mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 21.05.2024 : 00:19:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Izkusnje - rak
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izkusnje - rak  (Prebrano 87587 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #195 : petek, 22.07.2011 : 19:55:15 »

Pišuka, si prepričana, da jo boš šla dajat na mizo?  Undecided Metastaze v pljučih bodo težko izrezali, če praviš, da so potrjene.
Sej vem, na suho in ko se ne gre za tvojega, je lahko govorit.
Uživajte skupaj, kakor koli dolgo še to bo.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #196 : petek, 22.07.2011 : 20:16:48 »

Jaz bi jo pustila pri miru in samo zdravila simptome.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #197 : petek, 22.07.2011 : 20:21:31 »

tako tudi jaz razmišljam. dokler sva skupaj in dokler mi ne ''pove'', da je čas.
če bi jo dala na mizo in bi bilo potem kaj narobe ali bi jo dala brez pomena, v kolikor je preveč šlo naprej, si ne bi nikol odpustila.
Lanabela, nekje sem zasledila da si velikokrat interpretiramo gluhost in otežkočeno hojo napak Undecided da se v telesu nekaj dogaja, mi pa smo prepričani da je to zaradi sklepov in glušenja...

Upam da se bo moja miška držala, zaenkrat vsakokrat dvigne glavo, ko pridem v sobo in se potem veselim z njo Kiss
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #198 : petek, 22.07.2011 : 20:50:49 »

Za glušenje nevem...pri nas večina psic začne glušeti tam enkrat okrog 14 leta. Zelo počasi. Če ogluši ali oslepi na hitro je pa druga pesem...Kar se tiče težav pri gibanju je pa še kako res to kar si napisala. Opazila sem recimo, da sta obe psici, ki sta imeli tumorje na jetrih, težko hodili po stopnicah dol - veliko preden so se pojavili drugi simptomi.

Kaj naj drugega rečem - ponavadi se da doseči vsaj kratko izboljšanje. Dobro izkoristita ta čas. Včasih se zgodi tudi kakšen skoraj čudež, kot se je pri naši Betki.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #199 : petek, 22.07.2011 : 21:03:09 »

Jaz ti zelim, da bo Oxa se dolgo s teboj. Kot je bila z menoj moja Kaja, tri leta z metastazami na pljucih, ki obicajno pokopljejo pse ze veliko veliko prej. Smo imele sreco, da se je dobro pocutila. Kiss Upam, da se bo tudi Oxa, pa ne utrujaj je z operacijo. Sad
Logiran

Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #200 : petek, 22.07.2011 : 21:45:26 »

Ah... Držita se. Kiss
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #201 : petek, 22.07.2011 : 21:51:04 »

Teja, jaz se ne bi odločila za agresivne posege, samo za lajšanje simptomov. Sem v enaki situaciji. Ko ne gre več, ne gre, takrat moramo našim ljubim kosmatincem omogočiti kvalitetno življenje dokler jim je še namenjeno.
Jana, držim pesi da ni nič in da bo tvoja mala pikica še dolgo s teboj.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #202 : petek, 22.07.2011 : 21:56:29 »

Jana, držim pesti za vašo malo. Kiss Držte se! Kiss
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #203 : petek, 22.07.2011 : 22:01:29 »

Jaz ti zelim, da bo Oxa se dolgo s teboj. Kot je bila z menoj moja Kaja, tri leta z metastazami na pljucih, ki obicajno pokopljejo pse ze veliko veliko prej. Smo imele sreco, da se je dobro pocutila. Kiss Upam, da se bo tudi Oxa, pa ne utrujaj je z operacijo. Sad

Se povsem strinjam s Kajo ...

Opazila sem recimo, da sta obe psici, ki sta imeli tumorje na jetrih, težko hodili po stopnicah dol - veliko preden so se pojavili drugi simptomi.
Pa ste potem odkrili tumorje, ali se je ze prej pokazalo, da so problem jetra? Kako oz. kako se to diagnosticira?

Jana, tudi tvoji miski zelim se dolga in vesela leta.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #204 : sobota, 23.07.2011 : 00:02:39 »

Jaz bi jo pustila pri miru in samo zdravila simptome.

Tudi jaz.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #205 : sobota, 23.07.2011 : 11:41:12 »

SunnyDay: tumorje so odkrili veliko pozneje, ko zdravih delov jeter že skoraj ni bilo več. Prej ni bilo nobenih opaznih znakov. Diagnosticira se z ultrazvokom. Kri je bila skoraj do konca v mejah normale.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #206 : sobota, 23.07.2011 : 16:07:56 »

hja, saj problem je da se zadeve ponavadi pokažejo, ko je že prepozno Undecided
Jana, čim hitrejše okrevanje in še veliiiko norenja Smiley

Oxič poxič je bila že včeraj, v primerjavi s četrtkom, veliko bolje.
Večinoma spi, vendar kar budno spremlja dogajanje okoli sebe in to mi je všeč. Je in pije kot je treba.
Je pa res, da gre ven samo še lulat. Zvečer gremo vsak dan na ''izlet'', jaz, ona in še 4 mirni psi... se dobimo z osebami, ki jim ni vseeno in se imamo lepo, čeprav se ne more sprehajat...
ne vem če bi ji bilo všeč, da bi jo na veliko okoli veterine matrala... danes dop. sva šli sami ven lulat in se je potem ustavila pri avtu. kaj je hotela, ne vem Undecided
sedaj spi in je vesela vsakič ko jo pridem božat in pridno popapa priboljšek... ponoči se stiska k meni...
upam na najbolje...
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #207 : sobota, 23.07.2011 : 16:28:10 »

Pridna Oxa. Kiss Kiss
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #208 : sobota, 23.07.2011 : 17:45:01 »

Po svoje se mi zdi to, da se prvi znaki pojavijo tako pozno celo dobro. Obe psici sta imeli tumorje že dolgo, ena verjetno celo zelo dolgo in jih je uspešno obvladovala, obe sta v bistvu dočakali povsem spodobno starost, podobno kot Oxa. Če bi jih odkrili prej...kaj pa vem, operacije jeter so zahtevne in nevarne, poleg tega pa so tumorji na jetrih redko primarni - kar pomeni, da je še kje drugje kaj skritega....Ne vem, imam občutek, da bi ju packali po veterinah, rezljali po koščkih in vprašanje, če bi sploh živeli toliko časa, kot sta.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #209 : sobota, 23.07.2011 : 18:00:37 »

Vesela zate, teja, in za Oxo. Kiss Kiss
Osebno se mi zdi prav vsak, ampak res vsak dan, ko ga pes tik pred koncem (seveda v še približno dobrem stanju - vidiš po apetitu in tudi po iskricah v očeh, še vedno tako trdim) izjemno dragocen. Podarjen. Obema.
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Izkusnje - rak
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines