozna. Poskušam mu dopovedati, da se to ne sme pa mu zaenkrat še ni čisto jasno Undecided. Vztrajno hodim za njim in mu govorim fuj in če odneha ga pohvalim Smiley. Meni se zdi to markiranje prav moteče. Upam, da ne bo trajalo v nedogled.
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #149 : petek, 05.05.2006 : 21:45:16 »

a mi lahko kdo prosim pove ceno kastracije-kok tak poseg stane. hvala za odgovor

Kastracija stane za 13 kg. psa pri večini klinik cca 20-25 tisoč, pri Zaninoviču pa 36 tisoč. Me je kr obrnil ko sem to slišala. Težji psi majo seveda malo dražjo. Sicer pa sva midva tud v sredo naročena. Sem se končno odločla, da to storim.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 29   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Kastracija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines