mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 10.05.2024 : 05:51:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Strani: 1 ... 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 ... 162   Dol
Natisni
Avtor Tema: ROTTWEILER - čvek  (Prebrano 479823 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.308


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1890 : četrtek, 14.08.2008 : 22:53:30 »

Ne, ni prepovedano, je pa od sile zoprno, ko ti neprekinjena crta na manjsem ekranu ali v manjsem oknu ustvari spodnji scroller.
Upam, da nisi zato tukaj, da bomo zaradi tebe scrollali na vsaki strani teme, kjer se bo pojavilo tvoje sporocilo?
Logiran

InIkA
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #1891 : četrtek, 14.08.2008 : 23:11:48 »

Jana hvala za pojasnilo  . Rad te bi na razstavi spoznal ,na kateri najbližji boš ??
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #1892 : četrtek, 14.08.2008 : 23:21:04 »

Jana hvala za pojasnilo . Rad te bi na razstavi spoznal ,na kateri najbližji boš ??

Sej bo s sabo pripeljala bodyguardko Bali , tko da ne preveč firbca past  Smiley   
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.308


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1893 : četrtek, 14.08.2008 : 23:22:39 »

Hehe, moonbeam, ne strasit mladine Wink Smiley
V Trbovljah bom.
Logiran

InIkA
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #1894 : četrtek, 14.08.2008 : 23:30:54 »

V Trbovlje ne pridem  , pridem pa 19-20.9 v mb in pohorje. Nove spoznanstva nikol niso odveč  Wink
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1895 : četrtek, 14.08.2008 : 23:57:30 »

fortuna, na slikah sem videla 2 lepi žogi (če to sta), pa me zanima kakšne so, da so še cele. Moja namreč use pregrizne (nogometna, košaraška). Kaj pa imate drugi od igrač še, da ni uničeno že prvi dan?

Sreda, to sta neke vrste žogi, toda takšni, da ju pes ne more zgrist, uničit, razcofat. V bistvu je sploh ne more prijeti v gobec in mu je zato še toliko bolj zanimiva, saj jo potem premika samo s smrčkom in manevrira s tačkami. Seveda ob vsem skupaj še godrnja od besa, ker je ne more prijet v gobec in obdelovat.

Mojih dveh ne moreš ustaviti, ko jima dam tele žoge. Igro moram prekiniti jaz, saj bi jima verjetno še srce odpovedalo, čeprav smo na travniku res zgodaj zgodaj zjutraj ali pozno zvečer. Hudo dobro se zadeva obnese tudi v vodi. Pozor - ne v reki, ker potem lahko ti letiš za obema - žogo in psom. Grin Tongue

Drugače pa se originalno žoga imenuje boomer ball. Pri nas (v Slo) se je ne da kupiti, lahko pa se jo naroči iz tujine. Meni je pri tem pomagala prijazna forumašica (še 1x hvala hvala hvala Kiss ).

Pri boomerju je pomembna velikost. Da ne kupiš premajhnega, ker potem ni pravega učinka. Za naše mrcine, rotije, AST, APBT in ostale večje pasme je tisti pravi 10" oz 25 cm premer.

Vtipkaj v youtube "boomer ball", tam je veliko prikupnih videov, kjer si lahko ogledaš, kako igra z boomerji poteka, čeprav tako aktivne, kot jo imamo mi doma, še nisem zasledila. Moram sama 1x posnet moji koklji, pa pokažem. Smiley

Ostale "neuničljive" igrače - 2 konga in 2 gumijasti zadevi, dobri za cukanje med sabo - bom jutri fotkala pa prilepila fotko. Smiley

Lp.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Sreda
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 627


« Odgovor #1896 : petek, 15.08.2008 : 09:33:55 »

Hvala za info Smiley Vaše slike je vedno fino gledat, ko se 2 ali več skupaj igrajo. Pri nas tega ni Sad
Bom pa pogledala kje v tujini jih imajo, če bo kje blizu bom šla kar iskat, da bo vidla kako je če ne morš vsega uničit Smiley
Aja tam ko sem napisala da imamo samo eno gumo, da ne bo kdo mislil da avtomobilsko Smiley ampak to oranžno, ki je tudi na sliki Smiley
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1897 : petek, 15.08.2008 : 11:28:54 »

Hvala za info Smiley Vaše slike je vedno fino gledat, ko se 2 ali več skupaj igrajo. Pri nas tega ni Sad

Zakaj pri vas ni igre z drugimi psi/psicami? Jih vaša ne prenese?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Sreda
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 627


« Odgovor #1898 : petek, 15.08.2008 : 12:22:27 »

Ne mara jih. Smo imeli prej še toya pa ga je stresla, k sreč ni blo hujšga kot luknje od zob. Pri prejšnem lastniku je bila še z mamo in očetom na vrtu, pa smo mislili da bo ok tudi do drugih. Prvi teden pri nas je bila z mojo mami na sprehodu, se ji je pitbullka zapodila v vrat (ne me spraševat od kje je prišla, ker mami še zdaj ni jasno). Potem je za njo prišel še lastnik in se začel dret na mami, kaj ona tam psa sprehaja, če vidi daj njemu psica ušla. Smiley Od takrat psi pri nas niso zaželjeni. Zdaj že 2 leti hodiva v malo šolo Cheesy vendar gre bolj počas. Poleg tega nas malo ovira še njena epilepsija in je raje ne izpostavljam preveč.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1899 : petek, 15.08.2008 : 14:29:18 »

Ja, sranje je, ko pes enkrat dobi slabo izkušnjo, vendar se kljub temu zadevo da omiliti, če že ne odpraviti.

Moji dve psici sta obe že imeli negativne izkušnje, vendar sta obe lahko v družbi drugih psov prosti oz spuščeni. Do njih se obnašata brezbrižno, ignorantsko.

Sploh starejša psica je taka, da četudi naleti na "negativca" ki že kaže zobe ali renči, se raje umakne ali pa naredi pozo za igro. Mlajša pri grožnji iz nasprotne strani otrpne in čaka, napadla pa ne bo prva.

Pa ko smo ravno pri "sožitju" naših takosmatih z drugimi živalmi - ne samo s psi, tudi ostalimi žvercami - moram pokazati, kakšno zver sta spoznali včeraj moji psici. Cool Roll Eyes Tongue

Ob vseh živalcah do sedaj (mačke itak, jež, želva, ptič, kuna oz dihurček, bela podgana in še kaj bi se našlo), sta včeraj spoznali prijetnega kačona - pa ne neke gliste, pač pa kar konkretnega, več kot 1,5 m dolgega kačona (boa constrictor).

Več v fotkah spodaj:

Takole sta se spoznavali Oli in boa:






Pa še boica in Shiva:








Za konec še slika slabše kvalitete:

Nosek na nosek - Oli in boa:


Moram reči da sem bila nad psicama zopet hudo presenečena, v pozitivnem smislu - pri Oli se že na fotkah vidi njena brezbrižnost, kačona je povohala in 1x pogledala, to pa je bilo tudi vse, Shivi je bil veliko bolj zanimiv, vseskozi ga je spremljala z očmi, vohala, če bi ji dovolila, bi ga celo malo "poskusila" (seveda z jezikom, drugače bohnedaj Roll Eyes ).

O Tejinih prikupnih in oh in sploh prijaznih mačkah pa v drugi temi. Tongue Grin

Lp, Fortuna.

Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Sreda
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 627


« Odgovor #1900 : petek, 15.08.2008 : 14:42:22 »

hehe, fajn je tole vidt. Tko bom rekla, niti ne vem kaj so z njo počeli leto in pol preden sem jo dobila. Ne mara pa ničesar, mačk, ptičev, ježev, metuljev, avijonov, motorjev, traktorjev, in seveda otrok. Letos na morju je mami ušla iz ograde in direkt v psa, samo mu ni n ič naredila samo povaljala v tla. Ne vem kaj naj si sploh mislim. V vse laja, naredi grbo na hrbtu zraven pa maha z repom, da ji bo stran padu. Še vedno upam, da bomo nekoč lahko imeli še kakšnega poleg nje.
A kača se ni nič bala psov? Prou fajn fotke so Smiley
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #1901 : petek, 15.08.2008 : 16:13:20 »

Res je, slaba stran tega, da psa nimaš od majhnega je predvsem ta, da ne veš kako so prej z njim ravnali, kaj sploh so delali z njim recimo.

Tvoji psici je od majhnega manjkala socializacija, habitualizacija, navajanje na ostala živa bitja...

S pravilnim pristopom vse te negativne zadeve lahko omiliš. Omenila si da hodita s psico v šolo? Kaj pa delate tam, če smem vprašati?

PS: Kača se nič ne boji psov. Če ji je kateri napoti, ga lepo prepleza in gre dalje. Smiley

Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Sreda
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 627


« Odgovor #1902 : petek, 15.08.2008 : 16:44:44 »

Učimo se poslušnosti, navajanja na druge pse. V skupini nas je več in potem smo vsi naenkat na "terenu" v vrsti. Ali pa posamezno. Ampak v šoli, ko je tisti gospod poleg je čisto pridna:) Oziroma ko je na tistem vadbišču bolj uboga kakor če greva doma na sprehod. Se pa je v teh 2 letih že kr popravila, tudi na sprehodih bolj uboga in majn laja na druge.
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #1903 : petek, 15.08.2008 : 18:15:10 »

Najprej ful hude slikce fortuna  Cheesy , čigava pa je kača od teje? full je lepa  Wink

am Sreda: mi smo imeli tudi probleme z nasim psom ki smo ga dobili pri letu in pol, ni maral otrok, tujcev in psov, vendar ko smo mu domov pripeljali psičko(mladička) jo je pa lepo sprejel in sta bila najboljša kolega tako da mogoče z mladičkom nebi bilo tezav, no saj pri nas jih ni!

lp ksenja
Logiran
Sreda
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 627


« Odgovor #1904 : petek, 15.08.2008 : 18:31:23 »

Pri nas smo imeli mladička toya, nato je prišla ona pa ga vseeno ni marala. Po dolgem premišljevanju smo toya dali moji prijateljici. Tam se ma najbrž še lepše kot tukaj, ker ga 6 ljudi razvaja z vsem mogočim, vidim ga pa kadar hočem Smiley Mogoče nam jo kdaj uspe prepričati Smiley
 
Logiran
Strani: 1 ... 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 ... 162   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: ROTTWEILER - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines