mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 10.05.2024 : 06:28:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 479824 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #585 : četrtek, 05.10.2006 : 11:08:28 »

Kar se tiče prvega vprašanja, se mi zdi, da so si vsi naši kosmatinci med vsakodnevnimi domačimi opravili zelo podobni. Naš se sicer boji sesalca, zato takrat švigne na sredo postelje in ves naedolžen spremlja sesalec.
Ko pa pride obisk, pustim da pozdravi, potem pa če je to kakšen pasjelubec, pustim tudi čohanje. Nastane pa problem, ker se Schvarc ne naveliča čohanja Grin, med tem ko je na drugi strani lahko že nekdo precej naveličan, takrat ga moram kar park opmnit da preneha težit (saj veste, s mrčkom ti privzdiguje roke, češ še me čohaj). Se je pa že zgodil, da je hotel enostavno izsliti čohanje - butl je začel renčat in hlustnil proti roki (k sreči nič hujšega), zato sem sedaj res pozoren nato.
HA otroci, do nedavnega brez problemov (so se valjali znjim po postelji, se igrali čohali itd) potem pa naenkrat, še danes nevem zakaj, ugrizne(za zjokat). Od takrat ga vedno nalimam nase, če so v bližini otroci, seveda pustim da ga božajo - amapk je pod sokolovim očesom, ker si res neupam privoščiti še kakšne napake.
Imam pa tudi jaz vprašaje za vas in sicer me zanima, ali se tudi vaši kosmatinci zaganjajo in lajajo na poznane in nepoznane mimoidoče. Ampak, poblem je nastane, ker enkarta se zaganja drugič pa čisto mrno gleda, kot da nič ni. Pa tudi takrat, ko se zaganja, ga odpeljem do te osebe, da jo povoha, potem pa je cool in se obrne kot, da nič ni. Oziroma se mi zdi, da ko prihajava k osebi se začne rahlo podrejati cca. kakšen meter prej, ko pa pride do stika je pa dobr. No me zanima, če se vam kaj podobnega dogaja, ker sem že vse načine prbobov, grunatal, no enkrat samkrat sem prišel do zaključka, da so bile krive vile(ja vile za seno in podobno Smiley).
Načeloma nima problemov znjim, ker ga že tako dobro poznam, da vem kaj sledi in se pripravim na situacijo(usmerim pozornost nase in podobno)

Še na eno vprašnje od Drobtinice odgovorim pa obljubim, da preneham.
Ko zjutraj odhajam v službo mu dam kakšen goltanec ali pa ušes, da se zamoti. Včasih pa tudi laja po kašno urco, ko odidem - saj tako pravi sosed. Je pa prvih nekaj minut zelo nemiren in se vzpenja s prvimi tacami na kljuko, da bi šel za menoj (jaoo mam že vsa vrata odrajsana - mah pa nič zato, saj mu je to dovoljeno in sem si vzel v zakup).

Hja, mal dolg post, ne mi zamert, saj bi se zvami še več pogovarjal pa se mi ne da tipkovence gult Roll Eyes Grin

ČAw
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #586 : četrtek, 05.10.2006 : 11:25:17 »

Glede želje po čohljanju smo si očitno enaki  Tongue . Tudi moja dreza pod roko.
Pri otrocih sem imela v mislih tuje otroke.
Kar se tiče zaganjanja, je tako. V nekatere se in se bo vedno, predvsem so na udaru ljudje, za katere vem, da so tudi doma nasilni  Angry . Ne mara pa ljudi z dežniki, tudi mene ne  Cry , očitno je bila v svoji mladosti tepena z njimi. Torej, če boš kdaj srečal eno žensko, ki tudi v največjem nepričakovanem nalivu hodi naokrog brez dežnika, sem to JAZ  Wink  Wink
No, ko jaz grem od doma, se k vratom zaleti samo tisti čas, ko jih odpiram. Potem v stanovanju ne laja. Da o obribani steni ne govorim.
Ne mara pretiranega dretja ljudi  pod blokom, vedno se oglaša.
Interesantno, v našem bloku so v pritiličju trije invalidi. Z njimi nimam nikakršnih problemov, čeprav sta dva skoraj popolnoma slepa in sploh ne vesta, kako rotweiler izgleda.

Ti pa kar guli  Wink še naprej svojo tipkovnico, vsak tvoj nasvet ali izkušnja je nadvse dobrodošla  Kiss  Kiss

 
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #587 : četrtek, 05.10.2006 : 11:57:03 »

Verjetno si misli, če ni zame plašča ga tudi zate nebo, dežnika Cheesy Grin.
Se pravi: Če sem jaz lahko mokra, boš pa tudi ti Grin Grin
Sicer pa nismo iz cukra, tudi jaz nerad hodim z dežnikom naokoli.

Ma otroci, so poglavje zase, tako zame kot za Schvarca. Je zadnjič, ko sem bil v vrtanriji in sva čakal s Schvarcom na dekel, on je bil v prtljažniku jaz pa zraven, prišla mimo mama z otrokom, ki je imel cca. 5let. Mama takoj joooj kolk je lep kuži no pejt ga počohat, tamal zlelze v prtlažnik k Schvarcu in ga objame okoli vratu in stisne svojo batičko k Schvarcovi - jaz pa nisem vedel, ali sanjam ali mam še suhe spodnjice - mal me hoče panika zagrabit, a se vzdržim in le nekako komaj sam sebe kontroliram. No otok in mama gresta svojo pot Schvarc se zmerom v avtu sedi in maha zrepkom - jaz se pa šele komi zavedat začnem. Kaj hočem povedat, da nisem vedel kako reagirati, kajti, če bi prekinil mamo in ji rekel nevem; prosim če počakate, da dam psu nagobčnik gor in da ga pripnem ali pa veste gospa nerad vidim, da otroci božajo psa, ker mu npr. ne zaupam - reakcija mame pa bi bila: ja sej res RW, to so zverine, to so morilci a nič časopisa neberet in blabla - celo štalo bi loh naredila. Vse skupaj bi lahko prenesla na otroka in smo tam - otrok nebi smel božati psov in v njegovih očkah bi bili psi njegovi sovražniki, ker mu je mama tako napela. Zakaj pišem to, ker sem v podobni situaciji pripel psa na povodec in je bila cela štalala  Wink  - otroci sedaj nesmejo božati psov in ....mah svašta.
No, zdej sem malo zašel, ampak mi je malo tudi zoprno, da otroci božajo mojega psa, ker tastari pol tako reagirajo.
Šeena kratka Wink jah nemorm si pomagat, pride mimo naju starejša gospa in naju ogovori; joj kako je lep kuža in ga boža, hvali vse najnaj - saj si predstavljate, ko je to ko ti nekdo hvali psa in vidiš, da ima rat žival, temu primerno sem bil tudi jaz vesel, češ no navsezadnje pa le niso vsi ljudje enaki Grin. GOSPA vpraša: Kaj pa je to za en kuža, kera pasma pa je to. Lips Sealed :-\wtf, ja RW gospa. V trenutku doživim pri 60.letnici skok v daljino (no to je bil bolj odskok), ma je tako spljuvala mene in psa(pasmo), da sem imel jezik do tal.
Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #588 : četrtek, 05.10.2006 : 12:08:27 »

No, Bull je načeloma v pesjaku, ampak trenutno zaradi poškodbe kraljuje v stanovanju. Ima dostop do balkona. Kar pomeni, da je čisto tiho, ko greva s fantom iz hiše, ko pa se odpelje avto - pol pa začne lajat. In laja, dokler se ne odpeljeva do konca ulice. Prej v pesjaku je bil totalno tiho.

Obiski - če fanta ni doma, ga mama zapre v drugo sobo. Ne mara da "teži". Je pa jasno vse odvisno od obiskov. Rottija se pač veliko ljudi boji.

Otroci pa takole - čuva jih. Sosedovi dvojčici je celo naučil hoditi. In sta še danes edini razlog, da pobegne čez cesto. Ko zasliši njun "Bulli, kje si?", je čisto mehek. Otroke, ki jih pozna, pa čuva. Hodi nekje pol metra ob njih in ljudem, ki jih ne pozna, ne pusti blizu. Če se hočejo igrat z njim ok, drugače jih samo spremlja. ČE starši to pustijo jasno! Svojih pa še nimam, tko da bomo vidl.

V tujce se pa ne zaganja, tako da nimam nasveta za tvojo težavo.

Ja Drobtinica, v dežju pa gremo mi ven samo lulat. Potem že zameri, če se ne obrneš do najbližje strehe Wink

Me pa nekaj drugega zanima - ali ima še kdo drug težave z ježi? Bullu se totalnoo strga, ko jih vidi in bi jih tud stisnu, če bi zraven pršu. Fant je probal že vse živo, pa se ga ne da naučit, da bi jih ignoriral. Zadjič me je zvlekel do šopa trave, ker je mislil, da je to jež.  Cheesy Kr resna težava!
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #589 : četrtek, 05.10.2006 : 12:23:10 »

Schwarc, glede srečanja s kakšnim človečnjakom, ki do takrat sploh niso vedeli, kakšno pasmo imaš, potem pa skočil v luft ali v daljino however, ne bi. Se mi zdi, da bi lahko tvoje poste brala kot da so moji.

Živc, vem da tvoj Bull ne mara vode tako kot moja ne (ti imaš brizgalno brizgano) , ampak dež ji ni problem. Prav uživa. Kar se pa ježev tiče ti na žalost ne morem pomagat, ker jih v moji bližini ni. Je pa za blokom na desetine rovk in krtin, ki se jim enostavo ne zna upreti.Saj ulovila še ni nobene (malo ji onemogoča tudi nagobčnik), ampak blata med krempeljci, da ne govorim.

Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #590 : četrtek, 05.10.2006 : 12:24:12 »

Da se malo vmešam v debato  Cheesy.

Reakcije, ki jo je Schvarc opisal so pogoste  Lips Sealed vsepovsod.  Naša naloga je, da s svojimi resnično lepo vzgojenimi psi, kažemo kakšni so v resnici.
Kar se otrok tiče pa mislim, da se ni za hecat in pika. Če si nesiguren v reakcije psa potem stikov ne smeš dopustiti oz. dopustiš le kontrolirane situacije. Res je, da so včasih starši zelo nepazljivi, vseeno pa mislim da je naša naloga, da takrat pravilno odreagiramo, ne glede na to kaj si bodo starši mislili. Lahko mirno razložiš kakšna so osnovna pravila obnašanja, naprimer to da mora otrok vprašati lastnika če dovoli da psa poboža (ne pa da zdirja k psu kot da sta skupaj "gor rasla"), pa da se psu najprej predstavi, približa počasi, da psa če ni lastnika ne sme pobožati..... Ponavadi se tudi starši pozitivno odzovejo na tovrstne nasvete in vzpodbudijo otroka, da nasvete tudi realizira. S tem boste pokazali svoj odgovoren odnos do psa in ljudem vlili zaupanje.

Kar se moje zveri in otrok tiče je pa tako, otroke naravnost obožuje, saj so nadvse hvaležni čohljalci, če odnehajo prehitro pa poizkuša njihove roke namestiti nazaj na svoj hrbet. Nevljudnega drezanja ji ne pustim. Zaganja se ne, saj tega nisem nikoli dovoljevala, tudi kakih strahov nima  Cheesy.
Predvsem je njej jasno kje je njeno mesto, da če bo potrebno reagirati ji bom že povedala, zato se sama za tovrtstne "akcije" ne odloča. V kakem mraku morda kdaj poizkusi narenčati kako silhueto (pomožnosti drevo  Grin), da jo pomirim ji je dovolj en miren in odločen "ne, vredu je".

Schvarc se še kaj šolata?
Pa ostali, obiskujete šolo?

LP Noli
Logiran
Zivc
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #591 : četrtek, 05.10.2006 : 14:22:32 »

Ja, je fant z njim v šolo hodu, navsezadnje je njegov pes. Imata narejeno strogo poslušnost. Ampak saj moraš itak (ne glede na pasmo) non-stop utrjevat znanje. Z Bullom trenutno vsi ponavljamo odpoklic. Mu je poleti nekaj u glavi reklo, da njemu tega ni trebaveč delat. Uh, kolk se je zmotu. Očitno gre za "krizo srednjih let". Se tko obnaša, da se s fantom zafrkavava, da mu samo še rdeč ferrari manjka. Pa ena mladoletna rottika na sovoznikovem sedežu (častim blond lasuljo). Grin
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #592 : četrtek, 05.10.2006 : 14:38:54 »

Sicer ne spremljam vaših debat prav pogosto, zato ne zamerite, ker ne vem koliko so stari vaši pesjani. Moja, zdaj 6 in pol letna rotika je tudi imela take izpade glede zaganjanja v ljudi, ko je bila stara nekje 2 leti. Takrat je bilo vse sumljivo v temi, megli, dežju, v daljavi... prav vse, tudi na drevo je že lajala, pa na štor sredi travnika. Cheesy Če jo pogledate zdaj na sprehodu, si ne bi mislili, da je isti pes. Imela je tako obdobje in potem je minilo, ampak ne tako hitro. O lajanju na stvari sve se tako zmenile, da sve šle čisto neprisiljeno do te grozne stvari, da je pogledala in povohala od blizu, kaj to je. Glede ljudi sem jo pa vsakič dala zelo na kratko ali pa prijela za ovratnico, ko je šel mimo človek. Če je skočila, sem jo takoj nadrla in nazaj potegnila, če pa ne, je pa bila pa "pridna", ko sve šle mimo. S časoma se je naučila ignorirati ljudi in danes se niti ozre ne, če sliši koga hoditi, teči, kolesariti... Glede otrok pa nisem imela nikoli problemov, razen da je hotela ukrasti kakšen piškotek iz malih ročic, ker je bil ravno na dosegu. Grin

To čohanje mi je pa znano, če jo začneš, ne smeš nehati (po njeno). In obiski se kar vdajo v usodo. Grin Aja, pa moja se tudi boji sesalca, pa metle tudi in sploh ne vem zakaj.
Lp
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #593 : četrtek, 05.10.2006 : 15:57:51 »

Pozdravljena Noli, sem mislil da si čisto poniknila Wink
Še hodiva v šolo, žal se pa ponovno tako kot lansko leto začenjajo tudi meni predavanja, in to ravno takrat ko bi moral hoditi v šolo s Schvarcom, zaradi tega pa sem zalo slabe volje, ampak bova že nekak.
Bolha, men se Schvarc zaganja samo kadar sva na dvorišču ali na travniku ob hiši, na sprehodu pa nimam teh problemov, no navsake toliko časa se zaganja v kakšnega mimo idočega psa, ampak to rešim tako, da ga greva povohat in je spet vse vredu (ovoha samo tiste pse, za katere vem da si nebosta skočila v lase). Sicer bi ga mogoče še nekako odvadil, če bi bile te reakcije pogostejše, tako pa se mi zdi, da se sploh nezapolne ko ga kregam ob takih trenutkih.

No, zdi se, kot da imava veliko problemov, jah kaj pa drugega, če pa samo o problemih pišem Wink. Načeloma je zelo priden, obogljiv pa bi bil lahko vedno tako kot npr. takrat ko imam v roki hrenovko Grin Smiley. Pohvala gre tudi njegovi potrbežljivosti in obanašanju, se mi zdi, da včasih prav ve kdaj mi neki trenutki pomenijo in me pusti čisto namiru. Razveseljuje pa me na sprehodih z njegovimi vragolijami, ki jih zganja po gozdu in trvniku.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #594 : četrtek, 05.10.2006 : 16:05:35 »

Našadva sta do vseh otrok prijazna.Tuje otroke in ljudi,ki jih prvič vidita povohata in počakata,če kaj bo(metanje žog,čohanje...)če nič ne dobita gresta nazaj v svoj kot ali pa se ulezeta zraven.Najprej pa vedno vse prevohata.Ko kdo pozvoni vedno zalajata,ko pa vidita kdo je nehata.Na znane(tudi poštar Grin) pa ne lajata.
No tako kot Schvarc moram tudi jaz pohvalit naša. Smiley
Sta pridna,ubogljiva in zelo prijazna.
Probleme jima delajo le srne,zajci,nenadne stvari...
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #595 : četrtek, 05.10.2006 : 22:42:44 »

Lepo.
Kako pa ji je ime?
ali sta kaj ljubosumna druga na drugo?

Pri mojih psicah do sedaj še ni prišlo do ljubosumnja. Imam srečo, da je Shiva tak "cuker", da obožuje vse živali in je Oli sprejela v prvem momentu.

Seveda delamo po principu Shiva je bila prva - torej prva dobi hrano v posodo, prva pije iz bideja (iz posode ne pijeta  Roll Eyes) spi na istem mestu, čeprav ji ga je Oli želela prevzet, vendar ni bilo potrebno nobene naše intervencije, ker ji je Shiva kaj hitro povedala da ona spi tam in da se mala nima kaj štuliti.

Edino ljubosumje, ki sem ga do sedaj zasledila, je ČOHANJEEEE. Shiva kot Shiva, se vedno pride crkljat in takrat Oli glasno protestira češ - kaj pa jaz? Pač, pocrkljamo Shivo, ko se tamala umiri - beri ne laja - je na vrsti ona. Z izsiljevanjem se pri nas nič ne doseže. Smiley
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #596 : četrtek, 05.10.2006 : 22:48:25 »

Saj je tako tudi prav!
Ko je k nam prišel tretji pes je bilo ljubosumje še posebej pri samcih ampak smo že zrihtali,da ga ni več.Najprej se crklja en.potem drug nato tretji.smešno je pa zvečer,ko gremo spat,ker vsi trije hočejo spat pri blazini,zraven glave v bližini roke in traja dolgo preden se zmenijo kdo bo bližje Roll Eyes
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #597 : četrtek, 05.10.2006 : 22:55:15 »

Saj je tako tudi prav!
Ko je k nam prišel tretji pes je bilo ljubosumje še posebej pri samcih ampak smo že zrihtali,da ga ni več.Najprej se crklja en.potem drug nato tretji.smešno je pa zvečer,ko gremo spat,ker vsi trije hočejo spat pri blazini,zraven glave v bližini roke in traja dolgo preden se zmenijo kdo bo bližje Roll Eyes

Jaz imam nekak srečo, da Oli ni največji pristaš spanja na postelji. Shiva ja, ona samo čaka da se uležemo in se pokrijemo - (prej ne sme gor), potem pa hop in se že namesti v njeno najljubšo pozo. Grin

Oli pride gor k nogam, leži par minut in gre na "pasji" jogi. Očitno ji gužva ne odgovarja.

Edino če smo babe same na postelji, takrat pa JUHUUUU, veselo na nezasedeno polovico. Cool
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #598 : četrtek, 05.10.2006 : 22:58:30 »

še malo hecno vprašanje Grin
Ali Oli in Shiva kaj smrčita ponoči?
Pri nas Mike včasih zelo naglas,da se ga sliši v nadstropje nižje,Megy in Tar pa ne smrčita Wink
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #599 : četrtek, 05.10.2006 : 23:06:19 »

Schvarc, tudi jaz sem imela probleme s Shivo in njenim "nagonom" prestrašiti vse prišleke na domačem dvorišču. Drugje ne, samo doma.

Shiva je vsako osebo, ki je šla čez naše dvorišče, nalajala, kot najbolj zverinski pes. V njenem teku proti osebi, je zgledala še toliko bolj strašna.

Vendar, ko je prišla do te osebe, je začela mahati z repkom, ni važno kdo je bil, samo da je priletela do njega, čakala če jo bo počohal in se na moj klic vrnila k meni.

Kljub vsemu je bilo to hudo moteče obnašanje in določene ljudi, ki so brez vprašanja hodili čez naše dvorišče, bi kmalu kap.

Rešitev?

10 metrski povodec - VEDNO - in kmalu pes dojame, da nima kaj strašiti ljudi.

Drugače je pa Noli lepo razložila, kot ponavadi. Cool
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Strani: 1 ... 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines